PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעייה בכניסת הילוך הרוורס במזדה לנטיס אוטומטית

adam12345
23-08-12, 11:22
שלום!
אשמח אם מישהו יכול לשפוך אור על בעיה מסויימת שאני סובל ממנה ברכב המשפחתי שלי, מזדה לנטיס 2001 אוטומט.
כל ההילוכים הקידמיים משתלבים ועוברים חלק אבל הילוך הרוורס עושה לפעמים בעיות ולפעמיים משתלב חלק, הבעיה שלפעמים קורת היא שאני שם רוורס אבל הרכב לא זז אחורה (אלא אם הוא פונה לכיוון עליה כמובן, מדרדר אחורה) ההילוך ישתלב רק עם לחיצה על הגז ואז כמובן הוא פתאום יקפוץ ויסע מהר אחורה, אז אני נותן גז וישר ברקס כדי לשלוט ברוורס.
מישהו נתקל בתופעה?
אני רק יציין שככה קנינו את הרכב (למען האמת עברו כבר שלוש שנים)...
תודה!

raanan
23-08-12, 11:42
נשמע כמו בעיית סלנואיד או גוף זר שנמצא במעגל הלחץ ההידראולי של הילוך רוורס.
אם השמן לא עכור מאוד ומסריח, שווה לפתוח ולבצע החלפת פילטר + החלפת שמן מלאה כולל בטורק (מכונת דיאליזה).
אם השמן חום כהה/שחור, לא הייתי נוגע. זה עלול לפתוח תיבת פנדורה והגעה לשיפוץ במהירות.
אגב, כמה קמ' הרכב עבר ?

רענן

דרור ברלי
23-08-12, 11:51
יכול להיות שהגיר בדרך לסיים את חייו, אבל... מבלי להבין הרבה בגירים אוטומטיים, אני יכול לייעץ לך - לפני שאתה רץ לשפוך כספים רבים, קודם כל תבדוק שמן בגיר. כן, יש מדיד. ממעט היכרותי עם גירים אוטומטיים, בהרבה מקרים של סימפטומים שאתה מתאר, בסה"כ היה חסר שמן - אבל רוב אנשים רצים מיד למוסך - ורוב המוסכים מריחים שמדובר במישהו שאין לו מושג ופוסקים מיד "הלך לך הגיר. צריך להחליף גיר" ודוחפים לך גיר מפירוק.

אז לפני הכל תבדוק שמן. חסר? קודם כל תמלא (שמן לגיר אוטומטי) סע קצת ותראה מה קורה. יש סיכוי שהבעיה תיפתר, וחסכת המון כסף כי לעתים בזה מסתכמת הבעיה.

אם התופעות ממשיכות, זה כבר עניין למוסך גירים. כנ"ל במקרה של שמן עכור/שרוף (ריח קלוי חזק).

adam12345
23-08-12, 11:56
הרכב עבר 214 אלף קילומטר.
הרכב מטופל רק במורשה מזדה וכאמור קנינו אותו ככה לפני שלוש שנים והוא נוסע מצויין למעט הבעיה הזאת אין שום תלונות...
בדקתי עכשיו את השמן גיר והוא נראה ומריח כמו שמן גיר חדש. אתה ממליץ להחליף?

אני מפחד ממכוני גירים, לפחות אלה שבאזורי, בגלל זה רציתי לאסוף קצת מידע על התופעה...
לא חסר שמן וכאמור הוא נראה ומריח כמו חדש.
לא נראה לי שנילך על החלפת גיר או שיפוץ אלא אם הוא באמת יילך, קנינו את הרכב ככה ולך תידע כמה זמן היד או הידיים הקודמות סחבו ככה...

תודה רבה לכם על העזרה!

דרור ברלי
23-08-12, 12:06
ק"מ כזה הוא בהרבה מקרים הטווח פלוס-מינוס, בו נדרש טיפול גדול/שיפוץ/החלפה של גיר אוטומטי.
אם אני לא טועה, למזדה לנטיס גם היה בזמנו "ריקול שקט" במסגרתו הוחלפו גירים בלא מעט מכוניות.

raanan
23-08-12, 12:37
ק"מ כזה הוא בהרבה מקרים הטווח פלוס-מינוס, בו נדרש טיפול גדול/שיפוץ/החלפה של גיר אוטומטי.
אם אני לא טועה, למזדה לנטיס גם היה בזמנו "ריקול שקט" במסגרתו הוחלפו גירים בלא מעט מכוניות.
אם הגיר מקורי (לא נפתח ולא שופץ), אז זה קמ' מצויין .
הריקול "השקט" (מי שהתלונן על החלפות אגריסביות, החליפו לו, מי שלא הגיע במסגרת ה -3 שנים אחריות, לא סיפרו ולא החליפו לו)
היה למוח אבל בדגמים הישנים 96-97

בכול מקרה, תבדוק כמו שדרור כתב שבאמת שלא חסר שמן.
אח"כ תנסה במרכז שירות מזדה שיבדקו אם נרשם קוד תקלה לגיר. אם כן,
עדכן מה הקוד ומה הציעו + עלות תיקון (אני מעריך שיהיה מדובר בסלונואיד ובעלות של +/-1500 ש"ח )
אם אין רישום תקלה, שקול החלפת פילטר + שמן מלאה, או לחילופין להמשיך "לחיות" עם התקלה עד שתחריף וידרש שיפוץ גיר מלא.

רענן

shmulikbg
23-08-12, 12:53
ואגב בדיקת שמן, במנוע מונע ובפארקינג.

adam12345
23-08-12, 22:05
מצויין חברים, אני העדכן אם יהיה מה...
תודה רבה!

-->