PDA

צפייה בגרסה מלאה : טאבלט-מה לבחור ?

מירי פוקס
09-09-12, 21:03
אולי כבר התפרסם שירשור בנושא...לא מצאתי. אשמח אם תפנו אותי.

הצרכים:
-משחקים לילדים
-צפיה בסרטים (...גם לילדים)
-גלישה באיטרנט
-מעבד תמלילים
-עריכת תמונות
ואם ניתן גם העלאת תוכנות גרפיות כדוגמת פוטו-שופ.

אני יודעת...לא הגזמתי.
אני גם מבינה שזה לא מחשב אבל מה הכי קרוב.

האופציות שהוצעו :

i pad
asus
samsung galaxy

אה, כן, לסינכרוניזציה- הטלפונים הניידים בבית הם אייפון ו-סמסונג גלאקסי

תודה-מירי

יוני5
09-09-12, 21:16
חתיכת שאלה שאלת, עשרות מליוני דולרים מושקעים כל שבוע ע"י המון מומחים מטעם... על מנת לשכנע אותנו בתשובה הנכונה (לשיטתתם).

1. מערכת הפעלה: IOS - ואז זה IPAD, אנדרואיד על שלל היצרנים, או חלונות 8 החדש של מיקרוסופט שזוכה, למרבה ההפתעה, לביקורות טובות מאוד. התשובה שלי: אנדרואיד (אבל כאמור תמצאי עשרות מומחים שיטענו אחרת ועשרות אחרות שיחזקו אותי...

2. גודל מסך: 7" כמו הנקסוס החדש של גוגל, נוח יותר להחזקה, עמיד יותר, הרבה יותר נייד, מבוגר מסתדר עם יד אחת
10" מסך גדול בהרבה,

3. איכות המסך: יש את הרמה של ה IPAD, הגוגל נקסוס, סמסונג גלאקסי טאב 2, אסוס TF300/700 ויש את הארכוס / מאג וכיו"ב, המסכים פחות טובים, המגע בהם פחות טוב, אבל עולים חצי ואפילו פחות

4. פרמטרים רבים כגון כניסת זיכרון חיצוני מיקרו SD, יציאות HDMI, מעבד כפול ליבה / מרובע ליבות... לי זה פחות חשוב, אבל אולי לך חשוב החיבור HDMI לטלביזיה ועל זה יקום וייפול עולם.

הבחירות שלי:
מערכת הפעלה: אנדרואיד
איכות מסך: טובה
פרמטרים נוספים: לא מהווה אצלי שיקול

וגודל מסך: אני מתלבט לילדים בין ה נקסוס 7 של גוגל ל 10" של סמסונג או אסוס (גלקסי או TF 300).

מקווה שעזרתי.

בברכה,
יוני5

erezgur
09-09-12, 22:12
הערה קטנה - ממה שציינת - אני צופה שתהיה אכזבה בנושא עבוד התמלילים (אם התרגלת לוורד). אלא אם כן תלכי לכיוון של חלונות-8 שאכן זוכה לביקורות טובות אבל עדיין אין מבחר מכשירים רלוונטיים לדיון.

יש ויכוח נצחי ביו תומכי משפחת אפל (אייפד) למשפחת האנדרואיד. לפי מה שציינת יש לך סמרטפונים משתי המשפחות. לאיזה את מתחברת יותר? אם היית צריכה לבחור שוב אחד מהסמרטפונים הללו - במי היית בוחרת? לדעתי זה ירמוז על הכיוון בין שתי המשפחות....

ארז גור

יואב פולס
09-09-12, 22:30
קניתי אייפד 3 - יום לאחר הקניה הפכתי לשונא של אפל! חברה מגעילה ופלצנית.
היום הייתי קונה את הנקסוס. לפני שהוא יצא את הגלקסי של סמסונג.

Neilman
09-09-12, 22:46
אני באופן אישי לעולם לא יקנה אפל, סתם כי אני לא אוהב שמכריחים אותי להשתמש במשהו ספציפי....
לגבי גלישה באינטרנט, את צריכה להגדיר לעצמך אם את רוצה רק גלישה דרך WiFi או גם גלישה סלולרית (קרי, כשאת לא מחוברת לרשת בבית או בכל מקום אליו תלכי). במידה ואת צריכה גלישה סלולרית (מבחינתי האישית זה היה מסט...) אז את צריכה טבלט עם 3G, קרי, מקום להכניס כרטיס סים ויכולת גלישה סלולרית.
זה מייקר את המחיר, אבל בצד החיובי זה מצמצם מאוד את כמות הדגמים לבחירה :-) מאיזושהיא סיבה שלא ממש הבנתי אין הרבה דגמים עם 3G ואלו שכן יקרים לפעמים משמעותית מאלו שבלי...

מירי פוקס
09-09-12, 22:56
...שרק לא יעירו שזה צ'אט, אבל הפור צריך ליפול בהקדם כי זה חייב להרכש ביום יומיים הקרובים...אז-למערכת...סליחה !

חיבור HDMI-לא רלוונטי

גודל המסך שעולה ביחס ישיר למחיר ויותר מזה -חשוב לצפיה בסרטים.

touch screen איכותי-חשוב, ואם זה כמו בסמארטפונים יש גם הבדל משמעותי בין האייפון וגלאקסי...

הבנתי שבאנדרואיד אפשר לחבר USB ובאייפד רק עם כבל-למחשב. אם זה נכון-זה משמעותי

הבנתי שבאנדרואיד קל יותר ומהיר יותר להוריד אפליקציות ולא צריך להרשם כל פעם מחדש לAppstore-שבינינו זה די מעצבן.

אני "מחוברת" יותר לאייפון, ה"חצי" השני "מחובר" יותר לגאלקסי- לדעתי, זה עניין של הרגל ולי אין בעיה להתרגל ל"טכנולוגיה" אחרת.

פראמטר נוסף, חשוב, זה הנושא של חיבור למקלדת- אני מבינה שזה ממש לא רלוונטי לכתוב הרבה על הtouch screen, ושבחלק מהטאבלטים החיבור למקלדת לא נוח.

אההה, ולמה כולם אומרים שמצלמה קדמית ואחורית איכותיות כ"כ חשובות ? (אם יש מצלמות סבירות בניידים שלא לדבר על SLR בבית)

שוב, תודה רבה !!! וסליחה על ה"אינטנסיביות", מרכאות, שלוש נקודות וכו',"

zivo
09-09-12, 23:14
אני אישית עם ה Nexus 7 של גוגל ומאוד מרוצה.
מסכים עם הערה שלך על מצלמה.
אין בעיה לראות סרטים (משמש בטיסות לסרטים וספרים). ולילדים בוודאי שאין בעיה עם הגודל של 7".
די בעייתי לסנכרן שני טלפונים שונים עם אותו טאבלט. גלאקסי זה אנדרויד ואיפון זה IOS אז הסינכרון בהתאם - גלאקסי מסתכרן עם אנדרויד יותר טוב, ואיפון עם איפד. בכל מקרה זה בלאגן לא קטן לסנכרן שני טלפונים.
כרטיס הרחבה, יכול להיות שימושי (אין לא בנקסוס ולא באייפד), חשיבות גדולה לאיכות המסך.
מי שצריך להקליד הרבה, לא קונה טאבלט, נקודה! אבל מה זה הרבה? יש כאלו שעושים את כל המייל בבלאקברי, וזה הרבה יותר קטן וצפוף. אם מתחילים להסחב עם מקלדת, עדיף לפטופ דק וחלונות של בני אדם.

Neilman
09-09-12, 23:20
[QUOTE=מירי פוקס;470223

הבנתי שבאנדרואיד אפשר לחבר USB ובאייפד רק עם כבל-למחשב. אם זה נכון-זה משמעותי

"[/QUOTE]

לא בטוח שהבנתי את המשפט הזה....
רק להוסיף לגבי מעבד תמלילים, גם אם מחברים מקלדת זו לא המכשלה הכי גדולה... כל המעבדי תמלילים שניסיתי בסמארטפון/טאבלט היו די דלים בפונקציות העריכה ובכללי לא נוחים כל כך לשימוש... רק לציין שניסיתי רק גירסאות חינמיות, אולי בגירסאות בתשלום זה יותר טוב, אני לא יודע...
ודרך אגב, לא התייחסת לנושא האינטרנט הסלולרי כן/לא...

מירי פוקס
09-09-12, 23:40
"המשפט הזה" מסמן (בעיני), "ניידות" מסויימת בכל הנושא של העברת תכנים למכשיר (אולי אני טועה ?)

לגבי הגלישה- לדעתי היום בסביבה שאנחנו נמצאים בה תספיק גלישה ב wi-fi (אולי אני שוב טועה ? (: )

Neilman
09-09-12, 23:49
לגבי האינטרנט, אני מניח שזה די אישי, אני משתמש בטאבלט גם ב-Waze כשאני נוסע ומפעיל אותו, לכן מבחינתי גלישה סלולרית הייתה מסט, אבל כל אחד והשיקולים שלו...
לגבי חיבור ל-USB אני עדיין לא הבנתי מה את רוצה לחבר למה... אני יודע שלטבלט אפשר בעזרת מתאם לחבר כל התקן USB, לגבי אייפד, לא היה לי אף פעם וגם לא יהיה לי אף פעם אז אני לא יודע...

Neilman
09-09-12, 23:50
ודרך אגב, עוד שיקול אולי, אני לא יודע מאיפה את מתכוונת לרכוש את הטאבלט, אבל אם אין בו גלישה סלולרית אז לצורכי מכס הוא נחשב מחשב למיטב הבנתי ואז אין עליו מכס במידה ואת קונה מ-eBay ושות', אלא רק מע"מ....

מירי פוקס
10-09-12, 20:47
!!! mission accomplished-

תודה רבה על העצות וההכוונה.

עזרתם לי מאוד.

:)
:)

מקווה שבחרתי את הנכון ביותר.

מירי

Saar
10-09-12, 21:59
לא סיפרת מה בחרת... :)
בכל אופן, יש לי IPAD 3, גלקסי 10 וארקוס, מבין כולם, אני מעדיף את הגלקסי.
לאייפד המסך הטוב ביותר, אבל הוא לא מציג פלאש וזה מבחינתי חיסרון עצום (זה מה שאני עושה עם המכשירים...)
לעבוד עם אפל זה עונש מבחינתי, גוגל (אנדרואיד) הרבה יותר מוצלח לטעמי.
סער

מירי פוקס
10-09-12, 22:40
אההה, פרט שולי...מה בחרתי...asusTF300. אפילו המוכר ב-i-digital, כש"גררתי אותו לפינה", ופרשתי לפניו את כל רשימת המכולת שלי,

חשב שמתאים לי יותר לקנות מכשיר עם מערכת הפעלה אנדרואיד

וכנראה שזה מה שחיכיתי לשמוע תוך כדי ריצה לבאג-סטור...

Neilman
10-09-12, 22:50
תתחדשי!!!
לא מכיר את האסוס אבל שמעתי עליהם רק דברים טובים... מבחינתי העיקר שזה לא אפל :-)

zivo
10-09-12, 23:02
אנחנו חוזרים לנושא האנדרויד לעומת אפל.
מי שיש לו אנדרויד לא צריך לשלם סים נוסף, הסלולארי משמש כ wifi ראוטר והכל עוד חלק.
זה עובד, זה פשוט, וזה זול (משלמים רק על סים אחד).

יוני5
10-09-12, 23:28
אההה, פרט שולי...מה בחרתי...asusTF300. אפילו המוכר ב-i-digital, כש"גררתי אותו לפינה", ופרשתי לפניו את כל רשימת המכולת שלי,

חשב שמתאים לי יותר לקנות מכשיר עם מערכת הפעלה אנדרואיד

וכנראה שזה מה שחיכיתי לשמוע תוך כדי ריצה לבאג-סטור...

תתחדשי, בחירה מצויינת
ותשתפי אותנו בחוויה
אגב, את במקרה מתל עדשים?

בברכה,
יוני5

boaz avrahami
10-09-12, 23:50
אנחנו חוזרים לנושא האנדרויד לעומת אפל.
מי שיש לו אנדרויד לא צריך לשלם סים נוסף, הסלולארי משמש כ wifi ראוטר והכל עוד חלק.
זה עובד, זה פשוט, וזה זול (משלמים רק על סים אחד).

למה אתה סבור שבאפל זה לא כך?
אייפד פלוס אייפון.
מגדירים את האייפון כנקודת גישה של wifi והאייפד גולש דרכו.
עובד חלק ופשוט

מירי פוקס
11-09-12, 17:59
אגב, את במקרה מתל עדשים?

בברכה,
יוני5

ב מ ק ר ה (או שלא :)) אני מהמקום הנחמד הזה...

-->