PDA

צפייה בגרסה מלאה : בחודש הבא מחיר הבנזין 8.25 ואני שואל מה המחיר שישבור את האדישות שלכם? 10,12 או 30?

boaz avrahami
15-08-12, 23:25
שוב מעלים את הבלו וואז גם את המע"מ ולמרות שמחיר הנפט בעולם דווקא לא גבוה במיוחד אנחנו מגיעים לשיא כל הזמנים.
וזאת על רקע התיקרות כללית של מוצרי המזון ומיסים רחבים.

מעניין אותי לדעת איך אתם מסבירים את השתיקה הרועמת וחוסר המעש שלנו בנידון.

1) אני עצלן מדי בכדי לפעול למען זכויותי?
2) אני לא מאמין שנצליח לשנות משהו
3) לא מזיז לי שמעלים את המחיר - עדין יש לי הרבה מאוד.
4) רוצה להפגין אבל ממתין שמישהו יתחיל לפני

בואו נשים לעצמנו את הראי מול הפנים ונראה איזה מין אזרחים אנחנו והאם יכולים לעשות בנו כרצונם בלי שנתנגד.

בועז

yes1952
15-08-12, 23:39
מר אברהמי היקר
1-אני עושה רבות למען זכויותי מפני שאף אחד לא יעשה זאת בשבילי
2-אני לא מאמין שנצליח לשנות משהו עם לא נלכד כח עם כל חברי הפורומים בכל הרשת
3-לא מזיז לי שמעלים את המחיר-גם אני מעלה אותו ובסיגריות ירדתי לקופסא ליום יש לי את האלקטרונית
4לא אוהב הפגנות-מעט הפגנות בהיסטוריה מיצו את יכולתם וגם אז בדרך כלל המארגנים תפסו את השלטון והמליכו עצמם על העם-ראה המהפיכה הצרפתית

ושמתי מולי ראי והבנתי שחוץ מהגמד המכוער שראיתי שם, שיעשו בי כרצונם רק כשאהיה בר מינן.
האם עניתי על שאלותיך כשורה?
יוסי

six 4 life
16-08-12, 00:12
הגבול עדין רחוק.
ביום שבו אתה, אני, וכל אדם ממוצע בארץ כבר לא יוכל לשלם על הדלק, זה כנראה יהיה היום שיתחיל את הבלאגן של הנושא.
הציבור כאן שותק על גזירות חדשות שקמות כל יום, על מיסים שעולים כבר תקופה באופן סיסטמתי, על מחירים של מוצרי יסוד שעולים בכמה וכמה אחוזים, ועוד כהנה וכהנה.
אז התרעמות על דלק? יש עוד המוןןןןןןןןןן זמן. לפי דעתי אנחנו כרגע משלמים בערך חצי ממה שהציבור עדין יסכים לשלם על דלק ולא יוותר על הנוחות של מכונית פרטית. אז נשלם עוד 1000-2000 שקל בחודש על הדלק... "מזיינים אותנו כל הזמן!! אבל מה אפשר לעשות?? צריך לקחת תילדים לגן צריך לעשות קניות צריך להגיע לעבודה" ונמשיך לשלם כמו ישראלים טובים.
לדעתי עד 14-15 שקל לליטר לא יקרה כאן כלום, ואם לאמר את האמת סיכוי לא רע שגם שם לא יהיה יותר מדי בלאגן גם כי העליה היא איטית ויציבה, מרגילים את הציבור לכל עליה ונותנים לו להתאקלם אליה במשך כמה חודשים ואז ממשיכים בעוד כמה אגורות. הציבור טיפש (כולנו) ואוכל את השיטה הזו בתיאבון.
עוד המון כסף יעבור בקופות המדינה עד שהאזרח יגיד דיי אני לא יכול לעבור עוד יום ככה.
עדין טוב לאנשים כאן מסתבר, למרות כל המיסים, העומס, והגזירות. מי שגובה את הכסף יודע את זה טוב מאוד, ובודק כל פעם את הגבול מחדש. בנתים זה עובד יופי ונראה שיש עוד הרבה לאן למתוח אז למה לא.
הכי גרוע - השיטה לעולם לא חוזרת אחורה. ברגע שקידומת מוחלפת, אין ירידה מתחתיה, ולא תהיה. יש רק כיוון אחד והוא למעלה.

tzagi
16-08-12, 05:28
הישראלי המצוי פיספס את השיעור הראשון בכלכלה,
יקר מדי? לא קונים!(אני מודע, הקונספט לא עובד בארץ או לישראלים בכלל)
ולא משנה מה זה,
וכול מה שלא נמכר-מחירו יורד עד שהוא כן נמכר, כלכלה בסיסית.
המחיר עולה והקופה לא מפסיקה לצלצל? אז אין כול סיבה לא להעלות את המחיר!
תפגינו עד צאת הנשמה, למה זה טוב?, אי אפשר לשנות את חוקי הכלכלה יותר משאפשר לשנות את חוקי הפיסיקה.

lizard
16-08-12, 05:54
ג'ו זה כלל טוב למוצרי צריכה, מותרות. דלק זה כבר מזמן לא מותרות, זה כמו אוויר.

נניח והייתה תשתית טובה של תחבורה ציבורית, ניחא. אבל אין, אולי בכוונה, ולכן הישראלים מתבססים על רכבים פרטיים.

שימו לב שדווקא מוצרי המותרות יורדים ואילו מוצרי הבסיס עולים, זה לדעתי נותן תחושה של מותרות ועושר, סוג של מסך עשן.

tzagi
16-08-12, 06:01
דלק זה לא אויר, זה כמו לחם וחלב.
אתה לא חייב לקנות, תשאר בבית ותזמין באינטרנט.
אתה רק מוכיח את הפואנטה. הביאו אותכם למצב שאתם לא יכולים לחיות בלי.
להזכירך, פעם בימי הביניים...רכב פרטי היה רק לכאלה שיכלו להרשות לעצמם, ובדרום ת'א היה חניה בשפע, גם פקקים לא היו, ואף אחד לא מת....מחוסר אויר לפחות.

ניר ל
16-08-12, 07:12
צודק. אפשר להפסיק לצרוך דלק . אולי פותח השרשור ואחרים לא רואים את זה כי הם ממילא כבר נמצאים בקו המינימום . אבל אני רואה את זה כל יום בדרך לעבודה כאשר בכל רכב בפקק יש נהג אחד . נכון- חלקם הגדול ליסינג , אבל גם את הליסינג מישהו מממן והחברות העסקיות גם הן בקשיים הולכים וגוברים. מאיפה שאני יושב אני רואה את זה כבר מס׳ חודשים - הצמיחה במשק נעצרה לחלוטין האבטלה בהתעצמות הולכת וגוברת , העניין הוא שהנתונים האלה מתפרסמים באיחור רב ורק כשהמשק כבר שקע לתהום , קברניטי המדינה מתוודעים למצב ( כי בשירות הציבורי אין צמצומים והם לא מרגישים על בשרם ). הברוך כבר התרחש, עכשיו זה רק עניין של זמן עד שייאלצו להוריד לחץ ולהבין שאין לנו כבר פרבילגיה להקטין את הגירעון ולשמור על יציבות כלכלית.

Ronyo
16-08-12, 07:26
קלעתה בול.

הישראלי המצוי פיספס את השיעור הראשון בכלכלה,
יקר מדי? לא קונים!(אני מודע, הקונספט לא עובד בארץ או לישראלים בכלל)
ולא משנה מה זה,
וכול מה שלא נמכר-מחירו יורד עד שהוא כן נמכר, כלכלה בסיסית.
המחיר עולה והקופה לא מפסיקה לצלצל? אז אין כול סיבה לא להעלות את המחיר!
תפגינו עד צאת הנשמה, למה זה טוב?, אי אפשר לשנות את חוקי הכלכלה יותר משאפשר לשנות את חוקי הפיסיקה.

boaz avrahami
16-08-12, 07:59
אצלי בעבודה, ממש בסביבה הקרובה, 4 אנשים כולל אותי הפסיקו לעשן בגלל עליית מחירי הסיגריות.
אני בתמימותי חשבתי שאני מפנה תקציב לעוד מיכל דלק בחודש.

לג׳ו- דלק לא פריבילגיה כשאין תחבורה ציבורית זולה ויעילה.
לו אני זונח ועובר לתחבורה ציבורית מחר בבוקר אזי אני משלם לפחות אותו סכום לתחבורה הציבורית ונוסע כל יום כחמש שעות במקום 60-90 דקות. (גר באיזור גדרה ועובד בראש העין)

boaz avrahami
16-08-12, 08:12
ניר,
אני גר באיזור גדרה ועובד בפארק אפק בראש העין.
נוסע כל יום לבד ברכב ליסינג.

תן לי עיצה לגבי החלופה.
וככלכן תדאג שהיא תהיה ראלית וחסכונית מהמצב כיום.
אם לגבי קשה אז קח מישהו שגר בראשון ועובד בתל אביב...
אתה מכיר אותו אפילו.
משהו שגם אתה היית עושה לו המצב היה קשה.

בבקשה עיצות מעשיות כי בשביל בלונים ריקים יש לנו ראש ממשלה ושר אוצר.

בועז

דרור ברלי
16-08-12, 08:32
בישראל הדלק הוא לא פריבילגיה אלא מצרך יסוד.
בישראל נבנתה סביב דלקים יקרים ומכוניות יקרות תיאוריה כלכלית מתוחכמת שלמה שתכליתה אחת - עושק הציבור.

אבל לא משקיעים/משקיעים מעט מדי ומאוחר מדי בתחבורה ציבורית - כדי לאלץ אותך להשתמש ברכב הפרטי (שהמיסים עליו הם הגבוהים בעולם) ושצורך דלק יקר (שמעל 60% ממחירו הם מיסים) ובו זמנית עושים לך שטיפת מוח - שהרכב הפרטי הוא מזהם, ושהשימוש בו מזיק לסביבה, מסוכן (תאונות) ואנטי-סוציאלי (לעניים ולמסכנים אין ולך יש). מצד אחד אין לך ברירה, מצד שני עושים לך כל הזמן רגשות אשמה, ואז מגישים לך את החשבון.

והגבול באמת עדיין רחוק מאוד. זה עם נבער ומטומטם ברמות שקשה לתפוס - ככל שתתעמר בו, ככה יעריץ אותך יותר. וביבי נתניהו שהוא איש חכם, עלה על זה כבר מזמן.

BackDoorMan
16-08-12, 09:18
שלשום היתה תוכנית תיור על איסטנבול, מה שתפס את תשומת ליבי היה מחיר הנסיעה בחופשי יומי ברכבת העירונית 50 סנט.
בפריז הייתי המום מהיעילות המופתית של המטרו, אין שום מקום בפריז ופרבריה עד השעה 1 בלילה שמכונית תהיה יעילה יותר מהמטרו.
תכל'ס אם אתה לא חובב נהיגה ולא נוהג לנסוע בשעות מאוחרות, אפשר להסתדר בלי רכב מצוין בעיר הזאת כמו בכל עיר מודרנית.

המצרים חכמים יותר מהישראלים, הם כבר הבינו שהיכולות ההנדסיות שלהם מוגבלות לפרויקט כזה, והזמינו את אותה חברה שבנתה את המטרו הצרפתי לבנות בקהיר את התחתית שלהם, בניגוד לישראלים החכמים מכולם, שתקועים בעיר הגדולה ללא פתרון עשרות שנים.

בקיצור, אין פה אלטרנטיבות, העם הזה מטומטם ברמות, ואם זה לא יהיה הנציג הרהוט הנוכחי של הימין המטורף המחזיק כעת בשלטון
זה יהיה נציג הזוי אחר של החבילה המרקיבה הזו הקרויה "עםישרל" (כל עוד 2 המטורפים למעלה לא יצליחו להחריב את המדינה במלחמת גוג ומגוג המתוכננת שלהם)

אלטרנטיבות ? המחאה היא ביטוי ליאוש, אין מספיק כוח אלקטורלי להפלת שלטון המצרים של הימין המטורף.
בזמן שהחילונים חיו בהתאם למציאות ויכולתם ופרו בצמצום ובגיל מאוחר, ידע הימין הקיצוני הדתי החרדי המסורתי, להתרבות עד להכרעת המלחמה הדמוגרפית האמיתית.
את הנחלת ערכיו הוא עושה כבר בבית ובמערכת החינוך הנשלטת על ידיו, ולכן אני לא רואה שום תקומה או שינוי נראה לעין לטובה בעתיד.
הממשלות הבאות יהיו יותר ימניות ויותר דתיות, או שתהיה מלחמת "אחים", או שתהיה הגירה המונית של המחנה השפוי.

grand
16-08-12, 09:24
והגבול באמת עדיין רחוק מאוד. זה עם נבער ומטומטם ברמות שקשה לתפוס - ככל שתתעמר בו, ככה יעריץ אותך יותר. וביבי נתניהו שהוא איש חכם, עלה על זה כבר מזמן.

ותמיד טוב לארגן איזו מלחמה קטנה באיזור בכדי להשתיק את כולם ולמצוא תירוצים למצב. ועוד לצאת גיבור ישראל.

moshik999
16-08-12, 10:13
גם באירופה אוכלים קש

<colgroup><col><col><col></colgroup><tbody>
שקל

7.2

אוסטריה

8.4

בלגיה

8.2

פינלנד

8

צרפת

7.9

גרמניה

8.8

יוון

8.9

איטליה

8.9

נורבגיה

6.9

ספרד

</tbody>

ניר ל
16-08-12, 10:59
ניר,
אני גר באיזור גדרה ועובד בפארק אפק בראש העין.
נוסע כל יום לבד ברכב ליסינג. אז מה הבעיה ? המעסיק סופג את עליית מחיר הדלק

תן לי עיצה לגבי החלופה. כרגע אין לך חלופה
וככלכן תדאג שהיא תהיה ראלית וחסכונית מהמצב כיום. ככלכלן אני יכול לנסות לנתח את המצב , לא לשנות אותו...
אם לגבי קשה אז קח מישהו שגר בראשון ועובד בתל אביב...
אתה מכיר אותו אפילו. הוא וויתר על רכב הליסינג, נוסע לעבודה 20 ק"מ בג'יפ במשך כשעה , משלם כ 1000 ש"ח בחודש דלק.
משהו שגם אתה היית עושה לו המצב היה קשה. אני עדיין לא מובטל (וזה ישתנה מאד מהר אם המצב הנוכחי ימשך) לכן כל עוד אני מקבל משכורת , אמשיך , עד שמחיר ליטר יגיע ל 12 ש"ח ואז כנראה ישתלם לי לנסוע באוטובוס לעבודה .

בבקשה עיצות מעשיות כי בשביל בלונים ריקים יש לנו ראש ממשלה ושר אוצר.

בועז

בועז - כמוני כמוך. על נסיעות לשם הנאה אני עושה חשבון כבר מזמן , אלו שמטיילים מספרים לי שכמות הג'יפים בדרום פחתה באופן מהותי.

הכלכלה העולמית במצב מחורבן , אצלנו זה לא שונה כי אנחנו חלק מהכלכלה העולמית (למזלנו) , כל עוד להם רע גם לנו יהיה רע , אם כי נעשים נסיונות לדחות את הקץ .

זה כמו לצלול מתחת למים באגם קטן בלב יער בוער ולקוות שהאש תדעך לפני שייגמר החמצן במיכל.

ביבי לא אשם . יש כאן מנטליות של "קודם כל צריך לדאוג לצה"ל" והוא לא המציא אותה . זה אומר שגם כאשר המצב טוב, רמת החיים כאן לא תטוס . את זה צריך לשנות לאט בזה שהרוב החילוני יתאחד וימליך מנהיגים שאינם יוצאי צבא . העניין עם החרדים וכו' יהיה לא רלבנטי ממילא .

אנחנו לא יכולים להשפיע על מחיר הדלק בזה שלא נצרוך - כי מי שמעלה את מחיר הדלק הוא הממשלה ולא חברות הדלק , היא גם קובעת להן את מרווחי הזיקוק שמהם הן מתפרנסות . הממשלה נואשת למקורות מימון ולא משנה מאיזה כיס שלנו היא תיקח אותם. את זה כבר הבנו אחרי הקייץ הקודם - נפגין עד שתצא לנו הנשמה - יתנו לנו בכיס אחד ויקחו לנו מהשני . נשרוף ונשבור , ניידות משטרה , חלונות ראווה ומה לא - המדינה תשלם את הנזק מכספי המיסים שאנחנו משלמים .

אנחנו לא ארה"ב , יש כאן אוכלוסייה לא הומוגנית שיושבת בתא שטח קטן . המסה הקריטית של משלמי מיסים היא אנשים שמרוויחים 15 עד 35 אלף ש"ח בחודש והחברות המעסיקות אותם שגם מספקות להם כלי רכב ודלק. דרור ברלי שנוסע ברכב פרטי לעבודה , לא מעניין . העניין הוא שגם אם החברות האלו יציבות והרוויחו בעבר המון כסף - מה שאיפשר לגבות המון מיסים מהן ומהעובדים שהן מעסיקות - הן לא שמרו כסף בצד לזמנים קשים . 10 שנים טובות לא יסבסדו יותר משנתיים קשות - הכספים העודפים שנצברו בעבר , חולקו לבעלי המניות . כאשר החברות נקלעות לקשיים (עכשיו) הן נחנקות מאד מהר , מפטרות עובדים , מצמצמות הוצאות , גביית המס נפסקת.

כלכלני האוצר ובנק ישראל, יושבים על תקן של משרה ממשלתית וכאמור לא מרגישים את זה על בשרם. גם כשאתם קוראים על קיצוץ בתקציב משרדי הממשלה - זה לא משהו שפוגע ישירות באנליסטים של משרד האוצר ולכן הכלי העיקרי שבו הם משתמשים לקביעת תחזיות צמיחה וגביית מיסים הוא נתונים היסטוריים. הם מתווכחים אם להוריד את תחזית הצמיחה והגבייה ב 1/4 אחוז או בחצי אחוז , להעלות את תחזית האבטלה מ 5% ל 5.9% בשעה שהצמיחה היא כבר שלילית בפועל והאבטלה נושקת ל 10% . הם יתעוררו בעוד רבעון שניים ויכריזו על צפי למיתון ... אולי מכל החרא הזה שהסיבה הבסיסית שלו כרגע היא בכלל גלובאלית, עוד יצא לנו בעתיד משהו טוב.

חלקנו צפוי להיות מובטל בקרוב , לשבת בבית בחושך בלי מזגן ולקוות לטוב , אבל ככל שזה יימשך , הממשלה תהיה חייבת להיכנס בתקציב הבטחון והרווחה (של החרדים , כי שלנו כבר מזמן לא קיים) , לעודד ילודה (לא של חרדים וערבים ממזרח ירושליים עם 10 נשים מהשטחים) , להתייעל בעצמה . יתכן שאחרי כל זה , כאשר הכלכלה העולמית תתרחב, יהיה סיכוי לילדים שלנו למצוא עבודה ולקנות דירה .

ניר ל
16-08-12, 11:08
ותמיד טוב לארגן איזו מלחמה קטנה באיזור בכדי להשתיק את כולם ולמצוא תירוצים למצב. ועוד לצאת גיבור ישראל.

לא תהיה מלחמה. צאו מזה .

או שמכריזים שיש לנו יכולת להשמיד את העולם בלחיצת כפתור . נותנים לאיראנים אולטימטום של 3 ימים לאפשר כניסת משקיפים לאתרי הגרעין שלהם - ולא - יושמדו מעל פני האדמה.

או ששואגים כמו אריות , אבל בפועל אנחנו עכברים קטנים שלא מסוגלים לנהל מלחמה קונבנציונלית למשך יותר משלושה ימים ללא סיוע אמריקאי.

אם אתם לא מדמיינים שאפשרות א' קיימת , אז אין מה לעמוד בתור למסכת גז מחורבנת.

talilim
16-08-12, 11:26
אז עלית על פתרון.
צריך להעביר את כל עםישראל הדפוק והמטומטם (אם הבנתי ממך נכון ) למחנה השפוי והכל יהיה בסדר.
רק אני אשמח להבהרה-
איפה מתחבא המחנה השפוי הזה ?

שלשום היתה תוכנית תיור על איסטנבול, מה שתפס את תשומת ליבי היה מחיר הנסיעה בחופשי יומי ברכבת העירונית 50 סנט.
בפריז הייתי המום מהיעילות המופתית של המטרו, אין שום מקום בפריז ופרבריה עד השעה 1 בלילה שמכונית תהיה יעילה יותר מהמטרו.
תכל'ס אם אתה לא חובב נהיגה ולא נוהג לנסוע בשעות מאוחרות, אפשר להסתדר בלי רכב מצוין בעיר הזאת כמו בכל עיר מודרנית.

המצרים חכמים יותר מהישראלים, הם כבר הבינו שהיכולות ההנדסיות שלהם מוגבלות לפרויקט כזה, והזמינו את אותה חברה שבנתה את המטרו הצרפתי לבנות בקהיר את התחתית שלהם, בניגוד לישראלים החכמים מכולם, שתקועים בעיר הגדולה ללא פתרון עשרות שנים.

בקיצור, אין פה אלטרנטיבות, העם הזה מטומטם ברמות, ואם זה לא יהיה הנציג הרהוט הנוכחי של הימין המטורף המחזיק כעת בשלטון
זה יהיה נציג הזוי אחר של החבילה המרקיבה הזו הקרויה "עםישרל" (כל עוד 2 המטורפים למעלה לא יצליחו להחריב את המדינה במלחמת גוג ומגוג המתוכננת שלהם)

אלטרנטיבות ? המחאה היא ביטוי ליאוש, אין מספיק כוח אלקטורלי להפלת שלטון המצרים של הימין המטורף.
בזמן שהחילונים חיו בהתאם למציאות ויכולתם ופרו בצמצום ובגיל מאוחר, ידע הימין הקיצוני הדתי החרדי המסורתי, להתרבות עד להכרעת המלחמה הדמוגרפית האמיתית.
את הנחלת ערכיו הוא עושה כבר בבית ובמערכת החינוך הנשלטת על ידיו, ולכן אני לא רואה שום תקומה או שינוי נראה לעין לטובה בעתיד.
הממשלות הבאות יהיו יותר ימניות ויותר דתיות, או שתהיה מלחמת "אחים", או שתהיה הגירה המונית של המחנה השפוי.

BackDoorMan
16-08-12, 11:44
זה סוד.

talilim
16-08-12, 11:56
זה לא סוד מותק
זאת אילוזיה.

polar bear
16-08-12, 13:26
מושיק,בחייך...עובדות?בשביל מה?.

shay_love_off_road
16-08-12, 13:50
אתם יודעים מה הסיבה היחידה שאני משלים עם הגזירות הבלתי הגיוניות האלו?

מהסיבה שכל מה שנעשה ישאיר את המצב על כנו ואף גם יחמיר,
זאת נבואה שכבר מובאת במשנה מסכת סוטה,

בעקבות משיחא חצפא יסגא, ויקר יאמיר - בימי המשיח החוצפה תעלה, והיוקר יאמיר,
כלומר, מה שכבר יקר (היוקר) יתייקר עוד יותר,

הגפן תתן פריה והיין ביקר, - הגפן ניתנה כדוגמה, מהכל יהיה בשפע, אבל הכל יהיה יקר,
והמלכות תהפך למינות, ואין תוכחה. בית ועד יהיה לזנות, - "מלכות תהפך למינות" השלטון לא ינהג בצורה
ישרה, "ואין תוחכה" היום אי אפשר להעיר לאף אחד מבלי להסתכן בדקירה, "בית הועד יהיה לזנות"
כלומר, בית המחוקקים, במקום שיחוקקו בו חוקים האוסרים נדה ועריות וכפירה, ידברו שם בעדם.
(כמו שנותנים לגיטימציה חוקית למצעדי תועבה) בניגוד גמור לאמור בתורה: ''ולא תתורו אחרי לבבכם
[אלה מחשבות כפירה] ואחרי עיניכם [זו זנות העיניים] אשר אתם זונים אחריהם''.
והגליל יחרב, והגבלן (הגולן) ישום, ואנשי הגבול יסובבו מעיר לעיר ולא יחוננו, - הגליל יחרב, והגולן יהיה שומם,
ואנשים הגרים בסמוך לגבולות יאלצו לנטוש, ויעברו עיר עיר, ולא ימצאו את מקומם
וחכמת סופרים תסרח, ויראי חטא ימאסו, - הרבה יצאו נגד תלמידי חכמים, אנשים דתיים יראי חטא יהיו
משוקצים בעיני רוב החברה
והאמת תהא נעדרת. נערים פני זקנים ילבינו, זקנים יעמדו מפני קטנים. - לא תהיה אמת, תהיה צביעות,
נערים ישפילו זקנים ויתעללו בהם, והזקנים יקומו בפני צעירים (יתנו כבוד לצעירים מהם, כבוד שלא ראוי שיקבלו)

בן מנבל אב, בת קמה באמה, כלה בחמתה, איבי איש אנשי ביתו. - בן מתחצף ומקלל את אביו, בת קוראת תיגר
על אמא שלה, כלה נכנסת לכאסח עם חמותה והאויב של האדם לא יהיה בחוץ, האויב של האדם יהיהו בני ביתו!

פני הדור כפני הכלב, הבן אינו מתביש מאביו. - פני הדור (שלטון, מי שמייצג אותנו שהם הפנים שלנו) יהיה חצוף
כפרצופו של הכלב, אבל לא רק, גם הפנים שלנו אחד מול השני, ואם פעם היינו מתביישים מפני ההורים שלנו,
היום אין את זה!

ועל מי יש לנו להשען, על אבינו שבשמים.

למה כל זה? כי פשוט אין מה לעשות, שימו לב שהמשנה מתארת הייטב את הדור שלנו, ואנחנו מרגישים את זה ביוקר המחיה,
אני בעיקר מרגיש את זה בדלק ובסיגריות, אבל זה בגלל שאני רווק, אם הייתי נשוי הייתי מרגיש את זה הרבה יותר באכזריות,
אין מה לעשות, זה לא גזירות של ביבי/שטייניץ, זה גזרות ממישהו הרבה יותר גבוה מהם,

והינה סתם דוגמא ליוקר המחיה,
הינה לפניכם חשבונית קניה מה11/12/1989 ברשת קו-אופ ז"ל
שימו לב למחירים אז ושימו לב למחירים כיום,
http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/s720x720/181191_436327169745276_249193257_n.jpg

moshik999
16-08-12, 14:44
62906
משפחה בגרמניה צורכת 500 $ מזון לשבוע

62907

משפחה באקוודור צורכת 31 $ מזון לשבוע

62908

משפחה בצ'אד צורכת 1.23 $ לשבוע

יוקר המחיה הוא לא הבעיה בכלל אפשר להסתדר כמעט בכל מצב
ותראה כמה האקוודורים חייכנים לעומת הגרמנים העצובים

חנן גולומבק
16-08-12, 14:52
התשובה שלי היא - 1
אבל ביום הבוחר אני מקווה שכולם יזכרו איך בייביברק הרסו לנו את החיים ונשלח אותם לפנסיה ביחד באקירוב.

Tourist
16-08-12, 15:36
מאחר ואת האשמים כבר מצאתם (חרדים, ימין, ערבים, ביביברק ... העיקר שאני השפוי לא אשם) ...
מאחר והכל צפוי (מסכת סוטה) אבל הרשות נתונה !

אז אני רק אספר משל קטן:

לפני שנים רבות שלט מלך גדול בממלכה רחוקה (אל תבדקו בויקיפדיה - אמרתי שזה משל !)

יום אחד, קרא המלך לשר האוצר ופקד עליו לעבור ברחבי הממלכה ולהודיע על עלייה מיידית של 10% במיסים.
השר עשה, כמובן, כדבר המלך וחזר כעבור חודש לאחר שחרש את הממלכה לאורכה ולרוחבה.
כשהגיע אל המלך לדווח על השלמת המשימה, ראה המלך שהשר מלוכלך ובגדיו קרועים.
"מה קרה ?", שאל המלך.
"תראה מלכי", אמר השר, "הציבור לא אהב את הבשורה... בחלק מהמקומות זרקו עלי עגבניות ובכמה מקומות אף הפילו אותי מהסוס..."

כעבור חצי שנה קורא שוב המלך לשר הנאמן ופוקד עליו להודיע על עליה של 10% נוספים במיסים.
השר חוזר כעבור חודש מהמשימה והפעם עם פנס בעין, שתי שיניים שבורות וצליעה קלה ברגל ימין.
"מה קרה ?", שואל המלך.
"הוד מלכותך", עונה השר, "הציבור זועם, ואת זעמם כילו בעבדך הנאמן..."

חצי שנה נוספת חולפת ושוב נשלח השר לעליית מיסים נוספת... כן כן, 10% נוספים.
הפעם לקח לשר חודשיים לחזור מהמשימה והוא הופיע לפני המלך על כיסא גלגלים....
"מה קרה ?!", שוב המלך...
"מלכי היקר", שוב השר, "הפעם הם הרגו את הסוס אז היה להם קל יותר לפצוע אותי....

לאחר שהחלים השר החרוץ - שלח אותו מלכו ברביעית למשימה המסוכנת... 10% נוספים !!! לא פחות ולא יותר !
הפעם חזר השר תוך שבועיים ! רענן ובריא על סוסו החדש !
"מה היה ?", התפלא המלך
"קלי קלות !", צהל שר האוצר, "בכל מקום שהודעתי על העליה הנוספת - כולם פשוט צחקו והמשיכו בדרכם !"
ענה המלך: "עכשיו לא נעלה יותר מיסים... עכשיו הם מסוכנים..."

ומה הנמשל ?
תסתדרו לבד....

Tsafrir
16-08-12, 16:04

אז מה, גם אתה רואה ערוץ 33?.... :-))

מעבר לכך, צודק בכל דבריך.

דרור ברלי
16-08-12, 18:31
גם באירופה אוכלים קש

<tbody>
שקל

7.2

אוסטריה

8.4

בלגיה

8.2

פינלנד

8

צרפת

7.9

גרמניה

8.8

יוון

8.9

איטליה

8.9

נורבגיה

6.9

ספרד

</tbody>

לא סתם אוכלים קש. קש בצרורות.
המצב בחלק מהמדינות שפירטת (יוון, ספרד, גם באיטליה) לא מעודד בכלל. יש לזה עוד כמה גורמים שהם לא רק כלכליים נטו. שחיתות ציבורית ומנטליות עצלה הן רק כמה מהם. אבל לא בכל אירופה המצב חמור כמו בדרום היבשת.

להשלמת התמונה, מכיוון שאתה כזה טוב בליקוט נתונים - תביא לנו גם את השכר הממוצע בכל אחת מהארצות הנ"ל, כמה עולה שם מכונית משפחתית ממוצעת, מה שכר הדירה הממוצע, תפרט לנו את היצע התחבורה הציבורית שם, מהמ חיר קוו"ט חשמל, כמה עולים מוצרי מזון (סתם מדגם מייצג - לחם, גבינת קוטג', ליטר חלב, קרטון ביצים, קילו בשר, מ"ק אחד של מים וכו') וכו'. מחיר ליטר דלק הוא לא כל הסיפור. לאירופאי הממוצע יש כוח קנייה הרבה יותר גדול והרבה יותר אלטרנטיבות לרכב הפרטי שלו. במדינות רווחה כמו ארצות סקנדינביה, משלמים גם הרבה יותר מסים ישירים (מס הכנסה למשל), אבל השירותים שהאזרח מקבל מהמדינה הם מקיפים כמעט לחלוטין. במודל הסקנדינבי אתה משלם הרבה מיסים אבל עדיין נשאר לך מספיק כדי לדאוג לילדים שלך וגם להינות קצת מהחיים שלך. והכי חשוב - אף אחד לא נזרק שם לרחוב, מה שקורה כאן לא מעט ואני חושש שבקרוב יקרה הרבה יותר.

במודל הישראלי, שמצד אחד הוצאות הביטחון מחסלות את רוב התקציב שלו, ומצד שני - אוכלוסיות שפרנסתן על קיצבאות ושאינן עובדות, אינן משרתות בצבא ואינן משלמות מיסים רק הולכות וגדלות וכוח השפעתן על השילטון הולך וגדל (עניין דמוגרפי פשוט) - העתיד לא צופן שום דבר חיובי.

ולסיום - עם יד על הלב - איפה היית מעדיף לחיות? בכלכלה נוסח גרמניה, נוסח אקוודור או נוסח צ'אד?.......... (ואל תגיד לי "ישראל" - כולנו מעדיפים לחיות כאן ולא בגרמניה. מי שכל כך רוצה לגרמניה - כבר מזמן היה עובר לשם).

asafk
16-08-12, 19:50
לדעתי הצנועה, לא נכון להשוות מחירי דלק באירופה לישראל.
כאשר יש תחבורה ציבורית יעילה (גם בשבת!!! ) - הדלק הופך לבחירה, ומבחינת המדינה, ממש כמו מס על סיגריות או חיתולים חד פעמיים - המס הגבוה נועד לגרום לאזרח לבחור באלטרנטיבה שהמדינה מעדיפה.
אבל אם על תחבורה ציבורית תשלם כמו על נסיעה במכונית ובנוסף לזה מערכת התחבורה הציבורית לא יעילה - אנחנו במצב של אין ברירה, והמיסוי הגבוה יכול רק לגרום לך לבחור באלטרנטיבה של... לא לצאת מהשכונה. לנסוע לעבודה באופניים או ללכת ברגל. בכך להגביל את ניוד האוכלוסייה, כלומר פחות אינטגרציה, פחות אפשרויות תעסוקה ועוד ועוד.

אסף.

lizard
16-08-12, 19:55
הכי פשוט - תחתמו קבע. ככה תהיו חלק מהמערכת ולא נגדה!
עובד יפה מאוד לאח שלי :-)

ד ו ר ו ן
16-08-12, 20:24
הכי פשוט - תחתמו קבע. ככה תהיו חלק מהמערכת ולא נגדה!
עובד יפה מאוד לאח שלי :-)

גם אצלהם נגמרה החגיגה, נכון להחודש, יש הקצבת ליטרים חודשית לפי המרחק ממקום השירות ביחס לצריכה ממוצעת.

Scrusher
16-08-12, 20:32
גם אצלהם נגמרה החגיגה, נכון להחודש, יש הקצבת ליטרים חודשית לפי המרחק ממקום השירות ביחס לצריכה ממוצעת.

יש הקצבת דלק,אבל יש גם כרטיסי דלק שמגניבים מתחת לשולחן.במקרה הכי "רע" אין תקן לרכב צמוד ואז מקבלים רכב בלי הגבלת דלק.החגיגה נמשכת,פשוט לא רואים אותה

יניב,שצה"ל החסכוני נתן לו לנסוע בF350 כדי לתקוע בזנ"ט בבית קברות

boaz avrahami
16-08-12, 20:36
לא לקחתם בחשבון איך ההתיקרות הזו תשפיע על מחירי המוצרים והשרותים שאנחנו צורכים.

אני לא ממש מבין בכלכלה אבל לעניות דעתי זה יכניס את המשק למגננה והחמרת המיתון.
יגרום לסגירת עסקים, עוד מובטלים והאטה בקניות שתוביל לקיטון בגביה.

אני למשל הפסקתי לעשן ואני משתדל לרכוש במזומן בשחור אצל מעלימי מס.
לגמרי ברצינות!

moshik999
16-08-12, 20:39
ולסיום - עם יד על הלב - איפה היית מעדיף לחיות? בכלכלה נוסח גרמניה, נוסח אקוודור או נוסח צ'אד?.......... (ואל תגיד לי "ישראל" - כולנו מעדיפים לחיות כאן ולא בגרמניה. מי שכל כך רוצה לגרמניה - כבר מזמן היה עובר לשם).

אני מעדיף לחיות ליד האנשים שקרובים אלי ,
אני מעדיף לא לחיות בקרבת אנשים שלא מפסיקים לקטר על כל דבר שזז
שמה שיש להם להגיד על המדינה שלהם זה רק קיטונות של בוז זלזול וכמה טוב במדינות אחרות
וכמה רע פה לעומת מדינות אחרות. המשטרה חרא הממשלה חרא כולם חרא רק הם כליל השלמות והטוהר.
האמת התעייפתי ,
אתה חי בסרט רע וזו הבחירה שלך ואני מכבד אותה
אני כבר חודשיים מנסה לראות איפה אני טועה אולי אני באמת לא מצליח לראות את הסבל שמבצבץ פה בכל פינה
אבל זה לא קורה אף שוטר לא נטפל אלי ,מצאתי מה שחיפשתי בסופר מרקט,ואני בדכ שמח בחלקי אני מוציא רק מה שיש לי ולא מתעסק בעתיד(fuck the future)
אני חושב שכל ממשלה צריכה להיות מוטרדת מהצהרות של משוגע שמאיים
לחסל אותנו אם יהיה לו נשק גרעיני.
אולי זה כי אני לא רואה חדשות ומנסה לקרוא רק את מדורי הספורט והכלכלה בעיתון, לא יודע.

הבאתי את הדוגמא של צ'אד לא כי זו הבחירה שלי רק להראות שמשפחה בצ'אד יכולה לחיות שמונה שנים על כמות מזון או הכסף שמשפחה גרמנית ממוצעת
מוציאה בשבוע. אם זה לא עושה לך כלום אין לי יותר מה להגיד.

IlanG
16-08-12, 20:40
חברה מה קשה להבין המדינה שלנו צריכה x כסף וחייבת לקבל אותו ( או שהגרעון התקצבי יגדל ) אם מחר 20 % מהאוכלוסיה תפסיק לקנות דלק יהיה חור בתקציב ואז יעלו מס במקום אחר כדי להשלים אותו , כמו שנתנו גני ילדים מגיל שלוש בחינם והעלו מיסים במקום אחר כדי ״לכסות את ההטבה ״.
זו המדינה, זה מה יש , נידפקנו , מדינה שחייה ממלחמה למלחמה עם תקציב ביטחון ענק ושהצבא מנהל אותה , כול צורת החיים שלנו היא צבאית השעות בעבודה האין סופיות ( כמו משמעת צבאית ) ההיתיחסות לעובד שלך כמו העבד/חייל שלך שחייב לציית בפקודה או הבייתה/לכלא הרדיפה אחר כסף ותענוגות החיים כי מחר לך תדה מה יקרה ואולי נמות ב - פיגוע/מלחמה ( דבר שלא קיים ברוב העולם
אנחנו ישראלים מחוספסים צעקניים חוצפנים בגלל המקום והמדינה שלנו.
קחו כול ישראלי שימו אותו במקום אחר תראו אך הוא נהפך לאדם אחר , רגוע מתחשב מנומס תחזירו אותו לכאן אחרי 5 שעות הוא חוזר להיות מנייאק .
זה הדעה בשקל שלי ...

דרור ברלי
16-08-12, 21:05
לא, זה לא עושה לי כלום.
מה זה אמור לעשות לי? שאחשוב כמה הכל נפלא כאן בגלל שבמקום כמו צ'אד אנשים חיים בתנאים שכמו לפני 2,000 שנה?
מה השכר החודשי שאב המשפחה מצ'אד מביא הביתה?
אולי הדולר וחצי בשבוע שהוא מוציא על מחייה כבדים עליו הרבה יותר מה-500 דולר שהגרמני מוציא?...
מה התל"ג לנפש בצ'אד?
כמה אנאלפאביתים יש בצ'אד?
מה אחוז האקדמאים בצ'אד?
מה רמת הרפואה בצ'אד?
צ'אד זו מדינה מערבית מפותחת?
אתה אומר שבתנאים של צ'אד משפחה יכולה לחיות בחושה ולגמור חודש ב-6 דולר. יכול להיות. אני אומר שבתנאים של ישראל משפחה של אבא ואמא ושני ילדים לא יכולה לחיות בכבוד מ-5,000 שקל בחודש. גם לא מ-7,000. יודע מה? 10,000 זה על הקשקש. בלי רכב, בלי חוגים, בלי בילויים, ועם בשר על השולחן פעם בשבוע. אולי.

אז מאיפה ההשוואה הזו בכלל?

כולם רוצים לחיות ליד הקרובים והאהובים שלהם. לא המצאת את הגלגל.
יותר מזה - הרוב המוחלט רוצה להישאר כאן גם כי הוא אוהב את הארץ הזו ולא יחליף אותה בשום מקום אחר (ובמקביל אוהב הרבה פחות את מה שנקרא "המדינה", זה ויכוח אחר).
גם העובדה שעכשיו רע בעוד כמה מקומות, מאיטליה ועד צ'אד, לא אמורה לנחם אף אחד. מה שקורה כאן זו הבעיה שלנו, ומה שקורה בספרד זו בעיה של הספרדים, ומה שקורה ביוון זו הבעיה של היוונים (ובשני המקרים הללו זו כבר הבעיה של הגרמנים... אבל הם משלמים עכשיו את מחיר האיחוד המטופש שלהם) כאשר השלטון מעלה מיסים ללא הרף כדי למלא את הקופה שהוא עצמו מקפיד לרוקן ולבזבז בחוסר אחריותו על דברים שלא נדו ןעליהם כאן כי זה יתדרדר לויכוחים פוליטיים. בוא ונאמר שלאזרחים שכל החגיגה הזו ממומנת מכיסם ועל חשבון עתיד ילדיהם, מותר לכעוס בגלל זה. אפילו לכעוס מאוד.

במקומות אחרים זה היה מספיק כדי לבעוט את השלטון הזה לכל הרוחות, אבל אנחנו כאן ולא במקום אחר. על זה בדיוק מדברים כאן.

yes1952
17-08-12, 01:13
בקריאת המפה עם התייחסות היסטורים לאירועים גלובליים ומקומיים -זו שירת הברבור של עולם שהיה-ותחילתו של רנסאנס אחר-
אנחנו עדים לצלילים האחרונים של תרבות השפע כפי שהכרנו אותה עד היום,ונכנסים לאט לאט לתרבות של צנע וסדר עולמי חדש-
כל המלחמות הגדולות החלו ממשבר כלכלי קשה או רצון לספח איזור עשיר לאיזור עם מחסור-
אנו בפתח של מלחמה חדשה,עולמית-ובה אנו בכלל לא נספרים אצל מנהיגי העולם ה"נאור" ובטח הלא "נאור"-
סכסוכי הדמים במזרח התיכון היו לאחרונה בפרוץ המרד הערבי נגד השלטון העותומני בניהול צרפת ואנגליה-
אנחנו נכנסנו לכולם כמו קוץ בתחת-ומנסים להצר את צעדנו בכל זירה אפשרית-למה?הכי קל להאשים את היהודים שהמצב הכלכלי קשה-
כך היה 2000 שנה ושום דבר לא השתנה בעולם-כל עוד אנו אי של שפיות ששומר על האינטרסים יורו אמריקה-אנו נחיה בבועה-
כשזה יגמר נצא למלחמת מגן אולי הקשה ביותר שעברנו ונשרוד אותה-אלא עם כן תהיה לנו מלחמה גרעינית-ואז כלום כבר לא חשוב מפני שלא נדע-
חלקנו חווה את שנות הצנע של שנות החמישים והמיתון של שנות השישים במאה הקודמת-בזמן היסטורי עולמי זה היה לא מזמן-
בעלי רכבים היו חייבים להשבית את הרכב יום בשבוע(הדלק היה יקר והיה אמברגו-ואיום קיומי על מדינת ישראל של לפני מלחמת ששת הימים(1967)
מי שישכיל להכין עצמו לימי צנע או קיצוצים רוחביים כפי שבטח יקראו לזה עכשיו ישרוד-
מי שלא?ירעב ויהיה זקוק לתלושי הסעד-כן היה פעם דבר כזה-
תושבי הערים(ואני בכללם)ירוצו שוב לבני המושבים לקנות קצת ירקות ואולי תרנגולת או אווז-חלק יגדלו יונים ויאכלו אותם-
ונעבור גם את זה ותהיה צמיחה מחדש-
כמו הטבע אחרי בצורת קשה או גל של שריפות-
המין האנושי תמיד ישרוד כל עוד יהיה חמצן לנשום ומים לשתות-כמה ממנו ישרוד?אין לי מושג-
אך ברור שמי שיכין היום את עצמו לעתיד במקום לקטר ולבכות יצליח-
איך וכיצד?
אולי אכתוב על כך מחר
אני עייף מיום מרתק בסדנה בבית שערים
ליל מנוחה לכולם
יוסי

boaz avrahami
17-08-12, 03:02
היצמדו בבקשה לכותרת השרשור ולשאלת הפתיחה...

moshik999
17-08-12, 14:42
בסוף 2008 מחיר חבית נפט נע בין 40 ל50 דולר
מחיר ליטר בנזין היה בתקופה הזו 6.07 ש"ח

היום מחיר חבית נפט 93 דולר ומחיר ליטר בנזין הוא רק 8 ש"ח

לא מזמן המס על הדלק היה אחוז ממחיר הקניה
היות והיו תנודות תכופות במחיר חבית נפט זה היה בלתי נסבל לשנות כל הזמן את המחיר
ולכן עברו למיסוי FIX סכום מסויים לליטר שמתעדכן כל מספר חודשים.

בגלל שמחיר חבית נפט עולה באופן רציף החל מ2008 הסכום שיוצא (FIX) מחישוב האחוזים הולך וגודל
הממשלה הנוכחית (כמה שזה נשמע מוזר) "מוותרת" מדי פעם על ההנאה שלה מהעליה במחיר הנפט (אחוז ממחיר יותר גבוה הוא סכום יותר גבוה)
ומתייחסת למיסוי כמחיר FIX ולא כאחוז ממחיר הקניה.
אפשר לראות בטבלאות האוצר שהאחוזים הולכים ויורדים , לא משהו דרמטי אבל יורדים.

לכן היום מחיר חבית נפט הוא 93 דולר אבל מחיר ליטר בנזין הוא רק 8 שקלים.

באופן עקרוני אפשר לומר שירידה במחיר חבית נפט או ירידה בגניבות רכב לא טובה לאוצר

polar bear
17-08-12, 14:48
מושיק, אתה ממש מעצבן, אם לא תפסיק אני אבקש שיחסמו אותך.

נמרוד
17-08-12, 16:21
מי שמעוניין בדיון על עובדות, בואו נמשיך כאן (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=68384). המתלהמים מוזמנים להשאר :D

(אולי השיטה של דיונים מקבילים תעבוד? שווה לנסות)

דרור ברלי
17-08-12, 18:57
באופן עקרוני אפשר לומר שירידה במחיר חבית נפט או ירידה בגניבות רכב לא טובה לאוצר

הופה. עכשיו עלית על שורש העניין.

moshik999
17-08-12, 19:16
הופה. עכשיו עלית על שורש העניין.

אם תתמקד בנערי האוצר שעושים עבודה באוצר אבל פוזלים לתפקיד כלשהו באחד הבנקים או חברות הביטוח או אחד הטייקונים
אני איתך.

raanan
17-08-12, 19:17
אני בניגוד לכם, עברתי לפסים יותר פרקטיים.
מחזק ומטפח את הקשר עם ג'ו ....

רענן

six 4 life
17-08-12, 19:38
אני בניגוד לכם, עברתי לפסים יותר פרקטיים.
מחזק ומטפח את הקשר עם ג'ו ....

רענן
+1
נשאר לו רק למצוא דרך לעזור לנו לייבא גם דלק והסתדרנו.

BackDoorMan
17-08-12, 19:47
כדאי לקרוא. (http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3580186,00.html?dcRef=ynet)

boaz avrahami
17-08-12, 20:06
מאמר מעניין, שווה אולי דיון נפרד.
אני חושב שאני יכול לסתור את עיקרי הטיעונים או הנחות היסוד שבו אבל בכל מקרה זווית אחרת.

raanan
17-08-12, 21:59
+1
נשאר לו רק למצוא דרך לעזור לנו לייבא גם דלק והסתדרנו.
מה לייבא דלק ?
יש שם בטקסס שטחים עצומים, אני לא צריך יותר מחצי דונם (כמו שיש לי היום).

רענן

IlanG
18-08-12, 16:59
לא ניכנס לזה לעומק, אבל קיים מחנק אשראי רציני במשק - הבנקים לא יכולים להלוות יותר לאף אחד למעשה ( בעיקר לא לבעלי הון וחברות ) , שוק ההון (כספי הפנסייה שלנו בעיקר) מפחד להלוות . בצר להם , מנסים להשיג נזילות ע"י מכירת נכסים (אלו יהיו הנכסים הטובים יותר מן הסתם) , הנזילות משמשת בעיקר לפרעון חובות - לבנקים ולקרנות הפנסייה והגמל , על השקעה וצמיחה כבר לא מדברים. אם כן - חוסר היכולת והרצון להמשיך ולהלוות (בין אם מוצדק או לאו) עלול להביא לחוסר יכולת להחזר חובות (ככל שזה ימשך זה יקרה בוודאות), למחיקת חובות (פשיטת רגל) . הבנקים נמצאים בעדיפות ראשונה (כי הם היו יותר זהירים ויש להם שיעבודים על נכסים וכו') אבל עדיין יפגעו כמובן , הפנסייה שלנו תתכווץ .

פנסייה אתה צוחק עלי אני היום בן 37 ואני בטוח שבעוד 30 שנה גיל הפנסיה יהיה 70 ++ ,הסכום שיהיה לי לא יספק אלה לקיום מינמלי בגלל כול מיני תיספורות במשך השנים . היום אני רואה את ההפרשות שלי לפנסיה כ ״מתנה ״ למדינה / טיקונים , כסף שבבוא הזמן אני בטוח לא הראה , אני סומך רק על עצמי ובכול היזדמנות מעדיף לפדות את כספי הפנסיה והפיצויים ולהשקיע בנכס או משהוא דומה .

boaz avrahami
18-08-12, 17:47
אילן

הכסף של הפנסיה לא ברשות המדינה.
קרנות הפנסיה משקיעות את כספי הפנסיה בערוצים סולידיים כמו הלוואות לבנקים, משכנתאות, מדדי מניות מרכזיים וכו׳

lizard
18-08-12, 18:53
אילן

קרנות הפנסיה משקיעות את כספי הפנסיה בערוצים סולידיים כמו הלוואות לבנקים, משכנתאות, מדדי מניות מרכזיים וכו׳

אל תדאג, מתישהו הוא יהיה.

IlanG
18-08-12, 19:42
אילן

נו באמת הון ושלטון לא אומר לך משהוא ,הם ( הטיקונים ) יבזבזו את כספנו ויפסידו אותו הממשלה תדאג לחוקק איזה חוק שיחלץ אותם מהצרה על ידי תיספורת קטנה + השלמה מקופת המדינה ( המיסים שלנו ) .

boaz avrahami
18-08-12, 20:21
בסיבוב הקודם ההסתדרות הפסידה אותו וביבי ״הציל אותו״

IlanG
18-08-12, 21:12
בסיבוב הקודם ההסתדרות הפסידה אותו וביבי ״הציל אותו״

בו הספר לך סיפור, לפני מספר שנים במקום העבודה הקודם שלי התקבל עובד חדש ה ״ נער ״ היה בן 57 כאשר ראיתי אותו ביום הראשון היה לי חשק לבכות , בנאדם בגיל שלו, עובד בעבודה פיזית קשה , במשמרות , כולל חגים לילות ושבתות, שאלתי אותו יום אחד , תגיד מה אתה בגילך עושה כאן, אתה נמצא בגיל שלא נשאר לך הרבה מהנאות החיים. השיב לי אותו עובד - תראה עד לפני מספר שנים יכולתי לפרוש לפנסיה בגיל 62 , כול החיים הפרשתי כסף לקרות פנסיה של ההיסתדרות אבל ההיסתדרות בזבזה את הכסף, בה חיים רמון ( בזמנו יושב ראש ההיסתדרות ) קיצץ פה קיצץ שם הלאימו את הקרנות שינו אותם ומפנסיה של 7500 שקל שהיה צריך לי, יש לי עכשיו אולי 3000 ובנוסף העלו את גיל הפרישה ל 67 כך שאני חייב לעבוד ולעבוד קשה כך שבעוד 10 שנים יהי לי מספיק כסף בקופת הפנסיה .
באותו יום אבדתי את אמוני במדינה שתידאג לעתידי כאשר הגיעה לגיל מופלג ( כי אין לי מושג מה יהי גיל הפנסיה עוד 30 שנה ).

boaz avrahami
18-08-12, 21:42
אין ספק שהכי טוב להיות פנסיונר של הצבא או אזרח יווני...
אחת הסיבות שהיוונים נמצאים היכן שהם נמצאים.
על הצבא אני אפילו לא רוצה להתחיל לדבר אבל תמוהה בעיני עד מאוד כיצד יוצאים בישראל לפנסיה בגיל 45 במגזר הציבורי.

polar bear
18-08-12, 22:06
ככה זה כשעורכים לך את הדיון תוך כדי שאתה כותב הודעה...

Neilman
20-08-12, 21:34
שמתם לב שתמיד שעושים השוואות למדינות אחרות ואונרים כמה יקר פה תמיד יש את אלה שקופצים ואומרים "מה, אבל תראו את המצב במקסיקו, בצ'ד, בטיזי אמו... שם יותר טוב?" אבל מצד שני תמיד מתגאים בזה שאנחנו מדינה מתקדמת, הרי אנחנו ב-OECD!!! אז לכל אלו (מושיק, תקרא טוב....), פעם אחת ולתמיד תחליטו, או שאתם משווים אותנו ל-OECD, ואז כדאי שתסתתכלו טוב טוב על הנתונים, או שאתם משווים אותנו לצ'ד, קנייה או כל מדינת עולם שלישי אחר (לדעתי אנחנו הרבה יותר גרועים, אבל זה לדיון אחר...), אבל אי אפשר כל פעם לבחור במדינה אחרת לפי מה שנוח לכם!!!!
ועוד דבר, לכל החכמולוגים שמראים לי מחירים ממדינות אירופאיות שונות, תבדקו טוב טוב את מה שדרור אמר!! קצת שכחתם שבהולנד למשל, לא רק שהחינוך חינם, אלא אתה מקבל כסף כשאתה סטודנט, ואין דבר כזה ביטוח חובה כי המדינה מכסה את זה מהמיסים על הדלק... שבצרפת דמי אבטלה הם 750 יורו לשנתיים.... שהכול עולה רבע מפה, ומרוויחים פי שתיים!!!

-->