PDA

צפייה בגרסה מלאה : רעשים בהאצות בלחיצת מצמד + אטם משאבת נוזל בלמים (סמוראי)

בז'ה
15-03-05, 14:16
שלום,
הג'יפ אצלי רק שבועיים וכבר מתחיל להתפרק.
1) כשאני מאיץ ולוחץ על הקלאץ', כנראה שממש בנקודת הניתוק של הקלאץ' הסמו כאילו זורק עצמו מעט קדימה מההאטה ונשמא קול עמום, מאין "קלאק", שאני לא ממש בטוח מאיפה הוא בא. אותו קאלק נשמע גם כשהקלאץ' בדרך למעלה באותה הנקודה פחות או יותר ואם קצת גז.
גם כשהסמו בהילוך נמוך וטורים גבוהים ללא גז, אם אלחץ על הקלאץ' (ואפילו יפמפם אותו לבדיקה) הוא יעשה את אותו הקול.
אם אני רק מוריד הילוכים תוך כדי נסיעה (הגעה לרמזור) זה לא יקרה.
יש רעיונות?

2) במחסן חלפים בסוכנות הפורשה (איזה קלאסה) אין אטם פנימי למשאבת נוזל הבלמים (חלק 26 בספר שלהם). יש רעיונות מאיפה ניתן לקנות/להשיג?

תודה מראש.

danip
15-03-05, 15:38
קודם כול ברוך הבא :lol:

שנית בקשר לרעשים לי היה מקרה דומה שהתברר כצלב לא תקין בדרייבשפט האחורי,אז לדעתי כדאי לבדוק אותם.

טלסקופ
15-03-05, 16:11
1) גם לי יש בעיה דומה, שמופיעה רק כשהמנוע קר. הקלאצ' כאילו לא מפריד טוב. לדעתי מדובר בשמן צמיגי מדי (קר מדי). נסה לפמפם על הקלאצ' בניוטרל ותראה שהמצב משתפר מפמפום לפמפום.

2) עד כמה שידוע לי, חלפים לסמוראי אפשר להשיג במוסכים מורשים של סוזוקי (ולא של פורשה). אמנם אני בטוח שהגרמנים הלוזרים מפורשה מנסים לחכות את הטכנולוגיה העתידנית שיש בסמוראי, אבל אני לא בטוח שהחלפים שלהם זולים יותר.

המהנדס
15-03-05, 19:14
טלסקופ תנקז אוויר מהברקסים.

בז'ה (BAJA או BEJE ?) תבדוק חופשים בדריישאפטים/צלבים כהתחלה.

gil4
15-03-05, 22:36
1 .בהחלט נשמע כמו חופש בצלב\דרייבשאפט.
2 .אם זה ה"0"רינג ,אפשר להשיג בחנות חלפים.

טלסקופ
16-03-05, 08:58
המהנדס - לא הבנתי מה הקשר לברקסים. התופעה מופיעה גם כשאני לא לוחץ על הברקס, ורק כשהמנוע קר ועובד על טורים גבוהים (מתחמם). שחרור פדאל הקלאצ' (גם בניוטרל) מביא ל"קלאק" קטן, לירידה בסל"ד ולפעמים להרגשה ששמוליק (הסמו) "מנסה" לסוע קדימה (זה כמובן כשההנדברקס משוחרר, וכשאני לא לוחץ על הברקס).
בתחילה חשדתי שהקלאצ' לא מפריד טוב או מפריד בנקודה גבוהה מדי במהלכו של הפדאל, אבל אז שמתי לב שהדבר קורה גם כשהמנוע בניוטרל, כך שאין הילוך שהוא "חצי משולב".
כשהמנוע מתחמם ומגיע לטמפרטורת עבודה נורמלית הבעיה לא מורגשת.
מה יכולה להיות הבעיה?

אלון_ק
16-03-05, 18:08
טלסקופ (לא הגיע הזמן שתגלה לנו את השם לך?), אצלך יש חופש בסליפ-יוק האחורי, בצלב אחורי, בסליפ יוק שבין הגיר לטרנספר או בצלבים שבין הגיר לטרנספר. כשאתה משחרר את הקלאץ' בניוטראל הגיר מסתובב (תוצר לוואי של חיכוך מועט שיש שם. זה לא סיבוב שיניע את הרכב, אתה אפילו יכול לעצור את זה ביד, אבל זה שם). החיכוך הזה גורם לסיבוב קל של הדרייבשאפט, בו יש חופש באחת הנק' שהוזכרו קודם.
בשרשור הזה יש כמה וכמה שיטות לבדוק האם זו אכן הבעיה:
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=7727&highlight=%E7%E5%F4 %F9
אני מהמר על סליפ יוק אחורי. בדוק אותו כמו שבודקים צלב, אם יש חופש - זה זה.

בז'ה, סביר להניח שאצלך יש גם משהו דומה, אבל אצלך לא הייתי מהמר רק על הסליפ יוק. אצלך בהחלט הייתי הולך גם על צלב, כפי שהמליצו לך לפני. לך כדאי להוריד את הדרייבשאפט לרצפה ואז לבדוק צלבים, שמא אחד תפוס.

המהנדס
16-03-05, 20:20
טלסקופ טעיתי - זה לא קשור בכלל (מייחס זאת לעייפות שלאחר יום עבודה :D )
נקסוס צודק :D

טלסקופ
17-03-05, 13:50
קודם כל תודה.
אבל מבדיקת הדרייבשאפט האחורי לא עולה בעייה. (עם זאת, בדרייבשאפט הקדמי היה חופש גדול. הדרייבשאפט הקדמי מפורק וזרוק מאחורה באוטו. מישהו מוכר משופץ?). מה זה יכול להיות?
עוד שאלה - אם באמת יש חופש, ופשוט לא בדקתי טוב, זה לא אמור להפחית את התופעה המתוארת? הרי הסיבוב ה"חלש" של הגיר אמור ל"הבלע" בחופש.

דרך אגב - השם הוא יובי.

אלון_ק
17-03-05, 13:55
נניח שיש לך חופש (אני מאמין שיש לך ואתה לא מוצא אותו, זה הכל. קשה בהתחלה לדעת, לפעמים - קפוץ לעידן או בוא אלי, מה שיותר נח לך). כשאתה עוצר, הדרייבשאפט לרוב לא עוצר בגבול משרעת החופש אלא באמצע, לכן כשהגיר מסתובב הוא מגיע לקצה המשרעת במכה - זה הבום.

פרק דרייב אחורי, בדוק על הרצפה. אולי יש לך צלב תפוס? אולי אתה לא מבחין בחופש ביוק מתחת לאוטו?
בדקת את הדרייב האמצעי?

טלסקופ
17-03-05, 16:56
קודם כל, מר נקסוס, תודה וסחתיין על המקצועיות. הידע והרמה המקצועית פה בפורום מפתיעים אותי כל פעם מחדש.
אבל אחרי הסרטים שעברתי בפירוק הדרייבשאפט הקדמי, עד שאני לא רואה ניצוצות של הזכר של היוק של הדרייבשאפט שמשתפשף על הכביש, אחרי שהוא נתלש מהמקום, אני אפילו לא בודק את המצב....בטח שלא מפרק אותו :D (דרך אגב - יש למישהו מושג למה כשמפרקים את הדרייבשאפט האחורי צריך, לפי היינס, לנתק את המצבר?)
התופעה שתיארתי מלווה אותי מיום שרכשתי את שמוליק, מופיעה רק כשהמנוע קר.
אז כמו שקראתי בפורום באחד השירשורים, עד שלא ישבר, אני לא נוגע...

gil4
17-03-05, 19:03
אבל אחרי הסרטים שעברתי בפירוק הדרייבשאפט הקדמי, עד שאני לא רואה ניצוצות של הזכר של היוק של הדרייבשאפט שמשתפשף על הכביש, אחרי שהוא נתלש מהמקום, אני אפילו לא בודק את המצב....בטח שלא מפרק אותו :...
אל תעלב אני יהיה ישיר:תפרק את הדייב שאפט.אני לא יודע איזה סרט עברת עם הקידמי אבל פירוק דרייבשאפט, הוא בין הפעולות הקלות יותר באחזקת רכב.אם עם זה אתה לא מתמודד ,אתה לא בפורום הנכון.אז יאללה תפרק ותיבדוק ...

אלון_ק
17-03-05, 19:05
תעשה לפחות בדיקה כזו:
קבע את האוטו (בלם יד, סטופרים, מה שלא יהיה) ותניע. שים ניוטארל, צא מהאוטו, תשכב מתחת, תפוס דרייבשאפט אחורי ביד, סובב אותו לצד אחד. מסתובב וחוזר כשאתה עוזב? זה הבום שלך. לאיזה צד זה מסתובב אני לא זוכר וזה לא משנה - פשוט תנסה, לאחד מהם הוא יזוז.
אם הכל בסדר שם, נסה אותו דבר עם הדרייב העליון, בין הגיר לטרנספר.

שמע, אם לפרק דרייב זה סיפור בשבילך, אתה עושה משהו לא נכון. 8 ברגים ושתי מכות פטיש, לא אמור להיות יותר מזה. זכור שבהתחלה כל העבודה עם הכלים היא מסורבלת מעט וזה משתפר רק עם הזמן (תראה מכונאי סוגר משהו עם מפתח רינג, באיזה מהירות הוא עושה את זה). עניין של הרגל. אולי משום כך הפעולה היא כל כך קשה. בכל מקרה, הדרך היחידה להפטר מהבעיה היא להתאמן...
אין צורך לנתק מצבר.

טלסקופ
17-03-05, 19:54
אני כמובן סתם מגזים. אמנם הפירוק היה "מאתגר" (אני חושב שאם היתה לי רמפה או ליפט הסיפור היה הרבה יותר סימפטי), אבל בסופו, כשהצלחתי, הייתי המאושר באדם.

מחר בבוקר אני אעלה על בגדי עבודה, אחפש את ה WD40, אחפש את המפתח 14 מ"מ (כמובן שכשפירקתי את הדרייבשאפט הקדמי, הוא היה חסר...) ואבדוק את החופשים בדרייבשאפט האחורי.

גיל4 - לדעתי זה בדיוק הפורום בשביל אנשים כמוני - אנשים ללא רקע במכונאות שרוצים לטעום קצת מכונאות. הרי למקצוענים באמת יש מוסך משלהם, וסביר להניח שאם הם יפרקו את הדרייבשאפט הקדמי שלהם, הם לא יתקעו באמצע, ולא יצטרכו לשאול את נקסוס מה לעשות כשהדרייבשאפט לא מתנתק מהטרנספר. (פשוט נותנים לו בראש...)

אלון_ק
17-03-05, 19:58
את הWD תמצא ותשים היום. עדיף לך...

-->