PDA

צפייה בגרסה מלאה : החלפת בולג'וייטים

שחר 9
03-01-03, 00:43
שלום לכולם

היום החלפתי בולג'וינטים בסיקס ,קריעת תחת אבל נחמד.
במהלך ההחלפה עלו כמה חילוקי דעות על עיקרון החיבור.

למעשה שני התפוחים העליון והתחתות יושבים בכיוון אחד ולא מנוגדים אחד לשני מה שתאורטית מאפשר להם להישלף החוצה יחד,כלומר באופן תאורטי אם מפעילים לחץ מלמעלה כלפי מטה על הגלגל התפוחים יוצאים החוצה.
(ברור לי שהם לא יצאו אחרי שהיום קרענו תתחת לחלץ אותם).

המ הקטע ? מה הכל יושב שם על הלחץ ועומס הקבוע של משקל הרכב על התפוחים?

דבר נוסף ,התפוחים מגיעים עם אבטחה טבעת קפיצית, שפרקנו את הישנים היא לא היתה, ואחרי ההרכבה הבנו שהיא לא יכולה להיות שם כי אין מספיק מרווח אחרי שמכניסים את התפוח למקומו האם זה אכן מיותר בסיקס.

ושאלה אחרונה מה השיטה לסגור אום של תפוח כאשר הציר עצמו של התפוח מסתובב ואין חריץ לקונטרה בהראש הציר?

זהו בסה"כ ההחלפה היתה פשוטה בגלגל השני, הראשון היה הבית ספר אבל השני הלך ממש מהר סה"כ, שיודעים תוך שעתיים שלוש אפשר להחליף זוג לנו לקח 5 שעות אבל בהתחלה קצת הרבה נלחמנו בהם.

וכאן המקום להודות לניסים אבי ובמיוחד לצביקה שהראה לנו כמה אנחנו אהבלים
שניסינו לחלץ את התפוח הפוך.
צביקה ידידי מבטיח בפעם הבאה זה לא יקרה ,בגיפ שלך כבר ההחלפה תהיה משחק ילדים.

שחר.

חנן-ג'יפולוג
03-01-03, 02:08
באמת מעניין הסיפור הזה עם טבעות האבטחה, אבל הסתכלתי בשני ספרים שונים ובשניהם טבעות האבטחה לא מופיעות בשרטוט למרות שרואים את החריצים שלהן על התפוחים. אולי באמת הלחץ העצום שנדרש כדי להרכיב ולפרק אותם מחזיק אותם במקום, בנוסף, כמובן, למשקל הג'יפ עליהם.
בנושא התפוחים שמסתובבים בזמן פתיחת האום, בדרך כלל הפתרון הוא פשוט. הפעל משקל על התפוח וכך הוא לא יסתובב. במקרה שלך לדוגמא אתה צריך לפתוח את האומים בזמן שהג'יפ מונח על הגלגל או על ג'ק שמונח מתחת לתפוח ולא כאשר הג'יפ מונח על ג'ק מתחת לסרן עצמו.
במקרה של התפוחים בקצות מוט השפור אני מניח מתחת לתפוח ג'ק עם קובית עץ ומפעיל לחץ גדול מלמטה עם הג'ק וכך התפוח לא מסתובב.

צביקה5
03-01-03, 15:06
שחר

קודם כל אני מקווה שלא נצרך להחליף תפוחים ברכב שלי בזמן הקרוב.

כנראה רק צלב ימני ( יש חופש בצלב ) , זה נראה הרבה יותר קל .

זה שהגלגל השני הלך כמעט בעיניים עצומות מחזק את האימרה :
" אין חכם כבעל נסיון ".

ולבסוף חשוב שלפני פרוק שכזה אל תתעצל ותבוא לקחת את ספר הוראות , זה בטוח היה חוסך .

אתה יכול לקחת את הספר מתי שתירצה.

בכל מקרה היה כיף ומעניין .

צביקה

אבי גולן
06-01-03, 21:45
ואני בסך הכל הכנתי קפה וקצת הפרעתי
אבי

טדי
11-01-03, 18:18
צריך לפתוח קורס לCJ

t_uri
12-01-03, 02:29
טדי. אתה עכשיו בקורס, לא? אין בית ספר שילמד אותנו טוב יותר איך עובדת המכונה הזאת. אה?

כשיש לך בעיה, תעשה מה שעשית עד עכשיו. משאל ונשתדל לענות. :wink: :wink: :?: :?: :shock: 8)

אורי טל.

ניר ל
12-01-03, 11:34
אורי, אתה צוחק, נכון ?!

-->