PDA

צפייה בגרסה מלאה : ניסאן ווינר 4X4

toyota man
13-03-05, 22:32
איך האוטו מבחינה מכאנית התנהגות כביש התנהגות שטח?
בלאי?
האם אפשר להשוות את הרכב לטויוטה היילקס?

נמרוד
14-03-05, 10:18
בלאי?

שים לב רק לנקודה חשובה - ההיילקס שמדובר עליו בדרך כלל באתר הזה הוא הדגם הישן, עד שנת 97'. למה? ככה, עובדה שהיילקס ישן עם שני סרנים חיים הוא הטנדר הפופולרי היחיד בקרב גולשי אתר ג'יפולוג. זה כנראה קשור לעובדה שההיילקס הישן הוא יותר "ג'יפ" מטנדרים אחרים.

בשנתונים ההם בכל מקרה הווינר לא היה קיים בכלל, ככה שההשוואה היא מן הסתם להיילקס חדש יותר, עם מנוע טורבו ומתלה קדמי נפרד, והשוואה כזאת היא בהחלט במקום.

toyota man
14-03-05, 13:36
בלאי?

שים לב רק לנקודה חשובה - ההיילקס שמדובר עליו בדרך כלל באתר הזה הוא הדגם הישן, עד שנת 97'. למה? ככה, עובדה שהיילקס ישן עם שני סרנים חיים הוא הטנדר הפופולרי היחיד בקרב גולשי אתר ג'יפולוג. זה כנראה קשור לעובדה שההיילקס הישן הוא יותר "ג'יפ" מטנדרים אחרים.

בשנתונים ההם בכל מקרה הווינר לא היה קיים בכלל, ככה שההשוואה היא מן הסתם להיילקס חדש יותר, עם מנוע טורבו ומתלה קדמי נפרד, והשוואה כזאת היא בהחלט במקום.

הבנתי אותך.
אני מעוניין ליקנות היילקס שנת 98-99
וראיתי שיש גם את הווינר
אז עכשיו אני מתלבט
מה יותר כדאי

ניר ל
14-03-05, 13:55
היילקס מגיע עם נעילה אחורית בד"כ ועם קפיץ אחורי מעל לסרן, בשטח יש לו יתרון, יש לו מוניטין של רכב אמין וביקוש רב יותר בשוק המשומשות. את איכות תא הנוסעים אתה יכול להשוות ע"י בדיקה, הניסאן בוודאי זול יותר בקנייה, ספק אם מישהו מהגולשים בפורום יכול לתת לך עדות מנסיון אישי לגביו.

יוני5
14-03-05, 14:03
נדמה לי שלבועז אברהמי היה או יש ניסן ווינר, אתה יכול לשאול אותו.

יוני5

ששון
14-03-05, 19:17
בלי שום ספק טיוטה !!
טיוטה זהו רכב אמין חזק מאוד בעל עבירות גבוה יחסית לטנדר הווינר אומנם מרשים ורחב יותר אבל באותו מידה גם עדין יותר והסיכויים שלך לתקלות הרבה יותר גבוהות מאשר טיוטה עוד סיבה זה השוק טיוטה אתה יכול לימכור בשניות ווינר הרבה יותר

טיוטה :lol: וינר :wink:

רן סיטון
14-03-05, 21:49
גם לניסן יש קפיצים מעל הסרן.
בדגמי 99הניסן חזק יותר וגם לא מתחמם בכזאת קלות כמו הטויוטות.
לטעמי הוא גם הרבה יותר נעים על הכביש.

boaz avrahami
14-03-05, 23:29
אכן היה לי ווינר עד לפני כשנה.

מכרתי אותו עם כ-180K ק"מ.
לפני שבוע הגיע אלי הקונה לביקור ווא כבר עם 230K ק"מ.

לווינר אין בעיות מיוחדות וכל אלו שאני מכיר נוסעים באופן אמין ביותר.
היה סיפור שלא המריא (בג'יפטריפ) אודות משולש מתלה שנשבר.
שניים אימתו את זה אולם מלבדם לא שמעתי על זה.

אני העסקתי את הרכב שלי כ-15 אחוז מהקילומטרז' שלו בשטח והאמת די באגרסיביות.
כמובן ביחס למה שטנדר יכול לתת...
הפרטנרים שלי לטילים היו טויוטה מהדגמים החדשים (IFS) נעול מאחור ומאגנום על שני דגמי מנועיו.
אני יכול לומר בגאווה שווינר לא בייש אותי בתחום העבירות מעולם ולדעתי הוא מצויין ובלבד שבולמיו המקוריים מוחלפים.
בלי להישמע פלצן אגיד שגררתי יותר מפעם לנדקרוזרים ופאג'רו נהוגים בידי נהגים די מוצלחים.

לגבי נוחיות מלפנים - מאוד אהבתי ואיני קטן מידות...
מאחור - המושב מאוד נוח אם כי הדלת הצרה מקשה על כניסה נוחה למבוגרים מגודל מאוד ממוצע.
הטויוטה עדיפה בתחום הזה לעין שיעור.

שמירת ערך - הווינר שומר היטב על ערכו, יש לו ביקוש טוב (אני מכרתי לקונה הראשון שבא מהר מאוד ובמחיר מחירון).
לטויוטה יש ביקוש עוד יותר גדול ואנשים מוכנים לעמוד בתור בשבילם...

לסיכום -
הבחירה לא פשוטה לדעתי.
מאוד תלוי מה אתה רוצה מהרכב.
אם משפחה אז טויוטה ללא ספק.
אם הרבה נסיעות על הכביש אז אני לא הייתי בכלל לוקח את הטויוטה בחשבון כי המנוע חלש והנוחיות וסביבת הנהג נופלת מהניסן.
בשטח שתי המכוניות עבירות באופן די דומה אם כי לטויוטה יש יתרון בנושא המומנט או יותר מדוייק ראשון איטי הוא יותר איטי ומאפשר דיוק גדול יותר בשטח טכני וכן בלימת מנוע טובה בירידות קשות דוגמת הזיק וכו'... (מה שאין בניסן בכלל).

בועז

boaz avrahami
14-03-05, 23:35
עוד תוספת קטנה בתשובה לששון -
הווינר אע"פ שנראה מצועצע, אינו עדיו והוא בנוי לדעתי בחוכמה רבה.
כל המכללים הרגישים שלו ממוקמים ממש טוב מעל קורות השילדה ואין לו בליטות מוזרות דוגמת הטרנספר של ההילקס.

אני לא מנסה להשוות אותו להילקס עם הסרנים החיים כי הדגם ההוא משול בעיני לטרקטור מיושן מכל הבחינות.

לווינר יש גם קפיצים מעל הסרן האחורי.
נעילה מקורית אין לו כפי שיש לטויוטה כאופציה.

yoavshefer
15-03-05, 21:40
אני מחזיק בטנדר ניסן 99, הרכב אצלי ישר מהסוכנות.
כיום יש על הספידומטר 370,000 קילומטר, למעט החלפת לוקרים ב250,000 הרכב באפס תקלות. הרכב משמש אצלי בעיקר לעבודה מעמיס וגורר, וגם רואה שטח פה ושם.
לדעתי המנוע שלו קצת חלש{104כ''ס} דבר שמורגש בעיקר כאשר יש נגרר לרכב. הספסל האחורי שלו בלתי נסבל לאנשים מבוגרים.
בהשוואה לטויוטה הוא ''חזק'' יותר ונוח יותר על הכביש, בשטח אין לי ניסיון עם הטויוטה.
בכל מקרה הטנדרים היפניים דומים בביצועים, וגם באמינות. לא ההיייתי אומר שיש אחד שהוא
הטוב מכולם.

רן סיטון
17-03-05, 23:50
יואב, החלפת קלאץ, או שהוא עדיין מחזיק מעמד?

yoavshefer
18-03-05, 21:01
חוץ מהלוקרים, הכל עדיין מקורי!

-->