PDA

צפייה בגרסה מלאה : מזגן לא יעיל ומטפטף

חנן-ג'יפולוג
16-08-12, 00:38
שלום לכם. נכנסתי לבית שכור (עד שיגמרו לבנות לי בית חדש) וגיליתי שתי בעיות במזגן הגדול בסלון, שאולי השניה קשורה לראשונה.
המאדה קר בחלקו הימני (צד הכניסה והיציאה של הצינורות) והולך ומתחמם לכיוון חלקו השמאלי עד שבצד שמאל הוא פושר לגמרי למגע וכמובן שגם האוויר שיוצא מהחלק השמאלי פושר לגמרי. כתוצאה מזה גם יעילות הקירור הכללית עלובה והסלון לא מתקרר.
הבעיה השניה היא שהחלק התחתון ביותר (כשני ס"מ גובה) במאדה קופא ולאחר כארבע שעות עבודה רצופה (בגלל יעילות הקירור הנמוכה הטרמוסטט לא מגיע למצב שבו הוא מפסיק את המדחס) הקרח גדל עד כדי כך לצדדים שהמים כבר מחליקים ממנו אל מחוץ לתעלת הניקוז ואז יש טפטופים רציניים מחוץ למזגן.
הצינור הדק מחוץ למעבה מצופה בקרח. ששת הצינורות הדקים שצמודים למאדה מלאים בקרח כבר בהתחלה והקרח הולך ומתעבה עליהם ככל שהשעות עוברות.
מה כיוון התקלה?
תודה.

itayhi
16-08-12, 01:00
תיארת את כל התופעות של מחסור בגז קרר.

קפיאה של הצינור היוצא מהמעבה, טפטוף בתוך הבית כתוצאה מקיפאון ביחידה הפנימית ולא מקרר :P

איך שלא יהיה תצטרך טכנאי מיזוג (אני מניח שאין לך את הציוד המתאים), לפי מה שאתה מתאר יש חוסר במעט גז.
אם אתה עד 20 דקות נסיעה מהוד השרון אתה מוזמן ליצור קשר.

איתי

polar bear
17-08-12, 13:46
יש בנווה צוף טכנאי לא רע { אפילו טוב } , אם אין לך מישהו תגיד ואשלח לך פרטים.

חנן-ג'יפולוג
17-08-12, 14:03
תודה לכולכם. בעקבות היעוץ כאן הבאתי טכנאי (ע"ח בעל הבית למי שדאג) שמילא גז ועכשיו המזגן בסדר.

אגב, לא ממש הבנתי את תהליך מילוי הקרר r22 שבוצע אך ורק ע"פ לחץ היניקה. היה במקור 40 psi . מולא ל65 וזהו. ממה שאני מכיר ברכב אין קשר לינארי בין הלחץ לכמות והמילוי הנכון נעשה לפי משקל.

דרור ברלי
17-08-12, 14:21
בעיה זהה אצלי (גם בדירה שכורה), אבל לא חסר גז.
המזגן מכוון על הטמפרטורה הנמוכה ביותר - 18 מעלות - (קר מאוד לכל הדעות) אבל מספיק בקושי (עבור סלון די קטן, גם במושגים של דירות 3 חדרים בגודל 64 מ"ר) לטמפרטורה שבפועל, במקרה הטוב אפשר להגדיר כ"נעימה" (לצורך השוואה - אצל אמא שלי, המזגן מכוון על 24 מעלות וממש קר אצלה בסלון. אפילו לי).
בנוסף - טיפות מים התעבו וזלגו החוצה מפתחי המיזוג עד כדי שלולית על הריצפה.

טכנאי שהוזמן מצא שלא חסר גז, אבל יש סתימות בצנרת. תיקן, המים הפסיקו לטפטף אבל יעילות המיזוג נשארה עלובה.
כעת, כאשר מדליקים את המזגן, המנוע בחוץ מתחיל לעבוד, אבל אין זרימת אוויר מהמזגן לפני שאני מביא לו בומבה נחושה אך רגישה, ממתין כמה שניות, ורק אז מתחיל לזרום אויר קריר מהמזגן, שוב - בעוצמה עלובה למדי, ולפחות בשניות הראשונות, נזרקות טיפות מים לתוך הסלון.
הבעיה האמיתית היא בימים המאוד חמים האחרונים, כאשר המזגן עובד שעות רבות ברציפות, הוא "מתעייף" ומפסיק לקרר בכלל.
אחרי שאני מכבה אותו ונותן לו כמה שעות מנוחה, הוא חוזר לעבוד "כסדרו" כלומר חרא, לא מתחיל לעבוד בלי דפיקה חזקה עם היד, אבל מקרר איכשהו.

הטכנאי טוען שהתיקון יקר מדי ואין טעם להשקיע במזגן כזה ישן (בן 8 בערך, המו"מ מול בעל הבית זה בעיה אחרת. עם זה אסתדר, אם אשאר בדירה הזו בכלל).

-->