PDA

צפייה בגרסה מלאה : תיזהרו כשאתם מצילים מישהו ממות - אולי יש חוק נגד זה :)

אמיר ב.א
24-08-12, 22:49
http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-4269231,00.html

yes1952
24-08-12, 23:55
חלם זה בארץ?
יוסף

sos4u
25-08-12, 00:46
מעניין כמה עלה לו שכר טירחת עו"ד ..

boaz avrahami
25-08-12, 01:10
אני מנסה לחשוב על אדם שהחזיק את הפנקס ורשם את הדוח.
בכמה אזרחים הוא מתעלל?
מי הוא אותו אדם יקר ומה עבר במוחו?
ואולי הוא בכלל מתנדב בעל עודף מוטיבציה?

אנשים כמותו גורמים במו ידיהם לחברה להיות ממש אדם לאדם זאב- כמו שכתב עורך הדין.

yes1952
25-08-12, 09:51
בועז ידידי
רד קצת מהמתנדבים
בבקשה
יוסף

boaz avrahami
25-08-12, 10:00
חזק ממני ;-)
זה אובססיה כבר

omri_t
25-08-12, 11:03
כבר היו מקרים בעבר שאזרח שהזמין מכבי אש לשריפה שראה באקראי קיבל חשבון לתשלום...

אין שכל אין דאגות.

טלסקופ
25-08-12, 14:20
כבר היו מקרים בעבר שאזרח שהזמין מכבי אש לשריפה שראה באקראי קיבל חשבון לתשלום...

אין שכל אין דאגות.
אלו לא מקרים בעבר, אלא ברירת המחדל של מכבי האש.
הפתרון, דרך אגב, לא להזדהות בשיחת הקריאה לכבאית.
נכתב מנסיון מר

omri_t
25-08-12, 14:27
אלו לא מקרים בעבר, אלא ברירת המחדל של מכבי האש.
הפתרון, דרך אגב, לא להזדהות בשיחת הקריאה לכבאית.
נכתב מנסיון מר

מפתיע שהמשטרה לא אימצה את הפטנט הזה. (שהוא בין רישעות איומה לטיפשות נוראה)
מי שמדווח על ארוע ישלם את עלות הטיפול בו. (גם אם בכלל לא טיפלו בו... שזה גם נוהל כידוע...)

gp1
02-09-12, 01:40
בועז ידידי
רד קצת מהמתנדבים
בבקשה
יוסף

פה הייתה תגובה מאד מיותרת שבפעם הבאה תוביל להשעיית המשתמש.

tzagi
02-09-12, 02:34
בבקשה למחוק את התגובה מעלי....לפני שיוסף יתעורר ויתחיל מלחמת עולם שלישית.

זה ממש לא שווה את זה...

חנן גולומבק
02-09-12, 15:10
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4275983,00.html

הנה בבקשה רק דברנו. צוות רפואה הכי מקצועי שיש מגיע לטפל בבן אדם גוסס ולא מפנה אותו, למה ? כי הוא מפחד מתביעות. איפה שבועת הרופא ? ( נכון הם לא רופאים), איפה החמלה ? איפה האנושיות ? איפה ההתנהגות הבסיסית הכי אנושית שקיימת ? להגיש עזרה לאדם בצרה ובמיוחד כשזהו תפקידך ומקצועך. הכל מתנדף אל מול תסמונת הראש הקטן והפחד. אם זה היה תלוי בי הייתי מפטר את ראש הצוות שהגיע לשם. הגענו לעברי -פי- פחת.

sos4u
02-09-12, 16:55
חנן,
לא הכל שחור ולבן. תקרא רק את הנאמר בכתבה, ותבין שהם לא יכולים ולא יכלו לעשות הרבה. במצב הקיים החוק נתון לפרשנות וכל אחד ייקח אותו לאן שהוא חושב. ואח"כ ייאלץ להתמודד עם התוצאות.
אתה רוצה לשמוע כמה מקרים יש שבהם תבעו את מד"א כי למטופל שזכה בהחייאה בשטח, ואח"כ קם על רגליו ללא נזק כל שהוא, נשארו סימני כוויות על החזה כתוצאה מהשוק החשמלי ?

אז לא אתה ולא אני היינו במקום, ואנחנו לא יודעים מה בדיוק קרה. אז במקום להכפיש אנשים שעושים לטבת חילוץ נפגעים, חולים, ועושים רבות בא נמתין שיהיו מסקנות.

ואם נקצין, למה לפטר רק את ראש הצוות ? ואת הכפופים לו ? שלא יצאו נגדו ? ואת מי שהדריך אותם ?

החלק הנכון בטענה שלך, הוא אך ורק נגד המחוקק שהשאיר "חור" לפרשנות. ברגע שזה יצטמצם, האמן לי שמד"א שהוציא אמבולנס, לא ישאיר חולה [ או גוסס כדבריך ] , לשיקולי החלטתו.

חנן גולומבק
02-09-12, 16:59
בואו ואספר לכם סיפור, לפני הרבה שנים ב 83 או 84 הייתי אז בן 20 בערך, נסעתי עם ההורים שלי בכביש החוף מצפון לדרום. קצת לפני ארובות חדרה ראינו בערך קילומטר לפנינו משהו עף באוויר. תוך כמה שניות הגענו למקום וראינו בצד הדרך רכב שנראה שהתהפך כמה פעמים וחזר לעמוד על גלגליו . מייד עצרתי בצד הדרך . יצאנו מהרכב שלנו ונגשנו לרכב שהיה מפורק לחתיכות. הדלת הימנית שלו הייתה חסרה וגם השמשה הקדמית. ברכב ישב הנהג חגור בחגורת הבטיחות כשהוא ממלמל ונאנח באנגלית. אבא שלי שיהיה בריא עד 120 אמר לי לשאול אותו אם הוא היה לבד ואכן לשאלתי ענה הנהג שלא.<o:p></o>
הסתכלנו מסביב ולא ראינו אף אחד. בצד הדרך הייתה תעלה מלאה בשיחי פטל . ירדנו לתעלה ולא רחוק מהרכב , בתוך התעלה ראינו גוף של אישה שוכבת על הבטן. לא חשבתי על בתי המשפט, לא חשבתי על תביעות ולא חשבתי על אף בן זונה שבכלל יוכל לחשוב על לתבוע אותי כשאני ממלא את חובתי האנושית הגבוהה ביותר, להציל חיי אדם. הפכתי את האשה על הגב , הפנים שלה היו מרוטשות לחלוטין כך שלא היה ניתן בכלל לזהות שהם שייכים לבן אנוש, נוזל המח נשפך לה מהאזניים וכולה הייתה מגואלת בדם. בדקתי לה דופק ( הייתי כבר אז מציל מוסמך וצולל 3 כוכבים מוסמך ועברתי מספר קורסים של ע"ר והחייאה). לא היה לה דופק, היא הייתה מתה לחלוטין כנראה מהמכה ביציאה מהרכב או בנפילה.<o:p></o>
<o:p></o>
בינתיים הגיע למקום במקרה אמבולנס של מד"א שאני מאד מאד מאד מכבד אותם ומעריך את פועלם , מאד !!! האמבולנס הגיע בנסיעה מדרום לצפון ועצר כיוון שנהגת האמבולנס שהייתה לבדה ראתה התקהלות. היא חצתה את הכביש ועמדה מעל התעלה שבה אני ואבא שלי היינו עם הגוויה וצעקה לי <o:p></o>
" תעשה לה החייאה, תעשה לה החייאה " לצערי לא היה ביכולתי לעשות לה החייאה כיוון שהפה והאף שלה התערבבו זה בזה.<o:p></o>
<o:p></o>
ולמה אני מספר לכם את הסיפור הזה שכל מלה בו אמת לאמיתה ? כי פעם היינו חושבים על הזולת והיום אנחנו חושבים קודם כל על עצמנו ויחד עם זאת אני יכול להגיד לכם שאם חס וחלילה יקרה לי מקרה דומה אנהג בדיוק אותו דבר ואני מצפה מכל מי שקורה את השרשור הזה לנהוג כך גם כן ועכשיו I REST MY CASE .<o:p></o>

-->