PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בהגבה של סמוראי

ron-gafni
27-08-12, 22:53
שלום יש לי סמוראי 94 והקפיצי עלים שם כבר ישרים אמרו לי שאני צריך לעשות עירגול עלים והציעו לי גם להחליף לבולמים של טיוטה היילקס שזה אמור להגביה את הרכב
מישהו יכול לאמת את הדברים האלה??

גלדיאטור
27-08-12, 23:00
החלפה לבולם ארוך לא מגביהה רכב. אז את החלק הזה אני לא יכול לאמת

אכן ערגול קפיצים יגביה את הרכב
זהו תהליך של החזרת הקפיץ למצבו הראשוני, לכן ההגבה היא פשוט חזרה לגובה המקורי- לא יותר ממנו.

אם תרצה להגביה יותר אתה יכול לרכוש קפיצי עלים ארוכים יותר ואז הרכב יהיה יותר גבוה

הבעיה של ערגול קפיצים היא שבמידה והקפיץ כבר עייף מעייפות החומר הוא יחזור למצבו הרפוי והנמוך מהר מאוד, ככה שהערגול במקרה כזה הוא בזבוז של כסף

ron-gafni
27-08-12, 23:06
איזה קפיצי עלים כדי לי לקנות ?

שגיא S
27-08-12, 23:08
ערגול של עלים בעצם מקשיח את העלים - עושה את האוטו יותר קשה ופחות נוח, נותן גובה אמנם, אבל על חשבון מהלך מתלה.

אני מציע לך אם כבר אתה מחליף בולמים ומטפל בקפיצים, תשים סט נורמלי ומלא שישדרג לך את הנוחות נסיעה והביצועים בשטח.
היום זה לא יקר, מתחיל גם ב3500-4000 שקל, ומסתיים איפה שרק תחליט.

בשביל המלצות אתה יכול להתחיל לעשות חיפוש, קיטים של קלמיני(עכשיו ה3" נמכר בזיל הזול אצל זוקיפרו), יש לך את המתלם וחמילבסקי, EFS באישטח וכו'.

ניבו
28-08-12, 01:05
זה הזמן לSPOA!! :]

שגיא S
28-08-12, 01:16
זה הזמן לSPOA!! :]

ניבו מישהו פה עוד ייקח אותך ברצינות...פה זה לא הפייסבוק ובוא נשאיר את זה ככה.

SPOA זה לא חוקי ובטח לא מומלץ למשתמש המתחיל...

ron-gafni
28-08-12, 02:23
דבר ראשון מזה SPOA?
ומישהו יכול לתת לי איזה קישור לקיט הגבה או המלצה על קיט טוב ?

GodsFather
28-08-12, 07:14
SPOA זה חיידק שתוקף בעלי סמוראים שיש להם שריטה עמוקה בדופן שמאל של הראש וגם בכיס במכנסיים שמחזיק את הארנק.

פה יש קיטים טובים וכמו שאמרו לך יש גם מבצעים -
http://4x4pro.co.il/suzuki.html

בנוסף, אתה יכול ללכת ל'קפיצאים שיתאימו לך קיט או פשוט יחדשו לך את הסט הנוכחי בסט חדש ורענן.

המלצה שלי - חמילבסקי, תמנע 17 חולון.

ניבו
29-08-12, 00:46
אויש אנשים פה לא מבינים הומור..

רון, SPOA זה קיצור של Spring Over Axles
זאת אומרת שמעלים את הקפיצי עלים מעל הסרן ולא מתחת, נותן גובה משמעותית לכל המרכב של הרכב
לא חוקי לא בטיחותי כל הדברים האלה אותי אישית לא מעניינים,
אם תשאל אותי, בחו"ל הם רק ככה. ללא יוצא דופן.

שיהיה בהצלחה!

ron-gafni
29-08-12, 09:42
מישהו היתנסה עם הקיט של calmini ss1550 ויכול לתת חוות דעת?
כמה הגבה הוא נותן ואם צריך לעשות איזה שינויים או שהוא ניכנס חלק??

GodsFather
29-08-12, 09:49
קיט 3 אינצ'.

הם מספקים את כל הציוד הנחוץ לפי מה שנראה באתר שלהם. למרות שאני לא רואה נגיעה בצינורת בלם שלרוב מצריכים הארכה. עניין של כמה מאות בודדות של שקלים לצנרת חדשה לפי איזה אורך שרוצים.

http://www.puresuzuki.com/3_samurai.htm

danip
30-08-12, 00:33
למה בכלל להגביה את הרכב?
הגלגל נוגע בכנף? אתה משפשפ את תחתית הרכב בשטח?

קפיצי עלים ישרים הם לא דבר רע כול כך...

לפני שאתה מערגל/מחליף לקיט חדש או בונה SPOA תבדוק אם אתה באמת צריך...

אם הכול עובד טוב, חכה. תשמור את הכסף לתיקונים שעוד יבואו עליך

דני

ron-gafni
31-08-12, 09:29
האוטו ממש נמוך ואני רוצה להגביה יותר מזה בנתיים אני לא הולך לשפר
השאלה מ הדרך הכי כידאית ומשתלמת אצל חנות שמתעסקת בקפיצים או קיט כזה שלם??

GodsFather
31-08-12, 09:43
קיט קומפלט נותן לך את כל המצרכים, אבל אתה צריך להתקין אותו איפשהו ואם אין לך נסיון אז אתה מוסיף עלויות התקנה בסדנא.

מצד שני, אצל קפיצאים אתה יכול לקנות גם קיט קומפלט והם גם ירכיבו לך וככה אתה מסודר גם מבחינת בעל מקצוע שידע להבחין אם משהו לא בסדר בהרכבה ויתקן את זה במקום בלי תוספת מחיר (אלא אם הרכב שלך שבור, מה שאני בספק וגם אז הוא יאמר לך את זה לפני שהוא ימכור לך משהו).

קיצר - לך לקפיצאי, בקש הצעת מחיר לקיט מול ייצור עצמי והתאמה שלו ושלום על ישראל. אם יש לך ספק - תבוא עם ההצעה הזו לכאן ונעזור לך לבחור.

אני דבק בהמלצה שלי לחמילבסקי בחולון, לאחר שנים של נסיון חיובי וחברות שנוצרה בעקבות זאת. למען הגילוי הנאות - אני לא מקבל אחוזים ממנו על שום דבר.

יש שיש להם נסיון חיובי עם המתלם, המתחרה הישיר שלו - לי אין נסיון איתו ולכן אני לא יכול להעיד לכאן או לכאן.

בהצלחה!

ron-gafni
31-08-12, 10:17
מקום לעבוד וידע לעשות את ההתקנה לבד יש זה לא הבעיה
הבעיה שאני גר בצפון באזור טבריה
ולסוע עכשיו עם הסמוראי למרכז אפשרי אבל קצת מציק
מישהו מכיר קיפצאים טובים בצפון ??

ishc
31-08-12, 12:52
קפיץ מעורגל יהיה יותר קשה ופחות נוח וגםם ככה סמוראי הוא לא כזה נוח.
אני מסכים עם DANIP, אם אין צורך עזוב אז זה, לפיץ יחסית שטוח יש התנהגות נוחה יותר ככה שיש לו גם יתרונות.
אם חסר לך גובה במעברים הקיט של קלמיני יכול להיותמעולה רק קח בחשבון שקלמיני ידועים בקשיחותם, עוד אופציה היא להזמין מאיש שטח למשל קפיצי EFS + בולמים לסמוראי. יתנו הגבהה של 2 אינץ מה שלא מצריך לשנות כלום חוץ מבולמים וקפיצים.

ron-gafni
31-08-12, 13:06
אז אתה אומר שאם אני מזמין את ה efs אחורי קידמי אני לא צריך כלום חוץ מבולמים ?

שגיא S
31-08-12, 13:15
אז אתה אומר שאם אני מזמין את ה efs אחורי קידמי אני לא צריך כלום חוץ מבולמים ?

זה נכון.
אבל הקיט של efs גם קצת קשה ולא נוח.
לדעתי הקיט קלמיני שעכשיו במבצע מציע את התמורה הכי טובה לשקל.

אם הוא קשה מדיי בשבילך אז תלך לקפיצאי שיוריד עלים אולי...

danip
01-09-12, 07:26
זה נכון.
אבל הקיט של efs גם קצת קשה ולא נוח.
לדעתי הקיט קלמיני שעכשיו במבצע מציע את התמורה הכי טובה לשקל.

אם הוא קשה מדיי בשבילך אז תלך לקפיצאי שיוריד עלים אולי...

מהנסיון שלי לא כדאי להוריד עלים. אצלי זה הוביל לשבירת קפיץ (למרות שאצל אחרים זה שרד קצת יותר טוב).
אם כבר אתה קונה קיט תקנה אחד מתאים מבחינת הקשיחות. מה מתאים תלוי אם אתה נוסע מועמס או לא?! וגם בהעדפה אישית.
היו פה בעבר שרשורים בנושא (לא זוכר איפה...). אבל בכול מקרה היום הצטבר הרבה יותר ידע אז אולי יוכלו לעזור לך כאן (אם תיתן הערכת משקל של הסמו שלך) איזה קיט עדיף.

דני

GodsFather
01-09-12, 07:50
לא צריך להוריד עלים ואפילו אסור להוריד עלים בקיט שנבנה ותוכנן ייעודית לכמות קפיצים מסוימת מבלי שיודעים מה עושים.

מה שאפשר זה לבנות קיט באופן עצמי אצל קפיצאי לפי הנתונים של הקיט של קלמיני או לבקש ממנו לעשות שינויים ברמת הרכות/קשיחות ושהוא כבר ישבור את הראש.

הערכת משקל של סמוראי ? 1.2 טון זה ארוך פתוח ריק ואם אני לא טועה גם סגור קצר, מקורי קצר פתוח זה 950 ק"ג. בין זה לזה משחקים.

ron-gafni
01-09-12, 12:10
נוחות בכביש זה משהו שפחות מענין אותי....
אני מחפש הגבהה ובלי לקרוע את הכיס יותר מידי...

GodsFather
01-09-12, 14:39
עדיין, אתה צריך שההגבהה תיעשה נכון, אחרת הרכב יתחיל להשבר. ונוחות בכביש זה גם נוחות של הרכב.

לענייננו, אנחנו חופרים בנושא הזה, קיבלת את כל התשובות, אתה צריך להחליט עכשיו.

יש פה כמה חבר'ה צפוניים שאולי יכולים להמליץ על קפיצאי בצפון. אתה יכול גם לדבר עם קפיצאים מהמרכז ולשאול אם יש להם איש קשר בצפון, לרובם יש.

Samurai arie87
15-09-12, 19:36
לי יש עלים סיגי וספוא :-)
בלי ריתוך של תושבות חדשות
ותאמת יש לי גם חופש בהגה דיי גדול .
רק קניתי את הרכב לפני יומים
לא נסעו עליו כמה חודשים ,
ומלא דברים לסדר :-\

אהה ודרך אגב לדעתי הגבה של נדנדות ואולי בודי ליפט קטן , דבר מאוד נחמד
במיוחד עם 31 ,1600 :cool:

-->