PDA

צפייה בגרסה מלאה : כיריים חשמליות חד פאזי - שווה לקנות?

ELKABETS
12-09-12, 22:27
מעוניין לשדרג את הכיריים גז במטבח ועלה לי הרעיון אולי לקנות חשמלי בכלל.
תודה.

raanan
12-09-12, 22:50
אם כבר חשמלי , אז תפנק/תתפנק במילה האחרונה, אינדוקציה !

תתחדש
רענן

יקיר גרין
12-09-12, 23:33
אני קניתי כאילה לפני שנה בערך.
לא הלכתי על אינדוקציה כי זה מחייב סירים ומחבתות מתאימים, בדיעבד, הסירים והמחבתות היחידים שעובדים נוח על כיריים חשמליים כלשהם (בסיס רחב וישר), מתאימים גם לאינדוקציה ...
הבעיה שמבער חשמלי חד פאזי לא ממש משתווה למבער גז גדול (לוקח המון זמן לצ'יפס).

חוץ מזה אני מרוצה.

itayhi
13-09-12, 02:53
בכל הכיריים החשמליים (הביתיים,) שאני מכיר גוף החימום הוא חד פאזי.
הכיריים מוזנות אמנם משקע תלת פאזי אך בפועל רק 2 פאזות בשימוש וכל גופי החימום עובדים על 220 וולט.

ולעניין, לא הייתי ממליץ על כיריים בבית המוזן בפאזה אחת אלה אם ההזנה מחברת החשמל היא 63 אמפר (נדירים הבתים
שקיבלו 63 אמפר עם פאזה אחת)
כיריים חשמליים צורכים בממוצע (כשכל 4 הכירות עובדות) 6.5 קוו"ט, קרוב ל30 אמפר, מעבר לגבול לחיבור 25A וגבולי מאוד ל40A.

אם בכל זאת החלטת לללכת על זה, חובה! קו ישיר ללוח עם חיווט 4 ממ"ר לפחות, רצוי 6 ממ"ר, שקע כוח ח"פ 32 אמפר.
אני שוב, לא ממליץ.

איתי

tzagi
13-09-12, 04:04
אם כבר חשמלי , אז תפנק/תתפנק במילה האחרונה, אינדוקציה !

תתחדש
רענן

יש לי כזה 10 שנים, בא עם הבית.
הדבר היחידי הטוב שאפשר להגיד- זה קל לניקוי
חוץ מזה.....עדיף גז ובגדול, ואם הייתי צריך להחליף- הייתי מחליף בגז ומריץ צנרת (אין גז במטבח בכלל)

raanan
13-09-12, 06:42
יש לי כזה 10 שנים, בא עם הבית.
הדבר היחידי הטוב שאפשר להגיד- זה קל לניקוי
חוץ מזה.....עדיף גז ובגדול, ואם הייתי צריך להחליף- הייתי מחליף בגז ומריץ צנרת (אין גז במטבח בכלל)
יש עוד יתרונות ,
בזכות שיטת העבודה (השראות), איך שמרימים את הסיר מפסיקה האנרגיה (חשמל) והמשטח של הכיריים קר תוך שתי שניות.
אין בזבוז אנרגיה כמו בבריחת להבה מצידי הסיר בכיריים גז.
בכריים מתקדמות, ניתן לתכנת הפעלה, תוכנית בישול וכיבוי מראש .

חסרון עיקרי,
אין אפשרות לבשל בכלי שהוא לא מתכתי (בדיקת התאמה אפשר לעשות עם מגנט קטן)
חסרונות מישניים, לא ניתן לצלות מזון על להבה (חציל על האש ...)
אוכל מוקפץ גם לא בדיוק מתאים לכיריים .

רענן

tzagi
13-09-12, 07:15
אצלי זה הגרסה הישנה, המשטח זכוכית, האלמנטים מתחתיו,
לא מתקרר בשניות.
ועם כמה שמה שאתה מתאר נשמע חמוד....אני מעדיף גז, וחוץ מזה, הסיר קוסקוס הוא מאלומניום, אתה רוצה שמרוקאים ימותו ברעב?

אמיר ב.א
13-09-12, 10:27
ג'ו - אלומניום בכלי אוכל , נודד לאוכל בגלל חומציות , ומחסל אחרי זה את הנוירונים שלך במוח , ועושה עוד כל מיני דברים לא טובים...
שלא תגיד אחרי לא ידעתי ...

סתם להשכלה כללית:

http://customers.hbci.com/~wenonah/hydro/al.htm

asypeer
14-09-12, 19:58
מתעלק על השרשור. במסגרת השיפוץ האחרון, אמא שלי חזרה לגז אחרי 10 שנים עם כיריים קרמיות. ככה שהן למכירה. מתוצרת
דהדיטריך (גרמניים), במצב די טוב. הצבע במסגרת מעט מתקלף אבל הם נוקו וטופלו כהלכה, הפלטה במצב טוב מאוד. הן תלת-פאזיות (ע״פ השרשור מעלה אני למד שאפשר אולי לחברם גם לחד פאזי?)
בכל אופן - אם מעוניין, צור קשר. לא באנו לעשות מסחרה.
מצ״ב תמונה:
64147

ELKABETS
14-09-12, 20:37
רענן, ממה שאני מבין האינדוקציה באמת סוף הדרך. אגב גם המחיר שלו סוף הדרך ואולי הוא לגמרי שווה את ההשקעה אבל כל הדגמים של "מילה" שראיתי באים עם חיבור תלת פאזי.
בכל מקרה החג בפתח ומחר (מוצ"ש) אהיה חייב לקנות משהוא.
שבת שלום.

מוני אורבך
14-09-12, 20:57
אני ממליץ בחום על כרים חשמליות.
הרבה הרבה יותר מדויקות מכרים גז
אפשר בדיוק לשלוט על הטמפרטורה, ופיזור החום מעולה.
מבחינת ניקוי, הרבה יותר נוח וקל.
הרבה יותר חסכוני מגז.
בכלל אני לא מבין מדוע אנשים כול כך נדבקים לגז?!

itayhi
14-09-12, 23:55
. הן תלת-פאזיות (ע״פ השרשור מעלה אני למד שאפשר אולי לחברם גם לחד פאזי?)

64147

אכן, אם לא הובנתי כהלכה, כל עשרות הכיריים ה"תלת פאזיים" (הביתיים) שאני ראיתי עד היום עובדות בפועל על 2 פאזות בלבד
ואין שום בעייה עקרונית או מעשית לחברם לנקודת חשמל חד פאזית אם היא והחיבור מחח"י מתאימים לכך מבחינת העומס (30A~ ) ואיכות העבודה.

תתחדש!
מה גודל החיבור שלך מחח"י?

איתי

asypeer
15-09-12, 13:41
אז תיאורטית אפשר להחליף את החיבור ולחבר אותן לנקודת חשמל רגילה כל עוד לא עובדים עם כל 4 ה״להבות״ במקביל?

itayhi
15-09-12, 14:38
לא רק תאורטית, אפילו מעשית ודי בקלות (כמובן שחובה עפ"י חוק שהעבודה תתבצע ע"י חשמלאי מוסמך! )

אני מניח שיש שוני בין הדגמים ואין לי מושג במדויק מה הצריכה של כל "להבה" בנפרד כך שלא הייתי מפעיל
את שתי הגדולות בו זמנית אבל זה בהחלט ניתן לביצוע.
בכל מקרה חובה להפעילן (גם אם רק להבה אחת בכל פעם) על שקע "כח" עם חוטים 2.5 ממ"ר ומאמ"ט 16A.

ועדיין, מעבר לקלות הניקוי ואפשרות לכוון טיימר (שנראה לי משהו מאוד לא בטוח) אני לא מבין את ההתלהבות
הגדולה מכיריים חשמליים. גז זה נפלא ואם היה נופל לי לידיים איזה תנור אפייה שמופעל בגז הייתי זורק
את ה scholtes החצי מקצועי והמעולה שלנו לכל הרוחות ועובר לאפות בגז.
זה נראה, מריח ונאפה פשוט אחרת לגמרי!

איתי

-->