PDA

צפייה בגרסה מלאה : הסמוראי הארוך של יניב

Scrusher
07-09-12, 01:20
נתחיל מהסוף: אני מחפש שם לסמוראי ואני לא מצליח לחשוב על שום דבר!! תנו לי הצעות בבקשה,אולי אפילו נארגן הצבעה :D

ועכשיו נחזור להתחלה:
מרצדס אטדגו 8.6 טון - היצור הראשון שנהגתי עליו.משאית חביבה עם נוחות שמתאימה לא לנהגי משאיות,אלא למלכים.על זה עשיתי רישיון (קד"ץ נהיגה)
עברתי טסט והתחלתי לנסוע ביונדאי גטס של אימא (גועל נפש,זבל של אוטו,שאר קונוטציות שליליות.חוץ ממזגן וברקסים אין בו שום דבר טוב)
הרכב השלישי שנהגתי בו היה סופה משנות ה90,בשיא החום כשהמזגן עובד רק על LOW.שוטפים את האוטו עם צינור ונכנסים להתבשל בו.ואז הגיע הניצוץ....
לא,האוטו לא נשרף.פשוט הבנתי שאין לי מה לחפש ברכבי כביש\פלסטיקים מודרניים.הביאו לי גוש ברזל עם וואחת מנוע ואני התאהבתי!! אז מה אם הוא קופצני,מחמם אותך למוות והקלאץ' שלו אולי עבד לפני שנתיים? כשנותנים לו גז הוא מבין מה לעשות איתו.
החיים המשיכו על אינטרים (גושי ברזל,אני אוהב,שוב המזגן לא משחק תפקיד) וF350's (עשו לי בעיות פסיכולוגיות - אני חוזר מהמפלצת הזאת בצבא לגטס בבית והדבר היחידי שזהה הוא הצריכת דלק!!) ותוך כדי השירות הצבאי חבר מפיק דיבר איתי על הרכב לפאבים (אני בסיסט).לקלידן הייתה ויטארה פתוחה.יום אחד אני מגיע לחזרה ואני רואה היילקס על צמיגים במידת "בוא נגרוס סלעים" עם פגוש ברזל וכננת,אין סימן לויטארה - הבנתי שעכשיו מדברים ברצינות!!
63677
כמויות אדירות של הנאה נשאבו מההיילקס הזאת,אם בטיולים רגועים ואם בטחינת סלעים.באותו הזמן הפכתי מ"נשא" של חיידק השטח לחולה רשמי.הכל בגלל ההיילקס! (והסופה,והפורדים.....) ואז החלטתי שגם אני קונה רכב שטח - לא ייתכן שאני עושה 80% מהקילומטראג' שלי על רכבי שטח ועוד בכביש!
בהתחלה הייתה מחשבה על רכב חצי-חצי....אתם יודעים...משהו שיהיה אנושי בכביש אבל שיוכל לעשות שטח בכבוד......
ואז החלטתי שלעזאזל עם הכל ואני קונה רכב שטח אמיתי,גם אם זה אומר שאני מחכה בסבלנות וחוסך כל גרוש שחור בשביל רכב כזה!!
חשבתי על לעשות להיילקס הזאת תאומה,אבל זה היה עולה לי ערימות של כסף + ויתור מראש על דיונות.התחלתי להתעניין בסמוראי.לפי התגובות באתר דובר על רכב קטן,לא נוח,קופצני,מעיף סתימות ומפרק משפחות - חוץ מה"קטן",זה לא מזכיר לכם את הסופה? החלטתי שחייבים לנסות את הפחית היפנית הזאת כדי להבין למה כל כך הרבה משלימים עם כל החסרונות האלו - לא ייתכן שרק בגלל כסף.במקרה מישהו מחדרה פירסם ביד2,הלכתי לבדוק על מה מדובר
63674
בארבע מילים - טרקטורון שאכל הרבה קורנפלקס.איזה אוטו מגניב!!! דלתות לא נפתחות,אין הגה כוח,אין פלסטיקים ואין שום פינוקים!! ככה רכב שטח אמיתי צריך להיות! ברקס אחד הוא שובר ימינה ואחרי שתי דקות נותנים ברקס והוא שובר שמאלה :cool:
הבנתי שהאוטו קופצני,פשוט לא הבנתי עד כמה.בזכות הסמוראי הזה גיליתי בורות בכבישים בחדרה שלא ידעתי על קיומם.התוכנית הייתה להשתמש בו בשטח ולהישאר בכביש עם הפרייבט של ההורים (נפטרנו מהגטס,תודה לאל) אבל זאת הוצאה עצומה על ביטוחים וטסטים.החלטתי לחפש משהו שאני אוכל לנסוע בו בכביש בידיעה שלמענו אני מוותר על המזגן,ההגה כוח ושאר ה"פינוקים" של הפרייבט - תכלס לא כל כך קשה להיפרד מהם כשנוסעים כל הזמן על פחים שצה"ל משתמש בהם.ההחלטה נפלה על סמוראי ארוך כי מרווח סרנים חשוב לאללה בקריטריון של נוחות נסיעה.מצאתי מודעה על סמוראי ארוך
הסמוראי הזה פשוט צועק "עבודה עצמית".יש לו פגוש פלדה כבד מאוד בכוונה (משקל על הסרן הקדמי = הגה ממש קל לסיבוב.זה באמת עושה את העבודה),כלוב התהפכות חיצוני,מנוע שיצא מסוויפט מודל 2004 והוסב לקרבורטור,טרנספר 1000 וקפיצים ארוכים מהמקור ממתלם
הלכתי לבדוק.ברכב בוצעה עבודת פחחות רצינית.השלדה,יחד עם כל הפנים של האוטו עברו טיפול מקיף + זיפות.
63675
לא הוצאנו את הדלת האחורית,היא נתלשה תוך כדי שאנחנו בודקים את האוטו.אפילו המוכר צעק "וואי איזה פדיחה!" ופתאום האוטו לא נראה כל כך טוב....
סגרתי איתו שאם אני מחליט לקנות אז הוא צריך לסדר את הדלת.יאללה,נוסעים לשטח לבדיקה.בנסיעה הרגשתי את ההבדל התהומי בין הקצר לארוך (שניהם קופצניים,אבל בניגוד לקצר,הארוך קופץ רק על בורות שאפשר לראות אותם) ובניגוד לקצר,לא היו חופשים בהגה וכשלחצתי ברקס הגלגלים עצרו ולא משכו אותי לאן שהרוח נושבת.בסה"כ אהבתי את הרכב והחלטתי שאני קונה (אפילו שחלקכם לא המלצתם לי)
קניתי אותו,הבאתי אותו הביתה,והכל היה טוב ויפה.....ואז הלכה משאבת בלם.טוב,הולכים למוסכניק שהוא חבר של בעל ההילקס.מוסכניק של פרייבטים ששיפר את הטרופר שלו במו ידיו.טעות חיי! הוא עשה לי נטו נזק.המנגנון שלוחץ את הדראם הלך לעולמו,והוא בחוכמתו הוריד אותו עם פטיש והרס לי גם את הדראם עצמו.אחרי זה הוא בכה לי שאין את החלק בארץ וצריך לנסות להשיג מפירוק או משהו.פירסמתי כאן הודעה ותוך כמה דקות שגיא דיבר איתי בקשר לחלקים האלה (אגב,תודה ענקית לשגיא!!).דיברתי עם אותו בחור שיבדוק לפחות את האוטו מכנית בזמן שהוא ממתין לחלקים והוא החליט ש"קודם שיגיעו הברקסים".אמרתי לו תודה רבה ולקחתי גרר למוסך הרציני שבו החבר עם ההיילקס מטפל ומשדרג אותו.אני נכנס למוסך ומה אני רואה?
63676
הרבה אנשים אומרים עליו שהוא מכונאי בחסד,בעל סדנה להגשמת חלומות,אבל מה זה הדבר הזה?!
בכל מקרה,הוא בירר לי ואמר שיש את -כל- החלקים של הברקסים בארץ.אחרי שראיתי את הדבר הזה (ועוד כמה יצירות מופת שלו שלא יצא לי לצלם) החלטתי שגם אחרי התיקון בלמים האוטו נשאר אצלו ליישור קו.
מה למדתי בינתיים?
1. לא לתת לכל אחד לגעת ברכב שטח,גם אם יש לו עסק שרשום עליו "מוסך"
2. סמוראי זה אוטו בלי מעצורים!! ;)

kfir_shap
14-09-12, 21:40
אז מי זה המוסכניק בחסד הזה?!? ומאיפה הוא?!

עודד זנטון
21-01-13, 10:55
אני מבין שהסמור הארוך עוד אצלך?
קנית רכב מדהים שטופל בידיים מאוד אוהבות.
כבר בזמנו תיכננתי עבורו (המוכר חבר קרוב) גגון ניתק שיתלבש על הכלוב היפיפה הזה. בסוף זה לא יצא לפועל אבל הרעיון אצלי בראש.
האמת, חבל לי שהוא מכר אותו, היתה שם אהבת אמת.

Scrusher
22-01-13, 17:06
אכן עדיין אצלי
הרכב אכן טופל בידיים אוהבות ואני מגלה את זה כל פעם מחדש. כשביקשתי מהמכונאי שלי לעשות בדיקה לאוטו הוא נדהם לראות שהכל ברכב מקורי ואין קומבינות ואין חופשים.
גם כשהוא עשה לי בעיות,טלפון לאבוקא והוא היה מסביר לי פרט-פרט מה צריך לעשות ולמה. אחלה אוטו שנקנה מאחלה בחור (אגב,הוא כבר קנה את הסיקס או שהוא עדיין במאזדה מחכה לחזור לשטח?)
באמת הרווחתי מזה שהוא מכר לי אותו. מה שהוא השקיע - אני הרווחתי. ממש ככה
בינתיים,כהמשך לבניה שהוא עשה,שיניתי לו את הברזנט לתצורת טנדר,הכנסתי את הרמקולים פנימה והרכבתי שנורקל לכבוד החורף הזה (אני משתחרר בדיוק כשנכנס הקיץ אז ההכנה לחורף הייתה בעדיפות עליונה)
6918969190
הוחלף הפגוש האחורי המקורי האומלל שכבר 24 שנים מנסה להחזיק את עצמו בחיים לפגוש ברזל:
69191
וסתם תמונות בשביל הכיף-
691946919269193
מסור ד"ש לאבוקא (ותראה לו בהזדמנות את הפוסט הזה)

Lidor Shtruzer
22-01-13, 17:21
אתה יכול לצלם את החלק האחורי של הסמו ... כדי לראות כיצד בנית את הכלוב התהפכות.

Scrusher
22-01-13, 18:07
לא אני בניתי את הכלוב
פלטת הלחץ החיצונית (הזאת שרואים) מתחברת לעוד פלטת לחץ (חובקת את צד הבודי) עם צינור מכופף שיורד ב90 מעלות אל מפזר לחץ שלישי ברצפת הרכב וכך עוטפת את כל הבודי. מקדימה הצינורות פשוט מחוברים לקיר האש
הכלוב לא מחובר לשלדה ובנוי מצינורות עם תפר - לא נועד למירוצים. אפשר לזווד אותו ממש יפה (הצלחנו להכניס מערכת תופים + גיטרה בס לשם בלי יותר מידי אסטרטגיה)

-->