PDA

צפייה בגרסה מלאה : פוקוס 2002 - תקלת ABS? גיר?

דרור ברלי
25-08-12, 19:55
פוקוס 2002, אוט' 1.6, 102,800 ק"מ, עשר שנים במשפחה, 3-4 נהגים על האוטו עד היום.
ננהג בעדינות יתרה כל הזמן. נוסע יפה וחלק תמיד. אפס תקלות עד היום.

התקלה: שיוט ארוך על 100-110 קמ"ש, האוטו נבלם בפתאומיות + תחושה של מכה, השתנק, הוריד הילוך לשלישי, נורת ABS ונורת אזהרה/בלמים נדלקו. כך למשך חצי שניה עד שניה בערך, ואז המנורות כובות והאוטו חוזר לנסוע כרגיל. התקלה חזרה על עצמה ארבע פעמים, ברווחים של כמה דקות בין פעם לפעם+תחושה של ויברציות קלות שלפחות לי אישית הרגישו כמו משהו לא טוב בגיר (אוי האוטומט, קללה, צרעת, סרטן). אח"כ חזר לנסוע כרגיל.

כיוונים לבדיקה?

nir.samo
25-08-12, 21:14
קרה לי משהו דומה בפוקוס כזאת. בנוסף הנעילה החשמלית פעלה וכל השעונים צנחו וקמו לתחייה - סך הכל היה מגע לא טוב במצבר, תבדוק שזה לא המקרה אצלך...

דרור ברלי
25-08-12, 21:26
מצבר חדש יחסית, החלפתי לבד לפני חצי שנה בערך ולא היו שום תקלות מאז... בעצם, כאמור לא היו באוטו הזה תקלות בכלל, אף פעם, מאז קיבלנו אותו מהיבואן לפני יותר מעשר שנים... (אולי למעט נורת פנס ראשית צד ימין שנשרפה והרגישות הידועה של הדגם הזה בנעילה המרכזית... לא התייחסתי לזה וזה חלף מעצמו כפי שהופיע, לך תדע אם יש קשר... במכוניות מודרניות כאלה, שמתוכננות להתקלקל, הכל יכול להיות)

אבל מחר בבוקר נבדוק את המגעים של המצבר ומסביבו.

kobiarava
28-08-12, 21:11
דרור, אם מישהו היה שואל אותך אותה שאלה לגבי סופה, היית שואל אותו על קודי תקלה, לא? ברכב מודרני, מנוהל מחשב, תקלה כזו היא תקלה קלאסית של סריקה למציאת קוד תקלה רשום בזכרון, וסריקה כזו יכולה לחסוך המון עבודה וכאב ראש של חיפוש מקור לתקלה חמקמקה ו"ממוחשבת" כזו.
גילוי נאות-יצא לי למכור לחברים כאן בפורום כמה וכמה סורקי תקלות, מה שהתחיל בעיקר מזה שאני מאמין שלצורך אחזקה עצמית בכל רכב מודרני סורק שכזה הוא כלי בסיסי.

קובי

landY
28-08-12, 21:36
יש לי מתאם לebd שמתחבר לטלפון, זה יכול לתת כיוון, למרות שהתקלה שתיארת מתאימה לבעיית חשמל כמו שתיאר ניר.

Orang
17-11-12, 09:48
דרור, ספר אם נפתרה התקלה, מה היתה הבעיה, וכיצד נפתר ?
סקרנות, אתה יודע...

אורן

ניר ל
20-11-12, 10:00
גם לי נשמע שאתה צריך לבדוק את חיבורי המצבר והמינוס.

דרור ברלי
20-11-12, 12:08
המצבר מחובר היטב.
התקלה נעלמה כלא היתה.
גם בבדיקה לא נמצא דבר.
לעומת זאת ביום שישי האחרון הנבלה סירבה להניע במשך דקה-שתיים (היה סטרטר, המנוע לא הותנע), ואח"כ חזרה לעצמה. הניעה ונוסעת מצוין כרגיל.

בעיה שאני יודע שקיימת ותטופל לקראת הקיץ - הזעה ממדחס מזגן. לא נראה לי שיש קשר בכלל, אבל במכוניות מודרניות הכל יכול להיות. זה מפליא איזה עגלות אנחנו מוכנים לסבול רק כדי לחסוך קצת דלק.

sos4u
20-11-12, 15:16
לדעתי, ועל סמך מה שתיארת, זו מחלה קבועה בכל הגירים של הפורד פוקוס ...
אהה, זה לא השרשור הזה ... אויי ...

Tourist
20-11-12, 19:30
אתה בטוח שזו פורד פוקוס ?

66426

Sent from my iPhone using Tapatalk

-->