PDA

צפייה בגרסה מלאה : התלבטות... טרופר , דיסקו או ריינג'.. הכל בנזין כמובן

tomerbt
22-09-12, 09:14
שלום לכולם, אני כרגע נמצא בהתלבטות בין 3 רכבים טרופר בנזין 3200, דיסקו 3900 או רינג' רובר.
כרגע אני עם ויטרה קצרה 1990 שעד עכשיו לא איכזבה אותי כמובן אחרי החלפת מנוע וטיפול עם יד על הדופק כל הזמן.
החלטתי שאני רוצה לעבור למשהו גדול יותר (וזול...לקניה) מצאתי בשוק 3 רכבים שעונים על הפרמטרים שלי והגעתי למבוי סתום.
את הטרופר אני קצת מכיר טבל לגבי שני הנבלות אין שמץ של מושג מה איתם. אני מבין שרכב שעלה בזמנו כמה מאות אלפי שקלים החלקים עולים בהתאם.
אופי השימוש שלי הוא שרוב השבוע אני עם הפרייבט ורוב הנסיעות עם הג'יפ הם בקטנה לסופר וטיולים ברמת קושי בינונית . מה שגם מעניין זה עלויות אגרות וביטוח לרכבים הנ"ל.
אודה לעזרתכם.....

raanan
22-09-12, 09:40
יש מס' קווים ומאפיינים לשנינו (ויטארה בעבר שלי, רצון "לגדול" יותר וזללן בנזין, הג'יפ לטיולים בלבד וליום יום יש פרייבט, טיולים ברמת עבירות בינונית).
לכן אייעץ לך כלעצמי ...

טרופר בנזין הוא רכב מצויין ! נקודת התורפה היחידה שלו זה הגיר (אפשר לחיות עם זה ).
במידה ואתה מסתדר עם ויטארה קצרה מבחינת מרחב ויכולת העמסה, כדאי שתשקול גם פאג'רו בנזין Q קצר.
יש גם מודעה שהוספתי (בלוח מודעות) מתצפית על אחד שנראה שמור מאד.

דיסקו ורינג' , כנראה שצריך כיס עמוק להחזקתם .

בהצלחה
רענן

nirs
22-09-12, 14:36
עם כל הצער, בריינג׳ לא הייתי נוגע עם מקל של מטאטא.
לגבי דיסקברי, רכב עם בעל אוהב שטיפל בו כראוי, בהחלט יכול להיות אלטרטיבה.
כנראה, שמבין האופציות שציינת, בטרופר אתה צפוי להכי מעט ״הפתעות״.

Tom Bril
22-09-12, 14:43
ממליץ מאוד על הפג׳רו q לדעתי איכות הבנייה והחלקים של הפג׳רו עלים על המתחרים שהצגת , תוסיף לזה את רמת החיים והביצועים שהרכב מעניק וללא ספק הייתי בוחר בו

אלי123
23-09-12, 00:28
היתה לי התלבטות דומה לפני שנתיים (לא כולל הריינג') -חיפשתי במקביל טרופר ודיסקברי.
הייתרון בטרופר-קיים גם בשנתונים מתקדמים יותר-בדיסקו רק עד 97 .
בחרתי בדיסקו בעיקר בגלל שמצאתי אחד עם המון תוספות (נעילות,כננת) ובמצב מכני טוב. הייתרון בבנזין הוא שהם עברו הרבה פחות ק"מ מאשר הדיזלים שהיו שחוקים עד מוות.
ממה שהתרשמתי הדיסקו נוח יותר. צריכת הדלק דומה. תחזוקה שוטפת-לא יודע לגבי טרופר בדיסקו עד כה בטיפולים שוטפים המחירים זולים (מטפל אצל מוחמד) הוחלפו חישני חמצן-יש המון חנויות אינטרנט לחלקי לנדרובר והמחירים זולים.
נשברה ציריה אחורית-החלפה עלתה כ1000 ש"ח. שיפוץ תיבת הגה בעיקבות נזילה-700 ש"ח (החלפת מחזירי שמן).
לסיכום-אם תמצא דיסקו במצב טוב-אני ממליץ בחום-אם לא-חפש טרופר משנתון מתקדם יותר.

רמי גלבוע
23-09-12, 09:08
תומר,
העלית שאלה קיומית-פילוסופית, מדיטאטיבית. אם תציין על איזה שנתונים ותקציבים אתה מדבר, יהיה קל יותר לייעץ לך. כמו חלק מקודמיי, הייתי מוריד את הריינג' מהרשימה, בגלל זמינות חלפים ומורכבות מערכות.

טרופר ודיסקו? אלו שתי חיות שונות מאוד. אתה חייב לנסוע בשני הכלים, כי חוויית הנסיעה והנהיגה שונה מאוד מאחד לשני, זה מאוד עניין של טעם אישי. תנוחת הישיבה בדיסקו גבוהה ושלטת, המושב האחורי מעולה, במצבו המקורי הוא נוח ועביר בהרבה מכל טרופר, והוא בסיס מצויין לכל שיפור שטח שתרצה לעשות. טרופר - אם לא מפריע לך לנסוע שקוע באמבטיה, אז גם זה ג'יפ מרווח מאוד, ואם אתה לא מתכוון לאתגר אותו בטירוף, הוא גם מספיק עביר. כמובן שגם אותו אפשר לשפר.

אני לא יודע מה לומר על אמינות של טרופר בן 10-12 שנים, אבל בתור בעלים של דיסקו שלישי מודל 1998 (ועוד דיפנדר באמצע, סה"כ קרוב ל-400,000 ק"מ עם כרכרות tdi300), אני יכול לומר לך שהשד בכלל לא נורא - בתנאים מסויימים. בתנאי שאתה מוצא אוטו שלא נשחט וטופל היטב, בתנאי שאתה יודע להסתדר עם המוסכים של אלי שחר, מוחמד , ג'קי ושות', ובעיקר - בתנאי שאתה לא מתכנן קילומטראז' שנתי גבוה. אצלי זה עבד מצויין עד כה, אבל אם הייתי מתכנן קילומטראז' גבוה, בטוח שלא הייתי קונה דיסקו בן 14 שנה.

אבל דבר ראשון, תעשה סיבוב בשתי מכוניות רלוונטיות, זה עשוי לסלק לך את סימני השאלה. במקרה שלי, אחרי הדיפנדר שקלתי לקנות טנדר, או פג'רו Q; הספיקו לי 100 מטרים בדיסקו, כדי להיזכר שעבורי, אין בכלל אופציה...

tomerbt
23-09-12, 21:17
תודה על התשובות... ירדתי מהריינג'.
מדובר ברכבים ישנים, פרות שחוטות אם תרצו שנתונים 93/94 . עכשיו נשארת שאלת המליון דולר והיא כמה אוכלות הנבלות? ומה עלויות הטסט והביטוח? לפי מה שזכור לי הביטוח של הטרופר הוא ל 7 אנשים וזה מייקר אותו. תתנו לי אינדיקציה בבקשה

רמי גלבוע
23-09-12, 21:44
כמה עולה דיסקו 94 בנזין? 3 לירות?

tomerbt
23-09-12, 22:15
הלוואי..... קצת יותר מזה

nirs
24-09-12, 14:39
דיסקו 94 בנזין מצויין, נמכר על ידי ידיד ב- 15k₪. אם הייתי יודע מבעוד מועד, הייתי קונה אותו בלי למצמץ.
המחירים של הדיסקו ברצפה (ולא תמיד בצדק).

meir alony
24-09-12, 15:11
תודה על התשובות... ירדתי מהריינג'.
מדובר ברכבים ישנים, פרות שחוטות אם תרצו שנתונים 93/94 . עכשיו נשארת שאלת המליון דולר והיא כמה אוכלות הנבלות? ומה עלויות הטסט והביטוח? לפי מה שזכור לי הביטוח של הטרופר הוא ל 7 אנשים וזה מייקר אותו. תתנו לי אינדיקציה בבקשה
אתה לא חייב לבטח את כולם, אני לא מבטח את אשתי :cool:.
הביטוחים חובה , מקיף או צד ג' הם על פי נתוני הנהג לרוב וחלקם על פי נתוני הרכב אך אין קשר למספר הנוסעים.

קליש
24-09-12, 18:01
חבל שאתה לא פוזל לכיוון של סופה.... הרי לדעתי הדלק הוא אותו יחס של צריכה, והתחזוקה של הסופה יכולה להיות זולה יותר.לדעתי בשטח אתה מאוד תהנה מהסופה, אולי (לא בטוח..) יותר מטרופר או דיסקו!!

tomerbt
24-09-12, 22:27
לגבי עבירות בשטח אין ספק שהסופה לוקחת את כולם בגדול, אבל אני מחפש רכב שגם יהיה נוח לכביש, מה שכן עדיין אף אחד לא ידע להגיד לי מה צריחת הדלק של הנבלות, והיום נכנס עוד משתנה למשוואה וזה דיסקו דיזל כי מנסיון הטרופר 3 ליטר שכ"כ נפוץ לרוב לא יוצא מהמוסך בגלל המנוע הפגום מלידה.
והיום אני מטייל עם ויטרה שדי עונה על הצרכים שלי חוץ מהמחסור במקום איחסון

raanan
25-09-12, 00:01
יש אימרה, אם אתה שואל למחיר, אז עזוב אתה לא יכול להרשות לעצמך ...
בכלל אם ויטארה מספקת את צרכך (למעט מקום), אז למה שלא תשדרג לויטארה ארוכה או גראנד ארוך ?

רענן

רמי גלבוע
25-09-12, 05:42
תומר,
אם אתה מכניס דיסקו דיזל לרשימה, אתה מרוויח מייד תצרוכת דלק - בפועל, 8-10 ק"מ לליטר, סביב 90-100 קמ"ש. אפשר להוציא גם יותר טוב, אבל זה כבר מורט עצבים. קח בחשבון שהדיזל הקשיש מאוד עצלן, מגרגר... אני מאוד אוהב אותו (וזה מה שקניתי), אבל אתה מדבר אל התנהלות שונה מאוד מזו של הבנזינים. הדיזל גם מורכב יותר ופחות זול לתחזוקה, כך אומרים.

שים לב שמנועי הדיזל הראשונים היו ממש עצלנים בזינוק הראשוני; החל ממחצית 1997 יצאה גירסת EDC, זה כבר מנוע נחמד מאוד, אם אתה לא מחפש לקמט אספלט.

אלי123
26-09-12, 21:09
גם אותי נורא הזהירו מדגמי הדיזל-זו אחת הסיבות שבחרתי בבנזין (אני נוסע יחסית מעט-כך שמבחינתי השיקול המרכזי היה שהרכב יהיה זמין לטיולים בסופי שבוע).
הסופה יותר עבירה מהדיסקו-היתה לי סופה-היא מהירה יותר,זריזה יותר וקלה יותר והמנוע חזק יותר .אבל אי אפשר להשוות את הנוחות. גם השיפורים יחסית זולים וזמינים ויש לא מעט רכבים עם נעילות. אני חושב שדיסקו יהיה זול מסופה מאותה שנה-אבל לא בטוח.
צריחת דלק-1:5-1:6. עם רגל זהירה אפשר להגיע לקצת יותר מזה אבל אל תבנה על זה. הצריכה של הטרופר דומה .

רמי גלבוע
26-09-12, 21:16
חברים, אין קשר בין סופה לבין דיסקו או טרופר. מחלקה אחרת, ראש אחר.

ori abr
26-09-12, 21:29
תומר שלום.
האם חשבת גם על גרנד עד שנת 98? אני אישית מחזיק אחד שנת 98 עם מנוע 4.0 ליטר ומערכת גז כך שהשד של צריחת הדלק לא כזה נורא.
חבר טוב עם דיסקו 97 בנזין שותה אותו דבר....ישנם דיי הרבה גרנדים משופרים בשוק.. מבחינת ביטוח אני משלם קצת פחות מ 4000 בשנה ( חובה+ מקיף..)

-->