PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכב לשטח עד 70K בערך

Talsarig
08-09-12, 21:58
שלום לכולם! אני חדש בפורום, ורציתי שמישהו יעזור לי ולאבי להחליט על ג'יפ שנוכל להרשות לעצמנו.
אז ככה, אני אספר קצת על מה אנו מחפשים וקצת על ההיסטוריה שלנו.
אבא שלי עבד כעורך מגזין מוטו, בחן המון מכוניות, אופנועים, טרקטורונים וג'יפים במיוחד.
משנת 94 עד 96 היה לנו טרנו ארוך ידני בנזין, 98-2002 אותו הדבר, אני חושב שבשנת 2002 יצא דיזל אוטו', אותו קנינו שנישאר איתנו עד סביבות 2004. לפני כן, או בין לבין, כי איני בטוח לגבי השנים בדיוק, היו לנו 2 וויטארות. אחת ארוכה אחת קצרה.
אנחנו יצאנו להמון טיולי עבירות דיי רצינית, עם לנד קרוזרים ורנגלרים, וכו, ואפילו טרקטורונים.
לאחר הטרנו, עם שני ילדים וניהול שני עסקים, קצת ויתרנו על ג'יפים עד 2010 בה קנינו דיהטסו טריוס, אשר נסעה עד סוף 2011. לא נהנינו מהעבירות במיוחד למרות שהייתה סבירה. האוטו היה יחסית חלש בשבילנו ו4X4 קבוע הרס את הכיף בשבילים.

עכשיו, אנו רוצים לקנות ג'יפ אמיתי, קצר 2 דלתות, חזק (פאג'רו זה ממש גבולי בשבלינו, למרות שיש באפשרותינו לשפר את הטורבו) עם עבירות טובה, אמין, מאוד אמין, מאוד מאוד מאוד אמין, והתנהגות כביש סבירה - ג'ימיני מטלטל לנו את הנפש.
חייב להיות הנעה אחרוית, עם זוויות טובות, לא חייב נעילות אך עדיף, עם הילוך כח מן הסתם.
דיי אהבנו את הפאג'רו אבל הביטוח מאוד יקר - באיזור ה5-6 לשנה, וחלקים יקרים. אנחנו מנסים למצוא טרנו קצר אבל פשוט אין שוק.
אנחנו רוצים אוטו שלא מרגיש בלוי אחרי ה120K קילומטר, עם ביטוח סביר, מחיר סביר ונהיגה מהנה.
אנו חשבנו ללכת על וויטרה קצרה 2006, ב48K עם 78K ק''מ, אבל אין לה עבירות טובה במיוחד, היא יחסית נמוכה (אגזוז) וחלשה כמו טרנטה.
ג'ימיני פשוט לא נוח בטירוף, מרגיש כמו גומי על הכביש. פאג'רו קצר יקר, 2005 באיזור ה 70-80, וביטוח יקר. לנד קרוזר יותר מדי גדול, ומאוד יקר יחסית לפאג'רו. טרופר - מנוע. לנד רובר יקר. ג'יפ בלי עבירות מדהימה (צ'ירוקי נמוך מאוד. מאווווד) ורנגלר מאוד יקר - אין למצוא מתחת ל2008 ב130K.
סורנטו עם עבירות סבירה-גבולית, נהנינו אבל גדול, מסורבל, ונתקע על דברים שטותיים, עם זוויות לא משהו, חזק עם הנעה אחרוית ונוח.
יש דבר כזו חיה ג'יפ אמין, נוח, זול, הנעה אחורית, חזק יחסית עם עבירות טובה שירגיש לא קרוע אחרי 120K ק''מ?
עדיף דיזל אבל אם חייבים אז בנזין אפשרי - רק אם הג'יפ חזר, כי דיזל בנזין אפשר לשפר מבחינת כח.
אנו לא רוצים להשקיע כסף ברכב בשביל עבירויות, לא הגבהה, אולי מיגונים אם צריך, לא נעילות ולא מיתלים.
עבירות יחסית קשה, דברים שרק ג'יפים אמיתיים יכולים לעבור.
האוטו יהיה בשימוש יומיומי אצל נהגת חדשה (3 שנים) ויסע לטיול כל סופ''ש.

אשמח עם תעזרו לנו למצוא גיפ כלשהו שיתאים לנו, אנחנו פשוט אבודים.
חשוב - הנעה אחורית!
תודה רבה מראש!
טל.

asafk
08-09-12, 22:03
זה יהיה רכב שנוסע באופן יומיומי?

אסף.

raanan
08-09-12, 22:08
שלום לך,

כתבת אחלה מגילה ! אבל, לא נתת נתונים בסיסיים .
ממליץ שתענה על השאלות לפי השרשור
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=28546

רענן

Talsarig
08-09-12, 22:15
. כמה אתם רוצים להשקיע? רק לקנות את הרכב - סטוק.
2. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע? שניהם. יסע כל יום וישמש כרכב פנאי לסופש.
3. מי נוהג בו? בת 20, נסיון של 3 שנים, נסעה כבר בג'יפים.
4. כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות? זוג בלבד, occasional 4 אנשים
5. כמה קילומטרים הג'יפ יעשה בשנה? 15-20K
6. יש תנאי סף? אוטומטי/ידני, דיזל/בנזין וכו'. אוטו בלבד, דיזל עדיף אך אפשר בנזין אם האוטו חזק מספיק.

raanan
08-09-12, 22:28
בנסועה של 15 עד 20 אלף קמ', עדיף בנזין (יקר יותר בתחנת דלק. אבל, פחות צפויים "להפתעות" יקרות כמו בדיזל).
אני הייתי ממליץ על :
סופה
טרופר בנזין
פאג'רו Q בנזין קצר
טראנו

בהצלחה
רענן

Talsarig
08-09-12, 22:30
סופה מאוד לא אמין ומאוד ישן
טרופר המנוע מאוד לא אמין
פאג'רו עלויות אחזקה מאוד יקרות
טראנו לא נמצא בכלל בשוק. רציתי משהו אחר שאולי לא חשבנו עליו, משהו שלא רשום למעלה.

raanan
08-09-12, 22:33
טרופר המנוע מאוד לא אמין
טראנו לא נמצא בכלל בשוק. רציתי משהו אחר שאולי לא חשבנו עליו, משהו שלא רשום למעלה.
תנסה/תנסי באתר הצהוב
http://www.jeeptrip.co.il/start/forum/start.asp?p=1&allforums=1
שם יש יועצים שימצאו את הג'יפ שעוד לא חשבתם ולא חשבו עליו ....

בהצלחה
רענן

אפיז
08-09-12, 23:13
טרופר המנוע מאוד לא אמין

לא עשית שעורי בית נכון לא מדברים על דיזבל .....(טרופר דיזבל )
טרופר מנוע בנזין אחד הנוחים מרווחים והאמינים שיש עם כח בילתי נידלה ונוחיות כנ''ל , יש קצרים וארוכים , ביטוח וטסט לדיגמי 01-04 כ2500-3000 ש'ח , דלק זה לא ל החש' ב10-15 K א א משוי לסופה וחבריה הוא בעל עבירות בסיסית הטובה בחבורה ,אוט' ומגיע מאובזר בכל טוב ,לזוג קצר ישה את כל שביקשת .שלא נדבר על מחירו הזול ביחס תמורה לכסף מעולה
2 האג' שלי

disckobi
08-09-12, 23:22
אני חסיד של האובלי הירוק, אז אמליץ לך

1.
דיפנדר, TDI 300 קצר או ארוך, עד לשנת 1999.
אין מחשוב, אין שטויות ואין תקלות.
אמינות גבוהה מאוד, על עבירות אני לא מדבר, עובר הכל ועוד.

אם אתה אוהב להתפנק ממליץ:
דיסקברי בנזין 96-98, תוסיף עליו נעילות, בולמים, קפיצים צמיגים 100% שטח.
אחרי כל זה עוד ישארו לך הרבה מאוד זוזים מהתקציב לדלק.
היה לי כזה 7.5 שנים, רכב מדהים !!! חבל שמכרתי.

אופציה שלישית- ריינג' רובר 97-99.
פרק את הכריות, תוסיף בולמים, קפיצים, צמיגים 100% תנטרל את מחשב הבודי ויש לך רכב מדהים, גם כביש וגם שטח מדהים.

בתקציב הזה על הקסקס, פראדו קצר,

בהצלחה.

disckobi
08-09-12, 23:27
שכחתי שאלת תם,

למה חובה הנעה אחורית?

עבור נהגת חדשה "לעניות דעתי" פחות טוב, בעת כביש רטוב, לחיצה על הדוושה והזנב עקף אותה

יש רכבים 4X4 קבוע, לא טוב?

אורי. ס
09-09-12, 09:07
המלצה שלי טויוטה פראדו בנזין אוטומט או דיזל
אפשר למצוא ב60 אלף +- אמין טוב ונוח ועובר כול דבר

yes1952
10-09-12, 00:19
אני לא מבין מה זה "
סופה מאוד לא אמין ומאוד ישן"
יש לי סופה שנת 2003 מאוד אמינה וממש לא כל כך ישנה
אבל לא נורא -אם אתה עם ייעוץ של מי שהיה עורך מוטו לא מבין אז,,,,,,,,,,,,
אפרופו לנהגת חדשה מתאים GMC Jummy ) כך לפחות עשיתי עם הבת שלי שאפילו העמוד בחנית הבית זז ממנה
למען הגילוי הנאות ,אז כן יש לי אחד כזה (כרכב רזרבי)-אך לא אמכור לך אותו
יוסף

boaz avrahami
10-09-12, 01:20
בחייך, העלבת פה בשרשור אחד כמעט את כל החברים.
קננ אופניים הכי cool

נמרוד
15-09-12, 09:47
טל - יש לאמר שאתה בעל דעות נחרצות מאד, כך שלא ברור למה אתה זקוק ליעוץ... אה כן, בגלל שהדרישות שלך סותרות אחת את השנייה?

אבל בכל זאת - מכל מה שכתבת, אין ספק שהתשובה ההגיונית והמשתלמת ביותר היא סוזוקי ג'ימני. זה שיש לך דעה מוקדמת שלילת עליו לא משנה את העובדה.

בסכום שהקצבת אפשר לקנות ג'ימני ממודל חדש יותר מכל רכב אחר, הוא רכב אמין יחסית, הוצאות הדלק עליו נמוכות יותר מכל רכב 4X4 אחר שהוא בעל יכולת שטח אמיתית - והוא בעל יכולת שטח אמיתית גם במצב בסיסי, ומספיק שתקנה אחד עם כמה שיפורים בסיסיים כמו נעילה אחורית וצמיגי שטח, ובכלל שיחקת אותה.

hogi
15-09-12, 13:04
סופה לא אמינה? הצחקת אותי!
כמעט בכל מצב נתון היא תמשיך לנסוע גם עם תקלות ותחזיר אותך לפחות לכביש, לגרר.
אכו ישנה ומאוד ספרטנית. לא מתאימה לרוב הנהגות.

ומה רע בג'יפ ליברטי? המודלים הראשונים 2002-2006 עומדים בתקציב וחלקם מאפשרים לך עודף כדי להגביה אותו קצת ולנעול אותו. זה רכב חזק, היו גם דיזלים, הילוך כח, רכב מפנק מאוד. אין לו בארץ לובי חזק אבל מצד שני רוב הכלים שמורים ביותר ולא שחוטי שטח ומחירי המכירה נמוכים מהמחירון- מאוד.

אבל רכב חלומותיך יכול להיות רנגלר רוביקון. עבירות מנצחת, הילוך כח, הנאה אחורית, היא מאוד תהנה ממנו וגם הצבע מתאים.
קצת לחיצה על המוכר וגם המחיר קרוב אליכם:
http://www.yad2.co.il/Cars/hotPic4X4.php?CatID=1&SubCatID=3&CarID=307338&Code=72704532132fc887afe88c993f495c0d

djd97
02-10-12, 17:19
המלצה שלי טויוטה פראדו בנזין אוטומט או דיזל
אפשר למצוא ב60 אלף +- אמין טוב ונוח ועובר כול דבר
אי אפשר למצוא הפארדו נמכרים באיזור ה80+ מחירים מטורפים מניסיון!

שגיא S
02-10-12, 17:43
טרופר בנזין קצר 3500.

סיפורי האמינות על המנועים זה בדיזל לא בבנזין.

-->