PDA

צפייה בגרסה מלאה : מתכונן לקנות סופה

eliran135
14-08-12, 06:29
שלום אני רוצה לקנות מקרוב משפחה סופה 92' במחיר טוב..
הבעיה היא שהוא לא בארץ ורציתי ליבדוק כמה דברים על האוטו
השאלות שלי אלה:
א.האם בדגם הזה יש מזגן?
ב.האם קל להשיג חלקי חילוף, והאם הם ייקרים?
ג.עם גג מפיברגלאס,האם יש דליפות?
ד. האם הדגם הזה לא מומץ כי הוא יישן מידי?
ה.האם הרכב הזה הוא רכב יחסית גניב?

תודה מראש לכולם(:

GodsFather
14-08-12, 06:43
1. לרוב יש
2. כן, הכל יחסי
3. כן
4. תלוי מה מצב השלדה והפחחות, עד כמה הוא מטופל ושמור. בגדול אלה רכבים שעברו חיים קשים אבל יש מקרים נדירים.
5. כן, ממש אבל!

טיפ קטן - לא מערבבים משפחה עם כסף , לא עם רכבים ובעיקר לא ג'יפים. אבל זו כבר דעה אישית.

נמרוד
14-08-12, 06:46
א. או שכן או שלא.
ב. קל להשיג, והם לא יקרים.
ג. או שכן או שלא (גג פיברגלאס הוא לא מקורי, כל מקרה לגופו)
ד. שנת 92 זה רכב מיושן מבחינת רישוי - 20 שנה על הכביש. יש לזה משמעויות כלכליות מסוימות. אבל זה לא מחייב שום דבר על המצב של הכלי הספציפי.
ה. למרבה הצער, כן...

eliran135
14-08-12, 07:22
לגבי העניין של הכסף במשפחה אתה צודק אבל זה מחיר ממש טוב.. מישהו אולי יכול להביא לי תמונה של דאשבורד של השנתון הזה?? או של 90 עד 98 כי הבנתי שזה אוטו דאשבורד בשנתונים האלה..

ד"א. סתם ליידע כללי... איזה רכב יש לו נתונים יותר טובים, הסופה או ה CJ? אני מדבר על צריכת דלק ועל אבזור...

אה ושאלה אחרונה כי אני לא בן אדם עשיר רק חובב ג'יפים וטיולי שטח....
זה רכב שחוץ מדלק, יש עליו יחסית הרבה הוצאות?

GodsFather
14-08-12, 07:25
מחיר ממש טוב של קניה, אבל מה אם הרכב צריך עכשיו יישור קו שיעלה לך פי כמה ? תחושת ה"דפקו אותי" תגיע די מהר. אין מתנות חינם.

רכב שלא תוחזק כראוי עולה ויעלה לא מעט, ובמיוחד אם אין לך היכולת לעבוד לבד על הרכב. סופה דורשת תחזוקה מסוימת, לא משנה מה גילה.

סופה יותר טובה מCJ כי היא אבולוציה של CJ - אבל ניתן לדרור לענות על זה אם ירצה.

סופה 90? אני לא מכיר כזה דבר.

omri_t
14-08-12, 08:00
שלום אלירן.
ברוך הבא.

ראשית יש המון מידע באתר.
נצל את החיפוש ותוכל ללמוד הרבה מאוד מידע על סופות ובכלל.
כניראה שכל שאלה שרצה לך בראש כבר נוחנה מגלגלי הג'יפאים פה בפורום.

למשל:
http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1522-jeepolog-archive

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=1518

ולעניינינו:
גם אם אתה קונה מקרוב משפחה, בכדי לשמור על שלמותה ועל עצמך- קח את האוטו לבדיקה אצל מישהו שמבין.
לא במכון בדיקה, לזה אין חשיבות כמעט במקרה שלך. אלא למוסך או בעל מקצוע רציני שיבדוק את הרכב ומכלוליו עבורך, יחווה דעת ויתן הצעת מחיר לתיקון הליקויים.
יש לא מעט בעלי מקצוע טובים שמבינים בסופות- אם תגיד לנו מהיכן אתה נדע להמליץ.

סופה במחיר נמוך זה נחמד. הייתי שמח לכזו.
אבל חשוב מאוד שתבין מה מצבה, כמה יעלה לך "יישור הקו" שזה הטיפול הראשון והחשוב לאחר הקנייה שמטרתו לוודא שכל הרכב תקין כדי לשמש אותך.
ישנן סופות במצב טוב שיישור הקו ואחזקתן תהיה זולה ונעימה. וישנן סופות שחוטות שיעלו לך המון המון כסף.
כך שלקנות סופה בזול- עלול לעלות לך ביוקר.

לגבי עלויות האחזקה ובכלל-
סופה זה לא פריווט. ההתנהלות כאן שונה.
זה לא רק לשים דלק ולנסוע. זה דורש תחזוקה מונעת, טיפולים, שיפורים, הרבה הרבה דלק.
אם זה רכב ראשון ויחיד שלך (ואני מנחש שאתה צעיר..) ואין לך ניסיון באחזקה וטיפולים לבדך- זה יעלה לך לא מעט ויחד עם דלק זה כבר לא דבר שמקלים בו ראש.
כואב הלב לראות רכב שלבעליו נקרע הכיס והוא לא נהנה ממנו.
אל תבין אותי לא נכון, זה לא בשמיים, אבל חשוב לדעת לאן נכנסים.

וכפי שנאמר, סופה רכב גניב מאוד. יש להערך לכך.

hogi
14-08-12, 21:28
אלירן,
אני בעליה הגאים של סופה 92. ברוב הבעיות אני לא מטפל בעצמי ובשלוש השנים שהיא אצלי לא נתקעתי מעולם בגללה [רק בגללי]. בשלוש השנים הללו היא עלתה לי בתחזוקה [מונעת+תיקונים נחוצים] מחיר של עוד סופה, בלי דלק וביטוח. כדי 'ליישר קו' ולעשות כל מה שצריך אני צריך להשקיע בה מחיר של עוד סופה וחצי, לפחות.

לא יודע מה זה מחיר ממש טוב אבל סופות נסחרות בין 20-40 אלף ש"ח תלוי במצב, בשיפורים/קילקולים. יש סופות גמורות בפנים ובחוץ. יש סופות מטופחות , מלאות ניקלים, ריפודי עור ועשרות פנסי ערפל אבל שחוטות ויש גם חלודות ומכוערות אבל מטופלות [כמו שלי]. יש קצרות ויש ארוכות. גג פיבר בד"כ אומר שאתה יכול להוריד אותו בקיץ יותר בקלות. רוב הסופות נוזלות, אחרת לא יהיה לנו על מה להתלונן [גם רנגלר 2012 בד"כ נוזלים...].
סופות זה סופות זה סופות. זה ג'יפ, ה-ג'יפ. אין דומה להן [חוץ מכלים בריטיים מטפטפי שמן שמתחילים בשם לנד...] - זה לא סתם רכב.
או שמתאהבים בזה /חולים על זה או שאחרי זמן מסויים נהיים חולים מזה.
עם סופה, כמו עם צעצועים ממונעים מיוחדים אחרים, אתה לא רק נוהג אלא אתה מנהל יחסי אהבה -שנאה, כמו בזוגיות.
עם הסופה אתה מדבר, רב ומתפייס, מתעצבן, מחייך וצוחק, מגיע לסיפוק אבל לא תמיד.
לפעמים אתה רוצה לחבק אותה ולפעמים שתעוף לך מהעיניים ועכשיו.
לפעמים אתה אוהב את הריח שלה ולפעמים לא,
אתה מכיר אותה ויודע לפי הקולות שהיא משמיעה האם היא אמיתית או מזייפת לך.
היא כל-כך רועשת שאתה לומד זן בודהיזם - למצוא את השקט ברעש ואת הצליל של משהו תקול לפני שהוא עצמו יודע על כך.
כשאתה חוזר הביתה עם רכב אחר וחונה מולה - היא מסתכלת עליך במבט בוכה כזה ואתה מתבייש אבל כשאתה יוצא מתחנת הדלק בד"כ היא שמחה ואתה בוכה.

נו טוב, אני חושב שקיבלת את התמונה הכוללת.
אין דרך לדעת איך זה יהיה אצלך.

לא הבנתי את עניין הדשבורד. אולי התכוונת לחזית - בסופות 92 ו-93 הייתה חזית עם פנסים משונים ['חזית בוכה']. רוב הבעלים החליפו לחזית רנגלר, עניין של טעם.

yes1952
14-08-12, 21:42
הארלי
את מה שכתבת צריך למסגר ולנעוץ-לשים במבוא של הפורום
יוסי

דרור ברלי
15-08-12, 07:35
לשאלותיך:

א.האם בדגם הזה יש מזגן?

או שכן, או שלא. ג'יפ שנולד סגור, רוב הסיכויים שהיה לו מזגן. אל תבנה על יכולות מופלאות של המזגן הזה.

ב.האם קל להשיג חלקי חילוף, והאם הם ייקרים?

יש חלקים, והם לא יקרים במיוחד. מצד שני, לאחרונה הולכים ומתמעטים בשוק הישראלי החלקים האיכותיים תוצרת ארה"ב, ואת מקומם תופס המון זבל מתוצרת סין. על האריזה כתוב USA, אבל חלק מהיצרנים האמריקאים שעברו לייצר בסין או לשווק תוצרת סינית וככה זה נראה. זול, אבל לא שווה כלום. צריך ממש להקפיד בעניין הזה, ומוטב לשלם ביוקר פעם אחת על חלק אמריקאי מקורי של MOPAR שהוא איכותי ביותר ויחיה המון זמן (דוגמאות: מנסיוני, משאבות מים מקוריות של MOPAR יעשו 200,000 ק"מ ויותר די בקלות, מחז"שים ומיסבים מקוריים של דאנה-ספייסר יתנו לך שנים של שקט) מאשר כמה פעמים בזול עבור חלק סיני/יפני שגם כשהוא חדש הוא לא שווה את הקרטון שהוא ארוז בו (משאבת מים GMB יפנית שהחזיקה 5,000 ק"מ תמימים עד שמתה, מחז"שים סיניים החלו לנזול אחרי 2,000 ק"מ בערך).

ג.עם גג מפיברגלאס,האם יש דליפות?

או שכן, או שלא. בדרך כלל כן, כי הדליפות הן בכלל לא מהגג.

ד. האם הדגם הזה לא מומץ כי הוא יישן מידי?
92 זו השנה הראשונה של הסופות. נחשבת להכי פחות מוצלחת מכולן. היו כמה סשנים של שדרוגים למיניהם בתע"ר. אבל אחרי 20 שנה, מה זה כבר משנה. או שהאוטו שמור ומטופל, או שלא - וזה מה שקובע כאן.

ה.האם הרכב הזה הוא רכב יחסית גניב?

כבר כמה שנים זה האוטו הכי גניב והכי מבוקש בישראל, עם כל מה שמשתמע. בני דודינו מבינים משהו במכוניות וזה אומר הרבה מאוד על האוטו הזה, שגם כשהוא בן 20, הוא עדיין מבוקש אצלם. תצטרך הרבה אמצעי מיגון נגד גניבות - בעיקר מהסוג של ברזלים כבדים ומרעישים שמונעים הזזה של הג'יפ ממקומו, כי את כל המיגונים האלקטרוניים הגנבים כבר לא סופרים.

נורי
15-08-12, 18:47
אלירן,
אני בעליה הגאים של סופה 92. ברוב הבעיות אני לא מטפל בעצמי ובשלוש השנים שהיא אצלי לא נתקעתי מעולם בגללה [רק בגללי]. בשלוש השנים הללו היא עלתה לי בתחזוקה [מונעת+תיקונים נחוצים] מחיר של עוד סופה, בלי דלק וביטוח. כדי 'ליישר קו' ולעשות כל מה שצריך אני צריך להשקיע בה מחיר של עוד סופה וחצי, לפחות.

לא יודע מה זה מחיר ממש טוב אבל סופות נסחרות בין 20-40 אלף ש"ח תלוי במצב, בשיפורים/קילקולים. יש סופות גמורות בפנים ובחוץ. יש סופות מטופחות , מלאות ניקלים, ריפודי עור ועשרות פנסי ערפל אבל שחוטות ויש גם חלודות ומכוערות אבל מטופלות [כמו שלי]. יש קצרות ויש ארוכות. גג פיבר בד"כ אומר שאתה יכול להוריד אותו בקיץ יותר בקלות. רוב הסופות נוזלות, אחרת לא יהיה לנו על מה להתלונן [גם רנגלר 2012 בד"כ נוזלים...].
סופות זה סופות זה סופות. זה ג'יפ, ה-ג'יפ. אין דומה להן [חוץ מכלים בריטיים מטפטפי שמן שמתחילים בשם לנד...] - זה לא סתם רכב.
או שמתאהבים בזה /חולים על זה או שאחרי זמן מסויים נהיים חולים מזה.
עם סופה, כמו עם צעצועים ממונעים מיוחדים אחרים, אתה לא רק נוהג אלא אתה מנהל יחסי אהבה -שנאה, כמו בזוגיות.
עם הסופה אתה מדבר, רב ומתפייס, מתעצבן, מחייך וצוחק, מגיע לסיפוק אבל לא תמיד.
לפעמים אתה רוצה לחבק אותה ולפעמים שתעוף לך מהעיניים ועכשיו.
לפעמים אתה אוהב את הריח שלה ולפעמים לא,
אתה מכיר אותה ויודע לפי הקולות שהיא משמיעה האם היא אמיתית או מזייפת לך.
היא כל-כך רועשת שאתה לומד זן בודהיזם - למצוא את השקט ברעש ואת הצליל של משהו תקול לפני שהוא עצמו יודע על כך.
כשאתה חוזר הביתה עם רכב אחר וחונה מולה - היא מסתכלת עליך במבט בוכה כזה ואתה מתבייש אבל כשאתה יוצא מתחנת הדלק בד"כ היא שמחה ואתה בוכה.

נו טוב, אני חושב שקיבלת את התמונה הכוללת.
אין דרך לדעת איך זה יהיה אצלך.

לא הבנתי את עניין הדשבורד. אולי התכוונת לחזית - בסופות 92 ו-93 הייתה חזית עם פנסים משונים ['חזית בוכה']. רוב הבעלים החליפו לחזית רנגלר, עניין של טעם.
-------------------------------------------------------------------------------------
נ ו, מה עוד נישאר לי אחרי כול מה שניכתב עלידי ....הוגי ..???

תשמע ......
תכתבת .., יפה.., ונירא כי ההתרגשות הציפה אותי עד מאד..,
והאמת היא,. כי , לקח למעלה משעה לחזור לעצמי ........שוב..!!!!,.{ אמיתי }..
מונולוג... שמיתקיים ומונצח ,. בין הבעלים של הסופה -- לסופה עצמה והיא הפשוטה שבחבורה....
מין אהבה סודית..,שרק אתה , בתור הבעלים של הסופה יכול ומסוגל להבין אותה .... אם בכלל,
זה... או שיש לך את זה...??? או שלא....!!!!
ואחר.., לעולם הוא לא יבין את זאת עף פעם..!!!

ואתה אלירן..
אם אתה אוהב ומאוהב.......לך על זה ידידי..
מקווה שהסופה הספציפית...בסדר בשבילך, ואם לא..?
אני בטוח כי תמצא את הממון לישור הקו., גם אם תיצתרך ליקנות עוד סופה נוספת עבורה...חחחחחחחחחחח
זכור., גם לנו לא היה ...,אבל מצאנו והמצאנו ., וזאת רק בגלל כי אנחנו אוהבים מאד מאד.......את הנבלה....{ הסופה היקרה והמיוחדת מכולן }.,

בהצלחה...........

ותודה לך --- הוגי על כול הרגושים....:cool:

zviki
15-08-12, 19:39
הארלי לכנסת.
הארלי- תעשה לי ילד.

ערן טרופר...+six
21-08-12, 21:26
עם יש לך איפה לשים אותה חצר עם שער כלב וים מנעולים .... תהנה וככל שתהנה ככה יעלו ההוצאות .

חן אלינועם
29-10-12, 12:47
עם יש לך איפה לשים אותה חצר עם שער כלב וים מנעולים .... תהנה וככל שתהנה ככה יעלו ההוצאות .

רק מלקרא את זה אני פוחד לקנות סופה........סתאאאאאם אף גנב בן גנב לא ימנע ממני את התענוגות שבאות יחד עם ההתאהבות בכלי הזה.....שימכר הסמוראי כבר ....שימכר....דר"א אני גר בבניין משותף,השרשראות לקשירת הרכב לעמודים כבר אצלי..

-->