PDA

צפייה בגרסה מלאה : פילטר אויר של K&N לפרדו 2001

yonibh
29-08-12, 16:16
שלום רב.
מישהו יודע לספר על פילטר אויר של K&N, אני מעוניין לרכשו כזה לפרדו 2001.
האם יכול לשפר צריכת דלק? האם יש בכלל ייתרונות מול הפילטר המקורי.

מה אומר הקוד D4D למנוע של הפרדו?

http://www.knfilters.com/search/appsearch.aspx?type=auto&year=2001&make=TOYOTA&model=Land+Cruiser&engine=3.0L

דרור ברלי
29-08-12, 17:52
עם מסנן כזה המנוע נושם טוב יותר, אמורה להיות עלייה קלה מאוד בהספק ותגובת הדוושה משתפרת קצת.
לגבי צריכת דלק - אל תצפה לשינוי משמעותי לטובה אם בכלל.
לגבי איכות הסינון - הדעות חלוקות. יש כאלה שטוענים שמנוע ינשום טוב יותר גם חול ולכלוך, לדעת האישית החשש קצת מוגזם - בכל זאת מדובר במוצר ותיק שרבים משתמשים בו גם בשטח, אבל לך תדע. על מנת לשמור על קרב הסינון ועל המנוע, אתה מוכרח להתקין את קרב הסינון בתך קופסת האוויר המקורית.
כדי שההבדל יהיה מורגש ואפקטיבי, קרב הסינון צריך לקבל אויר קר מבחוץ - ובכל מקרה בו קרב הסינון לא נמצא בתוך קופסת האוויר המקורית אלא מותקן כשהוא חשוף (כמו שכולם אוהבים, כי זה נראה "משופר", קרבי ומגניב), קח בחשבון שהוא יהיה חשוף גם לפגיעה פיזית (חיכוך/מכה מאחד הברגים/אבזרי המתכת בתא המנוע, אבן קטנה מתעופפת לתוך תא המנוע וכו' - מספיק חור קטן בבד הגאזה ממנו הוא עשוי כדי שהמנוע ישאף אבק וטינופת בששון רב, ומכאן הדרך להרס המנוע קצרה מאוד.

בוא ונאמר שבמכונית כביש לא הייתי מתלבט ומתקין את המסנן של K&N. ויש לי נסיון מצוין איתו ממכוניות כביש קלאסיות משודרגות: האלפא-סוד עם שני מאיידים כפולים, חיפושית משופרת עם מאייד כפול גדול ומיני קופר עם שני מאיידים.
הנסיון שלי איתו בג'יפים היה טוב גם כן, אבל הוא הצריך תשומת לב מתמדת. כשמצאתי בו חור קטנטן שנגרם כתוצאה ממכה/חיכוך, החזרתי את המקורי מיד. אבל המנוע כבר התחיל לצרוך שמן... שבוע אחר כך הג'יפ נגנב, וזו כבר לא היתה בעיה שלי... :(

tzagi
30-08-12, 02:03
K&N נולד בסוף שנות ה60 כפיתרון לבעיה במרוצי באהה
האבק הדק באהה היה סותם את הפילטרים הרגילים מנייר.
הפילטר בנוי משכבות כותנה-גז ומסביב רשת נרוסטה, את הכותנה מרטיבים בATF, הרעיון פשוט, האבק ידבק לשמן אבל לא יסתום את הפילטר.
נכון שהפילטר מעביר הרבה יותר אויר מפילטר נייר, כמעט פי 3 למעשה אך זה בא עם מחיר, יכולת הסינון שלו היא גרועה פי 3, כלומר הוא יעביר יותר חלקיקים וגם חלקיקים יותר גדולים.
הדרך היחידה להשתמש עם הפילטר הזה הוא לעטוף אותו בספוג, שים לב שהם גם מוכרים PRE WRAP לכול הפילטרים.
אחרת, אולי אתה חוסף במחיר הפילטר, אבל מקצר את חיי המנוע.....לא כזה חכם.

-->