PDA

צפייה בגרסה מלאה : התייעצות בנוגע לטיפול ראשון לבד

AdiVitara02
11-09-12, 12:20
לפני כשנה קניתי גראנד ויטרה 2002 אוטומטית ללא ספר טיפולים, אי לכך ביצעתי ישור קו שכלל טיפול 180K במוסך מורשה של סוזוקי (טיימינג, רצועת אלטנטור, שמן בלמים...). **שאלה: האם יש צורך בהחלפת מצתים ב180K?
עכשיו אני בדרך לטיפול קטן, לפי זה: http://www.dservice.co.il/docs/grand_vitara.htm (כאן רשום שכן מחליפים מצתים).

בכל מקרה אני מבולבל וחוץ ממסנן שמן ושמן למנוע אני לא בטוח כ"כ מה כדאי לי להחליף בגלל החוסר בידע על ההיסטוריה של האוטו.
חוצמזה מעולם לא טיפלתי במנוע בנזין ולכן אני אכול סרטים בכל מה שנוגע למצתים האלה. (דווקא עם מרססים יש לי קצת ניסיון)

בקיצור ולעניין: מה הייתם ממליצים לעשות בטיפול? והאם שאני קונה חלפים מהחנות לבקש חלפים של סוזוקי בלאנו???

תודה מראש לכל העוזרים, בברכת שנה טובה וטיולי חגים מוצלחים. עדי.

שגיא S
11-09-12, 12:41
להחליף מצתים זה כסף קטן וייתן לך שקט בראש...אני הייתי מחליף.

בקשר לחלפים - תראה מה מתאים לך לפי מק"ט.
אני מציע להשתמש בחלפים שמתאימים לרכב שלך ולא לרכב אחר

יגאל81
11-09-12, 13:49
לא הזכרת פילטר אוויר.
אומנם על פי המפרט זה כל 45,000 קילומטרים. אבל אם אתה מטייל איתו בשטח, אז כבר תחליף על הדרך - והחלפה של כמה שניות וכמה עשרות שקלים.

AdiVitara02
11-09-12, 14:32
פילטר אויר הוצאתי לא מזמן וניקיתי אותו קצת הוא נראה טוב בגדול.

אז בעקרון התכנון זה שמן, פילטר שמן, מצתים. עוד משהו?

talb_s
13-09-12, 08:08
בעקרון הפילטר אויר לא כל כך מיועד לניקוי בשביל כמה עשרות שקלים וחצי דקה עבודה שווה להחליף גם אותו.
דבר שני מה לגבי פילטר דלק?? שמנים בסרנים ובגיר?

AdiVitara02
13-09-12, 18:27
פילטר דלק אני מתלבט הבנתי שזה קצת יותר מסובך מפילטר שמן בגלל איזה עניין של כניסה ויציאה???
שמן בסרן קידמי הוחלף לא מזמן עקב נזילה ממחז"ש, ישמצב אני אחליף שמן בסרן האחורי. לא אמור להיות סיפור רק אני צריך למצוא את הבוקסה המתאימה לפקק הזה.
וואלה שמן גיר לא יודע אם להחליף או לא. כמו שאמרתי אין לי הרבה ידע על ההיסטוריה של הרכב מלבד השנה האחרונה שהוא אצלי.

שגיא S
13-09-12, 18:52
אכן פילטר דלק יש חור יציאה וחור כניסה, אבל לרוב הם באים עם חץ שמסמן את כיון התנועה.

talb_s
13-09-12, 22:36
פילטר דלק זה ממש לא מסובך להחליף כמו ששגיא כתב יש חץ המסמן את כיוון הזרימה זה בידיוק אותו הפילטר כמו בבלנו .
לדעתי אם אתה לא יודע את ההיסטוריה של הרכב שווה כן להחליף.
אתה תמיד יכול למצוא איזה מוסכניק נחמד שאתה יכול לעשות אצלו את הטיפול ולילמוד ממנו לגבי הרכב לפעמים הבאות סך הכל הרכב לא מסובך יותר מידי ורוב הפילטרים נגישים גם בלי ליפט למרות שזה פחות נוח.
בהצלחה

חנן-ג'יפולוג
14-09-12, 11:42
בדוק מהו מרווח הטיפולים למצתים ולפי זה שקול להחליף. בטח לא קודם. מזמן עברו הימים שבהם היו מחליפים פלגים פלטינות כל 10000 ק"מ. בסיריון של אשתי המצתים כבר עם יותר מ80000 ק"מ, בקורולה 97 למשל אתה אמור רק לבדוק אותם כל 50000 ק"מ ואין בכלל קילומטראז' ספציפי להחלפה. יש עוד דוגמאות רבות לעובדה שאין צורך להחליף אותם בתדירות גבוהה.
חבל על הכסף ועל ההברגות.

AdiVitara02
14-09-12, 13:09
לגבי המצתים יש איזושהי אינידיקציה לדעת מה המצב שלהם אם אני מפרק אחד מהם למשל?

Samurai arie87
15-09-12, 04:51
כן תיראה את המרוח עם הוא גדול תחליף .
אםם בזמנו ראיתי תמונה שרצה ברשת על כול סוגי הפלאגים כלומר מה קורה להם ולמה .. ( מישהוא יודע על מה אני מדבר למישהוא יש תתמונה יכול לעזור הרבה ! )
יותר נכון מצבי הפלאגים . וממה זה נובע וכדומה

בקיצור פלגים זה גרושים תחליף לדעתי ! אתה עושה גם כך טיפול גדול

Samurai arie87
15-09-12, 04:55
עוד משהוא קטן ממליץ לך לסים כצת גריז על ההברגה , כך בטיפול הבא יהיה יותר קל לפתוח אותך
ותסגור טוב שלא יעוף לך פלאג ..
ועם כבר אתה עושה טיפול גדול תחליף גם פילטר דלק וחותי הצטה
לא יכול להזיק
אולי אפילו שמנים בדיפרנציאלים וטרנספר
כמובן בהנחה שאתה עושה טיפול 100 אלף ואין לך מוסג מתי נעשה טיפול אחרון

-->