PDA

צפייה בגרסה מלאה : סט עלים

yarinzim
23-09-12, 00:04
האם ניתן לייבא סט עלים לארץ? אם כן, האם מדובר על ההליך הקבוע בוא יש צורך להמציא אישור ממוסך מורשה שהחלקים מתאימים לרכב הרלוונטי?

שאלה נוספת, שאולי צריכה להישאל לפני הראשונה - ניקח מצב היפותטי ובו נשברו לי כל העלים באוטו במכה, האם על מנת "לזכות" בסט עלים חדש אני אאלץ לפנות לקפיצאי שייצר לי סט ב"סגנון חופשי" מאפס?

בתודה מראש לעונים,

polar bear
23-09-12, 19:10
אתה לא חייב לקנות חדש יש מספיק בליזרים לשחוט , ואם תתעקש אזלזה שמיצר קפיצים בטוח יש מושג מה ליצא לך.

לגבי האישור - לפני כ 8 שנים יבאתי קיט 383 למנוע, לא דרשו ממני כלום.

asafk
23-09-12, 21:04
חלקי מתלה הם פריט בטיחותי, אז... כן. תזדקק לאישור מוסך. ובאופן ספציפי על קפיצים ובולמים מקשים במיוחד.

אסף.

שי קרנצלר
23-09-12, 21:05
למה לא להביא מפרוק ?

yarinzim
23-09-12, 22:46
שי, לא באופי שלי להחליף קקי בקקה, או חדש או חדש :)

אסף, שיערתי לעצמי שמקשים על בולמים וקפיצים.. האם מישהו חווה כאן על בשרו יבוא של סט עלים?

האם קפיצאים למיניהם מסוגלים (חלילה בלי לזלזל) להשתוות לקיט שניתן לרכוש מחו"ל?

שחר-סופה
25-09-12, 23:52
אהלן ירין ,
הרי בסופו של דבר הכל קשור בכסף / תקציב והכדאיות שבדבר וכך זה ברוב המקרים .
כיוון , שהרי אישור מהמוסך שיאשר וירכיב את הקפיצים (עבור משרד התחבורה) כי מדובר בפריט בטיחותי , זה ממש לא סיפור לקבל ולארגן .
אומנם לא חוויתי על בשרי יבוא של סט עלים / קיט , אבל בהחלט הספיקה לי "החוויה " של הבאת זוג ציריות מחוזקות .
תהייה לך כאן בעיית משקל וגודל / אורך החבילה וזה אומר יבוא ע"י חברת שילוח פרטית (FEDEX / UPS ) ושות' ... שיגבו סכום גבוהה
ובלתי מבוטל ביחס למחיר המוצר עצמו . תוסיף טיפול ועמילות מכס לחברה וכמובן את עלות השיחרור מהמכס כולל חישוב המישלוח בפנים ,
כולל אפילו עמלה על הדפים שהוציאו עבורך מהמחשב (אמיתי , אני לא צוחק -בחיי) גם על זה שילמתי וצריך לקוות שהשיחרור התבצע מהר
ככל הניתן כי על איחסון בכל יום משלמים .
לטעמי האישי , הייתי עדיין בוחר בקיט משופר ומותאם ספציפית לרכב BOLT ON מחו"ל על פני בנייה והתאמת קפיצים בייצור מקומי .
וחלילה , לא מתוך זילזול ..., אלא מתוך הבנה שתהייה כאן עבודה ארוכה , בלתי פוסקת , מייגעת , של ההתאמה הרצויה עד להגעה לתוצאה
האיכותית המתבקשת לשביעות רצון כולם ותוך כדי ניסוי וטעיה .
זאת עבודה שמצריכה ניסיון , מיומנות , סבלנות והבנה ברמה מאד גבוהה של הקפיצאי . חישוב משקל עצמי כולל , משקל על כל סרן , משקל
מוקפץ ועוד ... , התאמת סוג / עובי וכמות העלים משלב בחירת קפיץ העומס על תכונותיו/הם והלאה עד להשלמת יתר העלים וסיום בניית קפיץ אחד .
העדיפות שלי היתה ותישאר לרכוש קיט קומפלט שיובא מחו"ל כאן בארץ מאחד הקפיצאים / סדנאות .
שיהיה בהצלחה , גמר חתימה טובה ושנה טובה .

שחר

yarinzim
26-09-12, 11:53
אהלן שחר,

האמת היא שכל נושא הכיס כאן הוא פחות רלוונטי, אני מייבא כבר שנים חלקים לבלייזר ולג'יפ שלפניו. אני תמיד משכלל את מחיר המשלוח, המכס, האפסנה במידת הצורך וכן הלאה, ורק אז אני מחליט האם כדאי לרכוש מחו"ל או לא, זה אומר הרבה על הארץ שלנו אבל ב95% מהמקרים עדיף לרכוש בחו"ל.

גם אני ייבאתי בעבר נעילות, ציריות מחוזקות ושאר ירקות.. אך כל זה היה בתקופה שלא ביקשו אישור ממוסך יבואן אלא מוסך מורשה כלשהו הספיק.
מה שאני מנסה לומר הוא שהבעיה הכי גדולה שלי, והיחידה בעצם היא האישור ממוסך מורשה... כמובן שאת העבודה אני לא יכול לעשות במוסך, אלא בצורה עצמאית, לכן אף אחד לא קופץ משמחה שאני מגיע לבקש אישורים.

לגבי קיט מוכן או ייצור בארץ, אני מסכים עם כל מילה שאמרת, הנטייה הטבעית היא להביא קיט מוכן של חברה שמכירה את התחום, את הרכב, את הדרישות וכן הלאה... אני משתתף פעיל באתרי בלייזרים בחו"ל והעבודות שם מדהימות, הקיטים גורמים לך להזיל ריר ואני לא מדבר רק על קפיצים... אין מה לעשות - יש פה אולי מאה בלייזרים בארץ ואני לא באמת מצפה מבעלי מקצוע להכיר את הכלי inside out.

לסיום - חברים, האם אבא, דוד, חבר, אח שלכם עובד בUMI???? דברו איתי :)

שחר-סופה
26-09-12, 13:51
אוקיי , הבנתי אותך ...
מה שלא הבנתי , למה אתה צריך מישהוא מ UMI ? כל מוסך מורשה משרד התחבורה יכול לתת לך אישור שכזה .
הבעיה היותר גדולה כפי שציינת היא , שאת העבודה אתה רוצה לעשות בעצמך וזה בעייתי באמת בלשון המעטה .
המוסך שחותם ומאשר הבאת החלק/קיט לארץ ,לא רק מאשר שזהו חלק בטיחותי (לרוב מקורי) עבור הרכב או מותאם לו , אלא גם מתחייב
בפני משרד התחבורה להתקינו באופן פיזי ברכב ומכאן לשאת באחריות על כל מה שמשתמע מכך .
קשה לי להאמין ולראות בעל מוסך שיקח אחריות וייתן אישור שכזה , אלא אם כן חסרות לו הרפתקאות בחיים .
שנית - כן ! יש לי מישהוא מ UMI פ"ת וגם ביהוד . אבל ספק אם יאשרו דבר כזה .
הפשרה אולי , שכאשר יגיע הקיט , תהיה נוכח פיזית במוסך ותפקח על ההתקנה . הרי מדובר על קיט שהוא BOLT ON וכל מפגר
יכול להתקינו כמו שצריך גם בלי שום ניסיון .
אבל זאת רק הצעה ודעתי האישית .

שחר

yarinzim
26-09-12, 14:11
דיברתי עם מר ברדה לפני כחודשיים בנושא חלק בטיחותי אחר.. הוא אמר לי בפירוש שהאישור הנדרש הוא לא ממוסך מורשה, אלא ממוסך יבואן מורשה בלבד..
אם אני טועה, זה מצויין :) כיוון שאין לי בעיה להשיג אישור ממוסך מורשה אשר איננו יבואן.

asafk
26-09-12, 14:17
מר ברדה יכול לומר, אבל למרות שהוא הפקיד שחותם, הוא לא המחוקק.

אסף.

yarinzim
26-09-12, 14:37
אסף, על זה אין ויכוח.
אם כך, היכן ניתן להכיר את התקנות "האמיתיות"?
ברור לכולם הרי, שאני לא אזמין חלקים לרכב באלפי שקלים על סמך משהו שחברי לפורום כתבו, בלי להעליב כמובן. וכשאני אומר אני, אני מתכוון לכולנו.

שאלה נוספת, אם אנחנו כבר על הנושא... האם ישנו אישור רשמי שאותו מוסך צריך למלא?

yarinzim
03-10-12, 08:39
כנראה שבכל זאת נעלבתם... חבל

סעיף 5.9 http://media.mot.gov.il/PDF/HE_RECHEV/procedure/Import20_08.pdf סותר את מה שאתה אומר, אסף.

yarinzim
03-10-12, 08:41
אוקיי , הבנתי אותך ...
מה שלא הבנתי , למה אתה צריך מישהוא מ UMI ? כל מוסך מורשה משרד התחבורה יכול לתת לך אישור שכזה .
הבעיה היותר גדולה כפי שציינת היא , שאת העבודה אתה רוצה לעשות בעצמך וזה בעייתי באמת בלשון המעטה .
המוסך שחותם ומאשר הבאת החלק/קיט לארץ ,לא רק מאשר שזהו חלק בטיחותי (לרוב מקורי) עבור הרכב או מותאם לו , אלא גם מתחייב
בפני משרד התחבורה להתקינו באופן פיזי ברכב ומכאן לשאת באחריות על כל מה שמשתמע מכך .
קשה לי להאמין ולראות בעל מוסך שיקח אחריות וייתן אישור שכזה , אלא אם כן חסרות לו הרפתקאות בחיים .
שנית - כן ! יש לי מישהוא מ UMI פ"ת וגם ביהוד . אבל ספק אם יאשרו דבר כזה .
הפשרה אולי , שכאשר יגיע הקיט , תהיה נוכח פיזית במוסך ותפקח על ההתקנה . הרי מדובר על קיט שהוא BOLT ON וכל מפגר
יכול להתקינו כמו שצריך גם בלי שום ניסיון .
אבל זאת רק הצעה ודעתי האישית .

שחר

שחר, יש לך מישהו שיכול לאשר רביעיית בולמים?

שחר-סופה
05-10-12, 18:44
אהלן ירין , שבת שלום ...
לא , ממש לא נעלבתי (אין לי מושג לגבי אסף) אני מניח שגם הוא לא . השאלה / בקשה שלך לגיטימית לחלוטין .
פשוט אני עמוס בים של שדברים בזמן האחרון ולא ממש יוצא לי להכנס לאתר וחבל .
אז סליחה על התשובה המאוחרת ....
כן , יש טופס שמופנה למוסך שמאשר את ייבוא החלק והתקנתו לאחר מכן . קיבלתי אותו בעבר לידיי ממשרד התחבורה / מחלקתו של ברדה
בכדי לשחרר מוצר שהגיע ונבדק . אתה מחתים , ממלא את שאר הטפסים שתקבל , אתה כבר מכיר לא ?... קבלות מהיכן הוזמן , צירוף רישיון
רכב וכו ' ...
לגבי האסמכתא / חוק ששאלת לגביו ע"מ לעיין ולוודא טרם ההזמנה ... הנושא הזה נטחן כל כך הרבה פעמים בכל פורום אפשרי כאן שכנראה אסף כבר עייף
מלהתעסק ולהעלות אותו כל פעם מחדש . הוא קיים כאן באחד השרשורים גם בפורום FULL SIZE , תריץ חיפושון קצר ותראה אותו .
ולגבי רביעיית הבולמים , כן ! לדעתי לא תהייה בעיה , מבטיח לבדוק ולחזור ביום א' עם תשובה ...

שחר

yarinzim
06-10-12, 10:56
אהלן שחר,
ממתין לתשובה לגבי הבולמים, המון תודה!
אתה מודע לזה שאם יש לך דרך להשיג אישורים ממוסך מורשה באופן קבוע אתה על כנפי מלכים כן?

yarinzim
07-11-12, 21:46
שחר, בהמשך לשיחתנו - יש לך במקרה את הטופס אותו צריך להחתים את המוסך?

-->