PDA

צפייה בגרסה מלאה : ישראלית נהרגה במסע "מלכת המדבר" להודו

זרקו
25-08-12, 09:30
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4272684,00.htmlרפואה שלמה לפצועות.

למה לדעתכם לא עורכים את אותו המסע בארץ? יכול היה להיות נגיש להרבה יותר נשים ולקרב אותן לתחום.
אולי כי זה נתפס כפחות יוקרתי....

savyon
25-08-12, 09:52
לא, לא זו הסיבה.
הסיבה היא כי זה עניין כלכלי רווחי של חברת הפקה שמפיקה את המסע הזה, זה מלווה בפרסום, יח"צ ונשים שיכולות למשוך נשים נוספות...
אין פה עניין של העצמה נשים או שטות כזו, אלא כסף.
למה בכלל צריך להיות מלכה כדי לצאת לטייל? כמה נשים יש באתר שמטיילות מידי סופ"ש ולא נקראות "מלכות המדבר" אבל נמצאות במדבר הרבה יותר מרב "מלכות המדבר"?
לא עושים את זה בארץ כי בארץ לא יוכלו לגבות את המחירים, וכתוצאה מזה נגזרים הרווחים, שניתן לגבות בחו"ל...
כמה מאותן "מלכות המדבר" לא טיילו במדבר הארצישראלי? נראה לי שרובן

boaz avrahami
25-08-12, 10:05
זה גם לא אותה אווירה כשאתה בארץ ואין את עניין התרבות הזרה והמשפחה הרחוקה.

כל הכבוד ליזמיות שמצליחות לשמור מסורת.
זה לא שונה למשל מהקאמל ראלי של הגויים

ערן CJ
25-08-12, 10:36
מלכת המדבר החל כפרוייקט יפה שעסק בהעצמה נשית, טיול אתגרי, התמודדות עם קשיים, העשרה ועוד דברים יפים שמצטלמים נהדר.
עם הזמן הכסף החל לעוור את עיני המארגנים. החלו להוציא מספר מחזורים מידי שנה. לאחר מכן המארגנים רבו ביניהם ונפרדו לשתי חברות הפקה: "מלכת המדבר" ו"מגמה צ'אלנג'".
הניסיון של הנשים בנהיגת שטח או בנהיגה בכלל ,אינה קריטריון בבחירת המשתתפות. בשנים קודמות החברות מצאו עצמן עם כלי רכב ללא נהגות. מדוע? מכיוון שהגירים בכלי הרכב היו ידניים והנהגות כבר שכחו כיצד משתמשים בדוושה "המיותרת" ההיא בצד שמאל. בסוף אותו מסע נאלצו הבנות לשלם הון מופקע עבור נזקים בכלי הרכב. החברה המפיקה התענרה כמובן. הבנות שחתמו על עיסקת ההשכרה נאלצו לשלם בגדול.
לחברות אין עניין בלימוד נהיגת שטח לפני המסע מכיוון שמדריכי נהיגת השטח לא מוכנים להפריש קומיסיון נדיב מספיק מתוך הרווח המועט שלהן. הפעלת הדרכה עצמאית משלהן אינה באה בחשבון מכיוון שחברות ההפקה אינן שייכות לתחום ה-4X4 , אלא לתחום התיירות.

לסיכום: יש פרוייקטים שחייבים להיעשות באהבה או לא להיעשות בכלל. דומני שנשמח לדעת שהאהבה לתרבות ה- 4X4 והלב המוטורי יצטרפו וישלימו את המסעות הבאים. צריך ללמוד מהניסיון, להפיק לקחים, וליישמם. בשום אופן לא נרצה לדעת שהאסון הנורא הזה ימנע את עתיד המסעות הנשיים.

האמור לעיל, אינו אלא דעתי האישית בלבד.
ערן CJ

sos4u
25-08-12, 11:19
מלכת המדבר החל כפרוייקט יפה שעסק בהעצמה נשית, טיול אתגרי, התמודדות עם קשיים, העשרה ועוד דברים יפים שמצטלמים נהדר.
עם הזמן הכסף החל לעוור את עיני המארגנים. החלו להוציא מספר מחזורים מידי שנה. לאחר מכן המארגנים רבו ביניהם ונפרדו לשתי חברות הפקה: "מלכת המדבר" ו"מגמה צ'אלנג'".
הניסיון של הנשים בנהיגת שטח או בנהיגה בכלל ,אינה קריטריון בבחירת המשתתפות. בשנים קודמות החברות מצאו עצמן עם כלי רכב ללא נהגות. מדוע? מכיוון שהגירים בכלי הרכב היו ידניים והנהגות כבר שכחו כיצד משתמשים בדוושה "המיותרת" ההיא בצד שמאל. בסוף אותו מסע נאלצו הבנות לשלם הון מופקע עבור נזקים בכלי הרכב. החברה המפיקה התענרה כמובן. הבנות שחתמו על עיסקת ההשכרה נאלצו לשלם בגדול.
לחברות אין עניין בלימוד נהיגת שטח לפני המסע מכיוון שמדריכי נהיגת השטח לא מוכנים להפריש קומיסיון נדיב מספיק מתוך הרווח המועט שלהן. הפעלת הדרכה עצמאית משלהן אינה באה בחשבון מכיוון שחברות ההפקה אינן שייכות לתחום ה-4X4 , אלא לתחום התיירות.

לסיכום: יש פרוייקטים שחייבים להיעשות באהבה או לא להיעשות בכלל. דומני שנשמח לדעת שהאהבה לתרבות ה- 4X4 והלב המוטורי יצטרפו וישלימו את המסעות הבאים. צריך ללמוד מהניסיון, להפיק לקחים, וליישמם. בשום אופן לא נרצה לדעת שהאסון הנורא הזה ימנע את עתיד המסעות הנשיים.

האמור לעיל, אינו אלא דעתי האישית בלבד.
ערן CJ

צודק בכל מילה.
חבל, שיש כאלה שלוקחים רעיונות טובים, ובשל תאוות בצע, הורסים אותם...

זרקו
25-08-12, 11:48
סביון,
מה דעתך שנרים פרוייקט (שלא למטרת רווח, אלא רק כיסוי עלויות) ישראלי מדברי אמיתי מטעם אלו שכן חושבים שהרעיון טוב ונטולי תאוות בצע?

savyon
25-08-12, 12:21
קבל חומר למחשבה,
אנחנו באמת צריכים להרים את הפרוייקט, או עצם קיומו של פורום ג'יפולוג והאתר עצמו הם קיום מתמיד של הפרוייקט?
אתר ג'יפולוג הוא המקום שבו נפגשים חובבי שטח, בלי הבדל מגדר גזע ודת, העדפה מינית או סוג/דגם כלי רכב, לא מעניין אם אתה v.i.p כוסית או מטיב לסת
הפורום הוא כלי פתוח לכולם! ובחינם. נשים ואנשים יוצרים דרכו חברויות וקבוצות טיולים מבלי לשלם לאף אחד שום דבר, בלי ענייני העצמה כזו או אחרת, סתם אנשים שנהנים לטייל בארץ, בשטח.
אני באמת לא חושב שצריך כותרת מסויימת (מלכה / נסיכה / מגמה ושות') כדי להוציא טיול לאוהבי השטח (מדבר או גליל/גולן) אפשר פשוט להרים כפפות בפורום ולהתארגן בקבוצות לטיולים- אנחנו ממש לפני פתיחת עונת הטיולים- למעשה התאריך הרשמי של פתיחת עונת הטיולים הוא מפגש ג'יפולוג, 21/09/12 (http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=2618-לקראת-מפגש-ג-יפולוג-2012)... כך שכל אחד יכול לעשות את זה בכל רגע נתון ולהתחיל לתאם את חניוני הלילה והחברים החדשים לטיול.

פורום הטיולים ממתין לכפפות זרוקות...

זרקו
25-08-12, 12:46
אכן כך.
הפורום נועד להיות דבק בין אנשים ויצרן חברויות.

tzvi217
25-08-12, 17:19
ערן כמה הערות!
זה נכון שהעסק הוא כלכלי אבל המידע שלך לוקה בחסר.
לפני כל מסע שיוצא בודקים איך הם נוהגות ובת שאינה
נוהגת לפי הקריטריונים אינה מתקבלת או שמופנת לקורס נהיגת שטח
אצל ראלי ארט.
ועוד משהו הרכבים לא מושכרים אלה ניקנים עי החברה וכל נזק שנהיה לרכב
מתוקן במוסכים מקומיים על חשבון החברה ולא על חשבון הבנות!.
נכון שהחברה היא חברת תירות אבל יש להם מדריכים עם ניסיון.
כמו שלא צריך להיות מכונאי כדי לנהל מוסך.
אז בבקשה לדייק ולא לשלוף דברים מהכובע.

ערן CJ
25-08-12, 19:59
צבי שלום רב

השנה התבקשתי להשתתף בבחינת בנות שהתמודדו על מקום באחד משני המסעות המתחרים (לא אזכיר שמות). התנדבתי כי אני מאמין בקירוב אנשים אל השטח ואל תרבות ה- 4X4. נוכחתי לדעת שרבות מהמתמודדות אפילו לא מורגלות בנהיגה יום יומית. בין אלו שניכר היה כי שולטות במיומנויות הנהיגה הבסיסיות, היה רוב מכריע של בנות ששכחו איך לתפעל רכב ידני. היו גם בנות שרמת הנהיגה הבסיסית שלהן היתה טובה ואף מעטות שהפגינו ניסיון רב בנהיגת שטח.
בתום ימי המבחנים המלצתי למארגנים בחום, שישלחו את הבנות הנבחרות להשתלמות נהיגת שטח. עוד המלצתי להשגיח שההדרכה תהיה ברכב עם גיר ידני. אציין שאינני עוסק בתחום למחייתי ושאין לי עניין או רווח מכך שהבנות יעברו הכשרה כזו או אחרת. תגובת המארגנים הייתה ביטול החשיבות של העניין מכיוון שלדעתם אין במסלול המתוכנן קטעים אתגריים.
אחר כך, אחת מבנות הצוות המארגן ישבה איתי בצד וסיפרה לי על הנזקים והפאשלות שקרו במסעות קודמים. שמעתי ונחרדתי. הגבתי במילים אלו: "במקרה הטוב זה יגמר בנזק, המקרה הרע הוא שזה יסתיים באסון". אשר יגורתי בא...

ערן CJ

talilim
25-08-12, 20:25
+1
צודק.

לא, לא זו הסיבה.
הסיבה היא כי זה עניין כלכלי רווחי של חברת הפקה שמפיקה את המסע הזה, זה מלווה בפרסום, יח"צ ונשים שיכולות למשוך נשים נוספות...
אין פה עניין של העצמה נשים או שטות כזו, אלא כסף.
למה בכלל צריך להיות מלכה כדי לצאת לטייל? כמה נשים יש באתר שמטיילות מידי סופ"ש ולא נקראות "מלכות המדבר" אבל נמצאות במדבר הרבה יותר מרב "מלכות המדבר"?
לא עושים את זה בארץ כי בארץ לא יוכלו לגבות את המחירים, וכתוצאה מזה נגזרים הרווחים, שניתן לגבות בחו"ל...
כמה מאותן "מלכות המדבר" לא טיילו במדבר הארצישראלי? נראה לי שרובן

dice2
25-08-12, 20:32
תנחומי הכנים למשפחה
והחלמה מהירה ושלמה לפצועות

בועז

דרור ברלי
25-08-12, 20:53
לפחות במסעות "מלכת המדבר" הראשונים, אי שם לפני 11-12 שנים, תהליך המיון היה קפדני ומבחני המיון כללו לא מעט נהיגת שטח ומעברי מכשולים מאתגרים יחסית. ההדרכה בוצעה על ידי מדריכים שלקרוא להם "מנוסים" יהיה אנדרסטייטמנט (לטעמי מהטובים בתחומם בישראל) ושחלקם גם דמויות מוכרות מאוד בסצינת השטח בישראל. חלקם סיפרו לי סיפורים מסמרי שיער על "יכולות הנהיגה" שהופגנו על ידי חלק מהמתמודדות במיונים הראשוניים... מאז כאמור עברו שנים רבות, יכול מאד להיות שהסטנדרטים השתנו לרעה?... באמת אין לי מושג.

גם ב"העצמה נשית" אני מבין מעט מאוד, אבל אני בהחלט מאמין שחלק גדול של משתתפות המסע מגיעות ללא נסיון נהיגת שטח משמעותי אם בכלל, שלא לדבר על מיומנויות נהיגה ברכב שטח ידני או ברכב ידני בכלל. על זה אני סבור שאין בכלל ויכוח, וזה לא כי הן נשים - אלא בכלל כי בישראל פשוט לא יודעים לנהוג.
כל מי שנכח ב"רענוני נהיגה" לחיילי מילואים קרביים שנערכים באל"תים ושמטרתם הסמכת נהיגה בסופה ממוגנת/דיפנדר ממוגן, יודע על מה אני מדבר - חצי מה"רענון" מוקדש ללימוד תפעול בסיסי של גיר ידני... ולא מדובר בנשים אלא בגברים גיבורים עם ביצים... זו מיומנות שחלק גדול של הישראלים פשוט כבר שכח, או שמעולם לא ידע ולא רצה לדעת.
לפני כמה שנים טובות, יצאתי לקורס נהיגת ראלי של שבוע בבי"ס ידוע מאוד בצרפת. התלוויתי לקבוצת ישראלים שזכו בקורס במתנה לאחר שרכשו מכונית חדשה של מותג צרפתי מסוים, ורובם ככולם התייחסו לקורס כאל עונש, בזמן שהם בכלל רצו לבלות את זמנם בשופינג בפאריז. למעלה משליש מהמשתתפים בקורס לא יכלו להשתתף בו בסופו של דבר גם אם רצו, כי כל מכוניות הלימוד של בית הספר (פיז'ו 206GTI, פיז'ו 505 טורבו, ב.מ.וו 528i) היו בעלות גיר ידני, והטאלנטים מישראל (בעיקר נשים, מה לעשות) היו בעלי רשיון נהיגה לרכב אוטומטי בלבד...

עדיין מוקדם לקבוע מה הסיבות לתאונה - האם אכן זלזול של המארגנים, או חוסר מיומנות של הנהגות, או תקלה ברכב, או אולי בכלל חלק מ"תרבות הנהיגה" הפרועה בדרכים ההרריות הצרות בצפון הודו שמאופיינות בתאונות קטלניות על כל צעד ושעל כעניין שבשיגרה - מי שלא קר רוח, עירני וזהיר באופן מופגן, עלול בהחלט למצוא את עצמו במצבים לא נעימים עד קטלניים. צפו באחד הפרקים של "מובילים להימלאיה" בערוץ ההסטוריה כדי להבין על מה מדובר. אפשר להוסיף שבהודו הנהיגה היא בצד שמאל של הכביש (הגה ימני) - זה עניין מהותי שיש להתרגל אליו, גם לנהגים/ות שכאן נחשבים למיומנים/ות.

בנוסף - הגב' מייזל ז"ל פונתה לבית חולים מקומי כשהיא פצועה ובהכרה, ואפילו הספיקה לשוחח עם בני משפחתה בטלפון. היא נפטרה אח"כ בשל החמרה פתאומית במצבה - מה שגורם לי לא לפסול את ה"תרומה" של אותו "בית חולים" שאפשר לנחש שהתנאים בו אינם בסטנדרטים המקובלים אצלנו.

בקיצור - עוד מוקדם לדעת ולצאת בקביעות מוחלטות.
בכל מקרה - תנחומים למשפחה, החלמה מהירה לכל הפצועות.

MR BIG
25-08-12, 22:11
חבר'ה....תנו לגופה ךהתקרר...- תרתיי משמע.
חכו עם המסקנות וההמלצות.

תנחומיי הכנים לכל משפחת מייזל / רווח , לילדים : סער, גל, רז , והילה.
זה בא להם משום מקום....- שלא תדעו עוד צער :(

אייל.

-->