PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה עושים עם רשות השידור????

סופת המדבר
24-08-12, 08:36
מידי פעם מגיעים אלינו כמה מכתבים מרשות.השידור מחלקת הגבייה
כמובן שמבקשים לשלם על המקלט טלויזיה
כמה שאלות..
למה אני צריך לשלם להם?(שילמתי על המכשיר... אני משלם כל חודש בסביבות180שקל להוט)
אני גר ביחידה מאחורי הבית של ההורים נראה לי שההורים שלי משלמים להם אז למה אני לא נכלל איתם
או איך אנו יכול להצטרף לתשלום שלהם?
בבקשת תשלום ששולחים נותנים לי כיביכול לבחור כמה לשלם בכך שאני בוחר מהרשימה כמה זמן הטלויזיה אצלי
כמה שפחות זמן ככה פחות לשלם אם אני מחליט לשלם בסוף ובוחר את הקטגורייה הכי זולה (אומר שהטלויזיה אצלי מהשנה האחרונה) האם נראה לכם שיאמתו את זה ויגידו לי "הטלויזיה אצלך משנת (נגיד)2010 אז אתה צריך לשלם יותר"

shmil
24-08-12, 09:26
א. יש להם מאגרי מידע לגבי קניות טלוויזיות.
ב. הם לא אוהבים שלא משלמים להם.
ג. הם יותר גרועים מכביש 6.
ד. החוק מחייב לשלם אגרת טלוויזיה, אפילו אם לא ראית ערוץ 1 בחיים שלך, וללא קשר אם יש לך אנטנה או לא, ואם אתה מסתכל בטלוויזיה או לא.
ה. כמו שכתבת, אתה לא גר בבית ההורים, אלא בבית (יחידה) נפרדת.

עכשיו, לאור תשובותי, אתה מוזמן לבחור לבד את צורת ואופן התשלום והדיווח.

אמיר ב.א
24-08-12, 09:50
אני יכול לעזור רק לגבי השאלה האחרונה שלך , (בתוספת למה ששמיל כתב)

הם לא נוהגים לאמת כמה זמן הטלוויזיה אצלך ,

פשוט תשלם וזהו - אין כל כך מה לעשות , ולא כדאי להכנס איתם לעיקולים וכו'

GodsFather
24-08-12, 10:12
ממה שאני יודע, אם אין מקלט טלוויזיה אלא רק מסך (למשל מסך מחשב), והדבר מגובה באישור של טכנאי מוסמך, אז אפשר לבקש להסיר את הדרישה לתשלום.

העניין הוא שמדובר בגוף שאין שום סיכוי להגיע איתו להבנות, אפילו כשמדובר בנהלים שלו עצמו.

אני טועה לגבי המשפט הראשון ?

ניר ל
24-08-12, 10:47
אם הכתובת שלך זהה לכתובת של ההורים , פנה לאגף הגבייה באמצעות המייל ובקש מהם לבטל את כפל החשבון . אתה תצטרך להציק להם ולוודא בטלפון (בשעות המענה ) שקיבלו את פנייתך , אבל בסוף הם יבטלו את החיוב הכפול. הם לא מתאמצים יותר מדי לכלום, יש להם זמן וקצב משלהם , אבל שים לב שאתה מטפל בזה כי הם מהר מאד מעבירים את הגבייה למשרד עו״ד חיצוני שדווקא כן פועל מאד מהר וביעילות .

אפיז
24-08-12, 10:54
אם היחידה מחוברת פיזית לבית ההורים ויש דלת מחברת בינהם זה נחשב כיחידה אחת ואיו להם אפשרות פיצול גם אם יש 100 מקלטים !!!
זה בדוק ועבר מילחמה איתם מבחינה חוקית אין הגבלה בבית פרטי למס' מקלטים או אם מוקצה חלק להורים וכו' כל עוד יש חיבור פיזי ודלת מחברת

yes1952
24-08-12, 11:37
בוא ונעשה סדר בדברים
רשות השידור לא כל כך אטומים,אך צריך לגשת לשם באופן אישי,
מניסיון רב שנים איתם-כאשר גרתי ביחידת דיור מתחת לבית הורי לא שילמתי אגרה -מלאתי טופס וכך כל שנה קיבלתי פטור
כאשר עברתי לבית שלי(החלפת כתובת בתעודת זהות)מיד הגיעה דרישת תשלום-
פעם נוספת לפני כמה שנים שכרתי דירה מחולקת ברמת -גן-כשהגיע דרישת התשלום התייצבתי במשרדי הרשות-מילאתי טופס וסוף פסוק -קיבלתי פטור מהאגרה-
וכך גם בשנה האחרונה-העברתי כתובת בתעודת הזהות-3 שבועות אחר כך הגיע דרישת תשלום-ושוב טיול למשרדי הרשות+ספח תשלום שהאגרה משולמת ע"י רעייתי
וקיבלתי הפעם פטור קבוע(נשבעתי לפקידה שאני לא מתגרש יותר בחיים וזו פעם אחרונה והאגרה על שם אישתי)
הרשות מחוברת למחשבי משרד הפנים וכל שינוי כתובת של כל אזרח מופיעה להם על המסך יותר מהר מארנבת שבורחת משועל
בהצלחה
יוסף

דרור ברלי
24-08-12, 11:37
אם הכתובת שלך זהה לכתובת של ההורים , פנה לאגף הגבייה באמצעות המייל ובקש מהם לבטל את כפל החשבון . אתה תצטרך להציק להם ולוודא בטלפון (בשעות המענה ) שקיבלו את פנייתך , אבל בסוף הם יבטלו את החיוב הכפול. הם לא מתאמצים יותר מדי לכלום, יש להם זמן וקצב משלהם , אבל שים לב שאתה מטפל בזה כי הם מהר מאד מעבירים את הגבייה למשרד עו״ד חיצוני שדווקא כן פועל מאד מהר וביעילות .

יותר מזה - אם ההורים שלך פנסיונרים, הם נחשבים ל"אזרח ותיק" ובכלל אמורים להיות פטורים מתשלום האגרה.
ואז גם כל קניה של טלויזיה חדשה צריכה להיות מבוצעת על ידם ובשמם, כדי להימנע מהחיטוטים של רשות השידור בחיים שלך.
כל מה שאתה צריך זה שהכתובת הרשמית שלך, זו שבמשרד הפנים ובתעודת הזהות, תהיה אצל ההורים.

במקרה וכבר שינית כתובת והם דורשים ממך כספים שאין לך מושג ממתי ומאיפה הביאו את הסכום, הכל עדיין פתוח להתמקחות. מנסיון.

נמרוד
24-08-12, 12:40
מידי פעם מגיעים אלינו כמה מכתבים מרשות.השידור מחלקת הגבייה
כמובן שמבקשים לשלם על המקלט טלויזיה
כמה שאלות..
למה אני צריך לשלם להם?(שילמתי על המכשיר... אני משלם כל חודש בסביבות180שקל להוט)
אני גר ביחידה מאחורי הבית של ההורים נראה לי שההורים שלי משלמים להם אז למה אני לא נכלל איתם
או איך אנו יכול להצטרף לתשלום שלהם?
בבקשת תשלום ששולחים נותנים לי כיביכול לבחור כמה לשלם בכך שאני בוחר מהרשימה כמה זמן הטלויזיה אצלי
כמה שפחות זמן ככה פחות לשלם אם אני מחליט לשלם בסוף ובוחר את הקטגורייה הכי זולה (אומר שהטלויזיה אצלי מהשנה האחרונה) האם נראה לכם שיאמתו את זה ויגידו לי "הטלויזיה אצלך משנת (נגיד)2010 אז אתה צריך לשלם יותר"

אל תדאג, לא יגידו לך שהטלוויזיה אצלך יותר. זה מה שנקרא מלכודת דבש. מה שרשות השידור רוצה זה שתתחיל לשלם. שתודיע להם שקנית אתמול מקלט טלוויזיה והנה אני מתחיל לשלם. אתה תצא עם הרגשה שעשר שנים דפקת אותם והרווחת... אבל מעכשיו ולעולם אתה תשלם כמו שעון, כל שנה, את האגרה. להזכירך, תשלום על שרות שאתה לא רוצה ולא משתמש בו.

ומי שאומר להתייחס לזה כמס - אז שיקראו לזה מס, ויגבו את זה כמס מכולנו במקור, ושלום על ישראל.

YosSima
24-08-12, 13:18
אני עם נמרוד - ברגע שתתחיל לשלם אתה תמשיך לשלם כל החיים
אם לא תתייחס הם בסופו של דבר יעזבו אותך
חוצמזה הכי טוב בלי טלויזיה - אבל אם כבר לקנות אז במזומן בלי לתת פרטים ...

boaz avrahami
24-08-12, 14:39
כן מס לא מס זה לא העניין.
אגב באגרת רשיון רכב מגולם לך אגרה לרדיו ואפילו לא ידעת...

חלק מהעידכונים שלהם זה שינוי סטטוס אישי - התחתנת או התגרשת הם בעיקבותיך.

אל תזניח כי הם מעקלים ולא שוכחים.
יש קצת מסחרה אבל לא ממש וזה אפילו שהם נקרעו מצחוק כשבאתי והתקשרו מהר למנהל הגביה הארצי ששמו כמה מפתיע גם בועז אברהמי.
אני איתם יותר לא משחק... משלם כמו טאטאלה לפחות כל זמן שאין לי אפשרות לקשור את זה להורי.
זה אגב טריק מקובל(וראוי) בין אם אתה גר ליד או סתם יכול לרשום את כתובתך אצל הוריך.

הגונב מגנב פטור

Tourist
24-08-12, 14:57
אני דווקא ניתקלתי בגוף מאוד קשוב אבל זו לא כ״כ חוכמה...

התקשרתי ואמרתי שאנו משפחה חרדית (מה שנכון) ושאין לנו ולא תהיה לנו טלוויזיה (גם זו האמת) ומאז הפסיקו החיובים.

הכל טלפונית, והם היו אדיבים ויעילים.
אבל אני מניח שזה לא מקרה סטנדרטי...

Sent from my iPhone using Tapatalk

נמרוד
24-08-12, 14:58
למה אתה אומר שאני לא יודע? אני יודע היטב שאני משלם אגרת רדיו בתוך אגרת הרישוי של הרכב. לזה בדיוק התכוונתי - רוצים לגבות מס? תגבו, אל תבקשו ממני להתנדב. If you have to shoot, shoot, don't talk. כשאני אקבל מכתב דרישה לתשלום ספציפי, שפונה אלי, לא "אם יש ברשותך...", ורצוי בדואר רשום - אז אתחיל לחשוב איך להתייחס. לג'אנק מייל גנרי שמחולק לכל עם ישראל שעדיין לא משלם אגרה ראוי להתייחס כזבל.

יש רעיון לעשות טריק דומה למה שעשו לאגרת הרדיו ברכב, להכניס את אגרת הטלוויזיה לחשבון החשמל. אם יעשו את זה - שיחקו אותה, נשלם כי על חשמל חייבים לשלם, ושלום על ישראל.

* לנו אגב אין טלוויזיה, ואני מכיר יותר ויותר משפחות בסביבה הקרובה שמוותרות על קופסא מוגדרת באמצע הסלון. ככה שאני שלם עם העניין באופן מוסרי וחוקי.

boaz avrahami
24-08-12, 15:24
תגנוז את הרעיון של החשבון חשמל ואל תזכיר אותו יותר לעולם.
הוא קל מדי לביצוע ויש חשש שהם יאמצו אותו בשימחה

boaz avrahami
24-08-12, 15:47
כתוב נחמד

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000741446

בוזי
24-08-12, 15:51
תקשיבו ותקשיבו טוב.
לצערי הפכתי מומחה לתקנות וחוקי רשות השידור. אחרי נסיונות מרים איתם, ואחרי שהם די קירקסו לי את הצורה למרות שהייתי בטוח שאני צודק (זה קרה כשהייתי בחו"ל, יום בהיר אחד ובלי התראה מוקדמת, הם עיקלו לי הכל. אבל הכל. כרטיס האשראי לא עבר, החשבון מעוקל, הכספים, הרכבים - הכל. כמעט סגרו לי את העסק. אבל זה סיפור לפעם אחרת), למדתי את הדברים הבאים:

א. כל בית אב חייב בתשלום. זאת אומרת, שאם אתה נשוי, אפילו אם אתה גר בחדר השינה של ההורים שלך, אתה חייב בתשלום. התשלום הוא ע"ש ראש המשפחה. הנתונים מגיעים ממשרד הפנים, כך שאם התגרשת ולא עידכנת בת"ז, אתה תשלם, ולא יעזור בית דין (רבני). מצד שני, גרושתך פטורה כל הזמן הזה... לך תתבע אותה.
ב. גם גרושים/רווקים/נשים חד הוריות חייבים בתשלום.
ג. אין משמעות לעובדה שאתה גר בבית שבו הדייר הראשי פטור מתשלום (כגון פנסיונרים/נכי צה"ל וכיוצ"ב), אפילו אם זו שלוחה/יחידת דיור/משכת כבל מהבית שלהם. ברגע שאתה נשוי - אתה יישות נפרדת מבחינתם. גם רווקים שהכתובת שלהם שונה מכתובת ההורים חייבים בתשלום.
ד. לא רצוי לא לשלם להם. הסבלנות שלהם קצרה, ועורכי הדין שלהם יעילים בלהזיק לך. מרגע שהתיק בידי עוה"ד שלהם, אין עם מי לדבר, כמעט. גם עו"ד מטעמך לא יגיע הרבה מעבר למענה האנושי שתכליתו לקבל את מספר כ"א האשראי שלך.
ה. היה וכבר הסתבכת בקנסות/כפל/הוצאות גבייה, יש לגשת לאגף הגבייה, לשבת בנועם ובנינוחות מול הפקידה. עם קצת בקשת רחמים ומסמכים מתאימים, ניתן לחסוך אלפי שקלים על קנסות, הצמדות, חיובים כפולים וכו'. צריך להקשיב היטב לדברי הפקידה, כי הנהלים שלהם מאוד ברורים (להם) ויש לפעול בהתאם.
ו. גם מעוה"ד שלהם ניתן לקבל הנחה על הוצאות הגבייה.

מסקנה: עדיף לבלוע את הצפרדע ולשלם. זה לא הרבה כסף וממילא עוד מעט הם לא יהיו קיימים.

בוזי
24-08-12, 16:05
קראתי את המאמר בגלובס....קצת אובר דרמטי, אבל אני מניח שגם אני הייתי מתבטא כך כשהסיפור היה טרי. התחושה של חוסר האונים ואפסות האדם אל מול איתני הרשויות והבנקים, היא איומה.

לענייננו, גם לי אמרו שהעיקולים יוסרו תוך 7-10 ימים. כמה טלפונים לעו"ד, שלחו לי בפקס את בקשת ההסרה להוצל"פ, הבנק מסתפק בזה.
ואני לא עורך גלובס.

Tsafrir
24-08-12, 17:54
ממה שאני יודע, אם אין מקלט טלוויזיה אלא רק מסך (למשל מסך מחשב), והדבר מגובה באישור של טכנאי מוסמך, אז אפשר לבקש להסיר את הדרישה לתשלום.

העניין הוא שמדובר בגוף שאין שום סיכוי להגיע איתו להבנות, אפילו כשמדובר בנהלים שלו עצמו.

אני טועה לגבי המשפט הראשון ?

אם אני לא טועה, לפני מספר שנים לא רב הדבר שונה (כמובן שלרעתנו...) וגם אם אין מכשיר טלביזיה אלא רק מחשב הדבר מצריך תשלום אגרת רשות השידור.

אחד הגופים שמכוסים עם חוק דרקוני והם מכוסים מבחינה חוקית/משפטית.

רק להזכיר לכל בעלי הרכבים, בעבר היתה הפרדה בין תשלום אגרת רישוי הרכב ואגרת הרדיו בעת חידוש הרשיון. באיזה שהוא שלב איחדו בין השניים ולא ניתן להמנע מתשלום אגרת הרדיו ברכב...
זה הראש...

סופת המדבר
24-08-12, 20:50
לא פירטתי אבל אני גר.אחרי הבית.של ההורים אין בין הבתים "מגע"
או קשר כל שהוא... חוץ מהחוטים של החשמל כבלים...
ועוד שאלה אם אני אומר שמכרתי את הטלויזיה ?

yes1952
24-08-12, 20:53
אתה לא תצא מהם
יש להם אנשי שטח שיוצאים מידי פעם החוצה מהמשרד
שלם וזהו
יוסף

בוזי
24-08-12, 21:06
שלם וזהו.
האגרה היא לא בגין השימוש, אלא בגין הזכות להשתמש.
אי אפשר להתחמק מזה, זה לא הרבה כסף, שלם ותחסוך הרבה כסף, זמן ועצבים.

boaz avrahami
24-08-12, 21:33
אל תשלם גרוש ואל תתחיל עם זה בכלל.
תגיד שאתה וההורים גרים באותו הבית.
לא יציקו לך כי אין דרך זולה להוכיח שאתה שקרן.

בוזי
24-08-12, 22:11
בועז, אתה מטעה אותו וזה יעלה לו ביוקר.
א. הם שולחים חוקרים לביקורי בית ומבקשים לראות מיטה, חפצים וכו'.
ב. הבחור נשוי, וככזה הוא ראש משפחה וחייב בתשלום.

boaz avrahami
24-08-12, 22:25
אני יכול לנמק את הסיבות אבל זה לא המקום.
אני באותו המצב לא הייתי משלם כנראה.
הבחירה והאחריות עליו

moshik999
25-08-12, 02:06
יותר מזה - אם ההורים שלך פנסיונרים, הם נחשבים ל"אזרח ותיק" ובכלל אמורים להיות פטורים מתשלום האגרה.
ואז גם כל קניה של טלויזיה חדשה צריכה להיות מבוצעת על ידם ובשמם, כדי להימנע מהחיטוטים של רשות השידור בחיים שלך.
כל מה שאתה צריך זה שהכתובת הרשמית שלך, זו שבמשרד הפנים ובתעודת הזהות, תהיה אצל ההורים.

במקרה וכבר שינית כתובת והם דורשים ממך כספים שאין לך מושג ממתי ומאיפה הביאו את הסכום, הכל עדיין פתוח להתמקחות. מנסיון.

אני מתקשה להבין את הסתירה בין הדרישה הבלתי מתפשרת שלך לשמירה על החוק
לבין ההמלצות החמות שלך איך להתחמק מחובה חוקית.

ניר ל
25-08-12, 02:31
אני מתקשה להבין את הסתירה בין הדרישה הבלתי מתפשרת שלך לשמירה על החוק
לבין ההמלצות החמות שלך איך להתחמק מחובה חוקית.

מושיק, נראה שיש לך איזשהו עניין מיוחד עם דרור , סוג של קיבעון , נסה אולי לפתוח מולו ערוץ פרטי ולהגיע לסיפוקך. אף אחד כאן לא מייצג יותר מאת עצמו ואת דעותיו האישיות האמיתיות/ הווירטואליות ואף אחד איננו מוביל חברתי או מוביל דעת קהל שיש צורך להחזירו לתלם עבור שאר העדר .

boaz avrahami
25-08-12, 02:32
איפה ראית את דרור בדרישה בלתי מתפשרת לשמור על החוק?

חוצמזה, חוק רשות השידור זה לאקונה שטרם תוקנה.

asafk
25-08-12, 12:07
אנחנו הוצאנו את הטלוויזיה מהבית. כתבתי להם מייל שהתנתקתי משורותיהם של יס, אין לי בבית שום מקלט, ממיר, אנטנה וכן הלאה, רק מסך בלי יכולת לקלוט שידורי טלוויזיה, ושאני אודיע להם כאשר המצב ישתנה. הזמנתי אותם גם לבוא לבקר אם הם רוצים להיות בטוחים.
שלחו לי מייל תשובה שיותר לא ישלחו לי בקשה לתשלום האגרה, ובאופן מפתיע גם שלחו לי זיכוי על 60 ומשהו ש"ח על התקופה שלקח להם לשלוח תשובה - כן כן... קיבלתי מהם כסף חזרה.

בקיצור - את המס משלמים על זה שיש בבעלותך מקלט. אם אין - לא צריך לשלם. אבל אם יש - למה לחפש דרכים להתחמק מתשלום? ממש כמו כל מס אחר....
אני מסכים שהם מאוד מעצבנים - שיטות הגביה שלהם שערורייתיות, וזה ששולחים לך בקשה לתשלום רק כי התחתנת בלי לבדק אם יש או אין מקלט טלוויזיה (ואח"כ אתה זה שצריך לרוץ) - מקומם. אבל אם יש לך מקלט - למה לא לשלם...???

אסף.

-->