PDA

צפייה בגרסה מלאה : יחסי העברה-סופה

amit_san
05-09-12, 20:54
ערב טוב לכולם.

האם בסרן קדמי סופה(דנה 30) ובסרן אחורי(דנה 60) ניתן להרכיב יחס העברה 4.56 ? האם יש צורך להחליף בית סטליטים ? דנה 30 ישרוד את המעבר ?
התכנון לעבור ל 33'.

בנוסף, אשמח לקבל קישורים/המלצות באשר לספקי קיטים שכאלה.

עמית.

six 4 life
05-09-12, 22:58
1. אין בעיה, יש י.העברה 4.56 גם לדנה 30 וגם לדנה 60
2. קייס תצטרך להחליף בדנה 30

המלצות לספק - איביי זאת אחלה אופציה, רק חשוב מאוד לבדוק רקע של המוכר
המלצות ליצרנים - Superior gear, Yukon gear
להתרחק כמו מאש מUSA Standart

במידה ותצטרך אתה גם יכול להיעזר בחבר הפורום tzagi שעוזר להרבה אנשים בפורום לייבא חלקים כאלו ואחרים מארה"ב.

בהצלחה.

אברמלה
06-09-12, 06:16
יש לי יחסיי העברה 4.56 לדנה 60 ו30 למכירה. צור קשר 0505281771 אבי. רק קח בחשבון שזה מאוד עדין בדנה 30.. ביחוד עם גלגל 33 . צריך להיות מאוד מאוד זהיר .. ועדין

ד ו ר ו ן
06-09-12, 21:37
עמית,
זה דנה 30 רוורס-קט של מקורי של סופה?

אם כן, הוא חזק משמעותית מהדנה 30 ה"רגיל".

drumeran
07-09-12, 01:38
עמית שלום,

באשר ליחס העברה 4.56, לדעתי איטי מידי ביחס לגלגל ״33. אני הייתי בוחר ב 4.10 בכדי להנות מהתנהגות טבעית עד כמה שאפשר מג׳יפ שהגדילו בו את מידת הצמיגים.

.

באשר לחוסן יחס העברה בסרן 30, אני אשתף אותך בנסיוני האישי, לפני שנתיים בערך התקינו בסופה שלי בסדנת אורן מערכות יחס העברה 4.88, (dana30+60) עם גלגלי ״35.
בחרתי ב 4.88 מפני שהנתון המכריע היה זחילה איטית והקלה מקסימלית על המכלולים שלפני הסרן, תוך ויתור על שיוט במהירות סבירה בכביש.

קיבלתי אין ספור הזהרות והבטחות ממגוון חברים ובעלי מקצוע וכו׳ שהקורונה והפיניון יטחנו במהרה.
לפני חצי שנה החלפתי שמן בסרן, בדקתי ביסודיות הקורונה והפיניון נראים כחדשים והשמן נקי לגמרי.

מה שכן נתקלתי בו זה בולג׳יונטים והנאבות שסבלו מהמשקל והמנוף של הגלגלים.

בהצלחה, ערן.

Eran Drumer

amit_san
07-09-12, 07:02
בוקר טוב ותודה לכל העונים.

דורון- אני מאמין שזה REVERSE CUT , כמו בהיילקס לא ? (כאשר הביצה מתהפכת?)

ערן- היות ומרבית הטיולים נעשים בתנאי דרך סלעיים,כמוך, אני מעדיף שהיחס ינטה לכיוון המומנט ופחות למהירות.

SIX ואברמלה- תודה על המידע אצור קשר בהמשך.

דרך אגב, בכדי להרכיב 33" ובהנחה שההגבהה הקיימת כ 4" יש צורך להוסיף בודי ליפט של כ 1" ?

עמית.

amit_san
08-09-12, 09:57
בהמשך לדיון,

אני מעוניין להוסיף נעילות אוט' במעמד החלפת יחסי ההעברה. קיימות נעילות מומלצות לסרן אחורי(60) ולסרן קדמי (30) ? למשל, לסרן אחורי נעילה מסיבית/נעימה יותר וכו'.

כמו כן, עדיין אין צורך להחליף בתי סטליטים כי אם רק לדנה 30 ?

היכן ניתן להשיג מיסבים איכותיים לפיניון ולקורונה שככל הנראה יוחלפו בזמן ההחלפה ?

עמית

six 4 life
08-09-12, 14:30
האוטומטיות הפשוטות הן Lockright אם תמצא (כבר לא נפוצות כי אין יצור שלהם יותר), ו Spartan שבנויה דומה ועובדת על אותו עיקרון.
נעילה יותר יקרה שאמורה להיות יותר שקטה ולעבוד קצת יותר בעדינות מבחינת הרגשה היא No-Slip, המחיר בערך כפול מהפשוטות.
שלושתן לא דורשות החלפה של אף קייס, גם כאשר תחליף קייס קדמי שמתאים ליחסי ההעברה שאתה רוצה לשים (ורק אותו אתה מחליף, באחורי אין הבדל),
ההבדל בקייסים הוא חיצוני לא פנימי, ולכן מבחינת נעילות זה לא משנה.
מבחינת אמינות שלושתן מעולות.

* טיפ קטן לגביי האוטומטיות הפשוטות - קייס קדמי ובמיוחד בסופה, תחליף אך ורק לחדש ולא למשומש. הסיבה היא שבגלל שבסופה אין לוקרים, הנעילה צריכה לתפקד כל הזמן ללא דופי, ואם הקייס עקום יהיו לך צרות צרורות עם הנעילה בנסיעה על הכביש. לך על קייס חדש ואתה מסודר.
בסרן האחורי זה פחות רלוונטי מאחר ואין בו היגוי, ובלי קשר לעקם קייס של דנה 60 זה דבר שקשה לעשות גם אם אתה נהג ממש "כשרוני" כך שהסיכוי שהוא עקום אצלך לא גבוה בכלל.

סוג נוסף של נעילה אוטומטית היא דטרויט, והיא מחליפה את כל הקייס ואת המכלולים שלו (כמו ARB, OX וכו'), אמינה מאוד, שקטה ביחס לקודמות, ועולה בערך פי 3 מהן.

קיט מיסבים אתה יכול למצוא באיביי לכל סרן, בכללי TIMKEN זאת חברת מיסבים איכותית מאוד, KOYO גם.

amit_san
08-09-12, 15:26
תודה SIX על התמיכה העקבית.

יש חנות בארצנו הקטנטונת שמשווקת מיסבים אלה ?

פומפוי
08-09-12, 15:47
יאנוביץ בתל אביב

six 4 life
08-09-12, 21:00
תודה SIX על התמיכה העקבית.

יש חנות בארצנו הקטנטונת שמשווקת מיסבים אלה ?

בארץ המחירים הזויים, בערך פי 3 ממה שיעלה לך באיביי, אבל למה לחפש רחוק או בחנות כלשהי - הנה בדיוק מה שאתה צריך
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=54897&highlight=%EE%E9%F1%E1%E9%ED
את הסט הקדמי נראה שפספסת, אבל האחורי והיקר הרבה יותר בארץ עדין רלוונטי.

S.V.
12-09-12, 02:05
* טיפ קטן לגביי האוטומטיות הפשוטות - קייס קדמי ובמיוחד בסופה, תחליף אך ורק לחדש ולא למשומש. הסיבה היא שבגלל שבסופה אין לוקרים, הנעילה צריכה לתפקד כל הזמן ללא דופי, ואם הקייס עקום יהיו לך צרות צרורות עם הנעילה בנסיעה על הכביש. לך על קייס חדש ואתה מסודר.
בסרן האחורי זה פחות רלוונטי מאחר ואין בו היגוי, ובלי קשר לעקם קייס של דנה 60 זה דבר שקשה לעשות גם אם אתה נהג ממש "כשרוני" כך שהסיכוי שהוא עקום אצלך לא גבוה בכלל.

.
שאלת תם - איך אפשר לעקם קייס של דיפ'?

six 4 life
12-09-12, 12:25
העיקום הוא לא עיקום שתראה בעין, אלא דפורמציה פנימית שעוברת על הקייס כתוצאה ממומנט אלים פתאומי שמופעל עליו (יכול להיות גם פחות מ1 מ"מ בודד של פיתול) . איך זה קורה - רגל כבדה על הגז, קפיצות, שבירה של ציריות בצורה אלימה, שבירה של גל הינע קדמי וכך הלאה.
סרן דנה 30 הוא סרן עם קייס קטן שנחשב חלש ותופעת עיקום הקייסים בו מוכרת ודיי נפוצה.
כל עוד בקייס עקום יש סטליטים (Spider gears) הדבר לא יורגש ולא ישפיע, החופש שלהם מחפה על ההבדלים בין הצדדים.
כשמכניסים לתוך קייס כזה נעילה אוטומטית היא לא תוכל לתפקד בו מכיוון שהיא חייבת קייס ישר ותקין להפרדת ונעילת החלקים בה בצורה תקינה.

amit_san
01-10-12, 13:17
עדיין מחפש נעילות אוט' (דנה 30/60) ויחסי העברה 4.56 בארץ... מבחינתי גם משומשים.

עמית.

-->