PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה לגביי טסט- בהנחה והרכב נכשל על תקלה מסויימת->

six 4 life
14-03-05, 19:29
רכב שניגש לטסט
בהנחה והרכב נכשל לדוגמה על תפוחים לקויים
בטסט החוזר יידרש בעל הרכב להציג אישור תיקון ממוסך מורשה?

ובפשטות,
נניח וניגשתי עם הג'יפ לטסט, ונכשלתי על חופש בתפוחים, כשאגש לטסט החוזר אדרש להציג אישור ממוסך על התיקון?

כידוע לי- התושבה חיובית. נדרש האישור הנ"ל לאחר הטסט שנכשל.
אבל בכל זאת- רציתי לוודא זאת באופן סופי.

תודה

-ארז 8) -

נמרוד
14-03-05, 20:03
כן, אתה תידרש להציג אישור מוסך על תיקון הליקוי.

שעיה כליף
14-03-05, 21:10
כן, אתה תידרש להציג אישור מוסך על תיקון הליקוי.

בשיטות שלנו בעבודה עצמית צריך לבצע בדיקה מקדימה, מי שלא ידע לזהות את התקלה מן הסתם יתקשה לתקן אותה.

six 4 life
14-03-05, 21:21
את התקלות שלי אני מכיר ויודע

לכן שאלתי את השאלה
תיכננתי לגשת עם תפוחים לקויים על מנת שיהיו "רגועים" ויכשילו אותי את הטסט הראשון ולא יחפשו יותר מדי.

אבל אחרי הבירור שעשיתי כאן איתכם
אחליף אותם טרם הטסט.

-ארז 8) -

שעיה כליף
14-03-05, 21:34
האמת לא תרגיע אותך אבל כשמוצאים משהו הם מייד מחפשים עוד, כשמתרשמים לטובה דווקא נוטים לסלחנות :D

אבל זאת רק ההתרשמות שלי ובטח לא מדעי :D

לדעתי צריך לעשות את המקסימום בכדי לא להכשל, שלא בדומה למכונית פרטית !, צריך לגשת מתוך כוונה לעבור פעם ראשונה.

מי שלא יכול לבצע לבד ויש לו ממה לחשוש רצוי שיבצע הכנה לטס דווקא במכון שהוא רוצה להבחן בו, אז הם עוד יותר סלחנים.

נמרוד
14-03-05, 21:35
את התקלות שלי אני מכיר ויודע

לכן שאלתי את השאלה
תיכננתי לגשת עם תפוחים לקויים על מנת שיהיו "רגועים" ויכשילו אותי את הטסט הראשון ולא יחפשו יותר מדי.

אבל אחרי הבירור שעשיתי כאן איתכם
אחליף אותם טרם הטסט.

-ארז 8) -

טעות. זה שאתה מחליף אותם לא אומר כלום, סביר להניח שבכל זאת יכשילו אותך על תפוחים, הם הרי לא באמת בודקים אותם - הם רואים שיש חופש כללי בהיגוי - זה הרי CJ - ואוטומטית רושמים "תפוחים". צא מנקודת הנחה שבכל מקרה תצטרך אישור מוסך, ולכן, מה שאני עושה - אני מראש הולך למכון הטסטים דרך מוסכניק כלשהו. בודקים את הג'יפ ביחד, מסכמים מה הליקויים, מה אני הולך לתקן ומה אני משאיר לו (זה מישהו מנצרת שאני מכיר כבר כמה שנים טובות) ובנוסף הוא מעביר לי טסט. כל בעל CJ צריך חבר מוסכניק כזה פעם בשנה. הוא לא צריך להיות גאון, כל מוסך כללי שיש לך יחסי ידידות איתו.

six 4 life
14-03-05, 22:01
תשמע נמרוד
אני לא יודע אם זה "יומרני" או "חלומי"
אבל המטרה שלי היא לעבור עם הג'יפ באופן עצמאי טסט ראשון מאז שקניתי אותו, ללא "חברים".

בעוד זמן קצר אני מתחיל "פרוייקט" של השבחת הג'יפ לטסט ללא "חברים".

אצלי הטסט כל חצי שנה
אגרה של 600 שקל בערך, + הכמה מאות ל"חבר" שבא לעזור לך, הביאו אותי למצב שכל חצי שנה טסט עולה לי בין 1,000 ל 1,300 ש"ח. לא משתלם והגיע הזמן לפתור את זה.

החלטתי שזהו.
השקעה חד פעמית בכל הדברים שצריך- תפוחים, ביטול חופשים במוטות ההגה, נדנדות מקוריות וכו'- כך שמבחינת הגה וחופשים בגלגלים הקדמיים אני לא משאיר אחוז אחד של סטיה.

ברקסים- יש לי בעיה שבמשך כל השנים שהוא אצלי לא הצלחתי לפתור
הסרן האחורי לא עוצר טוב. בנסיעה אני שולט עליו. אבל זה לא מספיק בטסט.
לכן את הבעיה הזאת כנ"ל אני אפתור- רק הפעם במוסך שמתמחה בג'יפים ולא במדרכה בבית. פעם אחת ולתמיד,כמו שציינתי. בכל אופן אני צריך אישור על רכב מיושן אז כבר נוציא את זה גם מאותו מוסך.

לזה אני מוסיף את העובדה שאני ניגש למכון דיי "נינוח"-מכון "הלן" בחולון- שלא מציק ומחפש בקטנות. אנחנו מעבירים את הטנדר של אבא שלי שם וכל פעם הוא עובר מכה ראשונה ללא הערות מיוחדות(מודל 94),
מה שמביא אותי לתקווה (יומרה?), שהג'יפ הזה אולי פעם אחת סוף סוף יעבור טסט באופן עצמאי וכשר למהדרין.

המטרה-
טסט כשר!!! wish me luck

באותה נשימה-
אבקש המלצותיכם על מכוני טסטים שלא מחפשים כל בורג רופף ברכב על מנת להכשיל. מכונים שאפשר לגשת אליהם בלי פחד.
רצוי באיזור המרכז.

בכל אופן
תודה רבה
וכשאתחיל להתקדם עם עניין ההשבחה
אדווח, צילומים, ואכתוב מה היה איך הלך ואיך נגמר (בתקווה שיגמר:) ).

-ארז 8) -

נמרוד
14-03-05, 22:09
אני לא הצלחתי מעולם להעביר במכה ראשונה כשניסיתי לבד, גם את הג'יפ וגם את הסמוראי (את ההיילקס דווקא כן). שיהיה לך בהצלחה!

* שיהיה ברור - להעביר טסט באמצעות מוסך זה תהליך מקובל וכשר לחלוטין.

המהנדס
14-03-05, 23:11
אם הכל תקין אין סיבה לעבור עם "חבר" בעיקר עם מדובר בפרייבט.

זה משתלם אם אין לך בטחון מוחלט ברכב שלך (גם לא יהיה לך אף פעם- זה JEEP).
אני עושה חשבון פשוט ורואה שתמיד שווה לקחת "חבר" איתי למרות שהרכב שלי הוא במצב מצויין (כי החלפתי/תיקנתי את כל המערכות כולן - ולא תמצא דבר שלא תקין כולל חופשים בהגה ושאר ירקות) אבל ... אם בכל זאת תיהיה בעיה כמו מגב/מספר מלוכלך/אור ברקס שהחליט דווקא עכשיו להכבות ובוסטר של ברקס שהחליט להשתגע או פרונט טיפה לא מכוון (מקרים שקרו בעבר) תצטרך לשלם הרבה ולהתרוצץ הלוך ושוב .
עצה ממני - תהיה "לקוח קבוע/מועדף" ותקבל הנחה מה"חבר" . :lol:

קיד
15-03-05, 01:29
:!: :!: :!: שים לב :!: :!:
לאישור המוסך על תיקון ליקוי שנמצא בעת מבחן שנתי, יש לצרף חשבונית! מהמוסך.
לא ניתן לגשת שוב למבחן ללא חשבונית!
אני לא מכיר אף מוסך שיוציא לך חשבונית, ולא גבה ממך כסף.
החשבונית היא בנוסף לטופס תיקון ליקוי.
משרד הרישוי סגר לנו את הפינה הזו.

אני ממליץ על מכון "ישראל" בקרית מלאכי. לא לבוא ביום שישי.
בקשר לבלמים האחוריים, זה לא BIG-DEAL אלו בלמים של ג'יפ ולא של מעבורת החלל.
רוצה עזרה, אתה יודע איך מבקשים.
בהצלחה,
קיד.

six 4 life
15-03-05, 01:42
קיד

לגביי הבלמים -
החלפתי נעליי בילום לחדשות בכל הרכב, החלפתי תופי בילום חדשים מאחורה וצלחות בילום חדשות מקדימה, הבעיה היא מעבר להם.
או באחת המשאבות, או במפצל שיושב על השלדה.

להתעסק איתם אני לא רוצה.
1. אני לא יודע איך.
2.בפעם האחרונה שהתעסקתי עם הבלמים בצורת ניקוז שמן וכו', עשיתי תאונה שעלתה לי ועדיין עולה לי בתשלומים עד היום. 2,000 שקל כל חודש. 6 חודשים. מרסק...............
יש לציין שאת ההתעסקות עשיתי בליווי מישהו שיודע בדיוק איך ואיפה יושב מה, אבל וואלה-כנראה שפספסתי משהו על הדרך. בכל אופן, לא בוכים על חלב שנשפך. בוכים על דביליות.
ומבחינתי-לא מתקן יותר בעיות משאבות או שמן בברקסים. רק נעלי בילום והנלווה להם- וגם זה יותר מדיי.

לכן- לגביי הבלמים, למרות שחיסכון הכסף של המוסך שיסדר אותם יכול לעזור לי המון- אני נאלץ בכ"ז להשאר עם האופציה הזאת.

אני מתכנן שאותו מוסך יוציא לי את האישורים הנ"ל, ובתקוה שיבוא איתי לטסט.

יש לך הצעה אחרת?

ותודה.

-ארז 8) -

קיד
15-03-05, 02:03
ממש צר לי לשמוע,
בכל אופן, תנסה אצל מוסך אודי מזרחי.
קיד.

six 4 life
15-03-05, 02:19
לא נורא
shit happen's
שיעור חשוב בחיים.

לגבי אודי מזרחי
אכן זהו המוסך שחשבתי עליו.

-ארז 8) -

AvigdorAharon
15-03-05, 06:54
קיד כתב:

לאישור המוסך על תיקון ליקוי שנמצא בעת מבחן שנתי, יש לצרף חשבונית! מהמוסך.
לא ניתן לגשת שוב למבחן ללא חשבונית!

זה משהו חדש? איזו תקנה מהחודשים האחרונים?
בחודש אוקטובר 2004 לא ביקשו ממני חשבונית בנוסף לאישור המוסך.

אביגדור

סמוראי 92
15-03-05, 12:43
לא יודע כמה חדש . אבל קיד צודק. צריך חשבונית.

גיתאי נוה
15-03-05, 15:30
אני נמצא ממש באותה סיטואציה כיום - נכשלתי בטסט על תפוחים. ככל שידוע לי, ניתן לנסות לעבור את הטסט שוב (מיד או לאחר יותר מ-30 יום?) במכון אחר, ואז אמנם בודקים הכל מההתחלה ולא רק את הדלתא, אבל בכל זאת נראה כדאי.
מישהו מכיר לעומק את הפרוצדורה הזאת?
אגב, ייתכן ואשאיר את הסופה בידיהם האמונות של אנשי תע"ר. תסלחו לי על השאלה הדבילית (עדיף להיות דביל ששואל מחכמולוג שנופל), אבל האם הם יוכלו להוציא אישור מוסך (האם הם מוסך מבחינת משרד התחבורה)?

גיתי

נמרוד
15-03-05, 15:36
אני נמצא ממש באותה סיטואציה כיום - נכשלתי בטסט על תפוחים. ככל שידוע לי, ניתן לנסות לעבור את הטסט שוב (מיד או לאחר יותר מ-30 יום?) במכון אחר, ואז אמנם בודקים הכל מההתחלה ולא רק את הדלתא, אבל בכל זאת נראה כדאי.
מישהו מכיר לעומק את הפרוצדורה הזאת?
אגב, ייתכן ואשאיר את הסופה בידיהם האמונות של אנשי תע"ר. תסלחו לי על השאלה הדבילית (עדיף להיות דביל ששואל מחכמולוג שנופל), אבל האם הם יוכלו להוציא אישור מוסך (האם הם מוסך מבחינת משרד התחבורה)?

גיתי

אל תסתבך גיתי, גש לאיזשהו מוסך, שיחליפו את התפוח ומה שעוד נכשלת עליו, גש לאותו המכון לבדיקה חוזרת עם אישור המוסך וזה הכל. הם רוצים לראות את האישור, הם בד"כ בכלל לא בודקים האם בוצע משהו בפועל והאם "החלפת התפוח" שינתה משהו בחופש שהם זיהו. זה המשחק, זרמו איתו...

גיתאי נוה
15-03-05, 15:43
תודה נמרוד. העניין הוא שאני צריך להחליף 2 קינגפינים גלגל קדמי ימין, שזה סיפור יקר ועבודה בלי עין הרע...אני ממילא מתכוון לקפוץ לתע"ר ביום ה' עם אפשרות סבירה של השארת הרכב שם לטיפול כולל יותר, ואז הם יטפלו גם בסוררים שהכשילו. יש לך מושג לגבי תע"ר בעניין הזה של הטסט?

ERAN NO 1
15-03-05, 16:06
ביום שישי האחרון העברתי את הבלייזר שלי טסט כמובן בבדיקה חוזרת שלפניה הייתי צריך להחליף 4 תפוחים ראשיים (כל אחד שוקל קילו)
את התפוחים קניתי עצמאית בחנות חלקי חילוף (720 ש"ח) כך שבטוח שזה יותר זול מבמוסך מכיוון שהוא גם קונה שם חלק מהדברים. יכול להיות שבמרכז זה יותר זול
בכל אופן ההתקנה עלתה 250 ש"ח (כולל מע"מ)וארכה למעלה משעה כולל איזון פרונט על החשבון עכשיו השאלה האם בשביל 250 ש"ח שווה לעשות לבד.יש כאלה שבשביל ההנאה וחסכון אפילו זעום מעדיפים להחליף לבד (גם אני במקרים מסוימים)אבל היות והרכב אצלי חדש ולא טופל כמו שמגיע לו החלטתי להשקיע עוד כמה גרושים ולהחליף במוסך
בחצי השנה הקרובה עד הטסט הבא אטפל באוטו ואתקן את כל הליקויים שאפילו לא הכשילו אותי עליהם (גומיות קפיצים חור באגזוז ועוד)
נ.ב. במקרה שלי האישור הוא גם החשבונית

שחף110
15-03-05, 17:18
אבל היות והרכב אצלי חדש ולא טופל כמו שמגיע לו החלטתי להשקיע עוד כמה גרושים ולהחליף במוסך

ולמה אתה חושב שמוסך זה מה שמגיע לו ? סה"כ למען האמת (איציק או קיד אל תעלבו) אני חושב שלהכניס כל רכב למוסך, זה נזק לרכב. עבודה שתעשה על ידי, תעשה בעשרות מונים טובה יותר מאשר מוסך.
אישית, כל פעם כשהרכב שלי היה במוסך - היה נזק. אני לא יכול להצביע על פעם אחת ולהגיד שעשו משהו טוב במוסך. :(

עמיקם
15-03-05, 17:30
אני חושב שלפני טסט כדאי להחליף את כל התפוחים על מנת למנוע הכשלה כמעט וודאית.
חשבון קטן מראה לנו שאם נכשלת ואתה צריך ללכת למוסך זה יעלה לך 300 שח.
באותו המחיר אתה קונה 4 תפוחים ומרכיב לבד משהו כמו שעה עבודה.כך כולם מרוויחים גם אתה גם האוטו וגם הטסטר,עד עכשיו זה עבד אצלי כמו שעון.

השמשוני יחיעם
15-03-05, 17:36
החלטתי שזהו. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: !!!!!!!!!

השקעה חד פעמית בכל הדברים שצריך- תפוחים, ביטול חופשים במוטות ההגה, נדנדות מקוריות וכו'- כך שמבחינת הגה וחופשים בגלגלים הקדמיים אני לא משאיר אחוז אחד של סטיה.

ברקסים- יש לי בעיה שבמשך כל השנים שהוא אצלי לא הצלחתי לפתור
הסרן האחורי לא עוצר טוב. בנסיעה אני שולט עליו. אבל זה לא מספיק בטסט.
לכן את הבעיה הזאת כנ"ל אני אפתור- רק הפעם במוסך שמתמחה בג'יפים ולא במדרכה בבית. פעם אחת ולתמיד,כמו שציינתי. בכל אופן אני צריך אישור על רכב מיושן אז כבר נוציא את זה גם מאותו מוסך.

המטרה-
טסט כשר!!! wish me luck

:P :P :P :P :P :P

ארז חלומות מותר לחלום,,,,,,זה לא כואב

-->