PDA

צפייה בגרסה מלאה : לוקרייט מקדימה בפוראנר

sunnyboy
11-03-05, 10:29
אני מבקש חוות דעת מנסיון על התנהגות ואמינות נעילת לוקרייט בסרן הקידמי בפוראנר.
לרכב יש גם נעילות טבורים של warn.
שי.

יוני5
12-03-05, 00:59
נסעתי על פוראנר עם לוקרייט מלפנים, ומרגישים את זה.
מצד שני, אם אתה מאלה שנוסע ב 2X4 רוב הזמן ומשלב רק לפני מכשול, אז אני חושב שזו בהחלט אופציה טובה וזולה.

במקומך, אני הייתי הולך על זה. נכון, נשלטת יותר נוח, אבל לוקרייט תעלה לך בסביבות 1000 ש"ח בארה"ב וARB תעלה לך בסביבות 8000 ש"ח כולל התקנה (אם יש לך ARB אחורית) ואם זו ה ARB הראשונה שלך, אז תוסיף עוד 3000 למחיר.

יוני5

נמרוד
13-03-05, 11:27
חכה לתגובה של רוני, "האיש הזקן" - הוא נוסע על פוראנר נעול אוטומטי מקדימה עם איזי-לוקר ונעולי טבורים ידניים.

אגב - העובדה שהוא נוסע ככה שנים, בתור רכב משפחתי גם של אשתו, אומרת מבחינתי שזה סידור טוב ... לא משנה מה דעתו הרשמית :wink:

יוני5
13-03-05, 12:02
רוני נגד זה וטוען שאם היתה ARB בזמן שהוא התקין אז זה מבחינתו שווה את הכסף (ARB).
מאידך, כתבתי שאני נסעתי על אחד כזה, והאחד הזה הוא הפוראנר של רוני, ועדיין דעתי שונה משלו.

יוני5

מוני אורבך
13-03-05, 14:24
אתמול הרכבתי לוקריט מקדימה.
והספקתי לנסוע קצת.
מובן שאין שום השפעה עם לוקרים פתוחים ו\או הנעה אחורית בלבד.
עם לוקרים סגורים והנעה כפולה יש השפעה אבל קטנה
בעיקר מורגשת בסיבובים אטים וחדים על קרקע סלעים

Jinji
15-03-05, 18:12
האם אפשר בהיילקס לא נעול, להחליף בין הביצים (הקדמית והאחורית), להתקין נעילה כלשהי מאחור (מקורית/ARB/ לוקרייט) וכך לקבל היילקס נעול מאחור ועם קצת סמים (LSD ) מלפנים?
ואם זה אפשרי, האם זה נותן משהו בכלל?

ערן

sunnyboy
16-03-05, 20:50
הוזמנה נעילה אוטו' של לוקרייט מק"ט 1611 כ-240$ . :D

נמרוד
16-03-05, 21:17
האם אפשר בהיילקס לא נעול, להחליף בין הביצים (הקדמית והאחורית), להתקין נעילה כלשהי מאחור (מקורית/ARB/ לוקרייט) וכך לקבל היילקס נעול מאחור ועם קצת סמים (LSD ) מלפנים?

ערן

זה אפשרי, ולא קשה, לא נדרשות התאמות מיוחדות. אם יש לך דיפרנציאל מוגבל החלקה מאחורה, ואתה רוצה להתקין נעילה אחורית - זו האופציה הזולה והפשוטה ביותר.

אני הייתי עושה קצת יותר, ומחפש ביצה קדמית עם דיפרנציאל פתוח, משומשת להערכתי לא צריכה לעלות יותר מ1500 ש"ח, להתקין אותה במקום הלימיטד מאחורה, ולהתקין שני לוקרייטים אחד מקדימה ואחד מאחורה!

חגי
16-03-05, 21:49

ערן

זה אפשרי, ולא קשה, לא נדרשות התאמות מיוחדות. אם יש לך דיפרנציאל מוגבל החלקה מאחורה, ואתה רוצה להתקין נעילה אחורית - זו האופציה הזולה והפשוטה ביותר.

אני הייתי עושה קצת יותר, ומחפש ביצה קדמית עם דיפרנציאל פתוח, משומשת להערכתי לא צריכה לעלות יותר מ1500 ש"ח, להתקין אותה במקום הלימיטד מאחורה, ולהתקין שני לוקרייטים אחד מקדימה ואחד מאחורה!

בגדול גם אני הייתי עושה את מה שמציע נימרוד ,רק מתקין מאחור NO-SLIP ולא LOCKRIGHT.

בהצלחה.

ליאור מ
16-03-05, 22:44
תתחדש, אבל אני במקומך הייתי מרכיב True Trac.
בדקתי במספר פורומים בארה"ב ונראה לי שעבורי זה היה מתאים יותר.
מעניין מה תהיה ההתרשמות שלך. אני בסוף לא התקנתי עקב חסכון בתקציב...

Jinji
17-03-05, 00:26
יש למישהו כאן היילקס עם נעילות אוטומטיות?
הייתי רוצה לדעת איך זה מרגיש (הבנתי שיש קצת תקתוקים בסיבובים) והאם אין חשש לנעול את הדיפרנציאל בנסיעה על כביש רטוב למשל.
בינתיים שמעתי המון דברים טובים על הנעילות האוטומטיות, רק לא שמעתי על מישהו שהתקין אותן בטנדר, רק ברכבים סגורים (שבהם יש יותר משקל על הציר האחורי).

אשמח לבוא למישהו שיש לו אותן ולחזות במו עיניי בפלא...

ערן.

חגי
17-03-05, 08:42
למיטב זיכרוני ה- True Trac איננה נעילה מלאה (100%) .

היא משהו דומה ל- LSD .

חגי.

נמרוד
17-03-05, 11:32
true-track זה דיפרנציאל מוגבל החלקה מתוצרת חברת Tractech -
http://www.tractech.com/Products.htm#slip

זה לא נעילה, וזה, בעיני לפחות, חסר ערך.

הסיבה שאתה לא נתקל בהיילקסים עם נעילה אוטומטית, זה שרוב ההיילקסים, או לפחות רוב ההיילקסים שנקנים על ידי אנשים שעושים שטח, הם עם נעילה חשמלית מקורית. יש, זה עובד טוב, למה לקנות היילקס בלי? אם לא הייתה לי נעילה אחורית מקורית, כנראה שהייתי מתקין לוקרייט או No-Slip, בלי חשש. בCJ יש לי נעילות אוטומטיות מאחורה ומקדימה כבר חמש שנים לשביעות רצוני המלאה.

ליאור מ
18-03-05, 21:51
אכן הנעילה שהמלצתי עליה היא לא נעילה מלאה של 100%. זאת בדיוק הסיבה שהיא מומלצת לציר קדמי. מקריאה של פורומים בארה"ב (בעיקר בפיראט, ולא מנסיון אישי) מתברר שיש טכניקה די פשוטה של לחיצה על דוושת הבלם, בעקבותיה הנעילה ננעלת מיידית. בתקציב נמוך עדיף לדעת להתפשר, במקום נעילה נשלטת יקרה אפשר להשיג אפקט דומה בלי לסכן את המכלולים.
נמרוד, אם נעילה קדמית קבועה היא כל כך נוחה, לא היית משקיע ופותח את הלוקרים הידניים אחרי כל מכשול...

נמרוד
20-03-05, 11:12
נמרוד, אם נעילה קדמית קבועה היא כל כך נוחה, לא היית משקיע ופותח את הלוקרים הידניים אחרי כל מכשול...

נעילה קדמית אוטומטית (לא קבועה) + לוקרים ידניים = נעילה נשלטת, בזול.

יוני5
20-03-05, 13:07
אכן הנעילה שהמלצתי עליה היא לא נעילה מלאה של 100%. זאת בדיוק הסיבה שהיא מומלצת לציר קדמי. מקריאה של פורומים בארה"ב (בעיקר בפיראט, ולא מנסיון אישי) מתברר שיש טכניקה די פשוטה של לחיצה על דוושת הבלם, בעקבותיה הנעילה ננעלת מיידית. בתקציב נמוך עדיף לדעת להתפשר, במקום נעילה נשלטת יקרה אפשר להשיג אפקט דומה בלי לסכן את המכלולים.

ליאור,

דעתך היא דעתך, אבל,

נעילה לא 100% היא לא נעילה.! מחד, היא יותר טוב מכלום, מאידך היא קוץ בתחת מבחינת האפשרות להשתמש בסרן ע"מ לנעול אותו.
בקיצור, אין להפוך דפקט לאידיאולוגיה.

טכניקת הלחיצה על הבלמים ידועה ומשמשת ע"מ להפעיל התנגדות על הגלגל החופשי לצורך העברת חלק מהמומנט לגלגל בעל האחיזה. אבל זה מקסימום "מדמה נעילה מסורס לעניים מאוד". ושוב, גם כאן, בוא לא נהפוך מגבלה לאידיאולוגיה.

אין תחליף לנעילה אמיתית (לצורך הייעוד שלה כמובן). בהתאם לתקציב ולרגישות אפשר לבחור בין נשלטת, אוטומטית, ספול וכיו"ב.

יוני5

-->