PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלות על מסלול במכתש הגדול

אביעד פ.
13-09-12, 17:28
שלום לכולם, לרגל החגים אנחנו רוצים לטייל במכתש הגדול, להתחיל ברחצה בעין ירקעם, להכנס למסלול האדום ולהגיע למעלה אברהם. מספר שאלות.
1. כמה זמן אתם מעריכים יקח להגיע מהכביש למעלה אברהם במסלול האדום?
2. מה אפשרויות הלינה במכתש? איפה יש חניונים? לפי מה שהבנתי ניתן לישון ליד האנדרטה בראש המעלה, אבל לא ראיתי סימון לחניון לילה.
האם האתר מוכרז כשמורה? או פשוט אפשר לישון איפה שרוצים.
3. מה הייתם ממליצים לטייל יום אחרי, בהנחה שמסיימים באזור צומת חלוקים.

תודה מראש
וחג שמח!!

itt8
13-09-12, 22:04
שלום אביעד
1. בנסיעה רצופה 20 דקות
2. כל אזור המכתש שמורת טבע ואסור לשינה כולל האנדרטה. .
ניתן לישון בחניון לילה " החולות הצבעוניים" שנמצא בנ"צ: צפון 540077, מזרח 202327, על כביש 225 , שני קילומטר צפונית מערבית לעין יורקעם.
3. מסלו ליום אחרי - נחל הבשור, משדה בוקר לאשלים, אפשר להמשיך צפונה בנחל עד צומת רעים, הכל תלוי בזמן וברצון.

ד ו ר ו ן
13-09-12, 22:27
קחו בחשבון השארת שומר עם רכבים בזמן הדיחה לעין יורקעם, החניון הזה מועד לפורענות.
הזכרתם רחצה, אני בספק אם יש שם משהו ראוי לטבול בו, למרות השם זה גב ולא מעין.

יונתןמצפה
14-09-12, 12:14
הזכרתם רחצה, אני בספק אם יש שם משהו ראוי לטבול בו, למרות השם זה גב ולא מעין.

דורון, שכחת את גל שיטפונות הקיץ שפקד את האזור?
קבל כמה תמונות מהמקום מתחילת-אמצע יולי.
הגב המרכזי אמנם מעט מסריח אבל בהחלט ראוי לרחצה ל"אמיצים".
הגב הפנימי, העליון ביותר, היה מרענן לגמרי. נקי ונעים ואפילו בעומק סביר (מעל המתניים).
אני מניח שהמצב שם עדיין סביר למרות שעבר כבר מעל חודש.
לדעתי שווה ביקור. נושא השומר רלוונטי לחלוטין!

יונתןמצפה
14-09-12, 12:21
ואם כבר הזכרנו את גל השיטפונות האחרון...
מי מזהה?

ד ו ר ו ן
14-09-12, 12:49
לא שכחתי, דוקא זכרתי מה שאמרת בזמנו, והוספתי את הזמן שחלף לחישוב הג׳יפה..
לא כולם אמיצים כמוך..

יונתןמצפה
14-09-12, 12:53
חבל שלא צילמתי את המטיילים שלקחתי לשם כדי להראות שהמצב של הגב העליון היה מצויין.
התחתון- אכן דרש "אומץ", אבל העליון היה תענוג!
היום, לא יודע. אבל לדעתי עדיין שווה ביקור.

אביעד פ.
14-09-12, 13:06
האמת שהייתי שם ביוני והיה המון מים, מעל גובה ראש, חשבתי שנשאר די הרבה. כנראה שהתבדיתי.
הייתי בטוח שהמסלול למעלה אברהם טיפה יותר ארוך. טוב נחשוב על דרכים מעניינות להאריך. חניות החולות הצבעונים הוא בתחילת המסלול ולא בסופו, אז לא נראה לי שזה יתאים לנו.
אולי בכל זאת חניון לילה טיפה מבודד באזור שדה בוקר? (סוף המסלול)

ד ו ר ו ן
14-09-12, 13:38
השיטה בערוץ.

itt8
14-09-12, 15:18
הנסיעה עד מעלה אברהם לוקחת 20 דקות, אבל זה בהחלט לא סוף המסלול, זה רק החצי הראשון, אם תמשיך מערבה על שביל אדום 15130 עוד 10 ק"מ נוספים תגיע לסוף המסלול על כביש 40 ליד בורות חצץ,
לינה בסוף המסלול - חניון לילה מול הכניסה לשדה בוקר, או אם אתה רוצה להיות לבד , ניתן לישון בנחל נוקד בעץ השיטה הגדול

נעם1
14-09-12, 16:59
להיות לבד בשיטת נגב בנחל נוקד, אני בספק.
אני עוצר שם מספר פעמים בשנה בחמישי בלילה בדרכי למדבר העמוק וגם שלא בחגים איני לבד.
בנחש הצמא, אולי תהיה לבד.

אביעד פ.
14-09-12, 17:17
אוקי תודה רבה לכולם.
אפשר נ.צ. של השיטה המדוברת?
וכמו כן של נחש צמא. מקסימום נראה מה מצב החניון בשדה בוקר ולפי זה נחליט אם להמשיך הלאה או לא.

ד ו ר ו ן
14-09-12, 17:28
לנחש צמא תצתרך לנסוע על הכביש+ נסיעת שטח שיקח לך כשעה+ משדה בוקר.
השיטה נמצאת בערוץ נחל נוקד, צפונית לכביש שדה-בוקר- ירוחם, ממש מערבית לצומת חלוקים. הגישה דרך הסמ״ש האדום, העץ מסומן במפת סמ״ש.
גם אם יש מי שחונה ממש על העץ, יש בהמשך הואדי פינות להתמקם צמוד לשביל.

אביעד פ.
14-09-12, 18:38
נשמע מעולה! תודה רבה ושיהיה לכולם שנה טובה!

אביעד פ.
19-09-12, 12:21
עדכונים מהשטח:

1. הנסיעה מתחילת המסלול האדום בתוך המכתש באופן רצוף עד הגעה לתחילתו של מעלה אברהם לוקחת לזוקונים באזור ה-45 דקות בקצב סביר.
2. מעלה אברהם במצב טוב, משמע המדרגה די משופעת, ההצלבות סבירות, בקיצור נוח לכל רכב קשוח, לא חובה נעילה.
3. לשיטה בנחל נוקד לא הגענו, אלא לשיטה בנחל הרועה, עצרנו רק לצהריים לא לישון שם, אבל השיטה מפוצצת קרציות גדולות ומעצבנות, אז מי שמגיע לשם לא מומלץ לעצור.
4. ישנו בחניון לילה צין, למרות החג הינו שם לבד, והיה תענוג ומוגן מרוחות. יש שם כמה שועלים חצופים, אחד מהם נכנס לאחד הרכבים, כאשר הוא צמוד אלינו, מדורה דולקת, וגרלנדה מופעלת. פשוט לא מפחדים מכלום.
5. גם חניון עין עקב היה ריק שעברנו לידו בבוקר, פקח שמורות הטבע טוען שאין גניבת רכבים כבר הרבה זמן בעין עקב- ושלא צריך לדאוג. בכל אופן למי שמעוניין בחול המועד סוכות יהיה ממוקם בחניון פקח בכל שעות היום, אז אפשר ללכת לרחוץ בראש שקט, להגיע למעין ולהבין ששקט לא תמצאו שם בחגים. :-)

תודה רבה לכל העוזרים, שיהיה גמר חתימה טובה וחגים שמחים!

אביעד פ.
19-09-12, 15:38
https://lh3.googleusercontent.com/-J4Jh7wXR0mo/UFmluP8FWDI/AAAAAAAADo0/PFrySDXbXco/s1152/HatiraPan.jpgאה וגם

ד ו ר ו ן
19-09-12, 19:41
בעין-עקב הבעיה היתה ונשארה פריצות לרכבים, לאו דוקא גניבות רכבים.

בחגים יש נוכחות מבורכת של פקחים אבל בכל מועד אחר זה הימור.

-->