PDA

צפייה בגרסה מלאה : אוברול לקרבורטור

עודדוש
15-03-05, 08:29
שלום
יש לי מספר שאלות בנושא:
1) האם זהו טיפול תקופתי (לפי זמן או ק"מ), או פשוט מחכים שהוא יתחיל להסתם?
2) בצ'ילטון מתואר האוברול כפרוק, ניקוי, החלפת חלקים ואטמים לפי קיט והרכבה מחדש, האמנם?
3) היכן רוכשים קיט לאוברול ואלו סוגים קיימים?
4) האם טיפול מסוג זה מומלץ לבצע במכון עם כלים מתאימים המסוגל לבצע כיוונים לתערובת בצורה מדויקת?
5) כל המלצה ןדעה תתקבל בברכה.
תודה רבה
עודד

אלון_ק
15-03-05, 13:06
1. לפי הצורך. אולי יש תיאוריה לגבי הק"מ, אבל בסמוראי אין לך סיכוי להגיע אליו - הקרבורטור רגיש מאוד.
2. כן, כאשר החלפת חלקים היא לפי הצורך. אטמים מחליפים בכל מקרה.
3. בחו"ל יש הרבה, בארץ אני לא יודע - אבל כל מכון קרבורטורים ידע.
4. פעם הייתי בעד מכונים, אבל מאז שעידן עשה לבד אני בעד לעשות הכל לבד ורק אז לגשת למכון לכיוון סופי (בכ"ז אין לנו בדיקת 4 גזים וכד' בבית). אחרי הכל, אם עידן יכול - כמה קשה זה כבר יכול להיות? :lol:

המהנדס
15-03-05, 19:11
אני מניח שקיט שיפוץ נמכר במכשירי תנועה אם לא תזמין מ EBAY כי שם אני יודע שיש.
אני לא עשיתי זאת עם קיט שיפוץ - פשוט ניקיתי לא שיפצתי.
משפץ קרבורטורים אמר לי שאוטו כזה צריך לעשות ניקוי פעמיים בשנה (אני אומר פעם בשנתיים אבל נגיד...)
זה לא כל כך מסובך לפרק. רק תזכור לאן כל דבר הולך.
בזמן הפירוק תפרק כל בורג שאתה רואה תנקה עם חומר איכותי והכי חשוב עם לחץ אוויר זמין (קומפרסור זה חשוב :D )
אם אתה כבר שם שווה להכניס את המנגנון של הצ'וק למים חמים כדי לבדוק אם הוא עובד.

תצלם את הכל (במיוחד את הצינורות) כדי שתדע איך להרכיב חזרה.

אם לא מובן משהו תתקשר/שלח ה"פ אני אשתדל לעזור.

בהצלחה גבר. :wink:

עודדוש
16-03-05, 08:13
שלום
תודה רבה על התשובות ויש לי שאלות נוספות:
1) הקיט הוא ספציפי לקרבורטור של סמוראי או לכל מנוע 1300 לדוגמא שרייד אותו קרבורטור?
2) מה זה נוזל ניקוי קרבורטור, האם יש סוגים שונים מומלצים יותר?
3) במידה ואין בנמצא לחץ אויר, האם יבוש בשמש יעיל? נוזל הניקוי נדיף אני מניח?
4) האם כדי להצטייד בחלקים (בנוסף לקיט) וכלים מיוחדים לנושא ליתר בטחון (מרגע הפרוק אין רכב)?
5) שאלה גסה, מה החסכון הכספי בבצוע אוברול לבד?
תודה רבה
עודד

סמוראי 92
16-03-05, 14:51
שלום לך .
יש לי סמוראי ארוך שנת 88 ואני עשיתי אוברול לכל מערכת הדלק החל מפירוק מיכל הדלק ושטיפתו ועד לניקוי הקרבורטור והחלפת פילטר דלק וצינורות וואקום.

ערכה מתאימה דווקא התקשתי להשיג. כל חנות לחלקי רכב חשבה על ערכה אחרת ולבסוף הערכה שנראתה הכי קרובה הייתה של סוויפט לקרבורטור כפול (משמע קרבורטור שיש בו שני דלתות ולא זה של וובר) אני חושב שכדאי לך לנסות להשיג את הערכה המתאימה בחברה . בספר של היינס היה כתוב שכל קיט מגיע עם ציורים ואיורים - זה מה שכתוב בספר - אבל זו לא המציאות. נראה לי שבסוזוקי או באתרים בחו"ל יהיו את הערכות הי מקצועיות.

לגבי לעשות את הניקוי לבד אני מאוד ממליץ מדובר על חסכון גדול בשלוש שעות עבודה בערך. לגבי קומפרסור אני לא בטוח שאתה צריך שכן תרסיסי נוזלי הניקוי לקרבורטור מגיעים במיכלים עם לחץ גבוה מאוד והם מוציאים תרסיס חזק. יש כמה פירמות בעיקרון הבנתי שכולם טובות.
ערכה טובה עולה בערך 70 שקל ותוודא שיש שם כמה דיזות אטמים ואת הגומי השרשורי המתארך של משאבת התאוצה( נראה כמו קונדום קונוס קטן). תרסיס לניקוי קניתי 2 וזה מה שכדאי כי אחד לא מספיק. זה בערך 20 למיכל . ככה שיצא שהניקוי עלה בערך 110 שקל לעומת 500 כפי שהבנתי שעולה במכונים. וככה גם אני יודע שהוא נקי באמת.

אני עשיתי את הניקוי אצל "מכון ליאור" שזה הכינוי הפרטי שלי לליאור שהוא החצי השני בשועלי נתניה הידועים - הוא חבר והוא מקצוען אמיתי . הבנאדם מדבר אל הקרבורטור. ובכלל לכל חלק בסמו.

נ.ב
כשאתה פותח את הקרבורטור תיזהר משנה זהירות וזהירות נוספת כפולה ומכופלת שלא ייפלו לך הג'ולות הקטנות מהחורים הייעודיים שלהם. יש שתיים אחת קטנה מאוד, ואחת קטנה ממנה בהרבה משמע זעירונת פיצית ונחבאת. תיזהר תיזהר תיזהר.כפיר הזהיר אותי ולא הבנתי עד כמה שהוא צודק...

המהנדס
16-03-05, 20:11
לעשות את הניקוי עם ספריי לקרבורטור זו חובבנות לדעתי (וגם יקר יחסית).
אם אתה רוצה עבודה רצינית לך למכון לקרבורטורים ותקנה מהם חומר (או "תשאיל" כי זה חומר רב שימושי ויחסית יקר) מיוחד ומסריח בצורה יוצאת דופן . תעבוד עם קומפרסור .
יבוש בשמש לא טוב ולא יעיל הייבוש צריך להתבצע בעזרת לחץ אוויר.

אם אתה רוצה לעשות משהו טוב תעשה זאת בצורה רצינית כמו שהמכון לקרבורטורים עושה זאת אחרת סתם תפסיד זמן וכסף.

עודדוש
17-03-05, 11:35
שלום
מברורים אחרונים עולה שבמכשירי תנועה אין קיט מוכן פשוט אמרו "תבוא ותגיד לאלו חלקים אתה זקוק" והאמת שאין לי מושג.
בחיפוש באינטרנט לא מצאתי קיט לסמוראי ואשמח לקבל עזרה אם משהו מכיר אתר.
תודה רבה
עודד

asafk
17-03-05, 12:38
אני מנקה קרבורטורים על ידי פירוק כללי, כל החלקים מגומי מוחלפים (זה מה שהקיט כולל, בנוסף לסיכות של הדיזות בד"כ), כל החלקים ממתכת נכנסים לדלי פח קטן עם חומר ניקוי קרבורטורים לחצי שעה- זהירות- החומר הזה אוכל הכל, כולל ידיים, כולל חלקי גומי, כולל פלסטיק. כשהחלקים יוצאים מהחומר, שטיפה (במים, ואח"כ בנזין בשביל שלא יהיו שאריות מים) וייבוש בלחץ אוויר... ולהרכיב הכל לפי הספר (כולל מדידת גבה מצוף, מדידת מיקום הפרפר וכו'). כיוון על ידי שעון וואקום (אם יש יותר מקרבורטור אחד- שעון לכל קרבורטור. אם יש קרבורטור דו- שלבי- זה קצת יותר מורכב, אבל לומדים את הפרנציפ מהר מאוד)... וזהו. אני מבטיח שהתוצאות של הגזים יהיו מצויינות..

כשיש מעט נסיון, ספר ואת הקיט הנכון, לקרבורטור אחד זה לוקח בערך שעתיים, לרכב עם 3 קרבורטורים זה לקח לי 4 שעות.

אסף.

עודדוש
18-03-05, 18:14
שלום
בינתיים קניתי קיט שמאים לסוויפט, בחנות שנקראת כל חלק בת"א, אמרו לי שזה זהה לסמוראי, האמנם? האם כדי להכנס להרפתקה ללא לחץ אויר?
תודה רבה
עודד

סמוראי 92
18-03-05, 19:06
כנס כנס.

יש כמה דרכים לטיפול ברכב. יש את זו ש"כתובה בספר" אותה מייצג נאמנה המהנדס ויש את האחרת .

לטעמי האחרת עובדת היטב. גם אם זו שכתובה בספר עדיפה.

יכול להיות שאנשים אחרים יחלקו עלי אבל אני מדבר מתוך הנסיון שלי ושל עוד כמה סמוראים שאני מכיר טוב.

הקרבורטור יצא נקי מאוד . מה שכן אני ממליץ לקנות את הנוזל שאסף דיבר עליו, זה כבר שידרוג.

עודדוש
04-04-05, 08:45
שלום
עד עכשיו הצלחתי להשיג קיט קרבורטור של סוויפט אולם במכשירי תנועה אמרו לי שהקרבורטורים אינם זהים ושהם כבר לא מחזיקים את האטמים המתאימים. האם משהו יודע איפה אפשר להשיג קיט מתאים באזור המרכז? לחילופין האם משהו מכיר מכון קרבורטורים אמין שמכיר סמוראים באזור רחובות (למקרה שאתיאש סופית מהנושא)?
תודה רבה
עודד

dizza man
05-04-05, 01:46
"גזית" ליד מכון רישוי אלן בחולון ימכור לך אטמים ומה שתרצה רק תבוא עם הרכב

גם יבדוק לך ב4 גאזים שתראה אם אתה זקוק בכלל לניקוי

boaziko
11-04-05, 15:03
הייתי היום ב"כל חלק", חנות קטנה בת"א שמתעסקת בחלפים למערכות דלק.
הראתי לו את השרטוט של הקרבורטור מספר הרכב כדי שימצא את הקיט המתאים. מהשרטוט הוא אמר שלא נראה לו הגיוני שזה הקרבורוטור שיש לסמוראים בארץ. אחרי בדיקה מתחת למכסה מנוע, הבחור אמר שזה באמת לא אותו קרבורטור שמופיע בספר הרכב, אלא אותו קרבורטור כמו של הסוויפט.
ערכה - 80 ש"ח - גומיות, אטמים, משאבת תאוצה..
תסלחו לי על הפארנויה... אבל מה עכשיו ..?! רציתי לעבוד לפי ספר הרכב (יש שם המון עשה וכמה אל תעשה.. שלא לדבר על המידות לכיוונים וכו..)
לא בא לי פשוט לפתוח ולראות מה יהיה...
אסף כתב

כשיש מעט נסיון, ספר ואת הקיט הנכון,

אז אולי יש את הקיט הנכון..
נסיון אין בכלל..
ועכשיו אין גם ספר..

מה אני מנסה להגיד - בכל הדיונים על הקרבורטור כל אחד זרק טיפ קטן (הגולה.. המחט.. לחץ אויר..)
האם משהו (סוזי... :roll: ) ששיפץ קרבורטור יכול להרים את הכפפה ולעשות קצת סדר -
-סדר פירוק (+ דגש על מה לא לפרק)
-החלפת חלקים.
-הרכבה + כיוונים.

אני מבטיח אח"כ תיאור מלא + תמונות לשיפוץ קרבורטור לכל בעלי הסמוראים...

עודדוש
11-04-05, 15:37
כל הכבוד בועז.
אני התייאשתי והלכתי למכון קרבורטורים בסוף שבוע. הוא גם אמר שבאמת הקרבורטור כמו בסוויפט, ולא כמו בספר. התבוננתי בזמן שהוא עבד וקבלתי קצת הסברים. לטענתו כל עוד אין בעיה בדיזות או במשאבת התאוצה אין צורך להחליף. הוא נקה והחליף רק את האטמים.
בועז אם אתה מהמרכז אשמח לקחת אתך חלק בעבודה (התחלפנו :lol: ).
בהצלחה
עודד

המהנדס
11-04-05, 16:56
בועז אתה מוזמן אלי . יש לי חומר ניקוי.ואפילו קצת זמן.
אמרתי לך אין מה לפחד לפתוח אותו.
תמונות והסברים לא נראה לי שיעזרו כאן. זה כמו אוברול למנוע אי אפשר ללמוד בהתכתבות למרות שזה ממש קל כשעושים את זה לבד.

danip
11-04-05, 16:56
בןעז תגיד לי כשאתה פותח את הקרבורטור אין לי ניסיון
אבל אשמח לבוא ולתמוך :lol:

המהנדס
11-04-05, 17:02
-סדר פירוק (+ דגש על מה לא לפרק)
אין כאן סדר קבוע מראש וכל מה שאתה יכול לפרק תפרק

-החלפת חלקים.
חלקים שקנית תחליף :D

-הרכבה + כיוונים.

אין מה "לכוון" יותר מידי זה בנוי מדיזות (קבועות) שאין אפשרות "לכוון "אותן.
כעקרון עושים "כיוונים" כשזה מורכב וגם אז זה לא בעיה (אין לך מזגן = פחות לכוון)

boaziko
11-04-05, 18:03
אין כאן סדר קבוע מראש וכל מה שאתה יכול לפרק תפרק

זו אחת הבעיות - בספר כתוב על אי אלו ברגים - לא לפתוח!!!! לא בא לי להרוס... כך שבכל זאת - אם יש למשהו - "אל תעשה" אלו ואחרים - זה הזמן לשתף..

airzax3
12-04-05, 14:51
הי בועז
עדכן אותי אם אתה הולך לפרק ואפשר לבוא להפריע
אני אשמח ללמוד

boaziko
14-04-05, 13:23
טוב, לכל מי שהביע התעניינות
התפנה לי זמן היום , כנראה אני אתחיל לפרק היום אחה"צ... זה בטח יגרר למחר בבוקר.
מי שמעוניין מוזמן.
אסף, אני מקווה שאתה באיזור :roll:

boaziko
16-04-05, 03:02
לסיכום:
התחלתי בפירוק הקרבורטור עצמאית בסלון ביתי. אחרי שניים וחצי חלקים על השולחן הבנתי שאין סיכוי שאני מצליח לעקוב אחרי כל החלקים.
הבעיה העקרית היא שאני לא מבין בכלל איך הדבר הזה עובד כך שלא יכולתי ליצור לעצמי שום רצף הגיוני בכל מה שנוגע להרכבה העתידית - וזה רק החלקים החיצוניים...
ניסיתי להתחיל לעבוד בצורה שיטטית ע"י רישום, אבל הבנתי שזה גדול עלי ואני לא אצליח להרכיב.. נכנעתי.
עידן שמע את קריאות התבוסה, כך שלמחרת מצאתי את עצמי יושב איתו ועם דני אצלו בבית.
הקרבורטור פורק, נוקה והורכב :D
לצערי אין לי תמונות. גם לא היה לנו זמן. וגם (וכאן גיליתי את הסיבה מדוע אף אחד לא נתן פה סדר פעולות לפירוק והרכבה) כי זה חתיכת עבודה לעקוב אחרי הכל ולרשום, וגם כי פשוט אין לי ממש הסברים.. :oops: פשוט פירקנו ברגים והשתדלנו לזכור מאיפה הם יצאו...

אז למה אני כותב לכם את כל זה..?!
כיוון שעושה רושם שהרבה מאיתנו מתחבטים בנושא הטיפול בקרבורטור, ואני רוצה לספר לכם שאחרי העבודה הזאת...... אני לא הרבה יותר חכם..
אמנם למדתי, ואני יודע קצת יותר, אבל כיוון שההבנה שלי במכונאות שואפת לאפס, הפריע לי מאד שאני לא ממש מבין מה הולך שם, ובעצם אני רק מנסה לזכור מה היה איפה.
אבל ככה לומדים...
לומר לכם שפעם הבאה אני לא יהסס לפתוח אותו? לא.
לומר לכם שזה אפשרי? בודאי.

לסיכום הסיכום :
ביום ראשון אני אלך לעשות בדיקת גזים, לכוון אותו סופית ולראות אם בעיית צריכת הדלק שלי נפתרה..

אני חייב לציין שוב את הנכונות של האנשים באתר הזה לעזור - עידן ישב איתי על הקרבורטור הזה בארבע השעות הפנויות היחידות שיש לו בסוף שבוע הזה, בין משמרת אחת לשניה.. וזה בלי להסס בכלל. אז תודה!!
ותודה לדני, שקיבל את העבודה הכי מסריחה... שעה הוא ישב לנסות לגרד את האטם התחתון של התושבת שפשוט סרב להתנתק.

נ.ב - תזהרו מהחומצה הזאת!!!!

boaziko
16-04-05, 03:43
אגב, הקיט שיפוץ הוא באמת הקיט שניתן לי. זה קיט לקרברוטור של סויפט.
לאנשי המרכז - "כל חלק" רחוב בית הילל 20 ת"א.

המהנדס
16-04-05, 11:54
הכוויות של החומצה שוות את ה 500 שקל (עבר לי ברגל וחוזרת התחושה לידיים :lol: ).
אני מניח שהבנת למה צריך אותה כל כך ולמה צריך קומפרסור.
חוץ מזה חשבתי על זה ... כמו שאתה לא ממש סומך על מוסכניקים -- למה שתסמוך על משפץ קרבורטורים שיעבור כמונו בדקדקנות על כל החלקים וינקה הכל כמו שצריך ?
עם כל המיומנות שבעולם אי אפשר לפרק הכל ולנקות הכל תוך חצי שעה כמו שהם עושים.
כשאתה עושה לבד אתה יודע בדיוק מה יש לך.
בכל מקרה פעם שניה יותר קלה מהראשונה ואני בטוח שהשלישית שלי תהיה הרבה יותר מהירה וקלה .
תעשה חשבון שכל חצי שנה (ככה ההוא מהקרבורטורים אמר לי שצריך להיות) אתה צריך לשרוף 500 שקל .... ועל מה ? על 3 שעות עבודה ? וגם אז אתה לא בטוח ב 100% שלא עבדו עליך ורק ניקו אותו חיצונית / ניקו אותו פנימית ולא החליפו חלקים / לא זה ולא זה.

ולסיום . אני יודע שהחבר'ה מהניקוי קרבורטורים לא מבינים יותר ממני וממך ב"איך זה בדיוק עובד" (כ"כ הרבה קרבורטורים/הזרקות יש והם מבינים את כולם לעומק ?) הם פשוט מפרקים זוכרים איך זה היה מנקים ומחזירים .

אז שלא יעבדו עליכם. :wink:

צביקה קרבורטור
11-03-06, 12:02
הכוויות של החומצה שוות את ה 500 שקל (עבר לי ברגל וחוזרת התחושה לידיים :lol: ).
אני מניח שהבנת למה צריך אותה כל כך ולמה צריך קומפרסור.
חוץ מזה חשבתי על זה ... כמו שאתה לא ממש סומך על מוסכניקים -- למה שתסמוך על משפץ קרבורטורים שיעבור כמונו בדקדקנות על כל החלקים וינקה הכל כמו שצריך ?
עם כל המיומנות שבעולם אי אפשר לפרק הכל ולנקות הכל תוך חצי שעה כמו שהם עושים.
כשאתה עושה לבד אתה יודע בדיוק מה יש לך.
בכל מקרה פעם שניה יותר קלה מהראשונה ואני בטוח שהשלישית שלי תהיה הרבה יותר מהירה וקלה .
תעשה חשבון שכל חצי שנה (ככה ההוא מהקרבורטורים אמר לי שצריך להיות) אתה צריך לשרוף 500 שקל .... ועל מה ? על 3 שעות עבודה ? וגם אז אתה לא בטוח ב 100% שלא עבדו עליך ורק ניקו אותו חיצונית / ניקו אותו פנימית ולא החליפו חלקים / לא זה ולא זה.

ולסיום . אני יודע שהחבר'ה מהניקוי קרבורטורים לא מבינים יותר ממני וממך ב"איך זה בדיוק עובד" (כ"כ הרבה קרבורטורים/הזרקות יש והם מבינים את כולם לעומק ?) הם פשוט מפרקים זוכרים איך זה היה מנקים ומחזירים .

אז שלא יעבדו עליכם. :wink:
מהנדס יקר שלום רב!
לא יכולתי שלא להגיב לך לאחר קריאת ההשמצות שלך,בנוגע למכוני קרבורטורים,
ולגבי העלות של השיפוץ יחסית לשעות העבודה!
אם אתה לא בטוח ב100 אחוז, באם עובדים עליך, ורק ניקו אותו חיצונית, ולא ניקו אותו פנימית,
ולא החליפו חלקים, אל תיגש למכון קרבורטורים, שאין לך אמו מלא בו , ביושרו באמינותו, וברקורד
המקצועי שלו, בכל ענף יש שרלטנים/ חובבים וחאפרים,ברר תחילה וקבל המלצות מאנשים על בעלי מקצוע בענף הקרבורטורים, לפני שאתה משמיץ את כולם, ועושה חשבון כמה השקעת על עבודה של שלוש שעות ויותר!
אם אתה עושה חישוב כלכלי, תעשה את החשבון הבא: השקעת בבממוצע 1.5 שקל ליום במשך שנה, ובאם קיבלת חיסכון של 30% חיסכון בדלק לפחות, ושקט נפשי ובטחון ואחריות, לשלושה חודשים לפחות, (אני אישית נותן שישה) הדלק שאתה חוסך מחזיר את ההשקעה בזמן הקצר ביותר, הכל לפי כמות הנסיעות שלך כמובן..!
ומה עם השקט הנפשי?!
נכון נילקח לך חדוות היצירה, והסיפוק של עבודת העצמית, והאגו שבא עם זה. השאר זא. לנסיעת שטח הבאה, עם נסיעה חלקה יותר , תאוצה טובה יותר וסיפוק!
מקווה שנהנתם מהקריאה עד כה!
תגובות רבות בוודאי , יגיעו , והרכה, אני מודע לכך, ומצפה לכך באהבה!
שלכם
צביקה

המהנדס
11-03-06, 17:34
צביקה העלת שירשור ישן מן האוב.
אם פגעתי בציבור מסויים (כולל אותך כבעל מקצוע ) אני מתנצל זו לא הייתה הכוונה.

אחרי שביצעתי עוד 7 ניקויי קרבורטורים נוספים של סמוראי (של רכבים שונים) לוקח לי היום שעה+.
אני חושב שאתה צודק במאה אחוז ,שווה ללכת לניקוי קרבורטורים במכון מוסמך -- אם יש לך פרייבט שלא נתקע על זה בשטח, או אם אתה סומך על המזל שלך שלך זה לא יקרה.

כבנאדם שמטייל בשטח ונתקל ברכבים שנתקעים על בעיות שונות ומשונות לדעתי שווה לדעת איך עושים את זה לבד - אתה יכול לשאול את שיה (SHAYA) חבר בפורום , ואת חבורת ה"גמדים" שאני מטייל איתה איזה כיף כשרכב נתקע עם קרבורטור סתום בשטח (בלי אפשרות להניע בכלל וספריי קרבורטור לא ממש עזר) באמצע טיול של כמה ימים בשטח.
תוך שעה וקצת הקרבורטור פורק נוקה והוחזר והרכב המשיך את הטיול בלי בעיה.

קישור לשירשור של התקרית המדוברת (אתה יכול להעיף מבט מהודעה מס' 70 והלאה):
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=9520&page=4&pp=20

שבוע הבא אנחנו יוצאים לירדן , תאר לך שזה יקרה לנו בשבוע הבא באמצע המדבר הירדני ? לגרור את הרכב לארץ בגלל קרב' סתום ...

לדעתי מה שאתה יכול לעשות בעצמך (ניקוי קרבורטור של סמוראי לא דורש דוקטורט בפיזיקה שימושית) אל תשאיר לאחרים - אני משתדל לעשות לא רק את ניקוי הקרבורטור לבד , אלה כל מה שאני יכול ללמוד ולדעת לעשות לבד ברכב - חשמל,מסגרות,פחחות,צבע,מכונאות,אלקטרוניקה ,תפירה וכהנה וכהנה.
לפי מה שאני הצלחתי להבין זו הרוח של רוב שוכני האתר הזה.

אני לא פוסל בעלי מקצוע - להיפך, מי שלא יכול או אין לו זמן ללמוד לבד ולבצע לבד שיילך לבעל מקצוע.
בעל מקצוע יעשה את העבודה יותר טוב, בהנחה שהוא אמין , אין לי ספק בכך אבל לא לשם כך האתר הזה קיים - צריך לזכור שבראש ובראשונה זה אתר לג'יפאים - אנשים שנוסעים ולפעמים נתקעים בשטח.
צביקה אני בטוח שעכשיו אתה מבין מה היתה הכוונה שלי.

שבת שלום לכולם.

צביקה קרבורטור
11-03-06, 20:05
צביקה העלת שירשור ישן מן האוב.
אם פגעתי בציבור מסויים (כולל אותך כבעל מקצוע ) אני מתנצל זו לא הייתה הכוונה.

אחרי שביצעתי עוד 7 ניקויי קרבורטורים נוספים של סמוראי (של רכבים שונים) לוקח לי היום שעה+.
אני חושב שאתה צודק במאה אחוז ,שווה ללכת לניקוי קרבורטורים במכון מוסמך -- אם יש לך פרייבט שלא נתקע על זה בשטח, או אם אתה סומך על המזל שלך שלך זה לא יקרה.

כבנאדם שמטייל בשטח ונתקל ברכבים שנתקעים על בעיות שונות ומשונות לדעתי שווה לדעת איך עושים את זה לבד - אתה יכול לשאול את שיה (SHAYA) חבר בפורום , ואת חבורת ה"גמדים" שאני מטייל איתה איזה כיף כשרכב נתקע עם קרבורטור סתום בשטח (בלי אפשרות להניע בכלל וספריי קרבורטור לא ממש עזר) באמצע טיול של כמה ימים בשטח.
תוך שעה וקצת הקרבורטור פורק נוקה והוחזר והרכב המשיך את הטיול בלי בעיה.

קישור לשירשור של התקרית המדוברת (אתה יכול להעיף מבט מהודעה מס' 70 והלאה):
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=9520&page=4&pp=20

שבוע הבא אנחנו יוצאים לירדן , תאר לך שזה יקרה לנו בשבוע הבא באמצע המדבר הירדני ? לגרור את הרכב לארץ בגלל קרב' סתום ...

לדעתי מה שאתה יכול לעשות בעצמך (ניקוי קרבורטור של סמוראי לא דורש דוקטורט בפיזיקה שימושית) אל תשאיר לאחרים - אני משתדל לעשות לא רק את ניקוי הקרבורטור לבד , אלה כל מה שאני יכול ללמוד ולדעת לעשות לבד ברכב - חשמל,מסגרות,פחחות,צבע,מכונאות,אלקטרוניקה ,תפירה וכהנה וכהנה.
לפי מה שאני הצלחתי להבין זו הרוח של רוב שוכני האתר הזה.

אני לא פוסל בעלי מקצוע - להיפך, מי שלא יכול או אין לו זמן ללמוד לבד ולבצע לבד שיילך לבעל מקצוע.
בעל מקצוע יעשה את העבודה יותר טוב, בהנחה שהוא אמין , אין לי ספק בכך אבל לא לשם כך האתר הזה קיים - צריך לזכור שבראש ובראשונה זה אתר לג'יפאים - אנשים שנוסעים ולפעמים נתקעים בשטח.
צביקה אני בטוח שעכשיו אתה מבין מה היתה הכוונה שלי.

שבת שלום לכולם.
עידן שלום רב!
ראשית התנצלותך הכנה התקבלה!
שנית אין לי שום בעייה עם אנשים שכמותך, ועם פורום כזה הדוגל בשיטת העשה זאת בעצמך, ולא נרתע מקשיים, למרות שהפעם הראשונה היא קשה, ולוקחת 5 שעות, עם הרבה זיעה ותסכול, בפעם החמישית, זה יקח שעה, ועם ברבה נחת וספוק עצמי!
כוונתי לו לאנשים שכמותך, וכמו חנן שיש להם את זה, והרצון לעשות את זה לבד, הוא השקול הראשוני העומד לנגד עיניהם, וכמובן שאני מכבד זאת ומעריך זאת!
ואכן אני הבנתי בתחילה שזה הרוח , של רוב שוכני וחברי האתר והפורום הזה!
מה שחרה לי זה ההאשמה הכוללנית. שמשתמעת מדברייך, שכל בעלי מכוני הקרבורטור בארץ, אינם מפרקים כלל את הקרבורטור, וומשתמשים בספריי קרבורטור לנקוי חיצוני בלבד, ללא החלפת הקיט, וללא ניקוי פנימי, וטבילה בחומר, וגובים על כך 500 ש"ח!
זהו פגיעה בציבור שלם העובד , ומתפרנס קשות בימים אלה לפרנסתו, בעידן של מקצוע שנכחד מהעולם!

בתקווה שעכשו הבנת את הצד שלי!
נ.ב+ אני אוהב מאד את המקצוע שלי, ותאמין לי שאני יודע אחרי 26 שנה בענף טוב מאד איך שזה עובד, ואכן אני מסכים איתך שאתה יכול להסתפק בתואר"מהנדס". ואינך זקוק לדוקטוררט בפיזיקה גרעינית, על מנת לשפץ קרבורטור של סמוראי, אך כמה כמוך יש בקבוצה שתבוא איתך לטיול
במדבר הירדני?!
בברכה
צביקה

רפי47
11-03-06, 21:12
במכון קרבורטורים מקצועי והמכבד את עצמו מבצעים עוד כמה פעולות שהחובבן לא מבצען ולכן עבודתו היא "על בערך" וכוונתי להכנסת מדיי אל כל חריר של הדיזה ובדיקת הקוטר שאכן הוא תואם למה שכתוב על הדיזה (ויש כאן הפתעות), בדיקת וכוון גובה מצוף הדלק בקרבורטור וגובה השסתום הסוגר מעבר הדלק לתא המצוף. במשנק (צ'וק) אוטומטי ביצוע כוונים ולאחר הרכבת הקרבורטור המשופץ ברכב בדיקה של לפחות גז אחד CO ובצוע כוונים של הקרבורטור הן למינימום של זהום אויר והן לתצרוכת דלק נמוכה ופעולת מנוע טובה.
בברכה - רפי לין

kd2
11-03-06, 21:55
גם מדובר פה על גיפים שרובם רכב שני או שלישי לטיולים.
צריכת הדלק גם אם תהיה 1/8 במקום 1/10 לא תשנה הרבה.
ברכב לשימוש יום יומי זה הרבה בכסף.
ישנו גם הסיכון שלוקחים בפגיעה במנוע וכיבוי הרכב בדיוק בזמן שצריכים אותו לפעמים לא שווה את זה.
מי שיש לו את החוש יכול להגיע לשיפוץ וכיוון טוב ואפילו טוב מאוד אך לא כל אחד מוכשר.
אך כשזה מגיע לתצרוכת דלק אין מה לעשות.
שלא תבינו לא נכון, אני מתקן בעצמי את הקרבורטורים של הכלי הרכב שיש לי ולחברים שלא משמשים לנסיעה יום יומית ( באגי, טרקטורון,טוסטוס, רכבי פנאי שלא נוסעים יותר מידי ) וזה ממש לא מסובך ואפשר עם הזמן להגיע לאחלה ביצועים וצריכת דלק מעולה אבל שוב זה לא כמו רכב יום יומי שההפרש יוצא יקר.
תשאלו את צביקה יש גם קרבורטורים שהם חולרות אמיתיים מחורבנים לכיוון ולשיפוץ.

bobsfog
03-12-07, 15:59
לא קשור במאה אחוז אבל זה עדיף מלפתוח שרשור חדש...

מאיפה אני משיג משאבת תאוצה חדשה או משומשת במצב טוב. שלי התחילה להתפורר והקרבורטור מגמגם.
חיפשתי בכמה מקומות וכל מקום אמרו לי להביא להם דוגמא.
זה קצת בעייתי להביא דוגמא כי אחרי הכל הרכב צריך להגיע למקום בשביל לקנות את המשאבה.
אם למישהו יש משאבת תאוצה להביא לי כדוגמא זה יעזור לי מאוד.
האם יש לקנות במכשילי תנועה? כמה אמור לעלות? הרגע דיברתי איתם והם לא יודעים מה זה משאבת תאוצה.
יש תחליפי? כמה אמור לעלות?

צביקה, אולי אתה תוכל לחסוך לי את כל הבלאגן ותדע בדיוק על מה מדובר. ואני יבוא לקנות ממך אחת חדשה.
תודה רבה לעונים.

צביקה קרבורטור
03-12-07, 23:33
לא קשור במאה אחוז אבל זה עדיף מלפתוח שרשור חדש...

מאיפה אני משיג משאבת תאוצה חדשה או משומשת במצב טוב. שלי התחילה להתפורר והקרבורטור מגמגם.
חיפשתי בכמה מקומות וכל מקום אמרו לי להביא להם דוגמא.
זה קצת בעייתי להביא דוגמא כי אחרי הכל הרכב צריך להגיע למקום בשביל לקנות את המשאבה.
אם למישהו יש משאבת תאוצה להביא לי כדוגמא זה יעזור לי מאוד.
האם יש לקנות במכשילי תנועה? כמה אמור לעלות? הרגע דיברתי איתם והם לא יודעים מה זה משאבת תאוצה.
יש תחליפי? כמה אמור לעלות?

צביקה, אולי אתה תוכל לחסוך לי את כל הבלאגן ותדע בדיוק על מה מדובר. ואני יבוא לקנות ממך אחת חדשה.
תודה רבה לעונים.
בוב ספוג שלום רב!
לצערי אינני מוכר חלקי חילוף לקרבורטור אסור לי לפי החוק ולפי הרשיון שיש לי ממשרד התחבורה.
שנית משאבת התאוצה לא נמכרת בנפרד, וההיא חלק בלתי נפרד מקיט שיפוץ מושלם.
אולי תפרט תחילה מהיכן הגעת למסקנה שהיא מתפוררת, ומה תופעת הלוואי?
בברכה
צביקה

bobsfog
04-12-07, 08:38
פירקתי את הקרבורטור לצורך ניקוי ושיפוץ
וראיתי שהיא קצת מתפוררת.
הבעיה ככל הנראה נפתרה
אני יעדכן בערב שהקרבורטור יורכב בחזרה.

bobsfog
05-12-07, 07:57
אתמול בלילה בעזרתו של חבר יקר שהוא מבין גדול בסמוראים
סודר הקרבורטור