PDA

צפייה בגרסה מלאה : ניפל עקשן שלא נפתח...

hem
17-09-12, 17:40
שנה טובה לכל חברי הפורום.
זקוק לעזרתכם / עצתכם המקצועית.
למי שזוכר, אני מתכוון להחליף את הבולמים בבליזר, אבל לפני כן הייתי חייב להחליף את צינורות שמן הבלמים הקצרים מדי שמורכבים כיום. הוזמנו צינורות מקוריים ארוכים יותר והיום לאחר חודשיים שהם שכבו בארון החלטתי שהגיע זמנם להיות מורכבים על הרכב.
שני הצינורות הקדמיים, הוחלפו ללא כל בעיה..!! הבעיה התחילה בצינור האחורי...להזכירכם, יש צינור מתכת קשיח שרץ לאורך הרכב, צמוד לשסי מחלקו הקידמי של הרכב, מהמשאבת בלמים ועד לחלקו האחורי שמעל הביצה בסרן האחורי. שם הוא מתחבר לצינור שמן גמיש ע"י ניפל. הצינור הגמיש יורד עד למרכזיה הקטנה שעל הביצה ומשם יוצאים שני צינורות קשיחים לבלמים שבגלגל. ובכן...אני לא מצליח לפתוח את הניפל של הצינור המתכת הקשיח...מה לא ניסיתי...מפתח ניפלים מיוחד..מפתחות מותאמים, פלייר פטנט ( ג'פקה ) דפיקות על המפתח...כמובן מיכל של WD40...והניפל עקשן ולא מוכן להיפתח...
אני מפחד " לגזור " את הצינור מתכת...במקרה כזה אני יהיה חייב לרכוש צינור כזה חדש ואני מניח שהמחיר שלו לא יהיה זול...
כרגע אני עם שני צינורות ארוכים חדשים קדמיים וצינור אחד אחורי ישן ועקשן....
עצות / הצעות / ועזרה יתקבלו בברכה.
שנה טובה וחג שמח
חמי
נ.ב
רציתי לצרף תמונה של הניפל העקשן, אבל משום מה נראה לי שמערכת הוספת התמונות באתר אינה עובדת..

שחר-סופה
19-09-12, 00:12
אני מפחד " לגזור " את הצינור מתכת...במקרה כזה אני יהיה חייב לרכוש צינור כזה חדש ואני מניח שהמחיר שלו לא יהיה זול...

אהלן חמי , שנה טובה ...
אין מה לדאוג , אין מה לפחד ... , תתאבד עליו !
החלפתי אצלי צינור בלם ימין אחורי וקניתי אותו ב "טכנו צינור " ביצחק שדה ת"א .
הבאתי איתי את הצינור הפגום- עבור המידות והתאמת ההברגה בניפל והכינו לי על המקום . העלות אם זכורה לי נכון היתה כ 130 שקלים
והוספתי צינור גמיש שקוף לציפוי והגנה על צינור הפלדה בתוספת של עוד כ 30 שקלים . זה כל הסיפור .
לענין פתיחת הניפל ... הפתעת אותי ...ניחה מפתחות מותאמים / מפתח ניפלים כי הם לא יעזרו אם הראש נשחק /טחון ...
אבל שגם ג'בקה לא עזרה ... אז נשאר רק לחמם טוב טוב לפני ואז להתאבד עליו עם הג'בקה ולסובב לשני הצדדים , לסגירה ופתיחה לאחר מכן ...
שיהיה בהצלחה .

שחר .

נ.ב : זה מתואר ויש תמונות בשרשור השיפוץ שלי בערך בעמוד 4 אם תהיה מעוניין .

asafk
19-09-12, 01:11
חימום יעבוד. מדובר בחומרים שונים לכן חימום יהיה יעיל במיוחד.

אסף.

hem
19-09-12, 08:26
בוקר טוב שחר ואסף.
אכן, גם אני הופתעתי מעקשנותו של הניפל הסורר הזה...לגבי חימום...כנראה שזה יהיה השלב הבא...
אני כמובן יעדכן.

תודה ויום נפלא
חמי

hem
23-09-12, 08:23
נפתח הסרבן..!!
אכן חימום של הניפל שיכנע אותו לוותר על עקשנותו...והוא נפתח.
הוחלף הצינור..
תודה לעוזרים
שבוע נפלא
חמי

-->