PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה בקשר לכדאיות בניית CJ6 מהיסוד ????

STORM
08-03-05, 20:44
אני מעונין לבנות גיפ CJ 6 שישמש אותי לטיולים ויהיה בעל עבירות טובה+ (וגם בשביל הכיף של השיפוץ חשוב להוסיף שאני בעל ידע שאת הרוב אני יכול לעשות לבד),
הקטע העיקרי הוא שאני מעונין שהגיפ יהיה אמין בעל מכלולים חדשים שלא אצטרך
להכניס את הגיפ למוסך לאחר כל טיול בגלל מכלולים עייפים וישנים,
מה שברצוני לעשות הוא כך,לקנות גיפ CJ6
(לצורך הענין היסוד יהיה על CJ לא ידוע ביינתים איזה דגם) . ולהתחיל לפרק אותו ולשפץ אותו
הכוונה העיקרית היא להחליף את החלקים העיקריים לחדשים הכונה חדשים לא משופצים וכד',
כלומר מנוע חדש, גיר חדש ,טרנספר חדש,את הסרן אין צורך בסרן חדש שלם אלא בכול המכלול הפנימי חדש, דריישפט חדש , קפיצים בולמים חדשים.קרבורטור חדש.נעילה חדשה.
כלומר חלקים עיקריים חדשים וכמובן לעשות צבע וכד..
ההצעה ליבוא מחו"ל של מנוע גיר וטרנספר היא 18000 ש"ח
השאלה בגדול האם העסק משתלם התקציב הוא בערך של משהו כמו 55000 ש"ח
האם אפשר לעמוד בתקציב? האם משתלם? עלויות שידועות לכם?

STORM
08-03-05, 20:56
הכוונה שהיסוד של הגיפ יעלה משהוא כמו 5000 עד 10000 ש"ח מקסימום

אלון_ק
08-03-05, 21:06
http://www.jeepolog.com/j6tech_iras_cj_restore.htm

ההצעה ליבוא הגיר מנוע וטרנספר נשמעת מופרזת מאוד. חלקים כאלו של CJ בארץ אמורים להיות זולים בהרבה.

המהנדס
08-03-05, 21:22
למה לבנות רכב כשאפשר לקנות ולשפץ מה שבאמת צריך ?

להכניס את הגיפ למוסך לאחר כל טיול בגלל מכלולים עייפים וישנים,
את המשפט הזה לא הבנתי ...
אתה רוצה לבנות רכב אבל נרתע מטיפול אחרי טיול (ועוד רוצה להכניס למוסך)?

תגדיר מכלולים ישנים ועייפים. ג'יפ שנת 42' עם מכלולים משנת 42' מחזיק מעמד סבבה.

נראה לי שאתה תכנס להרפתקאה מוזרה של החלפת מכלולים עובדים במכלולים חדשים סתם.

אתה באמת חושב שאם כל הרכב יהיה ממש חדש לא יהיו הוצאות על שבירות עיקומים וגזירות של מכלולים ? (אתה מתכוון לטייל איתו לא?)

תקנה ג'יפ טוב ב- 20 אלף שקל תשפר אותו כראות עיניך - ייצא לך הרבה יותר זול וטוב.

נמרוד
08-03-05, 21:23
55K ש"ח נשמע כהערכה סבירה, אולי אפילו מוגזמת. מנוע, גיר, טרנספר, סרנים - ניתן להשיג בארץ, משופצים מעודפי הצבא במצב ובמחיר שאמריקאים מקנאים בנו (הרבה פחות ממה שכתבת) מדובר על מכלולי CJ המתקדמים ביותר, וזה טוב מאד אם אתה בונה מכונת טיולים, פחות אם אתה מתכנן לשפץ ג'יפ ישן למצב מקורי.

הזמן והמקום הם המשתנים החשובים בסיפור כזה. עירא, שאת הכתבה שלו אתה מוכרח לקרוא ובטח גם יגיד את דברו, עשה את זה בזמן מדהים - כמה זה היה, לא הרבה יותר מחצי שנה. מצד שני יש כאן כאלו שמשפצים את אותו הג'יפ עוד מלפני שהאתר הזה קיים ( למעלה מ4 שנים) :lol: מבחינת מקום אני לא רואה איך עושים את זה בלי חצר פרטית עם מחסן מקורה לפחות.

יש עוד שיפוץ שקורם עור וגידים בימים אלו והוא קריאת חובה - הCJ6 מודל 75 של יואב. ארוך מאד ומרתק:
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=4343

STORM
08-03-05, 21:39
אין להשבות בין מכלולים משופצים לבין חדשים מכלול חדש כמו גיר של סופה משופץ
לפעמים נהרס פעמיים ועוד המון מכלולים, ואני לא מתכוון להחליף כל דבר יש דברים שאין צורך להחליפם

asafk
08-03-05, 21:50
את זה בטח קראת:
http://www.jeepolog.com/j6tech_iras_cj_restore.htm

חבל להביא חלקים מחו"ל. אין מנוע חדש של CJ בארה"ב- ומנוע מימ"ח הוא בד"כ במצב מצויין, ומנוע שפורק מג'יפ ששת שהיה בימ"ח, עשוי להיות עם קילומטרז' אפסי- אז אני לא מבין למה להביא מחו"ל. כנ"ל לגבי שאר המכללים הגדולים. אל תשכח שהמכללים האלה, בין אם מפירוק מג'יפ עם קילומטרז' נמוך, ובין אם משופצים, הם מאוד אמינים.

החלק הכי משמעותי בשיפוץ ג'יפ הוא השלדה, והבודי. שלדה- אתה חייב למצוא במצב טוב. חבל להשתמש בשלדה שדורשת הרבה תיקונים. אפשר, כמובן, לייבא שלדה, אבל זה סיפור מסובך מבחינת רישוי. בודי- עירא השתמש בבודי של סופה- ואני חושב שעשה טוב. בכל מקרה, אם אתה משתמש בבודי של CJ תוצרת הארץ, משנת 83 הם טובים יותר, ומחלידים פחות מאשר הישנים יותר.

צמת חשמל- שווה לייבא מחו"ל צמה של PAINLESS.

בסה"כ, אם יש לך איפה לעבוד, התקציב ששמת לעצמך ייתן לך לא רק ג'יפ במצב מצויין, אלא ג'יפ משופר מאוד.

אסף.

asafk
08-03-05, 21:52
אה... ועוד דבר. שאלת:

האם משתלם?

לא. ממש לא. אם זה שיקול בשבילך- עזוב.

אסף.

ניר ל
09-03-05, 10:31
אתה בהחלט יכול להביא סיקס למצב של אפס תקלות/ חדש בתקציב הזה,
הדרך הנכונה לעשות את זה היא להשקיע בקנייה נכונה. חפש רכב תקין ומושקע, זה לא פשוט, הרוב גרוטאות, מחיר ראלי לרכב כזה הוא 25K , סביר שתמצא גם בפחות מ 20K , חפש רכב עם מנוע במצב מושלם (לא חסרים כאלה עם מנועים אחרי אוברול כללי ללא ק"מ), שלדה ללא רקבונות ופח במצב סביר וכמה שיותר תוספות שקרובות למטרה הסופית שלך.
עם הידע שקיים באתר ובפורום ועם ידיים טובות, תוכל להעמיד רכב כמו שאתה רוצה בתקציב של 35K או לחילופין לקנות אחד כזה מוכן.
עצה אישית - לפני שאתה נכנס לזה, ברר עם עצמך אם דווקא רכב כזה הוא מה שמתאים לך לטייל איתו בשנים הקרובות, בתקציב כזה שקול ברצינות לחפש סופה טובה.

STORM
09-03-05, 13:22
סופה כבר הייתה לי הרכב טוב אבל עצבן אותי הקטע של התקלות האין סופיות שצצות
כל פעם תקלה אחרת דברים נשברים אז זה או לקנות גיפ ישן ולדעת שהוא בעל 0 תקלות
ואתה יכול לסמוך עליו ב 100% או לקנות גיפ ב-20 וכל פעם להשקיע עוד ועוד ועד.
והאם ההבדל בין סופה ל CJ גדול כל כך אפשר להביא את הCJ למצב שהוא לא יורד מהסופה.
ועל איזה דגם של CJ כדי להתבסס??

coas
09-03-05, 13:48
לא משנה מה הרכב שיש לך, סופה או CJ, הכל תלוי ברמת התחזוקה המקורית ובמהלך הזמן בו הרכב ברשותך.
גם אם תפרק כל בורג ותחליף את רוב החלקים, עדיין יהיו תקלות כפועל יוצא של אופי השימוש השכיח ברכבים מסוג זה וזה אומר הרבה.
למה CJ ולא סופה או ההיפך? דיון היסטורי אבל בקצרה, CJ פשוט יותר לתחזוקה ותיקון אבל מועד יותר לתקלות משום גילו, גם אם תחליף את רוב המכלולים. סופה חדשה יותר ומתוחכמת יותר אבל מהתחכום הזה גם נובעות תקלות שלא תמצא בCJ.

שורה תחתונה, ניר הסביר את זה כהלכה: תלוי בבסיס ותלוי לאיזה רמה תשפץ.

ניר ל
09-03-05, 16:20
אני מחזיק סיקס שלפחות מבחינת אמינות מכאנית הגעתי איתו לאן שאתה שואף להגיע.
העובדה שכיום אני מעמיס ציוד, מניע ונוסע לטיול של 1000 ק"מ מצוייד במברג ולדרמן פחות או יותר, גם שאני ללא ליווי, חוזר הביתה ולא מעיף אפילו מבט עד הנסיעה הבאה, מעידה יכול להיות על זה שאני אדיוט ומצד שני על זה שאני באמת סומך על אמינות הרכב, עד עכשיו זה עובד...
אוסיף ואציין שהק"מ שעושה הג'יפ ביומיום הוא נמוך מאד והוא משמש אך ורק לטיולים ופאן.
לפני שהגעתי למצב הזה הייתי סוחב איתי יותר כלים וחלקי חילוף מכל ציוד אחר.
כדי להגיע למצב הזה החלפתי/שיפצתי כמעט כל חלק בג'יפ -
מנוע + קלאץ' + קרבורטור+משאבות - 5500 ש"ח (משופץ ימ"ח + תוספות)
מערכת הצתה חדשה (GM) - עלתה 800 ש"ח
רדיאטור - 1300 ש"ח
מע' פליטה - 600 ש"ח
כל הפנסים - 200ש"ח
חשמל מתח נמוך + מתגים ומנגנונים - נניח 2000 ש"ח
שיפוץ/ החלפת סרנים - 3000 ש"ח
גלי הינע - 1200 ש"ח
מע' הגה - 2500 ש"ח (תיבה,משאבה, מוט הגה, צנרת)
צמיגים+ ג'אנטים 4000 ש"ח
ברזנט שלם 2500 ש"ח
גיר+טרנספר 1500 ש"ח
עוד 5000 ש"ח על דברים שאני מפספס

בקיצור הוצאה של 30-40 אלף ש"ח על להפוך גרוטאה לג'יפ חדש זה פחות או יותר הסיפור, זה אפילו זול יחסית כי כפי שצויין את המכלולים העיקריים אתה יכול להשיג בארץ בזול.
מצד שני, ראיתי פה באתר סופות מצויינות ומשופרות שנמכרו בסכומים של 20 - 30 אלף ש"ח, בגלל פגמים חיצוניים זניחים לעיתים. תשקיע בהן עוד 15K על התאמה לצרכיך ותקבל רכב עם טסט אחד בשנה, ידידותי יותר למשתמש, מסוגל להאיץ ולא נחנק בעליות.

asafk
09-03-05, 18:21
הסופה שהיתה לי, היתה אמינה ברמה של להניע ולטייל- גם אם זה אומר לצאת לשבוע במדבר, לבד, בהחלטה של מעכשיו לעכשיו. ממש לא נכון שבCJ יהיו פחות תקלות מבסופה. יהיו תקלות אחרות, וגם בסופה אין מה לפחד מ4 הרכיבים האלקטרוניים שיש בה. (במקרה הכי גרוע תסחוב איתך משאבת דלק, מודול הצתה וחיישן קראנק להחלפה. יותר פשוט מלשפץ קרבורטור בשטח, לא?). בסה"כ שני הרכבים אמינים ברמה דומה, וההבדלים ביניהם הם בעיקר בשנתון (שמשפיע גם הוא על האמינות, אפילו אם אתה בונה את האוטו מחדש) וכתוצאה ממנו ההתעסקות בשני טסטים בשנה, בדיקת בלמים וכו'.

אסף.

עירא
09-03-05, 19:41
השאלה בגדול האם העסק משתלם התקציב הוא בערך של משהו כמו 55000 ש"ח
האם אפשר לעמוד בתקציב? האם משתלם? עלויות שידועות לכם?

האם אפשר לעמוד בתקציב? אז כמו שכתבו קודם אין שום בעייה (כאשר יוצאים מתוך נק' הנחה שאתה לא הולך ליבא מארה"ב את החלקים הבסיסים כגון מנוע שילדה גיר סרנים טרנספר וכו')

האם זה משתלם? לא, אם אתה מחפש רכב לטיולים בעל עבירות טובה, תשקיע קצת זמן ותחפש CJ שמישהו עשה עליו את כל העבודה שאתה מדבר עליה והביא אותו למצב שניתן לסמוך עליו בעיניים עצומות, תשלם לו 40K והוא יהיה מרוצה עד הגג, תשקיע עוד 10K על מה שבא לך ועדיין תצא עם 5K לדלק לטיולים.
אבל אם

וגם בשביל הכיף של השיפוץ חשוב להוסיף שאני בעל ידע שאת הרוב אני יכול לעשות לבד
המשפט שכתבת רלוונטי, אז לך על זה. אני השקעתי בערך 4 חודשים של עבודה אינטנסיבית על הג'יפ (במקום באיזה טרק בצ'ילה) ואני ממש נהינתי בארבעה חודשים הללו וגם היום כשאני רואה את התוצאות של העבודה.
עלויות אני כתבתי בכתבה, ואם יש לך עוד שאלות אשמח להענות עליהן.

עירא

ערן המסוקס
10-03-05, 12:44
חייב להגן על כבודו של הCJ:
אין סיכוי שתצטרך לשפץ קרבורטור בשטח. מקסימום תהיה סתימה כתוצאה מנסיעה בלי פילטר אויר מחובר, וזה 3 דקות של ניקוי עם תרסיס ללא פרוק.
CJ הרבה יותר פשוט לתיקון ואילטור תיקונים בשטח.
חלפים של CJ הרבה יותר זולים.
CJ עם מנוע מקורי מאיץ טוב, CJ עם מנוע מקורי עם ראש מנוע מהדגם החדש (מכסה שסתומים מאלומניום) מאיץ מצויין. רק צריך לדעת לכוון את המנוע.

לרעת הCJ עומד רק השנתון שמביא איתו עייפות חלקים שונים: מנגנונים למניהם למשל, שלא חשבת עליהם ופיצ'יפקעס אחרים. וכמובן משנתון מסויים פעמיים טסט ובדיקת בלמים במוסך.

AvigdorAharon
10-03-05, 13:14
עם מנוע מקורי עם ראש מנוע מהדגם החדש (מכסה שסתומים מאלומניום) מאיץ מצויין. רק צריך לדעת לכוון את המנוע.
וזה עדין לא סופה!
CJ (ויש לי אחד מהדור החדש), מאיץ כמעט כמו נ.נ, כי זהו מבנה המנוע שלו, אלו העובדות.
גם אם תכוון למקסימום, 105 כ"ס זה עדיין פחות מ 176 כ"ס.
סופה מאיצה כמו רוב המכוניות הפרטיות כיום.
אבל בשביל להשאר עם ה CJ ולא "להחנק" בעליות, מחליפים לראש מנוע של סופה.
כך אין צורך לשנות מנוע ברשיון, אין צורך להוסיף חיישנים, והרכב מאיץ כמעט כמו סופה.

אביגדור
(מחפש ראש מנוע של סופה)

STORM
10-03-05, 15:18
האם זו בעיה להחליף לראש של סופה מה העלויות האם יש בעיות בדבר

coas
11-03-05, 10:06
העלות כ2000 ש"ח, תלוי בדגם בלוק המנוע וכיצד אתה סוגר את מעברי המיים.

UNIX
11-03-05, 10:44
מה יעזור ראש מנוע של סופה בלי חיישנים? הרי אתה מרכיב קרבורטור במקום ההזרקה?

ערן המסוקס
11-03-05, 11:10
ראש מנוע של סופה בנוי טוב יותר מראש המנוע המקורי. מעברי הפליטה שלו יוצאים בזוית כהה ולא בזוית חדה ומאפשרים נשימה טובה יותר של המנוע.

http://www.geocities.com/035jeep/Moparpage1.html

AvigdorAharon
11-03-05, 15:18
מה יעזור ראש מנוע של סופה בלי חיישנים? הרי אתה מרכיב קרבורטור במקום ההזרקה?

לגבי ההבדלים בראשי המנוע, http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=4215&highlight=%2A%F8%E0 %F9+%EE%F0%E5%F2+%F9%EC+%F1%E5%F4%E4

לגבי הזרקה, נכון, הרעיון להשאר עם הקרבורטור.
לגבי מערכת הזרקה על מנוע 258, יש שני חברים פה בפורום שמנסים את זה...

אביגדור

UNIX
11-03-05, 22:05
עם מנוע מקורי עם ראש מנוע מהדגם החדש (מכסה שסתומים מאלומניום) מאיץ מצויין. רק צריך לדעת לכוון את המנוע.
וזה עדין לא סופה!
CJ (ויש לי אחד מהדור החדש), מאיץ כמעט כמו נ.נ, כי זהו מבנה המנוע שלו, אלו העובדות.
גם אם תכוון למקסימום, 105 כ"ס זה עדיין פחות מ 176 כ"ס.
סופה מאיצה כמו רוב המכוניות הפרטיות כיום.
אבל בשביל להשאר עם ה CJ ולא "להחנק" בעליות, מחליפים לראש מנוע של סופה.
כך אין צורך לשנות מנוע ברשיון, אין צורך להוסיף חיישנים, והרכב מאיץ כמעט כמו סופה.

אביגדור
(מחפש ראש מנוע של סופה)

כנראה שהבנתי אותך לגבי ה "להיחנק" בעליות קצת אחרת

STORM
12-03-05, 01:43
חברים אתם חורגים מהשאלה :cry:
עיקר השאלה הייתה האם בקניית נגיד סופה היום "מושלמת" ששופרה כבר
לא יתקלקלו חלקים הרי זה גיפ שכבר עבד המון ורוב המכלולים כבר עייפים ושחוקים וסופם מגיע
גם אם בעל הרכב החליף כבר חלקים את רובם כנראה החליף למשופצים וכד... שגם הם עבדו.
ולכן אני שואל האם בקניית סיקס במחיר קטן של משהו כמו 6000 ש"ח שאני מתבסס על הגוף שלו והשלדה שלו בעיקר אני בעצם מחליף את רוב החלקים לחלקים חדשים כמו מנוע גיר טרנספר וכד שאני יודע שהם חדשים ואני יכול לסמוך עליהם ב-100% .
לכן אני שואל בעצם למה לא???
זה המצב
סופה במחיר של משהו בסביבות ה50000 ש"ח משופרת אבל סביר שתדרוש עוד השקעה רבה
בהמשך הדרך .
או סיקס שעלותו הסופית משהו כמו 50000 משופר עם חלקים חדשים ב100%
אז תנו סיבות רציניות למה לבחור בסיקס או בסופה???? :?:

moriseven
12-03-05, 03:45
ובסיקס החלקים לא משופצים הרי את הרכב הפסיקו לייצר מזמן ולכן גם החלקים בדר"כ משופצים (תלוי על איזה חלקים מדובר) לפי מה שאתה שואל ההבדל שאתה מתייחס אליו הוא בסוג התקלות (בסופה חיישנים, מחשב מנוע וכו' תקלות קצת יותר מסובכות ובסיקס יותר פשוטות, כמובן הכל יחסי).

ניר ל
12-03-05, 08:44
חברים אתם חורגים מהשאלה
עיקר השאלה הייתה האם בקניית נגיד סופה היום "מושלמת" ששופרה כבר
לא יתקלקלו חלקים הרי זה גיפ שכבר עבד המון ורוב המכלולים כבר עייפים ושחוקים וסופם מגיע
גם אם בעל הרכב החליף כבר חלקים את רובם כנראה החליף למשופצים וכד... שגם הם עבדו.
ולכן אני שואל האם בקניית סיקס במחיר קטן של משהו כמו 6000 ש"ח שאני מתבסס על הגוף שלו והשלדה שלו בעיקר אני בעצם מחליף את רוב החלקים לחלקים חדשים כמו מנוע גיר טרנספר וכד שאני יודע שהם חדשים ואני יכול לסמוך עליהם ב-100% .
לכן אני שואל בעצם למה לא???
זה המצב
סופה במחיר של משהו בסביבות ה50000 ש"ח משופרת אבל סביר שתדרוש עוד השקעה רבה
בהמשך הדרך .
או סיקס שעלותו הסופית משהו כמו 50000 משופר עם חלקים חדשים ב100%
אז תנו סיבות רציניות למה לבחור בסיקס או בסופה????

לא הצעתי לך לקנות סופה משופרת ב50K, אלא סופה זולה עם מנוע תקין (אפשר לבדוק מצב מנוע בקלות ובצורה מדוייקת למדי) ולחדש אותה בדיוק כמו שאתה רוצה לעשות עם גרוטאה של סיקס. אם תמצא סופה שעברה החלפת/שיפוץ מנוע,גיר, טרנספר וכו' לפני זמן קצר אז בכלל הרווחת ושווה לך לשלם יותר.
סופה זה רכב מתקדם יותר מסיקס, המנוע שלה לא רואה מנוע של סיקס ממטר גם אם הטילו כישוף על מנוע הסיקס ושיפרו בו חלקים, הנהיגה בה נוחה יותר, אין הבדלי אמינות בין המנועים - אם כבר אז מנוע של סופה אמין יותר.
התקלות הקטנות והמעצבנות יהיו זהות בשניהם וכך גם עלויות הטיפול בהן.

-->