PDA

צפייה בגרסה מלאה : טיול ביהודה ושומרון..

jase
22-09-12, 20:31
מישהו מכיר ויכול לעזור לי לתכנן טיול באזוק וואדי קלט יחד עם כמה מסלולי ג'יפים נחמדים
+ לילה או שניים... אני לא מכיר ממש טוב את האזור.. רק כבישים.. וכפרים :) ואני יודע שזה חשוב לצאת מתוכנן ומאורגן לאזור
תודה

יוני5
23-09-12, 01:10
שלום ג'ייס (סליחה שאני מעלה את זה, אבל זה מזכיר: גייס. גילוי נאות, אני לא הומופוב, אבל בכל זאת)

דווקא האזור של ואדי קלט פחות סימפטי וניתן לטיול, בתכלס, אתה בין עזריה ליריחו + כמה כפרים +פלוס כמעט אין מסלולים. אבל מהצד השני של כביש ירושלים יריחו, יש לך את צפון מדבר יהודה על שלל מסלוליו. אם אתה לא מכיר, לך על דרך מצוק ההעתקים: שביל ברור, לא קשה, אפשרות לרדת במצוקי דרגות, או לחתוך מערבה ולצאת באיזור התעשייה של מישור אדומים, אם אתם רוצים אתגרי - אתה יכול לרדת ממצוקי דרגות דרומה עד ערד + שני מעלות קשים למדי בדרך (לא מכיר את הרכבים והנהגים).
זו המלצתי.
אה, וכן, תחליף את שם המשתמש לשימך האמיתי. יש דרכים טובות יותר לצאת מהארון :p

בברכה,
יוני

jase
23-09-12, 09:46
יוני מה קורה...?

תודה על הדאגה :) אני מספיק בטוח בגבריות ובמיניות שלי בשביל להישאר עם השם..
בכל אופן... הבנתי שוואדי קלט זה טיול (רגלי) ממש יפה... אנחנו רוצים להתחיל שם ואחר כך להמשיך בג'יפים.. הכוונה שלי היא אחרי שנגיד סיימנו שם לאן כדאי להמשיך.. והאם אפשר קצת פרטים של דרכי הגעה.. מקומות נוספים.. דרך מצוק ההעתקים זאת אחלה אופציה...
בכל אופן כל פרט יעזור בשלב זה .. רעיונות וכאלה..
תודה

יוני5
23-09-12, 10:58
ואדי קלט הוא אכן מקסים. אתה יכול להתחיל למעלה, הגעה דרך הכביש לעלמון, אבל צריך להשאיר את הרכבים למטה בסוף המסלול. אופציה אחת זה בעין מבוע, אבל יש שמועות מבוססות על כך שיש שם המון פריצות - המקום מלא בבני דודים, אופציה שניה זה להשאיר את הרכב בש.ג של היישוב אלון - אבל קח בחשבון טיפוס רגלי ארוך לאורך הכביש של ק"מ וחצי. זה מה שאנחנו עשינו. מסלול מקסים.
מכיוון שעכשיו קיץ (למרות שעון החורף) קחו הרבה מים ותשאירו מספיק זמן על מנת לטבול בבריכות ובנחל בזמן הצעידה.

אח"כ הייתי ממליץ אחת מהשתיים:
1. להיכנס דרך איזור התעשייה מישור אדומים, לעלות להר המונטר ולמשוך מערבה לתצפית על המרסבא. משם מזרחה ע"ב הציר הכחול כמדומני עד לבקעת הורקניה (נבי מוסא), צפונה שני ק"מ ואז מזרחה בציר המסומן בנחל קומרן, עד מצוק ההעתקים. משם דרומה כמובן עד למצוקי דרגות.

2. לרדת בכביש י"ם יריחו עד צומת אלמוג, משם לעלות למצוק ההעתקים - זהירות, הציר השחור שנע ע"ב נחל אוג מחורץ מאוד לאחר החורף האחרון. תמשיך בדרך הלבנה המטפסת בצד המזרחי עד שתגיע לחיבור דרך מצוק ההעתקים עם נחל קומרן, ומשם תמשיך למצוקי דרגות

לגבי הציר ויופיה של הדרך אני בטוח יכול לעזור, לגבי המיניות והגבריות... שמע, אני מקווה שנוח לך בארון... :rolleyes:

בברכה,
יוני5

jase
23-09-12, 13:16
תודה יוני5 .. לצערי הנסיונות שלך להוציא עוד חברים שיצטרפו אליך מהארון לא צלח איתי :) אבל ישר כוח ..
תודה רבה על המסלולים... אל תקח את זה באופן אישי.. אני פשוט לא בקטע

ושוב תודה גבר

-->