PDA

צפייה בגרסה מלאה : טרנספר מגרגר

assaf8000
07-03-05, 22:03
שלום

לאחרונה החלפתי סרן אחורי (עקב התפרקות הקודם תוך נסיעה בכביש ירושלים ת"א)
החלפתי לסרן דנה 44 מחוזק ממש"א.
מאז ההחלפה הטרנספר מגרגר ובשילוב ל4X4 הוא עושה אפילו יותר רעש.
בנוסף כול הזמן עולה ריח של משהו שרוף (כמו שמן) מהסרן - הסרן לא חם יותר מרגיל.
אולי מישהו יכול לתת רעיון למה יש ריח ולמה הוא מגרגר???

six 4 life
07-03-05, 22:09
לגביי הריח מהסרן-
בצע את הבדיקה הפשוטה הבאה:
אחרי נסיעה, קצרה או ארוכה, גע בזהירות בתופי הבילום בסרן (בצד הפנימי של הגלגל).
(שזה במילים ותר פשוטות- גע בגלגלים בצד הפנימי שלהם-זה שמחובר לסרן. בזהירות!)

אם אתה חש בחום גבוה- יש לך בעיה של חיכוך יתר בבלמים האחוריים. (שזה יכול לנבוע מכמה תקלות, אבל קודם בצע את הבדיקה ומשם נמשיך).

לגביי גירגור הטרנספר-
בדוק שהתקנת הדרייב-שאפט בעת החלפת הסרנים נעשתה בצורה טובה. בדוק שהצלבים יושבים טוב במקומם ואין בהם חופש.

ג'וד לאק

-ארז 8) -

שחר 9
07-03-05, 23:29
אם הבעיה החלה לאחר החלפת סרן אחורי אז פרק את הדרישפט האחורי וסע בלי כדי לשלול שהרעש לא מהסרן או מהדרישפט, אם בלי הדרישפט יש עדין רעש אז הבעיה בטרנספר אם נפסק הרעש תתחיל לבדוק אחורה.

בהצלחה

assaf8000
08-03-05, 00:09
אני אפרק בבוקר את הדרייב שאפט וניראה לגבי הבלמים הם לא מתחממים יתר על המידה מה גם שהריח מתגבר בנסיעות מהירות שבהם אין שימוש בבלמים.
אגב בעיות בסרן כול פעם שאני פונה שמאלה יש רעש של חיכוך ברזל בברזל מתוף שמאל
פתחתי את התוף והכול ניראה תקין בפנים

השמשוני יחיעם
08-03-05, 08:17
לפי הרעש והריח !!!!!!!!!!

הלכו לך המיסבים בציר האחורי,,,,,תחליף לפני הציר ילך לטייל !!!!!!!!!

assaf8000
09-03-05, 14:53
כמו שאמרתם פירקתי את הדרייבשאפט והרעש הפסיק מהטרנספר אבל עדין יש רעש מהסרן
מה גם פתחתי את מכסה מילוי שמן ויש בועות על המכסה אני זוכר שזה אומר משהו - מה???

ניר ל
10-03-05, 11:14
לפי הרעש והריח !!!!!!!!!!

הלכו לך המיסבים בציר האחורי,,,,,תחליף לפני הציר ילך לטייל !!!!!!!!!

שמע לו, יש לו נסיון...

העובדה ששמעת רעש מהטרנספר היא בגלל שהרעש הגיע לשם מהסרן האחורי דרך גל ההינע, מאיפה קנית את הסרן האחורי ? זה היה סרן משופץ או סרן מפירוק ? תרים גלגל באוויר עם בלם חניה משוחרר ותנסה להרגיש אם יש חופש בציריה.

פתחתי את מכסה מילוי שמן ויש בועות על המכסה אני זוכר שזה אומר משהו - מה???

השמן הוא בצבע שמן או נס-קפה ?

assaf8000
11-03-05, 01:47
נס קפה זה הגדרה די מדוייקת לצבע השמן בביצה

six 4 life
11-03-05, 02:01
צבע השמן שתיארת בביצה- צבע נס קפה- אומר שנכנסו לביצה של הסרן שלך מים ובוץ והתערבבו עם השמן.

לפני שאתה בכלל ממשיך לכתוב לכאן עוד תגובה- תחליף את השמן. קיים סיכוי שזהו הגורם לרעשים שלך. תחליף שמן, ותראה מה קורה. (שמן 80-90)

לגביי הריח השרוף מהסרן- תעשה טיפול מונע טרם יעוף לך גלגל.

אני אישית מציע שתחליף מיסבים בשתי הציריות כולל הנלווים להם (מחזירי שמן וטבעת לחץ כמובן).
לא הכי זול- 210 ש"ח לסט שכולל מיסב,מחזיר שמן פנימי,מחזיר שמן חיצוני,וטבעת לחץ. ואתה צריך זוג- משמע 420 ש"ח, אבל זה לא משהו שהייתי חוסך בו- במיוחד לאור העובדה שציינת שעולה לך ריח שרוף מהסרן, ואתה לא יודע מה עבר על הסרן טרם הגיע אלייך ומתי החליפו בו את המיסבים בפעם האחרונה.
מיסב לא תקין ישאיר אותך בלי גלגל באמצע נסיעה.

דבר אחרון,
אם אתה כבר ברוח הטיפול- בדוק את הצלבים של הדרייבשאפט האחורי שלך. צלב חדש עולה 70 ש"ח. שוב- לא משהו ששווה לחסוך עליו במידה ושלך לא תקינים.

בהצלחה!

-ארז 8) -

ניר ל
11-03-05, 23:15
לפני שאתה בכלל ממשיך לכתוב לכאן עוד תגובה- תחליף את השמן. קיים סיכוי שזהו הגורם לרעשים שלך. תחליף שמן, ותראה מה קורה. (שמן 80-90)

חבל על השמן,
לפי מה שהוא מתאר הסרן האחורי גמור, הלכו לו המייסבים וכנראה שגם זה לא סוף הסיפור...

UNIX
11-03-05, 23:37
אולי הברקסים תפוסים ובגלל זה יש ריח? לפני שאתה רץ להחליף מיסבים תרים את הסרן האחורי לאוויר ותבדוק אם הגלגל מסתובב (בלי בלם חניה) .

yanivcj
12-03-05, 20:16
אנשים - בלי לפגוע באף אחד או להוריד מערכו, כל אחד הציע לבחור בדיקה או יותר, לכל אחד מכם יש את הנסיון שלו אבל אף אחד לא יודע איזה נסיון יש לבחור, יכול להיות (ושוב מבלי לפגוע ולזלזל) שהבחור אין מוסג ירוק איך בודקים מייסב או ברקסים או צלבים או השד יושע מה או שיש לו נסיון מעולה ואני סתם מדבר.
אסף אם אתה יודע מה לעשות מה טוב. אבל אם חסר לך נסיון אני מציע שתרים טלפון לאחד החברה היותר מנוסים שבטח ישמחו לעזור לך ולפני שאתה מתחיל להחליף מייסבים שזה עבודה לא פשוטה שלא נדבר על מחירים או כל חלק אחר, לבצע בדיקות שיובילו לאחראי על הרעש והריח.
אתה מוזמן גם להרים אלי טלפון 052-3573348.
יניב.

-->