PDA

צפייה בגרסה מלאה : רעשים של טחינת גלגלי שיניים בזמן שהרכב משולב...

jase
09-09-12, 20:33
שלום..

בזמן שאני משלב 4x4 לא כל הזמן אבל מידי פעם בעיקר בנסיעה יחסית מהירה על שבילים יש רעש נוראי ממש של טחינה לא יודע איך להסביר את הרעש הזה..
ניסיתי להוריד את השילוב אבל להשאיר את הלוקרים נעולים ( הרעש ממשיך) לא יודע מה זה אומר בדיוק...
ברגע שאני מוציא משילוב ומשחרר את הלוקרים אין יותר רעש..

לוקרים? ציריות? מה זה יכל להיות?

תודה!!

Samurai arie87
15-09-12, 05:19
אתה משלב בנסיע 4 על 4 ???
אםם מה יש לך פאגרו ???
לא משלבים בנסיע !!

ישי.פ
15-09-12, 19:10
דבר ראשון,באיזה רכב מדובר?
אריה אתה טועה,כאשר הלוקרים נעולים ניתן לשלב בנסיעה.
הרעש ממשיך גם כאשר ידית הטרנספר ב-2X4 ולוקרים נעולים?

יובל48
15-09-12, 19:26
היה לי מקרה דומה בהיילקס,מיסב של הציריה בקצה ליד
החיבור ללוקר היה טחון, החלפתו פתרה את הבעייה.

Samurai arie87
15-09-12, 19:38
מגניב למדתי משהוא חדש תמיד שילבתי בעמידה .
אפשר בכול המהירויות לשלב ? גם היי גם לאו ?

GodsFather
15-09-12, 21:22
לא אריה, לא בכל מהירות, בטח לא לשלב לLOW, אלא אם אתה רוצה שהרכב שלך יתקמט במקום.

להוציא מLOW לHI אפשרי, אבל לא הפוך.

Avi Levy
15-09-12, 22:04
אהלן
יש לי סוזוקי ג'ימיני עם נעילת לוקרית חשמלית.(וואקום)
למה אתה מתכוון "כאשר הלוקרים נעולים ניתן לשלב בנסיעה". אם הם כבר נעולים זה לא אומר שהיה שילוב?
לא הבנתי מכל השרשור הזה אם מותר לשלב 4X4 תוך כדי נסיעה או רק כאשר הרכב עומד?
ומה לגבי חזרה ל2X4 , האם מותר להוציא משילוב בנסיעה?
תודה

GodsFather
15-09-12, 22:21
באופן כללי, הטרנספר בסמוראי וויטרה בשילוב עם גיר ידני בלבד (!) מאפשר מעבר מ2X4 ו4X4 HI וכן מעבר מLOW לHI תוך כדי נסיעה איטית.

אין קשר בין זה לבין הלוקרים במקרה הזה.

ד ו ר ו ן
15-09-12, 22:57
באופן כללי, הטרנספר בסמוראי וויטרה בשילוב עם גיר ידני בלבד (!) מאפשר מעבר מ2X4 ו4X4 HI וכן מעבר מLOW לHI תוך כדי נסיעה איטית.

אין קשר בין זה לבין הלוקרים במקרה הזה.
בטח שיש קשר, אם אתה מנסה לשלב מ-2x4 ל-4x4 בנסיעה כשהלוקרים פתוחים אתה מקבל רעשי טחינת גלג״ש..

asafk
16-09-12, 01:38
אנחנו מדברים על שילוב הנעה קדמית בנסיעה...
לוקרים נעולים (בכל רכב) - זה אומר שהגלגלים, ציריות, דיפרנציאל, דרייבשפט קדמי - כולם מסתובבים באותה מהירות שהם יסתובבו אחרי השילוב, ממש באותה המהירות של תיבת ההעברה.. לכן השילוב יהיה חלק. (זו המשמעות של Shift On the fly ).
לעומת זאת אם הלוקרים פתוחים, הגלגלים מסתובבים, אבל הציריות, דיפרנציאל, דרייבשפט קדמי - לא. ותיבת ההעברה כן מסתובבת, ושילוב ההנעה הקדמית כאשר התיבה מסתובבת ומה שבינה לבין הגלגלים... עלול להיות כואב.

מנגנוני נעילת לוקרים כאלו ואחרים לא מאפשרים שילוב הנעה קדמית בנסיעה (אלא רק נסיעה במהירות איטית מאוד) - מהסיבה הזו. יש רכבים שבהם מנגנון נעילת הלוקרים קשור למנגנון שילוב ההנעה הקדמית באופן שעד נעילת הלוקרים לא תשולב ההנעה הקדמית.

אסף.

GodsFather
16-09-12, 09:38
מצטער, אבל לא יודע מה אמור להיות כואב אם אין "לחץ" על המערכת. לפחות מנסיוני הדל יחסית לשלכם עם הסמוראי. אולי ברכבים אחרים זה אכן כך

jase
16-09-12, 09:44
אז ככה..... אני לא משלב תוך כדי נסיעה.. אני אסביר...

קודם כל הרכב הוא סוזוקי ויטרה 91, בנסיעה רגילה ביום יום אין שום רעש....
כאשר אני בשטח משולב 4x4 ונעול יש את הרעש.... בשביל לבדוק האם הרעש ממשיך הוצאתי את השילוב השארתי לרגע את הלוקרים נעולים (הרעש ממשיך)
כאשר אני מוריד את השילוב אין רעש זה העניין...

ד ו ר ו ן
16-09-12, 10:18
לפי התיאור לך זה יכול להיות גם מהדיפ׳.

ישי.פ
16-09-12, 12:03
סביר להניח שהרעש מגיע מהלוקר עצמו או מהצריה.
תנסה לשלב ולנסוע עם לוקרים משוחררים, אם אין רעש כנראה שהרעש מגיע מאיזור הלוקר.

דבר נוסף נסה להקשיב אם הרעש מחריף בעת סיבוב(הכוונה אינה לתדירות, אלא לעוצמה) אם כן יש מצב שצריך לשפץ צריה.

ד ו ר ו ן
16-09-12, 13:43
ישי,
הוא כתב שהרעש ממשיך עם תיבת העברה מנותקת ולוקרים משולבים.

ישי.פ
16-09-12, 19:54
זה משאיר את אותה האפשרות או לוקרים או צריות
איזה לוקרים מותקנים אצלך? והאם פתחת אותם לאחרונה?

jase
16-09-12, 20:20
לא פתחתי אותם.. אבל עשיתי את הניסוי שאמרת.. כשהיה רעש ניתקתי את הלוקרים אבל השארתי משולב.. עדיין הרעש המשיך..
זה משאיר ציריות... כנראה לא?
חוץ מזה.. מוזר שזה לא כל הזמן.. בדרך כלל רק אחרי שנוסעים קצת אז מתחיל הרעש.. לוקח לזה הרבה זמן מהרגע שאני משולב עד שיש רעש וגם אז הוא לא קבוע..
לא סגור ב 100% אבל אולי זה בזווית מסויימת של ההגה.. אני אבדוק

ישי.פ
17-09-12, 01:12
אם כך סביר להניח שזה צריות אבל לא ב-100%
לדעתי תוכל לדעת בוודאות רק לאחר פירוק
בדרך כלל אם זה צריה אז, בסיבוב לצד אחד יש רעש, ולצד השני אין, בהנחה שזאת צריה אחת מהשתיים

jase
17-09-12, 15:08
טוב ככל הנראה זה צירייה.. רק בסיבוב שמאלה יש דפיקות.. אבל הרעש של הטחינה שאני מדבר עליה הוא מוזר..
בכל מקרה אין ברירה אלא לפתוח.. :)
אני אעדכן אם יהיה משהו מעניין.. תודה על העזרה

-->