PDA

צפייה בגרסה מלאה : רצפה צפה או רעיון אחר נגד מים במרתף.

lizard
30-08-12, 08:45
יש לי מרתף ללא רצפה (אדמת חמרה שחורה). בקיץ האדמה יבשה ואפשר לדרוך עליה, בחורף יש שם אגם קטן.
הדרך הנכונה זה לעשות רצפת בטון ולבנות קיר אטום מאיפה שהמים נכנסים, יקר מידי כרגע ולא בא בחשבון.

חשבתי לבנות רלסים (בטון או בלוקים) ועליהם להניח צ'מנט בורד.
המקום משמש כמחסן וכחדר צבע.

מה דעתכם? יעבוד או לא?
ברור לי שזה לא יהיה משולם, ברור לי שהבלוקים/בטונדות ישקעו אבל מדובר על משהו זמני לשנה-שנתיים.

תודה

GodsFather
30-08-12, 09:34
זמני זה הכי קבוע שיש מיכה

eladgaby
30-08-12, 09:38
אהלן.
אתה יכל לפזר שכבת חצץ של כ10 ס"מ שהמים יחלחלו דרכו לעשות כמובן שיפועים לניקוז.
ואז לתת שכבת דקים כגון מצעים או חומר דק אחר אבל שלא יחדור בין אבני החצץ.
ואז אם אתה רוצה אבנים משתלבות או כל דבר אחר.
בהצלחה

itayhi
30-08-12, 10:43
צמנט בורד ישבר ברגע שתפיל עליו פטיש/לום או כל דבר אחר ששוקל...
מה גם שמדובר בעלות לא קטנה.

ממליץ גם על שכבת חצץ/מצע א' על כל השטח ומעליהם משטחי מלגזה. יחזיק נהדר לכמה שנים.

איתי

lizard
30-08-12, 10:46
חצץ רעיון טוב
משטחי מלגזות? לא הבנתי את הרעיון כי אלו שאני מכיר לא מלאים

גלדיאטור
30-08-12, 11:32
מיכה למה לא דק?

יש דקים מפירוק עולה גרושים

S.V.
31-08-12, 01:17
ניילון של חממות, עליו משטחי מלגזה, ועליהם לוחות OSB 8 מ"מ. לקבע עם ברגי סיבית פשוטים, או למסמר. יותר זול מצמנט-בורד, פחות שביר.
אופציה ב' למתעקשים - ניילון => חצץ => משטחים => לוח OSB

itayhi
31-08-12, 01:45
איפה יש דקים מפירוק? אני בא מחר לקנות.

איתי

lizard
31-08-12, 08:43
בחורף יש שם אגם, אני רוצה שהמים יהיו מתחת למשטח.

אייל
31-08-12, 09:57
מיכה למה לא דק?

יש דקים מפירוק עולה גרושים

אני מצטרף לאיתי...
איפה מוצאים אותם?

tzagi
31-08-12, 10:10
מיכה שוכח לספר שה"מרתף" המדובר נמצא כמטר ומשהו מתחת לסביבה (תחשבו בור באדמה בגודל בריכת שחייה)ולכן בלי בניית מערכת ניקוז או משאבות ניקוז זה ישאר ביצה...ולא משנה כמה חצץ,ניילון או פלטות יזרקו עליו.

lizard
31-08-12, 10:38
כתבתי מרתף לא?
אני מחפש פתרון שהמים יהיו מתחת לרצפה. ברור לי שזה לא יהיה חלק או מושלם או אפילו קרוב לזה, אני רק צריך גישה לשטח מבלי לשקוע בבוץ. המקום ישמש כמחסן.

טל חסיד
31-08-12, 16:30
מחסן למה ? כל דבר כמעט שתכניס למחסן הזה בתנאי לחות ומים תיזרוק לפח בסוף תקופת האיחסון.

טל

גלדיאטור
31-08-12, 19:11
דקים משומשים ניתן למצוא או ביד 2 או בWINWIN לעיתים יש

הכי קל זה לפנות למתקיני דקים ולקנות מהם את ה"זבל" כשהם מחליפים

lizard
31-08-12, 22:07
לא לחות, רק מים.
אני צריך לשים שם ברזלים וכדומה. בכל מקרה הברזלים יהיו על מדפים וכונניות, לא על הרצפה. הרצפה משתמשת אותי בשביל להגיע לברזלים.
מה שצריך לעשות זה לבנות קיר אטום איפה שהמים נכנסים ולמצוא דרך לחפור בור ספיגה שהביוב והמים שבכל זאת יכנסו יתועלו אליהם אבל אני לא יודע איך או אם בכלל אפשר לעשות את זה.

יקיר גרין
31-08-12, 23:12
אם יש מים על הרצפה יש אחוזי לחות מאוד גבוהים באוויר, וברזל שם יחליד!

huski360
01-09-12, 17:20
יש קירות בטון למרתף כרגע? הם אטומים? מה גובה התחתית שלהם ביחס לרצפת המרתף? מה הסטאטוס שלהם?
ניתן לקדוח בור ניקוז מחוץ לשטח הבית?
מבחינה כלכלית יש לך תקציב ליציקת בטון?

תדהר ליבנה.

tzagi
01-09-12, 20:22
כתבתי מרתף לא?

כן כתבת, וזה לא מרתף.
תן תאור מדוייק של השטח המדובר ואז לא תבלבל אף אחד.

BackDoorMan
01-09-12, 21:10
לטאה, לעיונך (http://www.itumen.co.il/site/viewArticle.asp?ID=129).

huski360
01-09-12, 23:03
כן כתבת, וזה לא מרתף.
תן תאור מדוייק של השטח המדובר ואז לא תבלבל אף אחד.

אז זה מרתף או לא? מי מחליט? הבעלים או המגיבים?

תדהר.

אפיז
01-09-12, 23:20
לא חשוב אם זה מרתף או כל שטח נמוך ללא יכולת ניקוז ,
הפתרון הפשוט והזול ביותר כמה מאות שקלים מקסימום 2000ש'ח
תחפור בור בעומק מטר וחצי עד 2 ושים בפנים טבעות ביוב מוכנות בקוטר גדול רצוי כ-1מ' בתחתית תיצק שיכבת בטון וזהו (גדולות בכדי לאגור כמות גדולה וגם אפשרות קלה לנקות את הסחף בקלות מידי פעם )
לא לאטום את הטבעות בזמן ההנחה אחת על השניה (שמים יוכלו לחלחל ) למעלה שים מיכסה מרשת ברזל /אחר
קנה משאבה עם הפעלת מצוף עצמית שמיועדת לביוב גולמי (יכולה להעביר גם עלים ניר וכו' הלהבים בנויים לכך )
תבקש משאבה שמתאימה לדחיקה לגובה שאתה צריך
לא צריך כלום עודפי המים גם מיתחת לפני הקרקע יתנקזו ל -מעין בריכה והמשאבה תוציא באופן אוטומטי את המים כל פעם שיגיעו לגובה שאתה תקבע
זה פתרון פשוט לכל החיים רק המשאבה יכולה להתבלות אז מחליפים

tzagi
02-09-12, 02:06
הסקי,
כנראה שהמילה "מרתף" ....נתונה לפרוש
אז אני אתאר ואתה תחליט.
יש לך בית פרטי שבנוי על גבעה קטנה, הוא יושב על עמודים כמובן, בחלק מהבית שנמצא בערך כמטר וחצי מעל לקרקע חפרו כמטר מתחת לאדמה, כנראה תיכננו לבנות יחידת דיור, האזור החפור הוא כ60 מ'ר.....אין קירות או כול דבר אחר. פשוט חור באדמה מתחת לחלק מהבית. אז זה מרתף או לא??

הפתרון שאפיז העלה בהחלט אידיאלי לנקז את המי קרקע ולכן, הוא לעולם לא יתבצע.

huski360
02-09-12, 03:24
הפתרון שאפיז העלה בהחלט אידיאלי לנקז את המי קרקע ולכן, הוא לעולם לא יתבצע.

למה לא?

תדהר.

tzagi
02-09-12, 03:28
איך להסביר......ובלי להעליב אף אחד...
אה,
אצלינו יש אימרה שמתאימה פה.
If it makes sense, its not allowed.

lizard
02-09-12, 08:22
דווקא כן.
כרגע אני לא יכול להרשות לעצמי אבל כנראה שזה יהיה הפתרון, אלא אם כן יש מיכשור שמאפשר לבנות בור ספיגה עמוק מאוד באיזורים עם הגבלת גובה ותמרון.
הסיבה שיש מים היא ברובה העובדה שאין קיר באחד הצדדים. המרתף זה בעצם התחתית של הבית, כלומר, איפה שהיסודות. השאיפה היא לחפור עוד מטר עומק, להשלים את המטר הזה בבלוקים וחגורות בטון ולבנות קיר אטום שממנו המים נכנסים.
הפתרון של אפיז נותן לי אפשרות גם לשרותים, כיור וכדומה.
אני מודה שחפשתי משהו זול ופשוט יותר בתור התחלה, משהו שיאפשר לי רק להכנס לקחת דברים בלי לשקוע בבוץ, כנראה שמשטחי העמסה יהיו אידיאלים לזה.

מויש
02-09-12, 09:33
כך בחשבון עניין קריטי מאוד- אדמת חמרה תופחת ומתכווצת בתנאי רטיבות/יובש. העניין מורגש בעיקר אחרי שהקרקע מועמסת, ז"א שכל רצפה קשיחה (בטון/ דק שיושב על הרצפה) תיתרומם עד למצב שבר כשהרטיבות תגיע, לאדמת חמרה יש יכולת "הרמה" שהגיע בניסוי לעד 24 טון למ"ר , ( אם יוצא לך לעבור בצומת יגור יש שם מכונה (דומה לבאגר) שנועצת "סיכות" בקרקע - מעיין צינורות שינקזו את המים מעומק של עד 6 מ' לאחר שהקרע תועמס לצורך בניית מחלף.) .
בכל מקרה כל ריצפת בטון שתעשה במרתף צריכה להיות "תלויה" על היסודות / עמודי היסוד בגובה של 30 ס"מ לפחות מעל הקרקע. את ההגבה משיגים ע"י יציקה על ארגזי קלקר מיוחדים (פוליביד למשל) שנשברים כשהקרקע מתחתם תופחת.

lizard
02-09-12, 09:37
הבנתי תודה.

אפיז
02-09-12, 13:11
איך להסביר......ובלי להעליב אף אחד...
אה,
אצלינו יש אימרה שמתאימה פה.
If it makes sense, its not allowed.

לא מובן למה אסור ?
אם בארץ זה חובה ,
אם אתה בארה'ב אז לפחות בניוג'רסי בניתי כזה למישפוחה מאותה הסיבה ולא היתה בעית חוקיות זה עובד כבר מ- 1985 !
ועלה פחות מ- 200 $ בלי עבודה (עבודה עיברית טהורה חפירה בידיים ...)
חוץ מהחלפת 3 משאבות (כי לא ניקו את הסחף פעם בשנה ,עצלנים...) לא היתה בעית רטיבות הם שמו נילון עבה אחרי שהתיבש ועליו שכבת
חצץ ובנו דק

tzagi
02-09-12, 20:31
רד מהעץ, נכנסת למוד הגנה אפילו שלא תקפתי...
כתבתי מה שכתבתי......ואין לזה קשר להצעה שלך.
רוצה לדעת?-בפרטי בלבד.

-->