PDA

צפייה בגרסה מלאה : שילוב טיולים רגליים עם טיולי ג'יפים - מה עושים עם האוטו?

יגאל81
06-09-12, 12:30
שלום,

אני רוצה לעשות טיול שמשלב גם הליכה רגלית וגם נסיעה. הבעיה שלי היא איפה אני משאיר את הרכב.

אני מדבר על הליכות של כמה שעות, לא גיחה קטנה לתצפית.
ספציפית אני חושב על לעשות את נחל משמר, או אולי נחל צאלים, לשלב לינת בשטח או על חוף ים המלח ועוד יום של טיול רכוב במדבר יהודה.
השאלה תהיה רלבנטית גם לכל מקום אחר.

אני מתלבט בין להשאיר את הרכב בחניון מסודר יחסית על החוף או תחנת דלק ולתפוס טרמפים/אוטובוס עד למסלול. או אולי למצוא מסלולים אחר שאני ארגיש בטוח לעזוב את הרכב לכמה שעות.

אני אשמח לפתרונות יצירתיים או סתם הרגעה שניתן להשאיר את הרכב בחניונים מדבר יהודה ללא חשש לכמה שעות.

תודה
יגאל

לביא
06-09-12, 13:41
יש לי חבר, שהיה לו בדואי קבוע שהיה נוסע איתם במטרה יחידה - לשמור על הרכבים בזמן הטיולים הרגליים. אתה יכול לשער שלרכבים לא אונה שום רע - אף פעם. מצד שני זהו סוג של פרוטקשן.

zviki
06-09-12, 16:58
אין מצב שאתה משאיר את הרכב ללא השגחה ידידותית,נקודה סוף.
לא אפרט לך כאן את כל הנזקים שנגרמו [מטייל הרבה לבד אם כי לא בודד בשטח] לי עקב השטות הזאת.

נמרוד
06-09-12, 18:36
בחניונים במדבר יהודה (ולא רק, אבל לאורך כביש 90 במיוחד) אי אפשר להשאיר את הרכב לבד כמה שעות בשקט. יש סיכוי לא זניח שיפרצו אותו. זו בעייה, מה לעשות, -נקודות ידועות שבהם עומדים רכבים נטושים במשך שעות ליד הכביש הן פרצה שקוראת לגנב. זה לא שכל רכב שעומד נפרץ - בכל סופ"ש עומדים מאות פרייבטים במקומות האלו ולרובם לא קורא כלום, אבל זה סיכון משמעותי.

asafk
06-09-12, 19:23
פעם היינו משאירים את הרכב נעול והכל היה בסדר.
אחר כך למדנו בדרך הקשה לא להשאיר שום דבר באופן גלוי בתוך האוטו והכל היה בסדר.
אחר כך למדנו בדרך הקשה שעדיף להשאיר את האוטו לא נעול, כי הם ייכנסו לחפש בכל מקרה, אז שלפחות לא ישברו חלון.

ג'יפים? עדיף לא להשאיר.

אסף.

boaz avrahami
06-09-12, 20:13
*** תגובה לא עניינית נמחקה כאן ***

omri_t
06-09-12, 21:22
משאירים אחד החבר'ה שומר על הרכב.
זה מעצבן, זה אופרציה- אבל אין ממש ברירה....

כבר מזמן אנחנו לא האדונים בארץ הזו.
\וככל שמתרחקים מלב תלאביב זה יותר קיצוני.

moshik999
06-09-12, 21:26
אנחנו נוסעים בד"כ בשני רכבים
אנחנו מתכננים מסלול רגלי כך שההתחלה היא לא בהכרח הסיום.
זוג או יותר הולך ברגל וזוג אחר כל אחד נוהג ברכב אחר עושה מסלול מתוכנן עם הרכבים
עד לנקודת סיום המסלול הרגלי.

אני אוהב להיות לבד ברכב לכן אני תמיד מתנדב ולא הולך ברגל.

boaz avrahami
06-09-12, 21:51
מושיק, חבל שמחקו מה שרשמתי במיוחד אחרי שכתבת שאתה מתנדב להיות עם הרכב.
מקווה לפחות שהספקת לקרוא לפני...

יונתןמצפה
07-09-12, 00:32
נושא כואב.
יש המון מסלולים רגליים שהאלטרנטיבה של לא להגיע אליהם עם רכב שטח היא ללכת 3-4 ימים ברגל. בחלקם הגדול ההגעה עם הרכב מביאה את ההולך ישירות לקטע המרהיב של המסלול.
אממה, להשאיר את הרכב לבד...?!?
יש לי חבר שבשביל זה הוא קנה סמוראי. הוא נוסע לטיולי עומק לבד או עם עוד חבר ברכב, מסליק את הרכב באיזה נקיק והולך לטייל. לפעמים למספר ימים. עד עכשיו (טפו טפו) הוא חזר רק עם חוויות טובות. האפשרויות שחוסר הפחד במקרה שלו פותחות לו הן מושא לקנאה.
יש עוד כמה אופציות:
יש לי מכר בדואי באזור שבין ערד למצדה שיצא לי להשאיר אצלו את הרכב לא מעט. ככה, בכניסה לפחון. אני בא, שותה איתו קפה ויוצא להליכה של כמה שעות עד כמה ימים.
זה חוסך הליכה מנהלתית לא קצרה ובהחלט רעיון ששווה לאמץ.
ע"פ רוב, החניונים המוכרים הם אלו שסופגים הכי הרבה פריצות/גניבות ודווקא עמוק בשטח הסיכון פוחת. אבל הסיכון בהחלט קיים וכל אחד ינהג לפי שיקול דעתו האישית בחישוב כל הסיכונים.
להשאיר את הרכב בחיוני כביש 90 לאורך ים המלח? ממש לא כדאי!

talb_s
07-09-12, 01:01
היי יגאל
יש לך אפשרות להשאיר את הרכב בעין גדי או באזור המלונות ולקחת טרמפים זה דיי זורם באזור הזה.

דבר שני בד"כ בימי שבת ובחגים בחניונים של הנחלים והמסלולים המפורסמים החברה להגנת הטבע או הבית ספר שדה האזורי פותחים בחניון עמדה של מידע מאוישת ע"י פקחים או ש"ש ממש עד החושך הם אפילו מפרסמים שעות לפני, לגבי נחל משמר ונחל צאלים אני בודאות יודע שבחגים וסופשים יש שם עמדה כזו הכי טוב זה להתקשר לבית ספר שדה האזורי במקרה הזה בעין גדי ולשאול ,בתקופה הקרובה של החגים לא צריכה להיות כל בעיה וזה גם בטוח מאוד.

במידה ואתה רוצה לטייל בימי חול יש לך אפשרות לעשות את נ.צאלים מכיוון מערב למזרח כלומר להתחיל בברכת צפירה (מומלץ ביותר) וללכת עד השפך לים המלח (כביש 90) אפשר לעשות את זה ביום אחד זה קצת ארוך עדיף לישון באמצע. ואז אתה יכול להשאיר את הרכב בחניון הנוקדים (מאויש 24 שעות וכבר השארתי שם את הרכב ללא כל בעיה) ללכת עד כביש 90 (זה מסלול מסומן) ואז לקחת טרמפ ממש קצר לכניסה למצדה ולעלות למצדה ברכבל או בשביל הנחש ואז לרדת לצד השני דרך הסוללה ואז אתה ממש קרוב לרכב זה אחלה מסלול שמשלב גם מים (ברכת צפירה ועין נמר) גם הליכה וגם את המצדה והרכב נמצא במקום דיי בטוח

דרך אגב השארתי כבר המון פעמיים רכב אבל לא גיפ' באזור (נחל משמר, פרס וכ'..) ללא כל בעיה אולי זה מזל.....
בכל מקרה בהצלחה!!

יגאל81
07-09-12, 08:56
תודה לכולם על התגובות.
בדיוק התשובות שמהן חששתי. אבל לפחות אני מבין שאני לא פראנואיד.

יש לי חבר שבשביל זה הוא קנה סמוראי. הוא נוסע לטיולי עומק לבד או עם עוד חבר ברכב, מסליק את הרכב באיזה נקיק והולך לטייל.!

זה היה עובד בתקופה עם הניבה :D
אני עדיין מנסה לחשוב איך אני חוזר למסלול של גבי חווה והנקיקים שם - יום שלם של הליכה לפני כמה שנים, כשהניבה נשארה לבדה בחניון נחל חווה.
הייתי צעיר ותמים ובעיקר בעל רכב לא גניב.

היי יגאל
יש לך אפשרות להשאיר את הרכב בעין גדי או באזור המלונות ולקחת טרמפים זה דיי זורם באזור הזה.

אז זה באמת הכיוון שאני נוטה אליו. לחנות באזור עין גדי ואו לתפוס טרמפים, או פשוט להתחיל מסלול רגלי משם - מעלה האיסיים או משהו דומה.

יונתןמצפה
07-09-12, 09:33
.
אז זה באמת הכיוון שאני נוטה אליו. לחנות באזור עין גדי ואו לתפוס טרמפים, או פשוט להתחיל מסלול רגלי משם - מעלה האיסיים או משהו דומה.

תשמע, בשביל לטייל ברגל לא צריך ג'יפ.
יש אין-ספור ממסלולים שאפשר ורצוי להגיע אליהם עם רכב פרטי ולהחנות אותו במקום מסודר ובטוח.
באזור עין-גדי/מדבר יהודה אין שום בעיה להשאיר רכב בכל מיני מקומות כאלו (עין גדי, מצדה,עין בוקק, תחנת הדלק בצומת הערבה,מפעלי ים המלח ועוד) ולצאת לטיול רגלי, החל מטיול קליל של כמה שעות, דרך טיולי יום מאומצים ועד לטיולים של כמה ימים עם הבית על הגב.
מה שכן, במדבר יהודה בעונה הזו הייתי בעיקר חושש ממזג האוויר...

האופציה של לשלב הליכה רגלית (כפי שכתבת בכותרת) היא יותר מורכבת אבל מצד שני פותחת אפשרויות הרבה יותר מגוונות.
אם תרצה המלצות נקודתיות תרגיש חופשי.

יגאל81
08-09-12, 10:37
תשמע, בשביל לטייל ברגל לא צריך ג'יפ.
יש אין-ספור ממסלולים שאפשר ורצוי להגיע אליהם עם רכב פרטי ולהחנות אותו במקום מסודר ובטוח.
באזור עין-גדי/מדבר יהודה אין שום בעיה להשאיר רכב בכל מיני מקומות כאלו (עין גדי, מצדה,עין בוקק, תחנת הדלק בצומת הערבה,מפעלי ים המלח ועוד) ולצאת לטיול רגלי, החל מטיול קליל של כמה שעות, דרך טיולי יום מאומצים ועד לטיולים של כמה ימים עם הבית על הגב.
מה שכן, במדבר יהודה בעונה הזו הייתי בעיקר חושש ממזג האוויר...

האופציה של לשלב הליכה רגלית (כפי שכתבת בכותרת) היא יותר מורכבת אבל מצד שני פותחת אפשרויות הרבה יותר מגוונות.
אם תרצה המלצות נקודתיות תרגיש חופשי.

ברור שבשביל טיול רגלי לא צריך ג'יפ. אבל חבל לי שנבנית חלוקה ברורה בין הטיול הזה רגלי לבין הטיול הזה ג'יפים וקשה לשלב.
טיול של כמה ימים עם ציוד על הגב זה כבר לא בשבילי. אני מעדיף לחזור לישון ליד הרכב, עם הציוד שמור בתוכו, בלי להתחיל לחשוב כמויות מים ואוכל ואיזה מזרון לקחת איתי.

לטיול הקרוב אני אלך לכיוון של לישון בחניון מסודר בעין גדי, ויום טיול רגלי משם. בהתאם למזג האוויר.
יולי-אוגוסט אני נכנס להדממת טיולים. בגלל זה ממש חיכיתי לספטמבר., אם יהיה חם מדי מקסימום זה יהפוך ליום זולה בים המלח, או טיולון מים בדוד/ערוגות.

-->