PDA

צפייה בגרסה מלאה : מי מבין בשטרות כסף?

zviki
14-08-12, 15:45
כאמור בכותרת.

ליום העצמאות ה-60 הונפקה כמות מוגבלת לציבור של שטרות 20 ש"ח עם כתובית אדומה "שישים שנה למדינת ישראל"
זה שווה משהו? או שהגיע הזמן להשתמש בהם.
אספתי ואספתי, אז - אמרו שפעם בעתיד זה יהיה שווה הרבה יותר מהערך הנקוב, משהו כמו מעטפות הדואר של היום הראשון.
ממש ממש אין לי את מי לשאול.

yes1952
14-08-12, 15:50
צביקי
המחיר אצל האספנים נע בין 75 ש"ח ל 100 ש"ח לשטר במצב טוב
יוסי

zviki
14-08-12, 16:08
וואללה? לא ידעתי. אתחיל לחפור בגוגל למצוא מישהו שיקנה אותם. [ 23 חתיכות במצב חדש]
תודה

tzagi
14-08-12, 16:55
מתעלק
יש איזה ערך לכסף משנות המזמן??
בעיקר שטרות עם גולדה,ויצמן וכדומה
מטבעות מתקופת הבריטים

zviki
14-08-12, 20:21
מטבעות מהמנדט-לא יודע, שטרות ישנים- בשוק הפשפשים יש בטונות, אל תבנה עליהם להחליף ריהוט.
אבל לא רק זה- בטיול רגלי מצאתי במערות תל גודד [בדרך לבית גוברין, משהו כמו לפני 20 שנה] מטבע עתיק מנחושת, חשבתי שמצאתי אוצר. בדקתי בשוק- " אתה מצאת אגריפה אמרו לי" והראו לי כמה קופסאות נעליים מלאות במטבעות האלה, אין להם דורש.

אומי5
14-08-12, 21:33
צביקי
יוסי
צביקי
יוסי
אתה מכיר אספן שטרות שקנה כזה ב100 ש"ח?
אני אספן מטבעות אבל מכיר קצת שטרות.
המהדורה הזו יצאה בכמות "מוגבלת" של איזה חצי מליון שטרות, אספנים רבים זיהו מאילו כספומטים הם יוצאים, והלכו להוציא סדרות של שטרות עוקבים (יש מספר סידורי).
הערך העיקרי של השטרות האלו הוא הסחר בין אלו שרוצים להתעשר מהם, כנראה שעם הזמן הערך ירד כי יותר ויותר "לא אספנים" שמחזיקים כאלו יבינו שאין להם ביקוש.
אם אתה בכל זאת רוצה להרוויח משהו מהם תפרסם ביד 2 או לוח לא אספני, אולי מישהו שחולם על התעשרות קלה יקנה ממך ביקר, מה שבטוח שקצה השרשרת תהייה אכזבה.

מתעלק
יש איזה ערך לכסף משנות המזמן??
בעיקר שטרות עם גולדה,ויצמן וכדומה
מטבעות מתקופת הבריטים

רובם לא שווים הרבה אם הם לא במצב מעולה, לירות שווים קצת יותר, אם תמצא טעות הדפסה, או שטר במצב מעולה (UNC) ז"א שטר שנראה שמעולם לא היה בו שימוש, תוכל לקבל בין כמה עשרות למאתיים שקל. במקרים מאוד מיוחדים אולי אפילו יותר.

שטרות ומטבעות מנדט שווים הרבה מי שיש לו ולא רוצה לתת לי מתנה, מוזמן לפרסם באיביי מכירה פומבית, אל תפלו בפח, אם זה מ48 זה כבר שווה יותר.

savyon
14-08-12, 22:10
יש לי שטר של 1 לירה משנת 1958
ושטר אחד של 2$

זה מספיק כדי לכסות את המינוס או שאני עדיין צריך להמשיך לעבוד?

tzagi
14-08-12, 22:28
למזלך השטר $2 שווה בדיוק.....$2 אלא אם יש בו משהו מיוחד והסיכוי אפסי.

savyon
14-08-12, 22:42
כנראה שאין בו משהו מיוחד אבל סתם לידע והבנה,
מה זה משהו מיוחד?

tzagi
14-08-12, 22:51
מספר סידורי מיוחד כולשהוא, אבל בעיקר, טעות בהדפסה. לא קורה הרבה.

zviki
14-08-12, 23:14
אתה מכיר אספן שטרות שקנה כזה ב100 ש"ח?
אני אספן מטבעות אבל מכיר קצת שטרות.
המהדורה הזו יצאה בכמות "מוגבלת" של איזה חצי מליון שטרות, אספנים רבים זיהו מאילו כספומטים הם יוצאים, והלכו להוציא סדרות של שטרות עוקבים (יש מספר סידורי).
הערך העיקרי של השטרות האלו הוא הסחר בין אלו שרוצים להתעשר מהם, כנראה שעם הזמן הערך ירד כי יותר ויותר "לא אספנים" שמחזיקים כאלו יבינו שאין להם ביקוש.
אם אתה בכל זאת רוצה להרוויח משהו מהם תפרסם ביד 2 או לוח לא אספני, אולי מישהו שחולם על התעשרות קלה יקנה ממך ביקר, מה שבטוח שקצה השרשרת תהייה אכזבה.

רובם לא שווים הרבה אם הם לא במצב מעולה, לירות שווים קצת יותר, אם תמצא טעות הדפסה, או שטר במצב מעולה (UNC) ז"א שטר שנראה שמעולם לא היה בו שימוש, תוכל לקבל בין כמה עשרות למאתיים שקל. במקרים מאוד מיוחדים אולי אפילו יותר.

שטרות ומטבעות מנדט שווים הרבה מי שיש לו ולא רוצה לתת לי מתנה, מוזמן לפרסם באיביי מכירה פומבית, אל תפלו בפח, אם זה מ48 זה כבר שווה יותר.

מה שלא יהיה- אם אני מציע אותם למכירה,יציעו לי עבור כל שטר- 19.99 ש"ח, למה?
ככה

אומי5
14-08-12, 23:43
יש לי שטר של 1 לירה משנת 1958
ושטר אחד של 2$

זה מספיק כדי לכסות את המינוס או שאני עדיין צריך להמשיך לעבוד?

באיזה צבע המספר הסידורי? במצב מושלם unc המחיר הקטלוגי יכול להגיע ל12 דולר .
בדרך כלל שטרות שלא נמצאים באלבומים מיום יצורם מגיעים למצב של VG שזה 2 דולר לפי הקטלוג.

אני חושב שיהיה להם יותר ערך כפריט נחמד בחדר הילדים.

קישור לקטלוג :http://www.collect.co.il/content.aspx?id=92

רמי גלבוע
15-08-12, 11:17
איזה כייף שאנשים מעלים כאן כל מיני נושאים, ולא רק צמיגים ונעילות!...

האם יש בפורום מישהו שמבין כללית, בשטרות ובולים ישנים, בני כ-50 שנה? יש לי כמה אלבומים ומעטפות כאלה, שההורים רכשו ממש מזמן.
אם יש כאן מישהו שיוכל לתת הערכה, או שמכיר מישהו אמין (יש דבר כזה?), אשמח לקבל מידע, בנוכחי או בטלפון.

בתודה,
רמי גלבוע
0544-521519

boaz avrahami
15-08-12, 14:20
רמי, אנשים מעלים פה כל דבר שאפשר למכור בכדי לממן את מחירי הדלק הנוכחיים...

-->