PDA

צפייה בגרסה מלאה : אופניים חשמליים

itayhi
17-09-12, 14:17
חיפשתי חיפשתי אך לא מצאתי נושא בעניין כאן בפורום.

עד לפני 3 שנים התניידתי על קטנוע 50 סמ"ק (מעבר לרכב העבודה היומיומי) ששירת אותי בצורה נפלאה.
כשעברתי להתנייד עליו רק מהמושב למרכז הוד השרון כל יום מס' פעמים ביום, היה נראה לי מוגזם לשלם ביטוח של קרוב ל4K בשנה ומכרתי אותו.

מדגדג לי לקנות אופניים חשמליים או קיט הסבה לאופני ההרים שיש לי. המחירים נעים מ3000 ועד ל6000 וצפונה...
מדובר על מרחקים של 3-4 ק"מ, מס' פעמים ביום ופשוט חבל לי על הדלק גם אם זה נסיעה בפרייבט.
כל נסיעה למכולת/ירקן/טמבוריה היא נסיעה של 3 דקות ברכב, 10 דקות באופניים. חראם...ומזיע...

מי יודע? מי מכיר? למי יש ויכול להמליץ או שלא להמליץ? למי יש יד שניה ורוצה למכור?
אגב, בגדול אני מעדיף קיט להרכב עצמית.

הצעות קונקרטיות לגבי הדגם הזה שנראה זול:
http://www.getit.co.il/Prod/66690/

תודה על כל עצה ותמיכה. אני עוד רגע מעביר ויזה....

איתי

boaz avrahami
17-09-12, 14:34
אם כבר יש רכב אז 3000 שח שווים לנסיעה של 8-10 קילומטר בכל יום ברכב.
אם אתה נוסע פחות מכך אתה רק מגדיל את חוסר הכדאיות הכלכלית של זה.
לא חישבנו עלות חשמל.
לא ברור כמה זמן סוללה מחזיקה ומה עלות חליפית.
שני אלו מרחיקים עוד את נקודת האיזון.

לטעמי יקר אם זה לא בא במקום רכב לחלוטין.

itayhi
18-09-12, 18:55
זהו? 100 צפיות ורק בועז שלילי אחד? :p

לאף אחד אין? אף אחד לא משתמש? עצות? משהו?

בועז, הפרייבט אצל האשה, הסובארו של "העסק" צורכת 1 ל-6.5 כך שבמקרה שלי הכדאיות גדלה.
מחיר החשמל זניח, 10 אמפר ב24 וולט זה 240 וואט. בעברית זה 15 אג'. תוסיף ניצולת של המטען תגיע ל20 אג' לטעינה. זניח...

סוללה מחזיקה 700-1000 טעינות (לטענתם). לא יודע מה העלות.
מעבר להכל, לא הכל זה כסף. יש פה את העניין של לנסוע בתוך העיר ללא זיהום, לא רעש ובהרבה כיף.

אז, עוד הארות לפני שאני רץ לקנות?

חגים שמחים

איתי

ofiredri
18-09-12, 21:22
קפוץ לאקופאן ברחוב ריב"ל 8 ת"א ודבר עם בחור בשם יושי או שימי. הם אלופים בתחום, ויתנו לך את העצה הטובה ביותר. בהצלחה.

דרור ברלי
18-09-12, 21:27
כיף?

כיף זה לא הפיצ'ר העיקרי שאופניים חשמליים מוכרים. לטעמי לפחות. אלא אם 20-25 קמ"ש מירביים זה כיף לך. על כביש עמוס בתנועה - לטעמי - זה פשוט מסוכן.
הרוב המוחלט של האופניים החשמליים וחלקיהם מגיעים מסין ואיכותם בהתאם.
הרוב המוחלט מבוסס על אופניים מתקפלים פשוטים למיניהם עם גלגל 20' קטן - החוסן והנוחות שלהם בהתאם.
בגלל שאני גדול (1.90 על 100 ק"ג), אני משוכנע שלפחות בשימוש שלי הם לא ישרדו זמן רב.

לכן אני גם בעד הרכבת קיט על אופני הרים קיימים. אם אפשר, לשים יד על משהו חזק (גם אם לא ממש חוקי -אף אחד לא באמת בודק את זה) בעוצמה שתספיק לאופניים כדי נוע בקצב שמתאים יותר לכביש - 35-40 קמ"ש. ברור שזה מסוכן על מדרכות וכו' ותצטרך להפסיק לנסוע בכלל על מדרכות או שבילי הולכי רגל.

BackDoorMan
18-09-12, 22:04
משהו כזה דרור ?

http://www.youtube.com/watch?v=h41Q3-xOcgk

http://www.youtube.com/watch?v=C7Ojgux9QZ0&feature=related

חנן גולומבק
18-09-12, 22:06
כנס לאתר שנקרא "חנן נסע ירוק" יש שם הרבה מידע בנושא הזה. (זה חנן אחר, לא אני)

boaz avrahami
18-09-12, 23:21
נרגעתי...
יש עוד שליליים חוץ ממני

itayhi
19-09-12, 01:27
את האתר של חנן אני מכיר כבר די הרבה זמן.

דרור, אצלנו כולם בסקאלה שמתחת ל80, גם אם זה האישה+ילדה (היא מתלהבת מהרעיון! במקום לנסוע בקורולה החבוטה שלה כל יום לדואר שנמצא 2 ק"מ, 17 דקות בהליכה ו4 דקות עם הטרנטע (+6 דקות על הפקק בכיכר מגדיאל). 8 דקות על אופניים בלי להזיע נשמע טוב )
פה זה לא חולון או ת"א, הכבישים לא עמוסים מדי ואפילו סוללים פה שבילי אופניים עכשיו :D
הכיוון הוא אופניים עירוניים, לא מתקפלים, מנוע 36V, מחר נברר יותר פרטים על הג'וק החדש.

אופיר, לת"א אני צריך דרכון ומשרד הפנים סגור בחגים...עדיף טווח פ"ת-כפ"ס. תודה.

איתי

רון נחמן
19-09-12, 09:51
אהלן איתי,
קודם כל - התנצלות - אני גר בתל אביב.

גר ליד כיכר רבין, לומד באפקה (ליד מחלף קקל - 9 ק"מ מרחק נסיעה מהבית), ועד לאחרונה עבדתי בגתוס (ק"מ ספורים מהבית, בכיוון הפוך לאפקה)
קניתי אופניים חשמליים מוסבים לפני כשנה וחצי.
מההחלטה לקנות אני מאוד מרוצה, מהאופניים לא:
ערכת ההסבה הזאת היא חתיכת בדיחה עצובה. הייתי צריך לבנות חלקים ממנה מחדש, כי היא פשוט התפרקה לאט לאט. בעניין זה ההמלצה שלי חד-משמעית: קנה אופניים שתוכננו להיות חשמליים. לא כל כך משנה איזה בדיוק, רק תדאג שיהיה להם יבואן רציני.
אני אישית הייתי קונה יד שנייה, ובבוא הזמן מחליף סוללה (נגיע גם לזה).

הקריטריונים החשובים הם: משקל (אם אתה צריך להרים אותם במדרגות, כמוני) וטווח נסיעה. אצלי, באופן מפתיע, הטווח המוצהר היה דומה מאוד לטווח האמתי.

לגבי עצם ההחלטה לעבוד לאופניים:
זה פשוט כלי נפלא! מבחינת טווח, בתחילת דרכם הייתי עושה כמעט 60 (!!) ק"מ בין טעינות. היום אני מפחד להיתקע בלי סוללה (ולהזיע, חו"ח) אז אני טוען בסוף כל יום (כ-18 ק"מ). אחרי מעל שנה, עם ממוצע של כ-80 ק"מ בשבוע, האופניים החזירו את הערך שלהם כבר מזמן, אפילו אם אני קונה סוללה חדשה.
הנסיעות ללימודים וחזרה לקחו לי ברכב כ-40 דקות בגלל פקקים ו/או חנייה. באופניים זה 20-25 דקות.
ואני לא מגיע מזיע!
מאז שיש אופניים, האוטו יכול להישאר בחנייה כל השבוע. אין מקום בסביבת ת"א שאני לא אעדיף להגיע אליו עם אופניים, מטעמי חנייה ותנועה.
אני ממליץ בחום.

itayhi
19-09-12, 12:08
רון תודה, ההתנצלות התקבלה זמנית. אתה מתבקש במהרה למצוא מקום מגורים חלופי... :P

ולעניין, ירדתי מעניין הקיט. אני הולך על אופניים קומפלט, לא מתקפלות ולא נישאות. ה"בית" הוא בית קרקע ללא מדרגות
ואין בעיית טעינה גם בחצר.

הטווח המוצהר פחות מעניין אותי. הכל פה זה מרחקים של 3-4, מקסימום 7-8 ק"מ.

ביררת כבר עלויות של סוללה חדשה? איזה סוללה/מנוע אצלך, 24 או 36 וולט?

תודה.

איתי

אוקטבה
19-09-12, 19:48
איתי שלום,

מה דעתך על קורקינט חשמלי?

יש לי אחד שאתה יכול לקחת לנסיון/לרכוש אם ימצא חן בעיניך.

צחי
0544-525942

רון נחמן
20-09-12, 20:21
רון תודה, ההתנצלות התקבלה זמנית. אתה מתבקש במהרה למצוא מקום מגורים חלופי... :P

ולעניין, ירדתי מעניין הקיט. אני הולך על אופניים קומפלט, לא מתקפלים ולא נישאים. ה"בית" הוא בית קרקע ללא מדרגות
ואין בעיית טעינה גם בחצר. (רק קטנה קטנונית - אופניים זה זכר. אפילו זוג זכרים)

הטווח המוצהר פחות מעניין אותי. הכל פה זה מרחקים של 3-4, מקסימום 7-8 ק"מ.

ביררת כבר עלויות של סוללה חדשה? איזה סוללה/מנוע אצלך, 24 או 36 וולט?

תודה.

איתי

כרגע אני כבול לעיר הזאת, בחוזה של לימודים (לי ולזוגתי)... אבל ברגע שאוכל אני אשתדל לשפר את הסעיף הזה.

סוללה חדשה זה סיפור לא זול (בהשוואה למחיר האופניים) - כ1500-2000 ש"ח (!). סוללת ליתיום פולימור, 36V.
בכל מקרה היא עדיין מספקת את הסחורה (בדיוק אתמול שכחתי לטעון, והיא החזיקה בלי בעיה את הסיבוב פעמיים).
המנוע הוא 150W אם אני לא טועה, כפי שאושר בתקן המקורי.

אגב, טעיתי בעניין הטווח הנוכחי - מדובר על כ-6.5 ק"מ לכל כיוון ולא 9 כפי שטענתי (כך עפ"י גוגל מפס)

גיא
24-09-12, 00:40
יש בפורום הטיסנים החביב עלי כמה וכמה פרוייקטים של הסבת אופני הרים לאופני חשמל. מדובר על עבודה קלה ופשוטה וחחקים בסביבות 150$

וסוללה לא צריכה לעלות יותר מ70-90$

בדוק. מנסיון.

פשוט לא לקנות מאיפה שיקר :-)

מאוחר עכשיו ואני בסלולרי .. מי שמתעניין שידבר איתי מחר.

SGS2 ..

itayhi
24-09-12, 02:31
צחי, לקורקינט אין תקינה בארץ ולכן מבחינתי זה לא רלוונטי. זה גם לא כלי שאישתי תיסע עליו עם ילדה...

רון, איכשהו פיספסתי את התגובה שלך....
איפה ראית לעזאזל שפניתי לאופניים כנקבות???
המנוע שאושר בתקן הוא 250W. סוללה אכן בטווח המחירים שכתבת +-

גיא, אני אשמח לדעת איפה קונים מצבר ליתיום 36V 15-20A ב90$
ריפרפתי שם קצת, זה לא כ"כ זול. בטח שלא מאוד פשוט.
ולבנות בחלקים אופניים רציניים זה מ א ו ד יקר (מדברים שם על 10K ) ולא חוקי...

לצרכים שלנו קניתי לפני 3 ימים את האופניים האלו www.swiftbikes.co.il ומפה לשם מסתבר שהיבואן
הוא מכר ותיק מימי התיכון העליזים. אחרי העלאת זכרונות מטופשים ושיחות על הא ודה התחלתי גם לשווק אותם במסגרת ההחנות האינטרנטית שלנו.
וזה המקום לספר (ואני מקווה שהמנהלים לא ישחטו אותי) שמזה כחודשיים זוגתי ואנוכי הם הבעלים של www.nuli.co.il מוצרים אקולוגיים לקטנטנים ולמשפחה.

אחת מהסיבות לקניית האופניים היו הנסיעות הכמעט יומיומיות לדואר ע"מ לשלוח חבילות ללקוחות...
הבחור נוסע על האופניים האלו כבר שנה וחצי (הביא זוג או שניים לתקינה במכון התקנים ומשרד התחבורה) ומבסוט לאללה!

איתי

GodsFather
03-01-13, 16:31
זמן להקפיץ!

עברה תקופה, איך האופניים ? איזה דגם קנית ?

אני בוחן את האופניים המתקפלות משולבות מנוע חשמלי או קורקינט חשמלי מתקפל כדי שאוכל לעלות איתם לרכבת.

חייב להגיד שהמחירים פשוט בשמיים, אבל אני מנסה להיות עם ראש פתוח ולקוות שאני לא זה שצועק פה "המלך הוא עירום".

אז מה אתה אומר איתי ?

Saar
03-01-13, 21:27
הי,

חפש ביד 2, חברת הייטק מסויימת מרחובות חלקה לכל עובדיה אופניים חשמליים במתנה (לפי מיטב הבנתי שווים מעל 5500שח לזוג)
מדובר על 400 זוגות שחולקו ורבים מהם נמצאים ביד 2....
(חדשים לחלוטין)
סער

סופת המדבר
03-01-13, 21:33
יש לי קורקינט 24V יותר רצינית מהצעצועים שמוכרים ב'מאמא יוקרו'' וכו'
מצברים יחסית חדשים
מתקפלת
אין לי מושג כמה טווח נסיעה כי מה שההיתי נוסע היה רק ''מסביב'' לבית
אם אתה מעוניין דבר איתי
כרגע חסרה לה רצועה אבל יסודר בקרוב

itayhi
05-01-13, 23:10
הי,

חפש ביד 2, חברת הייטק מסויימת מרחובות חלקה לכל עובדיה אופניים חשמליים במתנה (לפי מיטב הבנתי שווים מעל 5500שח לזוג)
מדובר על 400 זוגות שחולקו ורבים מהם נמצאים ביד 2....
(חדשים לחלוטין)
סער

+1 גם יש לי חבר שעובד שם וקיבל אופניים. מוכר אותם חדשות בניילון ב4500 ש"ח
(לא מנסה לפרסם חלילה, רק שתקבלו פרופורציות על המחיר)

אני רוכב (ומשווק - גילוי נאות) על אופניים שאינם מתקפלים. מה שנקרא "אופניים עירוניים" סטייל וינטג' :cool:
איכותיים מאוד בשימוש יומיומי. לרוב ק"מ בודדים ולעיתים גם מעל 15. כל יום.
גלגלים 26", שמקנים נוחות ויציבות טובים בהרבה מהגלגלים הקטנים/קטנקטנים שהמתקפלים מצויידים בהם.
סבל נורמאלי וסלסלה קדמית :)
משמשים אותי לכל נסיעות המכולת הקטנות, טמבוריה, בנק וכד'
משלוחים (של החנות שלנו) בהוד השרון וכפ"ס .
לא צריך עוד רכב כששמים את האוטו במוסך :D
זוגתי שתחיה רוכבת עם 2 הבנות (הגדולה בכסא ילדים מאחור והקטנה במנשא על הגב) לסידורים דומים.
פתרון גאוני שגם אם לא תמיד כלכלי ב100% הוא פשוט נוח ומרגיש נכון.

עלות החשמל זניחה לגמרי (כ20 אג' לטעינה)
מבחן הזמן יגיד אם הסוללה מחזיקה (כי פה קבור הכלב הכלכלי)

אני מרוצה לגמרי! מוזמנים בשמחה לסיבוב הדגמה :)

בקרוב צפוי להגיע גם הדגם המתקפל

שאלות נוספות?

איתי

GodsFather
05-01-13, 23:33
לצערי אני צריך משהו מתקפל כדי שיוכל לעלות לרכבת. אופניים או קורקינט. וכמובן לשאת משקל של כ85 ק"ג (שזה אני + לפטופ :) ).

אילולא הזיעה, לא הייתי חושב בכלל על משהו חשמלי...

הצעות למישהו ?

כל הטובים באמת עולים כמו קטנוע 50 סמ"ק... סוג של תסכול.

itayhi
05-01-13, 23:54
כנס לאתר שנקרא "חנן נסע ירוק" יש שם הרבה מידע בנושא הזה. )

אגב, צר לי להודיע אבל חנן עינב לוי שכתב את הבלוג (המצוין!) "חנן נסע ירוק" נפטר בשבוע שעבר
יהי זכרו ברוך.

http://www.galgalyarok.org/

http://www.bayadaim.org.il/2012/12/%D7%97%D7%A0%D7%9F-%D7%A2%D7%99%D7%A0%D7%91-%D7%9C%D7%95%D7%99-%D7%94%D7%90%D7%99%D7%A9-%D7%A9%D7%A9%D7%AA%D7%9C-%D7%98%D7%95%D7%A8%D7%91%D7%99%D7%A0%D7% 95%D7%AA/

איתי

TEDDY
05-01-13, 23:56
אמיר אבא שלי קנה לפני חודש אופניים מתקפלות את הדגם הכי טוב שיש מגלגלים ירוקים ליד הבית שלך 36v נסע עליהם חמש פעמיים והבין שזה לא בשבילו הם למכירה הרבה יותר זול מחנות ואין עליהם שריטונת אפילו ההיפך יש עליהם עוד ניילונים שהוא לא הוריד.
דבר איתי אם תרצה 0543107070

-->