PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיה בסונומה 95 2*4

בעז1
22-09-12, 13:44
הסונומה הוסבה לגז לפני שנה וחצי, ולפני כחודשיים התחילה תקלה מוזרה, הרכב לא מניע, ואז אני מנער/משחק בחוטים של המזרק שמחוברים למערכת גז ואז הרכב מניע. כשהאוטו נוסע על בנזין הוא מגמגם ונשנק כל הזמן ולא מאפשר נסיע חלקה, ואילו כשהוא על גז הנסיעה רציפה וחלקה, אבל בעמידה במקום גם על גז וגם על בנזין הטורים והאוטו רועדים ולא יציבים, ואם המזגן עובד, אז בעמידה הרכב לרוב נכבה, לא יודע אם יש קשר הסונומה אצלי כבר 7 שנים, קניתי אותה אחרי אוברול מנוע אחרי שהבעלים הקודם שרף תמנוע(נסע בלי מים ברדיאטור) ומאז שהרכב אצלי כשאני נוסע עם מזגן הסחיבה של הרכב נופלת כאילו הדלקתי מזגן בפיאט אונו, לא מבין איפה כל העוצמה של המנוע 4300?
בכל מקרה בקשר לתקלה של אי ההנעה והגמגום, החלפתי פילטר דלק, חוטי הצתה ופלגים, משאבת דלק, עכביש, חשמלאי בדק את את החוטים הרלוונטים, ואת החיבור למערכת גז ולא מצא בעיה, חיבור למחשב האוטו גם לא מצביע על בעיה, ואני לא יודע מה לעשות, מרוב נסיונות הנעה הלך לי הסטרטר, וגם החלפתי מצבר בגלל זה.
הערות:
1.לפעמים הרכב מניע במכה ראשונה בלי שאני משחק בחוטים, אבל גם אז קשה לו הוא לא מניע כמו קודם בחצי נגיעה.
2.כשאני משחק ומזיז את החוטים של המזרק שמחוברים למערכת גז אין בזה שיטה מסויימת אני סתם מזיז אותם כל פעם בצורה אחרת ולפעמים זה עובד אחרי נסיון אחד ולפעמים אחרי 6-7 נסיונות האוטו מניע, ואני לא בטוח אם זה קשור בכלל לתקלה.
3.למערכת גז יש משמנת.
תודה מראש לכל מי שיכול לעזור או לתת קצה חוט או כיוון לפתרון

e-sheta
24-09-12, 22:36
תעקוב אחריי כל החוטים תנסה לבודד אותם אחד אחד עד שתמצא כניראה חוט פגוע או מגע רופף ,כניראה שיש אצלך מערכת חד נקודתית לפי מה שאתה מתאר , ייתכן שיש בעייה בכוהל או במשאבת הדלק מניסיוני רצוי לנתק את מערכת הגז ,היה לי בעבר במנוע וורטק נפח 4.3 בספארי היו הרבה בעיות והרבה נזקים למנוע ....והמערכת המותקנת היתה אחת הטובות בשוק לאותה תקופה ....

lizard
24-09-12, 22:56
אמר שהחליף עכביש אבל אם אני זוכר נכון 95 זה TBI אז צריך לבדוק.

איזה מיכל יש לך ? הכוונה לגז ואיפה הוא ממוקם? כמה זה באמת חוסך לך בתדלוק השבועי?

omri_t
25-09-12, 00:01
יש לנו סונומה מ 93 וסונומה מ 2001
שתיהן חיות, עם או בלי מזגן זה מטוס.
ככה שאם אתה מרגיש בפיאט אונו- יש לך בעיה קשה ברכב.

לגבי מערכת הגז, לא מכיר לעומק אבל כניראה צריך לגשת למתקין רציני של מערכות כאלו שיאבחן מה לא תקין במערכת הגז.
כניראה ההתקנה שלה לא נכונה ולכן אתה לא יכול לעבור לבנזין כמו שצריך.
משהו במערכת הבנזין בדגש את בקרת הטורים לא תקין.

בעז1
25-09-12, 21:14
המערכת גז שלי היא רב נקודתית, הייתי אצל מתקין מערכת הגז הוא בדק אותה והיא תקינה.
הרכב כשהוא עובד על גז נוסע טוב, חוץ מאשר בעמידה שאז הוא רועד. בבנזין באוטו מגמגם כל הזמן ובילתי ניתן לנסוע בו, אם הרכב היה רק על בנזין הוא פשוט היה מושבת.
גם את הכויל בדקו לי והחליפו ונשארה הבעיה.
גם כשהמערכת גז מנותקת לגמרי והוא רק על בנזין הבעיה קיימת.
יש לי מיכל של 140 ליטר שמותקן בארגז, בסיכום כללי זה חוסך לי 30 אחוז, לפני התקלה קרוב ל40 אחוז (כרגע האוטו לא מכוון ואוכל יותר)
בקשר לתגובה של omri_t אם באמת יש לי בעיה קשה ברכב( והבעיית סחיבה היא עוד הרבה לפני שהתקנתי מע' גז) אני חשבתי לייבא מנוע משופץ עם צמת חשמל מארה"ב ולגמור את הסיפור, לפי בירור באינטרנט מנוע אמור לעלות 600- 800 דולר, אשמח לקבל פרטים אם למישהו יש ניסיון בזה, איך מביאים אותו, כמה זמן זה לוקח, עלויות הובלה ומיסים.
מה זה בקרת טורים איזה חלק ברכב אחראי לזה? המפלג? כי אני שוקל להחליף גם אותו
נ.ב
גם לי היתה סונומה 93 והיא היתה נמר, אני מצטער שהחלפתי אותה.

shmulikbg
26-09-12, 20:45
לחץ דלק במערכת הבנזין נבדק?

בעז1
27-09-12, 01:46
אם אתה מתכוון ללחץ הדלק שמייצרת המשאבת דלק, אז הוא נבדק והיה נמוך ובגלל זה החליפו משאבה ופילטר דלק.
בבדיקת דיאגנוזה התגלה ואקום נמוך, ב1200 סל"ד היה 17, ובסל"ד ללא לחיצה על הגז(700סל"ד) היה 11.8 -12

e-sheta
28-09-12, 19:34
חפש מהיכן בורח לך ואקום ייתכן וסעפת היניקה סדוקה בעקבות השימוש וההתקנה של מערכת הגז חפש צינוריות ואקום יבשות ויש הרבה כאלה ברכב ... התחל מהכיוון הזה כבר שללת הרבה דברים אחרים , רק חבל על הזמן שלך בניסיון לחסוך בדלק אתה גורם לנזקים שלפעמים הם בילתי הפיכים ....

shmulikbg
28-09-12, 20:01
אם אתה כבר משתמש בשעון ואקום..
http://www.secondchancegarage.com/public/186.cfm

בתחתית העמוד יש לך את התרחישים האפשריים.

בעז1
29-09-12, 13:58
תודה על התגובות והעזרה, אבל אני ממש לא יודע אם הבעיה היא חשמלית או מכנית, כי ברגע שהרכב לא מניע, אני מנער את החוטים שמובילים למזרק בצורה אקראית, אין שיטתיות בזה, ואחרי פעם פעמים של הזזת חוטים הרכב מניע, וזה נראה קשור לחשמל, אז אני לא מבין מה הקשר לואקום, מצד שני האוטו כמו שאמרתי בבנזין מגמגם בצורה שלא מאפשרת נהיגה, וכשאני על גז האוטו נוסע בסדר אבל בעמידה הוא רועד, וגם צריכת הגז עלתה, אז יכול להיות שיש בעיה חשמלית עיקרית שגורמת לבעיות בהנעה ויש כנראה גם בעיות מכניות. אני מתכוון אחרי החגים להכניס את הרכב למוסך והפעם בלי לחץ של זמן עליהם לתת להם למצוא את הבעיה, השאלה היא אם להכניס את האוטו לחשמלאי או למכונאי, אני אשמח לקבל המלצות למוסך, או לאנשי מקצוע ברמה גבוהה שיוכלו לפתור את הבעיות. האופציה השניה שחשבתי עליה היא להביא מנוע משופץ+ צמת חשמל מארה"ב ולגמור כבר הסרט הרע הזה.

lizard
29-09-12, 14:11
זה כולה סונומה, עולה 10 אלף לאחת אחרת קומפלט. מנוע+צמה יעלה לך אותו מחיר לדעתי ולא בטוח שבכלל יותר טוב.

בעז1
29-09-12, 19:59
קודם כל סונומה במצב טוב עולה יותר מ10, משהו כמו 15- 17, דבר שני אני לא יודע מה המצב שלה, דבר שלישי בשלי יש מערכת גז ובגדול עד היום 7 שנים לא היו לי בעיות איתה, דבר רביעי, בגלל שאני לא בוטח בשיפוץ מנוע בארץ אני רוצה להביא מארה"ב מנוע שהוא ברמה של 0 ק"מ. כמובן שזאת אופציה אחרונה, בגלל זה שאלתי אם מישהו מכיר מוסך טוב שיש לו יכולת למצוא ולפתור לי את הבעיה.

shmulikbg
29-09-12, 21:12
מאיזה אזור אתה?

lizard
29-09-12, 23:28
גם בארץ אתה יכול לקנות תמורת 9000 ש"ח מנוע עם 0 ק"מ.
מי אמר שצריך שיפוץ מנוע? למה הוא מעשן או משהו כזה? המנועים האלה הן בהמות. לי הלך אחד כי החרא שממנו קניתי את הרכב לא החליף שמנים כמו שבקשתי ושלמתי.

בעז1
30-09-12, 02:27
אני מאיזור הצפון, מהגולן, אבל אין לי בעיה להגיע לכל מוסך בארץ שיוכל לפתור לי את הבעיה.
המנוע לא מעשן אבל כמו שכתבתי למעלה, בלי קשר לתקלה הנוכחית ועוד לפניה הרגשתי שהמנוע לא הכי חזק, הואקום נמוך, זה מה שהתגלה בבדיקת דיאגנוסטיקה והמסקנה של הבוחן היתה שכנראה השסתומים שרופים, ואולי גם הקפיצים, ואם גם ככה כדי למצוא את התקלה צריך הרבה שעות עבודה ואולי ימים על המנוע/מע' חשמל אז נראה לי שמבחינת עלויות כבר יהיה כדאי להחליף למנוע משופץ ולהחליף צמה, הייתי משפץ את המנוע הנוכחי, אבל הבנתי שבארץ המשפצים לא מחליפים קפיצים, וקשה מאוד יהיה למצוא צמת חשמל במצב טוב. ושוב אשמח לקבל עוד אינפורמציה ומידע על מוסך או בעל מקצוע עם יכולת לעלות על הבעיה ולתקן אותה כבר השקעתי 7000 ש"ח ולמעלה מחודשיים של נסיונות לפתור את הבעיה ואני עדיין באותה נקודה מוצא.

lizard
30-09-12, 08:40
אז תקנה ראשים, לא מנוע שלם.
אני מכיר את גילי בשטח אבל הוא מבית דגן.

מיכה

בעז1
30-09-12, 16:53
אין לי בעיה להגיע גם לבית דגן ושיטפל לי ברכב אם הוא איש מקצוע טוב ויש סיכוי שיפתור לי את הבעיה.
מה זתומרת לקנות ראשים? איפה לקנות אותם, בארץ או מחו"ל? אני אשמח לדבר איתך או איתו בטלפון

lizard
30-09-12, 17:45
אני חושב שכדאי שתדבר איתו. חפש מוסך גילי בשטח. הוא הציל לי את האוטו והכיס כמה פעמים

בעז1
23-11-12, 15:11
מיכה תודה, אתמול הגעתי לגילי בשטח סוף סוף, וגילי טיפל לי ברכב וכמו שאתה אומר ממש הציל לי אותו! הבן אדם הוא קודם כל בן אדם ואחר כך מקצוען-על עם מכשור לזיהוי תקלות שאין בהרבה מוסכים גדולים, סבלנות, ידע ודבקות במציאת הבעיה ואחר כך לפתור אותה בצורה הכי מושלמת שאפשר, לא עזב את הרכב עד שהוא לא דפק כמו שעון שוויצרי, הביא אותו למצב יותר טוב ממה שאני קניתי אותו לפני 7 שנים אחרי אוברול מנוע. גילי בשטח פשוט אומן!
בעז

lizard
23-11-12, 19:02
אחלה אני שמח לשמוע.
מה הייתה הבעיה?

בעז1
24-11-12, 20:28
בעיה אחת היתה בעיית מגעים בחוטים שמובילים לחיבור של המזרק והיה קשה לעלות עליה כי פעם החוטים נגעו ופעם לא, הזמנתי את החלק מחו"ל ופתרתי את הבעיה לפני שהגעתי לגילי, בעיה שניה היתה שהמפלג לא ישב במקום, לפני כמה חודשים חשדנו שהבעיה שם והחלפתי גם אותו, אבל מי שהחליף לי את המפלג לא מיקם אותו טוב ואף אחד לא הצליח לעלות על זה שהוא עושה את הבעיה העיקרית, גם גילי לא הצליח בהתחלה משום מה להכנס למחשב של הרכב, ורק אחרי שהוא ביצע איזשהו מעקף הצליח להכנס ולזהות שהבעיה במפלג, מסתבר שלא הכניסו אותו במיקום (רחוק בסנטימטר וחצי מהנקודה), ואחרי שראיתי איך גילי כיוון אותו בול על הנקודה לא ויתר על מילימטר, וזה לוקח הרבה ניסיונות וזמן, הבנתי מה ההבדל בין מקצוען אמיתי לאחרים, וגם כמה זמן הסתובבתי סביב הבעיה בלי שאף אחד יכול לשים את האצבע ולזהות אותה בדיוק (הייתי גם במכון דיאגנוזטיקה לפניו שבכלל לא היה בכיוון) והוא גם זיהה במהירות את הבעיה(אחרי שהצליח במעקף להכנס עם המחשב, שגם זה לקח זמן) וגם פתר אותה במקצוענות.

-->