PDA

צפייה בגרסה מלאה : מצבר חדש בעיות חדשות.

BackDoorMan
31-08-12, 19:25
עדכון מהפרקים הקודמים:
האוטו נוסע כמו שצריך ללא התחממות, לא טייימינג ולא בטיח, הסיפור התברר כבעיית ג'יפה,
זה מתחיל מעצלות טיפוסית בקריאת הוראות בהיינס, הנמצא במצב מפורק של אסופת דפים, שכל עיון בה הפך לפרוייקט.
מעיני נעלם בורג ניקוז אויר בבית הטרמוסטט, כשלבסוף נגלה הבורג, הסתבר כי לא ניתן להוציא או להוסיף לשם מים, אז הנחתי כי מדובר בטעות
והנחתי לו, אלא שהמוסכניק איתו הייתי בקשר טלפוני התעקש על בדיקת החור שלא היה, ועשיתי כמצוותו.
ל"חור" הלא הקיים דחפתי בכוח מברג דק ותיל פלדה שיצאו מצופים בלכלוך שומני שחור, וגושים קטנים.
לאחר עשרות פעמים של ניקוי בחוטרים המאולתרים ותוספת חומר ניקוי החור נפרץ סוף סוף
והתיל הגיע הרבה יותר עמוק מהמצב הראשוני, הוספת נוזל קירור גרמה לפריצת הנוזל המיוחלת מאיזור הניקוז החדש שהתגלה,
ולאחר ניקוז סופי לפני התנעה ואחרי התנעה, האוטו לא התחמם שוב. תענוג.
את הטיימינג עם המשאבה ושאר החגורות אעשה בקרוב, אבל דחיפות הטיפול ירדה לעוד חודש.

הבעיה הבאה: מצבר, הודות לצביקי המצבר הסורר הוטען, לאחר שעתיים צביקי הציע שנבדוק הנעה, ולהפתעתי האוטו הניע,
הטענתי לעוד 3 שעות וכיביתי את המטען, בבוקר הרכבתי את המצבר בשמחה של סיום סאגת הנסיעה בתחבורה הציבורית,
ו...המצבר מת מחדש...לעבודה נסעתי שוב באוטובוס והגעתי באיחור.

ההטענה הבאה תוכננה להתבצע באופן מלא ל 24 שעות, אבל האינדיקציה העיקרית לבריאות המצבר העלתה כשלון:
המים ב 2 מהתאים לא בעבעו, מסקנה: התאים מתים.

בסיעור מוח קטן עם עצמי, הסתבר שמחירי המצברים של ורטא וולטא עילית גבוהים,
אם כבר אני קונה משהו במחיר באיזור ה 600 ש"ח פלוס, החלטתי להוסיף עוד קצת ולקנות משהו איכותי,
אז קניתי קאטרפילר מהחברה בחולון, תפילה קצרה בעת הרכבת המצבר לנסיעתו האחרונה הוכתרה בהצלחה,
הפעם הוא לא בגד והניע, גם כשהגעתי וחניתי מחוץ למתחם, שבתי לאוטו והוא הניע שוב כמו ילד טוב.

בעיה ראשונה: לקטרפילר אין מצבר 55 אמפר, יש 50 או 60, וה 60 ארוך מידי ב 2 ס"מ,
לאחר התלבטות בחרתי במצבר המגודל על 550 אמפרי התנעותיו, וחתכתי בסכין יפנית את החלק הקידמי בתושבת הפלסטיק שלו, שקופלה מטה
כך שהמצבר יכל לבתיישב בניחותא.

המצבר דורש בית חדש, אני בראש של להעביר אותו לחלק האחורי באוטו ולהתקין תושבת מתכתית אל חלדית.
האם כדאי לייצר מאפס כלוב כזה, או שיש משהו מוכן במחיר שווה נפש ?

sos4u
31-08-12, 19:40
אם לתמצת את מה שכתבת, אז אתה רוצה לדעת "האם כדאי לייצר מאפס כלוב כזה, או שיש משהו מוכן במחיר שווה נפש ?"

התשובה היא גם וגם.
לוקח כשעה עבודה לייצר תושבת למצבר.
קח ברזל זווית, חתוך משולשים של 45 מע' במרווחים המתאימים וכופף. תקבל ריבוע פתוח בפינה אחת. ריתוך, והופ, הכל מוכן.

המהדרין יכולים להוסיף פלאח לרוחב, וחורים כדי לעדן את המצבר עם 2 מוטות הברגה ...

מצד שני, גם לקנות כזה , לא סיפור יש כאלה מוכנים מאלומיניום הנה דוגמא (http://www.ebay.com/itm/Optima-Billet-aluminum-Battery-Mount-/280953743897?pt=Motors_Car_Truck_Parts_A ccessories&hash=item416a25ea19&vxp=mtr#ht_500wt_1415)
בהצלחה ושבת שלום

idanw
31-08-12, 23:11
על איזה רכב מדובר???

zviki
31-08-12, 23:38
מהן מידות המצבר? [ גובה לא רלוונטי ]

BackDoorMan
01-09-12, 00:14
אורך 28 ס"מ, רוחב 20 ס"מ.
הזה באיביי יקר ולא נראה לי.
אני מעדיף מנירוסטה.

zviki
01-09-12, 00:25
אם כך- התיבה שיש לי מנירוסטה לא מתאימה. מעבר לזה- תא מטען לא נראה לי מתאים מבחינת האוורור.

BackDoorMan
01-09-12, 00:39
מה המידות שלה ? אולי אוכל להתאים אותה.
מה עובי הדפנות ?
אני מעדיף אף קל ונטול רכיב כבד ומסוכן, את בעיית האוורור ניתן לפתור.
השיפור בבטיחות האקטיבית והפאסיבית עולה על חסרון אחד.

zviki
01-09-12, 00:46
צלצל אלי

BackDoorMan
01-09-12, 08:41
טוב, אז איך מעבירים מצבר לאחור ?

omri_t
01-09-12, 11:34
לאחור כלומר לתוך תא הנוסעים?
עם כבלים מאוד מאוד עבים. הרבה יותר ממה שיש עכשיו....

וגם עושים חושבים שוב כי נפלטים גזים בזמן הטענה וכו'.

sos4u
01-09-12, 11:41
טוב, אז איך מעבירים מצבר לאחור ?

וזה יותר זול מ 60$ בארה"ב ?? אני בספק. גם אם תעשה לבד.

מה יותר פשוט ממסגרת ברזל מרותכת ?

BackDoorMan
01-09-12, 12:29
נעזוב רגע את הכלוב, איך מעבירים את הכבלים ?

raanan
01-09-12, 12:59
בשביל כוס חלב אתה הולך לקנות פרה ...
אתה הולך להזיז הר (כמו בטירונות) כשהמטרה לא ברורה (לי לפחות).

לעצם העניין,
קודם כול, לא ענית לעומרי (האם המצבר יהיה בתא הנוסעים) ולעידן (איזה רכב מדובר).
ההערה של עומרי חשובה ביותר !
התשובה לעידן גם חשובה מאוד . אם יש לך סמוראי או פטרול .
המרחק של הכבלים משפיע מאוד על מפלי המתח עליהם. בהתאם לאורך יש לפצות בעובי (וזה לא זול).
מתיחת הכבלים צריכה להיות בנתיב הקצר ביותר במקומות מוגנים מחיכוך וחום, ללא כול חיתוך ומחבר בדרך.
רצוי כבלים עם בידוד עבה להגנה מפני מעיכות פציעות.

בהצלחה
רענן
נ.ב - למרות השם האקזוטי קטרפילר, מצברי וורטה טובים יותר

אמיר ב.א
01-09-12, 14:13
לשים מצבר בתא נוסעים - זה מאוד *מאוד* לא בריא ,
(ולרוב החיבור בין תא מטען ותא נוסעים לא אטום , אם בכלל יש מחיצה)
הייתי בסיפור הזה , וממש לא מומלץ , גורם בין השאר להרדמות על ההגה - השפעה של הגזים שניפלטים מהמצבר.

לדעתי , כל פתרון אחר יהיה יותר טוב....

אגב קטרפילר , בעבר היו מעולים,
(ל100A נתנו 3 שנים אחריות) ,
אני איתם כבר הרבה שנים - בדיפנדר יש לי אחד שמחזיק מעמד יופי כבר 6 שנים
אבל לאחרונה מפשלים - כשקניתי פעם אחרונה מצבר 72A שלהם לרכב אחר, החזיק כמה חודשים אחרי האחריות - שנה ומשהו...
יש שמועות שזה בעקבות העברת מפעלים שלהם לסין...

בוזי
01-09-12, 14:59
יש גם משמעות למשקל. ברכב שלך, החלק הקדמי מתוכנן להיות מאוזן. הוצאת המצבר משם תשפיע על האיזון הכללי של הרכב, בנוסף לקשיים, העלות והסכנה הכרוכים בהעברת המצבר לאחור.
לדעתי, רד מזה.

BackDoorMan
01-09-12, 17:20
מדובר בסיטרואן ZX (אחרת לא היתי פותח שרשור באופטופיק), אין הפרדה בין תא המטען לנוסעים כי זה רכב האצ'באק.
חשבתי להכניס את המצבר לקופסה אטומה חוץ מפתח עגול שאליו יחובר צינור להולכת עודפי הגזים, הבעיה שזה יהיה כרוך בחיתוך מסוים בריצפת תא המטען.
המצבר מיוצר באוסטריה, וה CCA שלו הרבה יותר חזק משל הוורטא.

חשבתי להשתמש בכבלים של רתכת, אני לא יודע אם הם מספיק טובים, ואיך יודעים מה מפלי המתח המותרים.
כרגע השאלה היחידה שמגבילה את היתכנות הפרוייקט היא האם יש צורך באלטרנטור חזק יותר, או שניתן להסתפק במקורי ?

אני מעדיף אף קל יותר מבחינת התנהגות כביש יהיה לזה רק יתרונות, וגם מבחינת בטיחות פאסיבית.

BackDoorMan
01-09-12, 17:29
יש גם משמעות למשקל. ברכב שלך, החלק הקדמי מתוכנן להיות מאוזן. הוצאת המצבר משם תשפיע על האיזון הכללי של הרכב, בנוסף לקשיים, העלות והסכנה הכרוכים בהעברת המצבר לאחור.
לדעתי, רד מזה.

הצחקת אותי.
זה נכון בתאוריה.
במציאות המצב שונה, אותם קפיצים משמשים את ה ZX 1400 על מנועה הפעוט ואת הוולקן 2 ליטר עם מנוע כבד עם הפרשי משקל גדולים יותר.
בדקתי את הנושא עד למספרי המק"טים של הקפיצים.

raanan
01-09-12, 17:47
עדיין לא הגדרת מה המטרה של הפרוייקט .
ואם כבר פרוייקט, מקווה שעבור ZX 16V .

לעצם שאלותיך,
לא תהיה בעיה עם האלטרנטור כול עוד יהיו כבלים "בראים".
לא יודע אילו כבלים יש ברתכת, אבל כבלים של התנעה 900A יעשו את העבודה.
בכול מקרה, לא ממליץ לך כי לא בדיוק מובן איך אתה מנדף את הגזים (הבנתי קופסה אטומה וצינור, אך איך אתה מוציא הצינור החוצה? קודח בדלת ? )

בהצלחה
רענן

BackDoorMan
01-09-12, 17:57
כתבתי כבר, "לקדוח חור בריצפת תא המטען", אני מגלגל את הרעיון עדיין,
לצערי זו ה 8V, אני אצטרך משכורת כפולה כדי לשפץ את ה 16V.

-->