PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם כדאי להכנס להפרפתקה

ירון גל
11-03-05, 18:09
שלום לכלום
אני רוצה הצעתכם האם כדאי להיכנס להרפתקה של שיפוץ כללי של סבארבן מודל 79 ארוך (ואני מתקוון כללי ומקיף), בהנחה שאת היכולת התכנית יש לי את הידע הספציפי לרכב אין לי, (את השיפוץ אני עושה לבד). את האתגר והחוויה של השיפוץ אני מניח בצד ושואל אם אחרי זה הוא יתן לי תמורה בטיולים בעבירות גבוהה והרכב הולך להיות רק לטיולים
תודה רבה
ירון

ארז
12-03-05, 11:59
אם יש לך יכולת טכנית ואתה עובד לבד ,אז כן.
אם אתה משפץ את הרכב למצבו המקורי הוא לא יתן לך יכולות עבירות גבוהות, אבל מדובר בפלטפורמה מעולה לשיפורים, רכב כזה עם צמיגי 35" או אפילו 37" יתן לך עבירות ברמה גבוה מאוד(כמובן נעול...)

מוני_הכוכב
12-03-05, 13:25
להבדיל מני שאני מפרנס את המוסכים כל הזמן, ואפילו מע"מ מודה לי על חלקו, אם אתה עושה השיפוץ לבד, תחסוך הרבה כסף.

כמו שנאמר קודם לכן, עשה כבר שיפורים של ממש.

תכנן למה אתה רוצה להביא את הרכב כך שלא תעשה אותם דברים פעמיים.

אני מציע גם שתלך על רכב כמו בלייזר 80+ שאפשר להשיג בזול, העבירות שלו תהיה יותר טובה בעיקר הודות לזוית נטישה סבירה יותר. מנועים זהים, פחות משקל. המגרעת המרכזית - 2 דלתות.

אשר לצמיגי 35 או 37, תצטרך לחתוך את הכנפיים ואח"כ לסגור את החתכים באיזה כנפוני פלסטיק סבירים. 33 נכנסים ללא בעיות.

אני מציע שתכנס לאתר www.coloradok5.com ותראה מה אנשים עשו שם לבלייזרים.

ירון גל
12-03-05, 18:08
אני עדיין לא יודע כמה ירוצו אליו לכן נשאלת השאלה אליו. בכל מקרה אני רוצה לשפרו אבל בגבולות החוקי כלומר שתהיה אפשרת לעלות לכביש.
הרכב צריך תיקוני חלודה במרכב.
החלפת בולמים ומטלים (בכל מקרה אני רוצה להגביה)
סידור מכלולים (הרכב מניע).
לרכב נגמר הטסט לפני חודשיים לכן אני מניח שלא יהיה קשה להעביר אותו טסט ראשוני.
ירון

אריק זמר
12-03-05, 23:50
אהלן,
יכולת, רצון, זמן וכמובן כסף (כי הזמן שלך שווה את זה, כי חלקים עולים קצת, כי דלק גם כן עולה)
יביאו את הרכב לרכב טיולים "למופת". אם אתה בכוון של זה, ותצטרך עזרה כלשהי, החל מטכנית - אנחנו פה.

asafk
13-03-05, 00:19
שיפוץ כללי של כל רכב ישן- זה לא משהו שאפשר להגדיר במונחים של "כדאי". אם הכדאיות תתמצה ברכב טיולים נוסע- אז אפשר לדבר על זה...
הסאברבן הוא בסיס נהדר, ושיפוץ מקיף עשוי להיות דבר יקר מאוד שתמורה בצידו. תרשום לעצמך מה השיפוץ כולל. פחחות תהיה דבר יקר מאוד. מעבר לזה, הכל אפשר לעשות לבד, פחות או יותר, אם יש לך מקום, כלים, וזמן.
ה'שתיימוביל' של אריק הוא דוגמה טובה למה אפשר לעשות עם GMC ארוך- הוא נוסע על 37", נעול מאחור, עם סרנים חזקים- ונהנה מכל רגע. ב"תאום" שלו, הטנדר של קובי, יש מכללים מעט שונים, אבל הנוסחה דומה- וגם הביצועים.

תגדיר לעצמך מה המטרה בסוף- איך אתה רוצה שהרכב יראה. על גלגלים של פחות מ35" אין מה לדבר, אם אתה רוצה רמת עבירות סבירה, בגלל האורך. אם זה מפחיד אותך (בהיבטי חוקיות וכו')- עזוב, אולי זה לא בשבילך.
מנוע- אם המנוע גמור, אני ממליץ לעבור לBIG BLOCK- למרות שגם SMALL BLOCK עם שיפורים אלמנטריים יעשה את העבודה טוב מאוד. בכל מקרה, אני ממליץ לך להרכיב מערכת הזרקה. גיר- המקורי מצויין. תיבת העברה- גם, בד"כ, דגם מצויין. סרנים- חייבים להחליף- המקוריים חלשים מאוד (אני מניח שיש לך סרנים 10BOLT ו14BOLT קטן מאחור) ולא יחזיקו גלגלים גדולים. השלדה דורשת מספר חיזוקים, באזור תיבת ההגה, למשל. אחרי כל זה, יש לך רכב טיולים גדול, חזק, ועביר מאוד, ועוד 4 שנים הוא גם יהיה אספנות..

אסף.

ירון גל
14-03-05, 00:16
אבל צריך להיות חוקי שום ריגוש בעלום לא שווה, אם בגלל איזו גמחה או שטות אני יצטרך לשלם כל החיים למישהו פיצויים.
נכון בישראל השיפורים זה עסק מסובך אבל יש תקנות רישוי ומה שמותר זה מה שיהיה לא פחות אבל גם לא יותר

-->