PDA

צפייה בגרסה מלאה : סמוראי! שלום רב (שאלות כלליות)

Anonymous
09-03-05, 21:22
שלום רב
אני מעוניין לדעת מספר פרטים על הסמוראי.
כמה עולה ל"פתוח" את הגג ולקנות כיסוי מברזנט , מה המחיר של הכל?
צריך להודיע במשרד הרישוי?
משהו יכול לשלוח לי מחירון משנת 1980 עד היום?

בתודה מראש
אייל

(הכותרת שונתה על ידי המערכת)

moriseven
09-03-05, 22:06
קודם כל סמוראי קיים משנת 84 עד שנת 98
ומה זאת אומרת כמה עולה לפתוח את הגג?
יש סמוראים עם גג פתוח וברזנט,וישנם סגורים(פח).
אם אתה רוצה פתוח תחפש פתוח.
ואם לפי מה שהבנתי משאלתך אתה חושב לקנות סגור כי הוא יעלה פחות מפתוח ולפתוח לו את הגג רד מזה זה בטוח יעלה יותר מלהוסיף כסף לפתוח.(אם זה בכלל אפשרי למרות שכמעט הכל אפשרי)

Anonymous
09-03-05, 22:22
לפי מה שאתה אומר הם מגיעים מהמפעל פתוחים או סגורים?

איך המודלים הישנים?(84 85 86)
מה מהירות שיוט בבין עירוני(לגבי 1000 ו 1300)?

ושוב תודה

moriseven
09-03-05, 22:50
מאנשים פה בפורום הבנתי שמהירות השיוט היא בסביבות ה - 90 - 100 קמ"ש(אני מדבר על ה - 1300) יש פה אחד (לא זוכר את שמו) עם סמוראי מדוגם שדיבר על 110 קמ"ש אבל על תצפה ליותר מזה.
וכן הם מגיעים ככה מהמפעל סגורים או פתוחים.
תעשה חיפוש על מה שאתה מחפש/ שואל אני בטוח שתמצא דיונים שנערכו פה בפורום סוזוקי.
ואם עדיין יהיו לך שאלות אני בטוח שישמחו לענות לך המומחים לסמוראים.

המהנדס
10-03-05, 00:32
יש יותר פתוחים בשוק מאשר סגורים והם לרוב עולים פחות (מה לעשות סגורים שמורים יותר בדר"כ וזה מעלה את ערכם).
"לפתוח" רכב זה לא חוקי קח זאת בחשבון (למרות שהרבה דברים לא חוקיים ובכל זאת עוברים..)
סגירת פיבר זה עניין יקר. יש על זה שירשור בג'יפטריפ של חבר'ה שקונים בצורה מרוכזת.
אל תקנה סמוראים מלפני 89 נקודה. לא משנה מה מציעים לך.
מחירון לא יעזור לך חביבי הכל תלוי במצב הרכב. סמוראי במצב טוב משנתון יחסית נמוך (93 ומטה) אתה יכול למצוא ב 25 אלף שקל.

תכנס לפורום סוזוקי יש הרבה מידע ב FAQ או שתעשה חיפוש.

המהנדס
10-03-05, 00:34
סמוראי יכול להגיע בקלות גם ל120 קמ"ש אבל הוא לא יציב ורועש .לא מומלץ להגיע מעל 110 קמ"ש.

Anonymous
10-03-05, 03:18
מהנדס, בדרך כלל אני מאוד נהנה לקרוא את התגובות שלך אבל הפעם איכזבת אותי.

מה זאת אומרת לא לקנות לפני 89 ? מה זו ההמלצה הזו ? איך אתה פוסל דור שלם ומפואר של סמוראים קצרים וארוכים ( שקיימים מהשנתונים הללו בלבד) ועוד באתר של סמוראים ???.

יום אחד נעשה מפגש של סמוראים בבור, של באמת הרבה סמוראים, מכל מיני שנתונים ושיפורים, אולי גם ננפנף ונמגל באיזה מפגש גמדים נחמד, ונבדוק איזה אוטו עובר מה ואז תחליט אתה אם אפשר לפסול על הסף סמוראים משנת 89 ומטה.

נבלות שחותות יש מכל השנתונים, בדוק לפני שתקנה ותשקול מחיר בשנתונים הנמוכים יש גם מציאות. סמוראי לא משופר מכל השנתונים נוסע 100 חופשי בכביש בינעירוני וזה בתנאי שהוא תקין. סמוראי עם מנוע 1000 נוסע תשעים גג וגם זה בטחינה נוראית של הטורים.

boaziko
10-03-05, 05:07
עידן....... באמת נסחפת מעט עם ההחלטיות של 89 ומעלה..
תהיה עדין.. עידן.. יש פה אנשים רגישים.

המהנדס
10-03-05, 09:55
חבר'ה לא להתנפל . :D
לקנות 84/85 זה אומר שאין חלקי חילוף וחבל להתקע עם טרנספר/מנוע/סרן מקולקל עוד שנה שנתיים ולהצטער על זה שלא הוספת עוד חמש אלף שקל וקנית רכב עם חלקים יותר נפוצים.
חוץ מהעובדה שהוא חלש יותר וצד יותר (הפיך יותר מה לעשות) .
חשבתם איזה כיף זה לעשות 2 טססים בשנה ? (כל החיים שלי נסעתי על רכב כזה וזה ממש לא כיף ולא זול)
טיפלנו במודלים האלו בוא נמשיך ל86-88 .
כעקרון רכב טוב אבל בעייתי מבחינת רוחב הסרנים והעובדה שהמחיר שלו ממש נושק לשנת 89-90 לא משאירה מקום לספק - לקנות את הרכב עם רוחב הסרנים הרחב יותר.
יש הרבה שירשורים איך אפשר להרחיב את הסמוראי (ג'אנטים אופ-סט ספייסרים וכו' ...) למה לא לקנות כבר נקודת התחלה טובה לרכב טיולים טוב? ובאותו מחיר.

גם מבחינת יופי (אני יודע שלחלק מהאנשים פה זה ממש לא חשוב) המודלים מ89 הגיעו עם כנפונים יותר רחבים וממתכת . בעצם זה כן חשוב - אפשר לשים צמיגים שלא נראים כאילו הם יוצאים מהאוטו.

כל בעלי 88 ומטה לא להעלב זה לא אישי . גם אני רוצה קפיצי סליל מאחורה/הזרקה ואין לי - אז מה? :wink:

boaziko
10-03-05, 13:28
הטעות היחידה היא ברוחב הסרנים ב 88. הם זהים לשנתונים מעל. אם אנני טועה מסתובבים בארץ גם 87 עם סרנים רחבים.

אלון_ק
10-03-05, 14:48
מה זאת אומרת לא לקנות לפני 89 ? מה זו ההמלצה הזו ? איך אתה פוסל דור שלם ומפואר של סמוראים קצרים וארוכים ( שקיימים מהשנתונים הללו בלבד) ועוד באתר של סמוראים ???.
קודם כל, תפסיק עם הסמים. אתה נמצא באתר JEEPolog, לא בSAMURAIolog. זה לא אתר של סמוראי... יא מסטול.

מה זאת אומרת? זאת אומרת שגם רכב מ89 הוא כבר ישן מאוד. סמוראים לא מזדקנים בכבוד, במיוחד עם היחס שרובם מקבלים וככל שתקנה יותר חדש כך יהיה לך יותר טוב (ככלל, כמובן). אני אישית לא מסכים עם עידן, אני לא הייתי מתקרב לרכב ישן יותר מ92 היום.
אל תעלה דוגמאות פרטניות של נבלה שחוטה או רכב מדוגם. אלו לא מייצגים את מצב הרכבים שם בחוץ, בעוד שהשנתונים כן.

ונבדוק איזה אוטו עובר מה ואז תחליט אתה אם אפשר לפסול על הסף סמוראים משנת 89 ומטה.
איזה אוטו עובר מה? זה עם בסיס הסרנים הכי גדול, הצמיגים הכי גדולים, הכי הרבה נעילות וכח מנוע. בשביל זה אנחנו לא צריכים להפגש.
אפשר לפסול על הסף. בקלות. זה לא אמור לפגוע בכבודך, מי שלא תהיה. אנחנו לא מגיבים כאן בשביל להוכיח שהרכב שלי יותר טוב, אנחנו מגיבים כאן כדי לעזור למישהו. לשלוח אותו לקנות רכב שמור מאוד מ86 זה, לעניות דעתי, רשעות.

gil4
10-03-05, 22:19
מה זאת אומרת? זאת אומרת שגם רכב מ89 הוא כבר ישן מאוד. סמוראים לא מזדקנים בכבוד, במיוחד עם היחס שרובם מקבלים וככל שתקנה יותר חדש כך יהיה לך יותר טוב (ככלל, כמובן). אני אישית לא מסכים עם עידן, אני לא הייתי מתקרב לרכב ישן יותר מ92 היום.
לשלוח אותו לקנות רכב שמור מאוד מ86 זה, לעניות דעתי, רשעות.
86,89,93 סתם מספרים לדעתי.נפח מנוע גדול יותר-זה שיקול,מנוע מוזרק מול מנוע לא מוזרק-זה שיקול,סלילים במקום עלים גם-זה שיקול.רוחב כנפיים זה לא.המצב המכני כן.זה רכב שטח לא סיוויק.אם המפרט המכני זהה,ההייתי מעדיף רכב שמור מאוד. השנתון לא משנה.

asafk
11-03-05, 00:56
סמוראי ישן הוא בדרך כלל גרוטאה מכונמת. גרוטאה עם חלקים יקרים מאוד. גרוטאה מכונמת עם חלקים יקרים, בלי טיפת נוחות נסיעה בכביש. גרוטאה מכונמת עם חלקים יקרים, לא נוחה בכביש ועם תקרת שיפורים מורגשת (ומודגשת על ידי גודל הגלגלים)

רוצה סמוראי? תחפש מה שיותר חדש, ותבדוק את המצב שלו טוב טוב. יש יוצאים מהכלל- יש סמוראי ישנים במצב טוב... אבל הם כמו איש השלג- כולם שמעו על אחד, אף אחד לא ראה אחד במציאות.
סמוראי משנתון מתקדם יחסית ובמצב טוב- המון כיף.

אסף.

המהנדס
11-03-05, 01:22
אסף למה לרדת על הנבלה ? הוא רכב שטח ראשון ממש טוב. :D

אני מגן עליו כי יש לי אחד כזה ( והרכב שלי תמיד הכי טוב :D אז אתה מוזמן לקרוא בחיוך ) :

סמוראי ישן הוא בדרך כלל גרוטאה מכונמת

מה זה גרוטאה מכונמת ? :shock:

גרוטאה עם חלקים יקרים מאוד

לא מסכים בכלל.
אולי בהשוואה לרכבי 4X4 יוצאי צבא אבל לעומת אחרים - מחירים סבירים.
גם שוק החלקים המשומשים לא רע בכלל.
תנסה להחליף מכלול גדול בדיפנדר יעלה כמו חצי סמוראי.

טיפת נוחות נסיעה בכביש

אתה מוזמן לסיבוב אצלי . לא תתאכזב בכלל. :wink:

תקרת שיפורים מורגשת

מה כבר לא עשו פה בארץ? הגה כח גלגלים גדולים מנוע גדול וכו'...
8) הבעיה זה החוקיות ונראה לי שלדיפנדר גם כן אסור 35" לפי החוק היבש.
לא התחלנו לדבר על נעילות שבמחיר שלהן בדיפנדר אתה קונה עוד סמוראי. :D

רוצה סמוראי? תחפש מה שיותר חדש, ותבדוק את המצב שלו טוב טוב. יש יוצאים מהכלל- יש סמוראי ישנים במצב טוב... אבל הם כמו איש השלג- כולם שמעו על אחד, אף אחד לא ראה אחד במציאות.
סמוראי משנתון מתקדם יחסית ובמצב טוב- המון כיף.

ואללה צודק :lol:

asafk
11-03-05, 01:26
מי משווה לדיפנדר? אם יש לו כסף לדיפנדר הוא היה חושב בכלל על סמוראי? מי שרוצה לקנות סמוראי ישן, רוצה לקנות אוטו זול... ואז אם הוא ימצא סמוראי זול- הוא ימצא גרוטאה (מכונמת= מלאה כינים, שאכלו בה את כל החלקים, וגם חלק מהשכל הישר של בעל הרכב. זה שקונה, לא זה שסוף סוף עשה החלטה נבונה והחליט למכור)

אסף.

המהנדס
11-03-05, 01:33
:lol: :lol: :lol:

boaziko
11-03-05, 03:48
נראה לי שהדיון טיפה נסחף.
אייל123 (זוכרים אותו? הוא שאל את השאלה) לא יודע אפילו שסמוראי פתוח מגיע פתוח ולא צריך לנסר אחד סגור (בלי שום כוונה להעליב).הוא אפילו לא נתן תקציב. הבן אדם מתעניין ברכב שטח ראשון ואתם הגעתם לשיפורים לדיפנדר.. לפי הדיון הזה הוא לא יתקרב לסמוראי בחיים.....
אייל123 - אל תבהל ממה שנכתב כאן.. למרות שכדאי מאד להתייחס לנקודות האלה בבחירת סמוראי.
סמוראי זו קופסא מאד נחמדה לטייל איתה ונותנת פתרונות נחמדים לכניסה לעולם השטח ולמאותגרים כלכלית..
ברזנט לסמוראי פתוח - בחו"ל - 200$.
בארץ - אם אינני טועה - מתחיל ב- 1500 ש"ח.
כמו שהמהנדס כתב לך תעשה חיפוש קטן ב FAQ ויתבהרו לך המון פרטים.

שעיה כליף
11-03-05, 15:01
סמוראי יכול להגיע בקלות גם ל120 קמ"ש

עידן ?

בירידות אולי :twisted:

debilezem
11-03-05, 15:12
120 קמ"ש אפשרי בהחלט!
אבל זה לא נוח, לא בטיחותי, לא כיף וקצת מפחיד. אם רוצים רק לבדוק אפשר גם יותר.
90 - 100 בהחלט נחמד.
אני אישית לא נוסע מעל 90 בסמוראי, בשביל מהירות יש רכבים אחרים...
נסיעה בכביש, לא איום לא נורא ולא מלהיב... (סמו עם שיפורי קפיצים זניחים בלבד, הוספת עלה, החלפת בולמים למונרו והארכת שאקל).
אני ממליץ בחום.
אני אוהב את אורי הסמו שלי.

eyalmy
11-03-05, 15:57
ממש נחמד שיש מי שיתן דעה לכל כיוון שזה לא יהיה.
אני בהחלט רוצה לשמוע מה לא כדאי ומה כן כדאי, .
אתן קצת יותר פרטים על עצמי ועל הרצונות, תקציב...

אז ככה אני בא מעולם האופנועים(שטח כמובן), היה לי XT350 טיילתי איתו רבות וכעת אני רוצה לקנות רכב לטייל איתו, וכמובן שיהיה לי ככלי רכב בעיר ומחוץ לעיר.

מהדיון הבנתי שמנוע 1000 לא מומלץ לנסוע איתו מעבר ל90 -> אני ינסע דיי הרבה בבין עירוני מעבר לטיולים ולכן כנראה אתמקד במנועי 1300. אז התקדמנו קצת.

התקציב שלי הוא גמיש, למה הכוונה,אני אשמח להשקיע 7000 שקל ולקבל רכב טוב, כמו כולם אני אפילו אשמח מאד.
אני מוכן ברמת העקרון להגיע עד 35 בוא נאמר,,אבל זה לא אומר שעכשיו אני מסתכל רק על מודלים חדישים ויקרים,אין לי העדפה ליקר כי זה יקר, כמובן שככלל אצבע זה מעיד על טיב, אבל אני חושב שאפשר להסתדר ולהנות גם עם מודל ישן.

לגבי טיפולים, באופנוע טיפלתי לבד,כלים יש, וגישה טכנית גם כן,כמו כן אני לא מקצועי כמו מוסך אבל אני דוגל שמה שאפשר לעשות לבד אז כדאי ועדיף(גם אם זה גורר נזק -בסוף לומדים) ולא רק משיקולי כסף(וגם לא מתבייש לומר שזה גם שיקול), אלא גם מסיפוק עצמי, רצון ללמוד, וגם בעיקר כי המוסכניקים לא אוהבים שאני עומד ומציץ מה הם עושים.(אם זה צודק או לא ,נשאיר לדיון אחר).

זהו בקיצור אני גם רוצה רכב פתוח , לפי מה שהבנתי זה סיפור לפתוח את הרכב..
אבל בכל זאת-נניח שאני רוצה לעשות זאת לבד ללא מוסך וללא כלום וקונה ברזנט והכל טוב ויפה...מה אני צריך לעשות מול הרשויות(למי אני צריך להודיע או לקבל אישור ובמה זה כרוך).

לגבי השנים, מאיזה מודל הרוחב גדול יותר ?

זהו לבינתיים , שאלתי די הרבה שאלות ומקווה לקבל תגובות ותשובות.
אשמח לקבל גם מה לא כדאי ולמה לשים לב..

שבת שלום
אייל

***אצלנו לאופנוע קראו נבלה, לא לרכב***

eyalmy
11-03-05, 15:59
ואיפה אני יכול למצוא מחירון ברשת?
הבנתי שהמחירון לא אינדיקטור מכריע למחיר אבל בכל זאת שתהיה לי תחושה..

המהנדס
11-03-05, 17:37
זהו בקיצור אני גם רוצה רכב פתוח , לפי מה שהבנתי זה סיפור לפתוח את הרכב..
אבל בכל זאת-נניח שאני רוצה לעשות זאת לבד ללא מוסך וללא כלום וקונה ברזנט והכל טוב ויפה...מה אני צריך לעשות מול הרשויות(למי אני צריך להודיע או לקבל אישור ובמה זה כרוך).
עדיין לא הבנתי - אתה רוצה לנסר את הסמוראי הסגור שלך כשתקנה אחד סגור ?
אם כן אז : :lol: למה ?
זה לא חוקי למה להסתבך ?
מחירון של לוי יצחק . באינטרנט צריך לעשות מינוי זמני (כמה עשרות שקלים) הוא הכי מדוייק וגם הוא לא יגיד לך מה שאתה באמת רוצה לדעת.

לדעתי תעשה סיבוב בכמה סמוראים לפני שתקבל החלטה זה מאוד מאוד חשוב.
אני יכול לעשות לך סיבוב אם תגיע לחולון אני בטוח שגם שאר החברים שפזורים יפה יפה בארץ יכולים לעשות לך סיבוב.

גם חשוב לדעת מה השיפורים שאתה רוצה להתקן בו - כי אולי תמצא אחד שכבר עשה אותם ותחסוך הרבה כסף - עוד פעם בשביל זה אתה צריך סיבוב בסמוראים שונים- גם בשטח כדי לעשות את הקנייה הטובה ביותר .

eyalmy
11-03-05, 17:50
אני אמור לרצות או לא? אשמח אם תאירו את עיני למה אני "אמור" לרצות שיהיה משופר או לא.

לגבי סיבוב אשמח.
כעקרון אני מירושלים אבל רב השבוע בתל אביב כך שאם יש חברים באיזור שבא להם לעשות איתי סיבוב ,אז יותר מאשמח.
שוב לגבי המחירון- זה יעזור לי לדעתת טווח מחירים, כי אין לי מושג.
למשל אם משהו רוצה למכור סמוראי 94 ב 10000 זה כנראה זול ..
אין לי ממש מושג כרגע מה זה זול יקר או הוגן.

אפשר תמונה של סמוראי קצר וארוך?

בתודה מראש
אייל

gil4
11-03-05, 18:01
למהנדס
גרוטאה מכונמת ,זה אוטו עם חור גדול בשילדה, שגורמת לך להוציא 50000 ולהרגיש טוב ולכולם לקנא.
http://imgsrv.pic4u.co.il/e438d4a96e13aa03f5486f86fdfb9130020000.a spx

המהנדס
11-03-05, 18:20

http://arnonglass.no-ip.com/pics/sunbeam/s2.JPG
http://arnonglass.no-ip.com/pics/sunbeam/s27.JPG

המהנדס
11-03-05, 18:36
אפשר תמונה של סמוראי קצר וארוך?

קצר סגור(אל תתיחס לחיצים):

http://imgsrv.pic4u.co.il/3cb8d79035b0deaa9c474383d8eb30f0020000.a spx

תשוטט בפורום סוזוקי ותעשה חיפוש על המילים : נעילה ,צמיגים,פגושים,יחסי העברה,מדרגות צד,הגבהה,מיגונים,יחסי העברה,מנוע. :wink:

eyalmy
11-03-05, 18:49
אגב תמונה יפה

אלון_ק
11-03-05, 23:17
טוווחי המחירים נעים בסביבות ה18 לשנתון 89, 30 זה סביבות שנתון 94 בערך (זה מאוד כללי. תמצא מחירון של לוי יצחק, תקנה HARD COPY אחד בחנות).

שיפורים הם עניין אישי. לאחד מספיק רכב סטנדרטי, אחר רוצה מפלצת. מאחר ואין מפלצות למכירה, אני דוגל בגישה של לקנות את הרכב הכי טוב שאתה יכול למצוא ואח"כ לדאוג לשאר. הוספת עלה, בולמים כאלו ואחרים, הגבהה ושאר זוטות אינם שיפורים ולא מוסיפים עליהם למחירון, כמו גם צמיגי שטח וכד'. אוטו בא עם קפיצים בולמים וצמיגים, אז אם זה לא איזה קיט מיוחד (מהמתלם או חברה בחו"ל) זה לא שיפור שמשלמים עליו. נעילות דיפ' כבר כן, לדוגמא - ואתה לא תמצא סמוראי משופר יותר מזה למכירה (יש מעט ששמו יותר מזה ברכב, אף אחד מהם לא מוכר כרגע). בכל מקרה, גם אם תמצא רק סמוראי שמור מוגבה ונעול X2, זו לא בעיה למכור את השיפורים האלו אם אתה מחליט שזה לא בשבילך (או להסיר אותם זמנית).

לגבי התקציב, אני הייתי מחלק אותו כך: 30K לקניה הראשונית, 3K ליישור קו ו2K לשיפורים. שני האחרונים הם אופציה בלבד, לא בהכרח תרצה לשפר או שלא תצטרך ליישר קו (סביר מאוד להניח שלא תזדקק ליישור בכזה טווח מחירים). ב30K יש כבר רכבים מ94, שבהם כבר יש מנוע מוזרק - זה רק טוב לך. אני בעד, גם כי זה חדש אבל בעיקר כי זה מוזרק.

עבודה עצמית: חוץ מזה שנחתת בדיוק על האתר הנכון לאנשים שעושים את זה לבד, סמוראי הוא רכב פשוט לאחזקה. אין יותר מדי דברים מסובכים, רוב הבעיות הנפוצות נטחנו כבר ויש בסיס ידע גדול כאן. לדעתי זו בהחלט הדרך הנכונה, מה גם שאתה תגלה מהר מאוד שיש לך כאן תמיכה לא רק באינטרנט, בתנאי שאתה מכין קפה איכותי למי שעוזר לך (אם הקפה גרוע, השמועה תתפשט ואף אחד לא יעזור לך, אלא אם אתה משקיען וקונה עוגיות טובות. אם גם העוגיות גרועות, הלך עליך).

אני מציע שתיקח איזה יום-שניים לעבור על פורום סוזוקי, לאו דווקא בשאלות הטכניות אלא בעיקר באלו שדנות בנושא שיפורים ועדיפויות. מנוע החיפוש עובד ויעיל, אבל גם לעבור דף דף ולהכנס להודעות לפי הכותרת עובד - אנחנו מקפידים על כותרות אינפורמטיביות וזו בדיוק הסיבה למה.

אלון_ק
11-03-05, 23:20
כמובן, אם אתה מוצא רכב מסויים עם שיפורים מסויימים שנראים לך ואתה לא בטוח לגבי תוספת המחיר, אתה מוזמן לשאול כאן. רק אל תשכח להביא מקסימום פרטים; לא מספיק לנו לדעת שהוא מוגבה, אנחנו רוצים לדעת על איזה קיט הוא יושב, לדוגמא.

eyalmy
12-03-05, 00:40
אחלה חברה, אשמח להעזר בכם...

כעת נשאר לי לראות כמה דגמים ולחזור אליכל לביקורת.
תודה

asafk
13-03-05, 00:40
אשמח אם תאירו את עיני למה אני "אמור" לרצות שיהיה משופר או לא.

http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=8008&highlight=

הנה דוגמה לסמוראי משופר (סגור, אמנם- אז לא מתאים לך, אבל אני אתמקד בשיפורים). יש בו קיט הגבהה + בולמים יותר טובים מהמקוריים. אם תרצה כזה, תצטרך לשלם כמה אלפי שקלים. יש בו צמיגים 235 ברשיון- שוב, עולה כסף לקנות אותם, ואת הג'נטים הרחבים יותר, ועולה גם להכניס אותם לרשיון (80 שקל במכון רישוי, או משהו כזה... :roll: ).
בקיצור- כל שיפור שתעשה לבד- עולה. רוצה נעילה אחורית? 2000 שקל ועוד כמה שעות עבודה. רוצה כננת? כמה אלפי שקלים ועוד עבודה. רוצה מגן מיכל דלק? מגיני סף? כל דבר עלוה כסף וזמן. אם אתה יודע מה אתה רוצה- חפש משהו קרוב ככל האפשר למה שאתה רוצה, אבל בלי לשכוח שאתה מחפש רכב מטופל ולא גרוטאה. אתה תשלם פחות על הרכב כחבילה מאשר על רכב בסיסי שתשפר אותו בעצמך.
סמוראי טיולים ברמת שיפורים טובה (אבל סולידית) יהיה שנת 94 ומעלה (הזרקה) עם צמיגים 215 (בפרופיל שטח, כמובן), נעילה אחורית, הגבהה קטנה, מגן מיכל דלק ומגיני סף. זה סמוראי שאתה יכול לטייל איתו בלי שום חשש בכל שביל (וגם בכמה מקומות שאין בהם שבילים). כיוון שיש לא מעט כאלו, שים לעצמך את המטרה סביב אחד כזה. אולי לא תמצא אחד כזה בדיוק שהוא גם מטופל ושמור, ואז תתחיל להתפשר, לעשות את החשבון כמה זה יעלה בסוף עם הכל. אני, באופן כללי, ממליץ לכל אחד שקונה ג'יפ (או ג'יפון) לדעת מה הוא רוצה בסוף, ולהכניס את כל השיפורים לרכב מייד אחרי הקניה- ככה זה מצטרף למחיר הקניה, ויותר כיף כבר מהרגע הראשון בשטח.
אם אתה לא יודע מה אתה רוצה- תתחיל לחפש, ומה שיש בכלים שאתה מוצא- תשאל אם כדאי או לא. אחרי שתקנה, תיסע ותחליט לבד מה אתה רוצה, לאט לאט...

אסף.

סוזי המשתוללת
13-03-05, 01:39
אני אחלוק על המלומדים כאן
דבר ראשון שתחפש בסמוראי זה מינימום נזקי פחחות
ז"א מינימום תאונות כי בארץ מחפפים בפחחות ואח"כ אתה אוכל אותה עם חלודות ולעשות פחחות טובה לחלודות שגם תחזיק להרבה שנים יעלה לא מעט כמעט חמישית מהתקציב שלך ולכן תתעקש בנושא הפח שיהיה נקי ככל האפשר
רק אח"כ תתפנה לבדיקת שאר המכללים
קח בחשבון שיישור קו ייקח כחמישית מהתקציב אבל אז אתה יודע שיש לך רכב כמעט מושלם והסיכוי לתקלות אפסי (למעט תקלות שבר שהן תלויות רק בך )
אם זה רכב ראשון וותר על השיפורים
גם תהיה נהג טוב יותר כי תצטרך ללמוד לקרוא את השטח וגם אולי לא יהיה לך קליק איתו
סמוראי זה אוטו שלא תישאר אדיש אליו או שתתאהב בו ולא תחליף כל כך מהר ואז תשפר או שתישנא את הספרטניות שלו ותחליף אותו מהר כך שחבל על השיפורים
הזרקת דלק היא די זניחה (כשיפור) והרבה יותר קל "לשפר" מנוע קרבורטור מאשר הזרקה
ולכן לא זה מה שצריך לשנות
החלוקה שלי 25000 לקנייה
5000 ליישור קו
השאר קופה קטנה לימי סגריר / שיפורים עתידיים

המהנדס
13-03-05, 02:22
אני עם סוזי .
כרגיל הוא צודק.
אייל שים לב שמה שסוזי כתב זה בדיוק מה שאמרתי לך בטלפון.
חולק על דבר קטן - הזרקה : לדעתי חשוב מאוד ברכב שטח.
:D

סמוראי 92
18-03-05, 21:34
ברצוני לחלוק בשנית על כמה מהמלומדים כאן (חלקם מלומדים באמת).הקדמה :

ג'יפ קונים לפי המצב שלו ולפי מה שרוצים ממנו. לא לפי שנתון. "פרייבט" קונים לפי שנתון, בדרך כלל לאשה. זה אתר של ג'יפים ושל אנשים שמשתדלים לטפל לבד אז אנא להתייחס בהתאם.

יש כל מיני סמוראים משנתונים ישנים שהם בהרבה יותר ג'יפים מכל מיני סמוראים משנתונים חדשים- ויש גם ההיפך. כל רכב לגופו. לעשות הכללות זה לא חכם כי זה יגרום לך לפסול אוטומטית דברים שאסור שתפסול בלי לראות. יש מציאות תתפלא- והן שוות זהב.

אני מבטיח לך שמי שיקנה את הרכב של נקסוס או של המהנדס גם בעוד שלוש שנים יקבל רכבים שאין כל קשר בינם לבין השנתון שלהם, ואלו לא הסמוראים המתוחזקים/משופרים היחידים בארץ.

אם תוסיף לחיסכון הכספי הניכר שבקניית סמוראי ישן את האפשרות לעשות אותו פיקס +לשפר אותו (נעילות צמיגים ויחסי העברה) ועדיין להישאר עם עודף בכיס.לעומת ההוצאה של קניית סמוראי משנתונים חדשים - תקבל משוואה של קנייה כדאית, וזאת במידה שאתה מעונין בסמוראי כג'יפ יותר מאשר "כפרייבט". הכל תלוי במצב של כל מכונית לגופה, במה שאתה מחפש ובכמחיר הרכב .

לגבי מה עדיף קצר או ארוך התשובה די ברורה. ארוך עדיף בהרבה וזאת במידה ואתה מחפש את הסמוראי האולטמטיווי שכן הוא בהרבה יותר ג'יפ מהקצר. הוא פשוט ג'יפ מעולה ללא צריחת דלק ועם אפשרויות שיפור זולות במיוחד (מה שכן דיונות עמוקות הוא לא אוהב).

נ.ב לשים הזרקה למנוע עם קרבורטור זה לא סיפור של יותר משלוש K כך שאם הזרקה זה מה שחשוב בעינייך אפשר להוסיף ועדיין להישאר עם עודף. קרבורטור שהמצוף שלו מקבל זווית כיפוף קטנה כלפי מטה עובד נפלא גם בעליות תלולות ואני כותב זאת מניסיון אישי בלבד.

zagi
18-03-05, 22:41
אלידע ... תירגע ...
אף אחד לא אמר ש- 88 זה לא טוב .... :twisted: :twisted: :twisted: ....
העניין הוא שרכב חדש יותר בד"כ (ובכוונה הדגשתי...) עם מכלולים יותר חדשים , פחות ניזקי פח , ועוד לא דיברנו על הזרקה וקפיצים ספיראליים .
בדבר אחד אתה צודק .. כל מקרה לגופו . נכון , אתה צודק ... אפשר גם למצוא 84 בונבונירה , אך מה הסיכויים לכך ?
ובשביל שתירגע ובכלל .. הסמו שלך פ צ צ ה .... :!:
שגיא.

zagi
18-03-05, 22:43
ועוד דבר , תחשוב על שתי המילים האלה :
" עייפות החומר "
קפיש ?
שגיא .

אלון_ק
18-03-05, 23:51
בוא ניקח דווקא את הסמוראי של עידן כדוגמא - הוא החליף הרבה יותר ממני בתיקונים, דהיינו הרכב שלו אמור להיות הכי שמור כאן.

אם נדמה למישהו כאן לרגע שלסמוראי הזה, עם כל האחזקה המעולה שלו (אני לא סרקסטי), עושה פחות צרות מכל רכב אחר בשנתון הזה אתם טועים טעות מרה. ההבדל הוא שהבעיות צפויות יותר. בשביל לקבל ג'יפ חדש באמת צריך משהו כמו שעירא עשה - בניה מחדש של הכל כולל הכל. לא החלפה כאן ותיקון שם, אלא הכל כולל הכל.
יש לכם חוטי חשמל דפוקים ויבשים, צינורות בני מי-יודע כמה, שלדה ובודי שעברו טראומות אינספור... בקיצור, רכב ישן ודפוק. זה ששל עידן פחות דפוק משלי או שלך לא הופך אותו לרכב חדש.

יש מעט מאוד עידנים מסתובבים בחוץ. עוד פחות מהם מוכרים, אם בכלל. גם אם קניה של רכב כמו של עידן הייתה משתלמת (והיא כנראה כן), היא עדיין לא אפשרית. אין כאלו חיות, תכניסו את זה לראש שלכם - לא למכירה. האוטו היחיד שלא יהיה לך שום בעיה בו זה אוטו חדש לגמרי, וככל שתתקרב לחדש יותר כך אתה תפחית מהבעיות הפוטנציאליות (ובסופו של דבר, האמיתיות) שאתה הולך להתקל בהן. עודף? עזוב עודף, תשקיע בשקט נפשי. הסיבה היחידה שרכבים כמו של עידן נוסעים חלק ובלי תקלות זה כי עידנים מבלים כמה שעות כל יום בפינוק האוטו, בבדיקות ובמכונאות. רכב מ98, לעומת זאת, פשוט לא צריך את תשומת הלב הזו כדי להיות אמין כמו הרכב של עידן.

אל תחיו בסרט. אוטו ישן ואמין זה רק תוצאה של הרבה מאוד השקעה - והיא לא חד פעמית, אלא אם היא סטייל עירא.

המהנדס
19-03-05, 01:19
יש לי איזו תיאוריה שרכב יפני מחזיק 10 שנים בצורה טובה ואחרי כן מתחילות התקלות הגדולות במכלולים גדולים ובכלל.
נקסוס צודק בכלליות .
אם הייתי קונה היום רכב המקסימום הוא 7 שנים על הכביש ( אלה אם מדובר ברכב למטרת שיפוץ - לכן מי שמכיר אותי היה אומר שאני אקנה רכב זקן רק כדי שאני אהיה מאושר )
בכל מקרה לא הייתי מחליף את שלי בסמוראי חדש יותר - פשוט כי אני כבר יודע מה יש לי ומה יכול להתקלקל (יותר נכון מה כבר לא יתקלקל :wink:) רמז : אני כנראה מתחיל לשפץ את הSUNBEAM מחדש כי כבר אין לי מה לתקן יותר בסמוראי :evil: .

debilezem
19-03-05, 20:25
עידן, אם נגמר לך מה לעשות על הסמוראי שלך, אתה יכול להתחיל לעבוד על שלי...

בכל מקרה לעינין הדיון,
רוב בעלי הג'יפים שמשקיעים השקעה מסוימת על הרכב שלהם שומרים את הקבלות על חלקי החילוף, כך ששווה לבדוק מתי הוחלפו החלקים שנטען כי הוחלפו.
אף אחד לא יזרוק קבלה על סטרטר, או אלטנטור או דברים כאלה.
תבדוק, מה שהחליפו לאחרונה כנראה שלא תצטרך להחליף,
מה שלא החליפו 14 שנה, כנראה שכן. ובקרוב.

danip
20-03-05, 22:21
היי אייל,

גם אני גר בירושלים, אם אתה רוצה, צור קשר.

shawa
22-03-05, 02:18
היי אייל... תרשה לי לתת לך נק' מבט שונה במעט מהחברים פה.
אם שאלת על לנסר סמוראי סגור אז כנראה שלא מפריע לך ליסוע בגיפ שהוא בלשון המעטה לא מפנק וכנאה שגם תרצה לנצל את יכולותיו בשטח..
אז ככה למה לקנות סמי 96 שזה אותו רכב כמו ה88 ?? בגלל שהוא יותר שמור?? מי אמר??? עם מעט סבלנות אפשר לקנות 88 שהיה של איזו צפונבונית עם הצמיגים המקוריים.
בגלל ההזרקה??? הרבה יותר מקום לתקלות שאם הן קורות בשטח כמעט ואי אפשר לתקן. נכון המוזרק מגיב יותר טוב והתקלות לא שכיחות .
אני שנתיים נוסע על סמי 88 יד 10 נעול מוגבהה 4 קרבורטורים וכל שאר הקומבינות.. תקלות?? צלב אחורי, מייסב אחורי ומעט חשמל אחרי צלילות. זה שהצבע לא חדש...מעולה לא כואב לי בשיחים ולכן אני גם לא צובע אותו.(סלח לי עידן).
עבירות...... ראיתי פה בשרשור ובעוד כמה אחרים השוואה של הסמוראי מול טובים ויפים אחרים... אבל מעניין אותי אם מישהו מהם ראה פעם סמוראי שקוע???? :roll: או סופה או כל רכב אחר גוררים סמוראי.... את המצב ההפוך ראיתי הרבה היו 3 לי סופות לפני הסמוראי ולא הדלק הפריע לי בסופה כי אני קרוב לזה גם עכשיו (למרות שאין יותר כיף מ180 סוסים רעבים..לא יעזור....) אבל במחיר שלה קניתי לאישה RSI (מה לעשות... חולה על הסוסים) ולי גיפון עצבני שלא יורד מהביצועים של הקודמת.
בקיצור אייל... 18K סמוראי 88 פתוח, 2K נעילה אחורית, 2K צמיגים, ביטוח גב בהראל וברוך הבא .
שחף

סמוראי 92
22-03-05, 10:37
סוף כל סוף צדיק בסדום שמתייחס אל האתר הזה כמו שהוא אמור להיות.

אתר לג'יפים .

נ.ב

נקסוס עדיין לא הבנתי למה תקפת את האורח בצורה כל כך מכוערת וילדותית שחורגת לחלוטין מדרכי הניסוח המקובלים באתר.

נמרוד
22-03-05, 11:02
שחף כתב:

עם מעט סבלנות אפשר לקנות 88 שהיה של איזו צפונבונית עם הצמיגים המקוריים

היום? בשנת 2005???
:D

אין לאף אחד משהו נגד כלי רכב ישן. אם אתה אכן מוצא סמוראי 88 כל כך שמור, מלוקק, מצויין, משוחזר ומשופרר - אז הוא יכול להיות קנייה מצויינת, אף אחד לא יחלוק על כך.

אבל - אתה הקונה הולך ורואה כלי רכב, לפי מודעות בעיתון או באינטרנט. יש לך שעה קלה, את העיניים והאוזניים שלך ואולי של חבר מבין ואולי של מוסכניק ידידותי עם מכשירי מדידה. זה הזמן, אלו הם הכלים שעומדים לרשותך כדי לאבחן כמה שווה גוש הפלדה והפלסטיק שמולך.

אתה מנסה לקלוט ולעבד כמה שיותר נתונים, לתוך משוואה של אלפי נעלמים, שבסופה אתה צריך להחליט ולבחור רכב אחד ולשלם עליו הרבה כסף. גם עבור הקונה המומחה ביותר, רוב רובה של המשוואה נשארת XXXXX. הדרך למלא את המשוואה היא גם עם נתונים סטטיסטיים, וגיל הרכב, מספר הידיים, הקילומטראז', הם נתונים סופר חשובים. אתם מדברים על "המצב האמיתי" כאילו שהוא משהו שאפשר למדוד... לי לוקח כמה חודשים של בעלות על רכב כדי להתחיל להבין "מה המצב האמיתי". אין שום פטנט שיגלה לכם את המצב האמיתי לפני הקנייה.

על פניו, סטטיסטית, יש עדיפות גדולה לרכב בן 10 שנים על פני רכב בן 17 שנה (כן רבותי, שנת 88 היתה לפני 17 שנה! סמוראי 88 כמו האמבולנס ז"ל שהיה לי הוא כמעט רכב מיושן של שני טסטים, וגם זה חשוב!). כל מכלול, ולא רק מכלולים - כל חתיכת פח, כל ציר של דלת, כל גומיה שמחזיקה את החלון, ישנה יותר פי 1.7! אז תגידו שתיאורטית, הישן יותר יכול להיות שעמד תמיד במוסך סגור ומאוורר, והחדש בשמש אילתית קופחת... אבל גם זה לא מצב מציאותי, כי המקסימום שאתם יכולים לדעת זה מה עבר על הרכב בשנתיים-שלוש האחרונות, וזה אם אתם מאמינים בכלל למוכר. מה עבר עליו ב8 הידיים הקודמות? אלוהים גדול.

נ.ב. מצאתי תמונה של הסמוראי שלי, 88 ארוך, נמכר לפני 5 שנים -
http://www.jeepolog.com/ext_images/old_sammy_1.jpg

סמוראי 92
23-03-05, 13:26
נמרוד, קודם כל אם היה לי סמוראי שנראה כך אז כבר ממזמן הייתי מוכר אותו :lol: .

שנית אני לא טוען שאין עדיפות לרכב חדש יותר. ברור שיש- השאלה מה הרוכש מחפש.

אני טוען שהתמורה שרוכשים מסוימים יקבלו מסמוראי חדש יותר לא שווה את המחיר הגבוה שהם יצטרכו לשלם עליו בקנייה.

ההבדל בין סמוראי "חדש" משנת 94 ומעלה לבין סמוראי שנת 88 ומטה מתחיל מ 15 אלף שקל מינימום. אני לא חושב שהתמורה של החדש, שגם הוא יהיה רכב בן מינימום 7 שנים שזה לא קצת בג'יפים עירוניים שרואים הרבה ים, שווה את ההפרש. בוודאי ובוודאי אם מה שמעניין את הרוכש זה רכב עבירות משופר שהוא הולך לטפל בו כמה שיותר לבד (השואל המקורי הצהיר שהוא איש של אופנועי שטח ככה שהוא דווקא מתאים לפרופיל הזה).

הטענה שלי היא שבשיקלול העלות תועלת הסמוראי הישן דווקא עדיף. הוא נותן את תמורה טובה יותר למחיר- הכל תלוי למי .

נ.ב

תגיד מאיזה שנה הג'יפ שלך ?
הוא חדש ?

חנן-ג'יפולוג
23-03-05, 14:03
נ.ב. מצאתי תמונה של הסמוראי שלי, 88 ארוך, נמכר לפני 5 שנים -

סוזי המשתוללת
23-03-05, 15:38
נמרוד
שככה יהיה לי טוב מגיע לך :lol:
לי זה נראה יותר כרכב הובלת מתים מאשר סמוראי אבל ניחא - לפחות עכשיו הכל ברור :twisted:
ועכשיו לעניינינו
סוזי כבר הקיפה את כדור הארץ קרוב 9 פעמים אבל מי שייקנה אותה (ותתפלאו עדיין יש אהבלים ששואלים אם אני מוכר :twisted: )לדוגמא יקבל : מנוע כמעט חדש גיר משופץ טרנספר משופר ומשופץ סרנים משופצים מקצה לקצה כולל בלמים סטרטר משופץ אלטרנטור משופר מזגן מצוין בלמים חדשים פנסים חדשים מקצה לקצה ועוד
אפילו מרבית המתגים מקוריים
מה נשאר הפח רקוב ומעוות :twisted:
יש רכבים ישנים שכן מטופלים ברמה גבוהה ואפשר למצוא אותם
מה שחשוב הוא למצוא רכב שהמכללים הראשיים תקינים לנסיעה יומיומית כי את השאר אפשר לתקן "תוך כדי תנועה" ובעלות מצחיקה
היום גם יש אינטרנט שחוסך לאנשים אלפי שקלים דבר שלא היה בעבר

דרך אגב למי שמעוניין אני לא אמכור לעולם :wink:

המהנדס
23-03-05, 16:23
נמרוד לדעתי רכב יפה .נראה אחלה רכב טיולים.
נדירים בארץ הארוכים הסגורים (מעניין למה ? ).
אני הייתי צובע לו מגן דוד אדום :D רק בשביל הקטע.
בעצם הייתי צובע את כולו באדום ואז מקצר אותו :twisted: .

בכל מקרה הבחור הולך כנראה על רכב יותר חדש מזה :P .

סמוראי 92
23-03-05, 18:18
נער הייתי ולצערי היום הבנתי שכבר זקנתי.
נקסוס מצטער שלא הבנתי את חוש ההומור שלך.
קבל מחיקה על הודעתי .

המהנדס
24-03-05, 01:36
ראינו סמוראי 98 שנראה יחסית טוב.יכול ליהיות שהוא יהיה הנבחר :D

eyalmy
24-03-05, 23:11
סמוראי שנת 98 פתוח, לבן, צבוע(היה כחול-צביעה ככה ככה) מגן חזירים מדרגות צ'נג'ר(מוזר-
גם אני אמרתי).

נבחר מודל יחסית חדש כי לא רק אני אסע עליו אלא גם האמא ככה שצריך כמה שפחות תקלות..

צריך החלפת 4 צמיגים, וברזנט חדש גם כן צריך.

4 הצמיגים שעליו יבשים אבל יש עוד בשר, אני בכל אופן יחליף אם משהו רוצה אותם יכול לקחת בכיף.

כעת אני צריך עזרה בברזנט,איפה מי מה ,לתפור לבד :roll: מחיר סוגר ומה שתוכלו לומר יהיה טוב(אני יודע אני יריץ חיפוש)
ראיתי את הברזנט של זה עם ההגה--->בועז נכון?! אז הברזנט ממש נראה טוב אשמח אם יאמר כמה ומי נגד מי.
ברזנט משומש לבנתיים גם טוב אם יהיה למשהו(בתשלום כמובן).
אגב בועז- מקווה שהסתדרת עם ההגה..

חייב לומר שעוד לא ישבתי על כסאות כמו של עידן, במסעדה אין כסאות כאלה נוחים.
אז אם יורשה לי אני אתחיל לחפש כסאות לנהג ולנווט(אלק) .

אהה כמעט שכחתי,אין לי מושב אחורי אז אם למשהו יש משהו מצ'וקמק להעביר הלאה או משהו שיאמר...

ותודה לכולכם...ממש כיוונתם אותי.

ותודה מיוחדת ממש לעידן שבלי שנפגשנו לפני הדיון הזה פשוט נסע איתי מחולון לרעננה רק כדי לבדוק את הג'יפ.תודה גבר.

אם לא יהיו פאשלות מחר יהיה זכרון דברים וזהו

moriseven
25-03-05, 00:07
שנת 98 וכבר אין כיסא אחורי!! וגם עבר כבר צביעה!!
נשמע מוזר :?

eyalmy
25-03-05, 13:29
נסענו היום בדקנו, הצבע באמת מחשיד ולא מובן,
הבולמים לא מאוזנים כלומר לכל אחד התנגדות משל עצמו

לא נכנס לLOW כן ל4*4
נראה שיש מים באגזוז כלומר מערכת הקירור של המנוע מחדירה מים כנראה למנוע.
בקיצור הבלאי נראה מוגזם למחיר ..
נמשיך לחפש או מחיר טוב יותר..

אגב...כמה עולים 4 בולמים חדשים.בלי עבודה כמובן.(מאחור זה קפיצ סליל)
מנוע חדש (לא מתכוון להחליפ אבל שיהיה לי סדר גודל של טווח מחירים

אלון_ק
25-03-05, 16:51
בולם עולה בין 150 ל2500 ש"ח, תלוי בבולם. בסדרי הגודל שאנחנו מדברים עליהם, זה בין 150 ל500 לבולם.
מנוע עולה בין 2500-3500.

לפי איך שזה נשמע בנתיים, עבור הלאה. אוטו מוכה ומוזנח, גם אם תוריד מחיר על כל מה שתמצא עדיין ימשיכו לצוץ לך דברים כל הזמן. יש מספיק רכבים.

המהנדס
26-03-05, 11:50
אלון הכל תלוי במחיר אם זה 7 אלף מתחת למחירון אולי שווה .
במיוחד כשהאוטו לא נסע בשטח בכלל (הבעלים לא יודע איך משלבים ל4X4 והשטח היחידי שהוא נסע בו הוא לחוף פעם אחת כדי להוריד אופנוע ים :D ) .
אבל הצבע מחשיד גם בעיני. אני לא יודע אם הייתי קונה את הצפציפי הזה.

eyalmy
26-03-05, 19:06
והאלאה...תשאירו לי הודעה

סמוראי 92
27-03-05, 01:06
אם יש דבר שאני שונא לראות על סמוראי שאני רוצה לקנות זה וו גרירה . בסמוראי לוו הגרירה יש משמעות אחת עיקרית .

חלודה . וחלודה וחלודה.

מי שיש לו אופנוע ים לא ירד פעם אחת עם עם האופנוע לים אלא סביר שקצת יותר . ועוד יותר סביר שהרכב על כל מכלוליו התחתונים מכיר היטב את הגלים המלוחים עצמם (אם לא על ידי הנהג שמוכר על ידי הנהג שלפניו הכיר אותם)

לדידי בסמוראי וו הגרירה צריך דווקא להוריד את המחירון ולא להעלות אותו שכן ידוע לסמוראי יש בעיית חלודה.

חוץ מזה יש לי עצה קטנה לגבי האנשים האלה ש"לא מפעילים את ה "4X4 " " לא יודעים איפה זה ומה זה-אל תקנה מהם רכב הסיפור שלהם לא אמין.

הנסיון האישי שלי הראה (אני חיפשתי סמוראי במצטבר במשך יותר מחצי שנה) שתמיד היו להם את המכוניות הכי גרועות שראיתי. עם המחיר הכי לא מתאים לרכב. בבדיקה פתאום הסתבר שהילד לקח את הרכב לים "עם הגלשן" ואולי (אבל רק אולי) הוא גם התהפך פעם או פעמיים עם הרכב (אבל זה היה מזמן והילד בכלל בחו"ל) וסיפורים כמו חול.

גם אם נניח שהסיפורי סבתא ומראית התמימות (הוי התמימות - פעם רציתי לקנות סמוראי מדודה נחמדת בת שישים שהתגלתה כשועל מכירות נכלולי עלוב ומיתמם) הם נכונים אז יש משפט שאומר שמכונות שלא עובדות מתקלקלות. ומי שלא מפעיל 4X4 בסמוראי גם לא יודע איך מחזיקים אותו כמו שצריך.

או שיירד במחירון (נגיד 12 מתחת למחירון ואז אפשר להתחיל לדבר לכיוון ה15) או שתמשיך הלאה.
במחירונים של מה שאתה מחפש יש הרבה סמוראים שמורים (ככה הם אומרים אני יודע - :lol: ) זה בוודאי שלא נשמע כמו אחד מהם .

eyalmy
27-03-05, 23:07
ראיתי סמוראי שהוחלף בו המנוע למנוע של סוזוקי סוויפט (נפח 1349) -מיובא.
בוא נשאיר את בעיית הרישוי בצד.
מה דעתכם בנושא...
טוב? רע?
הסמוראי שנת 96
נראה במצב יחסית טוב

אלון_ק
27-03-05, 23:25
מייבוא = אין בעית רישוי. וזה 1324 סמ"ק.

מה אתה רוצה שנאמר? סבבה. לך תבדוק. מנוע חדש זה טוב, זה אומר שאתה לא צריך להחליף...

המהנדס
27-03-05, 23:25
מנוע חדש לא יכול להזיק :wink:
כמובן כל עוד הכל חוקי (אמור להיות אותו דגם מנוע ) אין שום בעיה אם זה .

zagi
27-03-05, 23:27
מנוע בנפח כזה הוא מנוע ישן ....לפחות יותר ישן מהסמו .
בקיצר , אל תיקח את הנתון הזה בתור יתרון ...להפך ..
שגיא .

zagi
27-03-05, 23:28
וד"א .. לכולם ...
גם בסוויפט עברו ל- 1298 .
שגיא.

אלון_ק
28-03-05, 10:28
שגיא, אני לא מסכים איתך. עדיף מנוע קצת יותר מיושן אבל במצב חדש מאשר מנוע חדשני במצב מת. רובנו עדיין חיים עם המנועים המיושנים בשמחה וששון, להזכירך.
אבל בעיקר, בוא נראה מאיפה המידע הזה על המנוע (מהבעלים, מהרשיון או מהמנוע עצמו). ברשיון הרי לא יהיה שינוי ברישום בכל מקרה, נכון?

eyalmy
28-03-05, 14:16
לא נכנסתי לפרטים בנתיים,הבחור אומר שיש לו שטר מכר ושעדיין לא העביר והסדיר במשרד הרישוי בגלל שההחלפה הייתה זמן קצר אחרי הטסט של האוטו ,אז המוסכניק שלו אמר לו שמשלמים טסט נוסף שרוצים להכניס את הרישוי של המנוע לרשיונות כך שהוא טוען שכדאי להמתין עד למועד הטסט ולעשות זאת בו זמנית במחיר טסט אחד.

מבחינת הרישוי כרגע לא מציק לי כי הבחור נראה אמין ובנוסף אעשה את כל הבדיקות מול הרשויות לפני העברת הבעלות ואבדוק את נושא הרישוי לעומק.
מה שכן אני מעוניין זה בצד המכאני לדעת מה זה אומר מבחינתי.
סוויפט זה בכלל לא ג'יפ נכון?(חיפשתי תמונות שלו באינטרנט וזה רכב רגיל)
המנוע לא בנוי אחרת של רכבי שטח וכביש?

על המנוע אפשר לבדוק מאיזה שנה הוא ?

-->