PDA

צפייה בגרסה מלאה : מאזדה bt50 כרכב טיולים - חוות דעת

גלנטי רון
13-09-12, 18:59
שלום , היתי שמח לקבל חוות דעת על המאזדה
הרכב ישמש 60 קמ ביום בכביש ולטיולים של סופש , מעדיף טנדר וכמה שיותר חדש
איך הוא בשטח ? האם יש אפשרויות שיפור ( פורד ריינגר ) והאם הוא אמין ?
אם יש בעיות שרות כלשהן וממה להזהר
תודה
רון

sportman
13-09-12, 19:52
שלום לך רון, אני מטייל עם טנדר bt50 2008 כבר כמה שנים (מאז שהיה חדש)
הטנדר הוא עם מנוע3000 אוטומט ,154 כח סוס ,אין שום מעלה או דרך שלא עבר ,
בדרך כלל הוא הרכב הכי עמוס בשיירה ,כאשר עמוס הנסיעה רכה הרבה יותר ,מורידים קצת אוויר
והוא משייט כמו גמל במדבר.הטנדר ללא שום שיפור או שינוי,
לא נתקלתי בבעית שרות עד כה בקיצור כייף של רכב לטיולים,וסוס עבודה בשדה.

ניצן40
13-09-12, 19:56
שלום , היתי שמח לקבל חוות דעת על המאזדה הרכב ישמש 60 קמ ביום בכביש ולטיולים של סופש , מעדיף טנדר וכמה שיותר חדש איך הוא בשטח ? האם יש אפשרויות שיפור ( פורד ריינגר ) והאם הוא אמין ? אם יש בעיות שרות כלשהן וממה להזהר תודה רוןיש המון מ-מה להיזהר חלקים יקרים בטרוף חובב סולר בדגם עם המנוע הגדול גיר אוטומט זוועתי(מתקלקל הרבה) לא סתם הזול מבין היפנים וזה עוד לפני מוטות פיתול מקדימה וצפוף יחסית מומלץ בחום להתרחק ועם בכול זאת אז את הדגם הפשוט מנוע קטן וגיר ידני אבל לא מומלץ עדיפים בהרבה כול שאר היפנים איסוזו אתה יכול למצוא במחיר דומה ועם צריכת סולר קטנה בהרבהעדיף טיוטה האנטר דימקס מ 2008 ממאזדה חדשהבברכה

sportman
13-09-12, 23:32
ניצן כנראה נפלת על רכב נאחסhttp://www.jeepolog.com/images/smilies/cool.png

asafk
14-09-12, 00:05
אני זכיתי בכבוד המפוקפק של לעבוד עם אחד כזה משנת 2008 (2.5 ליטר ידני) במשך זמן מה, כ200 ק"מ כביש + 200 ק"מ שטח (ולא שטח קל) ביום, באופן יומיומי.
ראשית, ובתור רכב טיולים - סוגיית הנוחות בנסיעה היא החשובה ביותר לדעתי. אם לפני עשור כולם השתמשו במוטות פיתול קדמיים, בשנים האחרונות יותר ויותר טנדרים עושים שימוש בסלילים - ולכן הBT המצוייד במוטות פיתול לא נוח גם בכביש וגם בשטח - לא רק בזכות עצמו אלא גם ביחס אליהם.
מעבר לעובדת היותו לא נוח גם בכביש וגם בשטח, הוא נחות ביחס לחלק מהמתחרים בזה שאין לו נעילה אחורית, גם דבר חשוב המפצה על מהלך המתלה הדי מוגבל של רוב הטנדרים.
הBT כן בנוי בצורה חסונה למדי, אבל יש לו נקודת תורפה שעשויה להיות כואבת - אחד המצננים (לא זוכר איזה) מונח לפני השלדה, בגובה הפגוש... מפחיד.

אסף.

גלנטי רון
14-09-12, 01:27
תודה על התשובות המהירות , אינני משווה אותו למודרנים האחרים כי אני משיג אותו לשם השוואה בתקציב של היילקס 2001 ( 50000 שח ) ולכן כל יתר האופציות עם קפיצי סליל לא באות בחשבון , העדר הנעילה זו נקודה חשובה מאד אך אם היא ניתנת לרכישה אז הנקודה לא קריטית אבל לא קיבלתי פה תגובה של מישהו שהתקין נעילה במאזדה , הדגם המדובר הוא ידני 2.5 ליטר ולא ה 3 האוטומט אז נראה לי גם שנושא החיסכון בדלק והאמינות של הגיר יותר טובים , ופעם נוספת מול ווינר/היילקס 2001-2003 זאת ההשוואה או איפון ידני 2003 שאין למצא שמורים , מולם נראה המזדה למעט נושא הנעילה באור די חיובי לא ?

ניצן40
14-09-12, 08:15
הרכב הזה לא סתם לא מחזיק שוק........
לא סתם רכב חדש יחסית מגיע לרמת מחירים כזו
תבדוק עלות חלקים משוטפת לכול הדגמים לדוגמא פס קישוט מפלסטיק על מכסה המנוע מגיע ל 3000 ש"ח
העלות השוטפת היא לא נמוכה בכלל

tzagi
14-09-12, 09:01
( פורד ריינגר ) והאם הוא אמין ?
אם יש בעיות שרות כלשהן וממה להזהר
תודה
רון

מה הקשר לפורד ריינג'ר?
המקום היחידי בעולם שמזדה פיקאפ=פורד ריינג'ר זה ארה'ב
שאר העולם מקבל מזדה תוצרת מזדה., ואין בו חלק יחיד בו שמתחלף עם העגלה... סליחה, ריינג'ר.(לידיעתי)

יונתןמצפה
14-09-12, 11:56
אם לפני עשור כולם השתמשו במוטות פיתול קדמיים, בשנים האחרונות יותר ויותר טנדרים עושים שימוש בסלילים - ולכן הBT המצוייד במוטות פיתול לא נוח גם בכביש וגם בשטח - לא רק בזכות עצמו אלא גם ביחס אליהם.

אסף, זכורה לי התבטאות שלך בעבר ש- מוט פיתול הוא קפיץ סליל שבסה"כ ארוז בצורה ישרה, או משהו כזה.
אם כך, מדוע הוא נחות מקפיץ סליל בנושא הנוחות (או בכלל)?

נכון ללפני חודש, אני מתנייד על רכב כזה ביום-יום, הן בכביש והן בשטח, ועד כה הוא הפתיע אותי לטובה בנושא הנוחות בשטח.
הוא הרבה פחות "קשה" מטנדרים אחרים שעליתי עליהם, והרכב שאני נוסע עליו מעט מוגבה (אבל עם בולמים פשוטים).
מה שכן, לטעמי הוא רך מדי, במיוחד במתלים הקדמיים ונוטה להתנדנד ולקפץ בצורה מעט מוגזמת לתחושתי.

מבחינת עבירות- אני חושב שהוא מגיע עם דיפ' מוגבל החלקה מאחורה (לא הצלחתי למצוא נתון רשמי, אבל ככה זה מרגיש), לא תחליף לנעילה אבל בנהיגה נכונה זה נותן מענה לא רע.
אני כן יכול לומר שבכל ירידה לשטח אני מתגעגע לסמוראי שעדיין יושב בחניה ומחכה שאוציא אותו לאוורור בשטח שבו ה- BT לא ממש ייהנה...

איתמר_DRZ
14-09-12, 13:12
בתור מישהו שנהג בBT50(ידני 2500) שנתיים ו150K ק"מ אני חושב שהוא רכב מצוין, נוח בכביש, אמין מאוד ועבר בכל מקום שהייתי צריך, בכל התקופה הזאת אצלי הייתה לו בעיה אחת, הלך חיישן קאמשפט(למזלי היה באחריות).
המוסכים המורשים של מאזדה שוחטים במחירים, עדיף לדעתי לקנות רכב שיצא מאחריות ולטפל לבד או במוסך אחר.
עכשיו יש דימקס 2008, והוא יותר טוב מה-BT בהכל, למרות שהוא יותר יקר אבל שווה את ההבדל במחיר.

גלנטי רון
14-09-12, 16:50
תודה על התשובות , הגעתי להחלטה שזה לא ״ אני ״ , אבל על פניו זה נראה אחלה רכב באחלה מחיר , פשוט לא לצרכים שלי

ד ו ר ו ן
14-09-12, 17:18
עכשיו יש דימקס 2008, והוא יותר טוב מה-BT בהכל, למרות שהוא יותר יקר אבל שווה את ההבדל במחיר.
לא מכיר את המזדה אבל מכיר טוב את הדימקס, ולדעתי זה רכב לא משהו בכלל למעט המנוע החזק בכביש.
בכל מה שנוגע לשטח הוא רכב פשוט בינוני מינוס- נמוך, גיר אוטומטי בעייתי, חסר שיכוך.
ואם לדבריך הוא יותר טוב משמעותית מהמזדה, זה אומר דרשני.

-->