PDA

צפייה בגרסה מלאה : זקוק לעזרה - בעיה חשמלית באיתות, סמוראי 89

אלון_ק
15-03-05, 21:51
מזה זמן מה כשאני מאותת ימינה האיתותים פועלים חלש מאוד, כמעט לא נראים. כשאני מאותת שמאלה האיתות פועל רגיל. אם אני משתמש באיתותי החירום האיתות הימני עובד כנ"ל, השמאלי תקין. אין בעיה עם שאר האורות בצד ימין. לא ידוע לי על מקרה שבעקבותיו הופיעה הבעיה.
הפיוזים נבדקו, כן האתת מעל לקופסת הפיוזים - אלו תקינים. בזמן שאני מאותת ימינה נדלקת נורת החיווי של המצבר למשך האיתות, אם אני מאותת כשהמנוע כבוי והסוויץ' פתוח אז כל נורות החיווי מאותתות יחד עם האיתות (נחלשות בזמן שהוא פועל).
פירקתי את ההגה וניקיתי בפנים, התופעה לא נחלשה או השתנתה.

מישהו יכול להציע הסבר לתופעה ופתרון אפשרי? אזור להתמקד בו, לפחות?
אני אשמח גם לקבל הסבר פיסיקלי למה עשוי לגרום למצב כזה, בעיקר משום שזה יעזור באיתור ופתרון הבעיה. אני חשבתי כך:
בעצם מתקבל הספק נמוך יותר לצד ימין, שזה אומר אחד משני דברים: ההתנגדות גדלה (זה אפשרי בכלל?) או שהזרם קטן (מינוס לא מחובר טוב? אם כן, איפה?).

עזרה תתקבל בברכה.

asafk
15-03-05, 21:56
המעט שאני יכול לעזור בחשמל...
האיתותים חלשים כי יש עוד צרכן עם התנגדות נמוכה בטור אליהם -> יש לך קצר במעגל האיתות.

אסף

אלון_ק
15-03-05, 22:10
הצרכן הזה יכול להופיע כ... מה בדיוק? צרכן נוסף שאני חיברתי, חוט חשוף איפהשהו, מה?

tayrie
15-03-05, 22:20
אני אשמח גם לקבל הסבר פיסיקלי למה עשוי לגרום למצב כזה, בעיקר משום שזה יעזור באיתור ופתרון הבעיה.

מניסיון , קצר!
ניחושים : - היה מותקן שקע לוו-גרירה? , בדוק איך נפטרו ממנו!
- מגעים של ידית האיתות , תנסה לנקות מקורוזיה.

לא הלך , תעבור על כל ה"קו" של האיתות הימני מהידית ותנתק ממנו כל מה שלא קשור (מתקיני אזעקות :evil: )

או שהזרם קטן (מינוס לא מחובר טוב? אם כן, איפה?).

אם הבנתי נכון הבעיה בכל נורות האיתות (3?) לכל אחת מהם מינוס משלה (הבודי)
ככה שהבעיה לא במינוס .

המהנדס
15-03-05, 22:21
גם לי היו בעיות כאלו בסמוראי.
כל חלק במערכת החשמל אצלי אני כבר מכיר - הכל היה מקולקל (בערך) אחרי שכמה סתומים התעסקו איתה - הפנס הימני היה חלש יותר מהשמאלי וכיו"ב....

1)תתחיל בפנסים: עקוב אחרי החוטים שלהם לאורך הצמה (תפתח איזולירבנד אם צריך) .
2)תדליק צרכנים אחרים בזמן פעולת האיתות ותראה מי משפיע על האיתות .
3)עבור לקונסולה עצמה (דורש פירוק קל)
עקוב אחר החוטים מהאיתות עצמו ומטה .

כדי לבדוק קצר תשתמש ברב מודד .
גע בגוף ובחוט שמוביל מתח אל האיתות ושים על מצב של ציפצוף.

כעקרון אם אתה מתיאש ואין לך כח להתעסק עם זה יותר הכי פשוט להשתמש בממסר כדי להעביר יותר זרם למקום ה"בעייתי" ממקור אחר.

אם תבוא אלי אני מאמין שאני יאתר את הבעיה (יש לי פלוק) וגם תרוויח קפה ועוגה על הדרך.

:D

tayrie
15-03-05, 22:23
[quote]או שהזרם קטן (מינוס לא מחובר טוב? אם כן, איפה?).

אם הבנתי נכון הבעיה בכל נורות האיתות (3?) לכל אחת מהם מינוס משלה (הבודי)
ככה שהבעיה לא במינוס .

אלא אם כן הצד הימני של הבודי שלך נוטה לפתח חלודה יותר מהשני ... אין מצב :roll:

eran4x4
15-03-05, 22:33
תתחיל מחיבורי שקע מצית, הסיכוי הגדול הוא שהבעיה בין (כולל) הנקודה שהתחברו לצמה המקורית של הרכב לבין השקע עצמו (כולל).

אני לא אוהב את העצה של הממסר, זה עלול לשגע את האוטומט ווינקר ולשרוף את הרכב....

האם כל שלושת הנורות דולקות חלש?
האם יש הבדל בקצב האיטוט בין הצדדים?

אוהד אפרת
15-03-05, 23:28
תבדוק את בית המנורה שהמינוס לא נוגע זה קורה מי מים וחום של מהנורה (לי היה דבר כזה)

בהצלחה אוהד

אלון_ק
16-03-05, 00:03
אוהד, שהמינוס לא נוגע במה ובאיזו מהנורות?

עידן,
הממסר לא יהיה. אין כאלו דברים אצלי, זה כסת"ח. פלוק יש לי, אבל אני אקפוץ ממילא מתישהו - אם עד אז זה לא יפתר, אתה מוזמן לנסות.

ערן,
כל שלוש הנורות דולקות חלש, אין הבדלים בקצב האיתות.

boaziko
16-03-05, 01:05
או שפשוט תפסיק לפנות ימינה....

תומר א.
16-03-05, 09:06
זוהי מערכת הגנה אוטומטית למניעת התהפכות :twisted:
תוציא את כל שלוש הנורות ותבדוק עם מולטימטר במצב התנגדות (אוהם) בין שני ההדקים
של כל בית מנורה, כשהסוויץ סגור.
אתה אמור לקבל 1. כלומר התנגדות גבוהה או נתק אם תקבל התנגדות-קצר
אחר כך תפעיל איתות ותבדוק מתחים (V) .
להסבר מלא תצטרך להשקיע במינימום איזה בירה :lol:

:idea: :?: סגרו את אוניברסיטת ת"א בשרשראות :roll: נו טוב נלך :x

סוזי המשתוללת
16-03-05, 15:16
המינוס לא מגיע למנורות מהגוף אלא באמצעות חוטים
אם היית אומר לי שרק נורה אחת עושה את הבעייה אז ניחא
אבל מכיוון שכל השלוש (לפי מה שהבנתי)חלשות אז אני מהמר על מפל מתח ביוניט של האיתות /מגע לא טוב
היחידה הנ"ל נמצאת משמאל לקופסת הפיוזים

tayrie
16-03-05, 15:50
המינוס לא מגיע למנורות מהגוף אלא באמצעות חוטים

אתה בטוח?! למה שיעשו דבר כזה ?

עודדוש
16-03-05, 17:16
שלום
קטונתי, אולם בכל זאת אנסה לעזור. היתה לי בעיה דומה עם אורות קדמיים. פתאום ביום בהיר כאשר הדלקתי את האורות דלקה גםנורת החיווי של האור הגבוה העוצמה חלשה וכאשר העברתי לאורות גבוהים היא דלקה נורמלי. בנוסף הפנס השמאלי דלק מעט חלש. לאחר חיפושים גיליתי שיש קצר לשלדה מאחד הגידים שמובילים לפנס. מסיבה כלשהי נוצר חריץ במעטפת.
אני מניח שהבעיה אצלך דומה, עכשיו לך תמצא איפה הקצר?
בהצלחה
עודד

אלון_ק
16-03-05, 18:16
סושי, בדקתי את האתת (החלפתי באחד תקין של חבר). זה לא הוא.

עוד לא בדקתי אף אחת מהסברות שלכם, אני מתכנן לעשות את זה מתישהו (ממילא אני לא נוסע בזמן הקרוב). אבל יש לי הרגשה שחלק מכם מפספסים משהו - הבעיה היא בכל 3 האורות באופן שווה. אם יש לי מפל מתח לנורה אחת, זה לא ישפיע רק עליה?

tayrie
16-03-05, 18:29
סושי, בדקתי את האתת (החלפתי באחד תקין של חבר). זה לא הוא.

עוד לא בדקתי אף אחת מהסברות שלכם, אני מתכנן לעשות את זה מתישהו (ממילא אני לא נוסע בזמן הקרוב). אבל יש לי הרגשה שחלק מכם מפספסים משהו - הבעיה היא בכל 3 האורות באופן שווה. אם יש לי מפל מתח לנורה אחת, זה לא ישפיע רק עליה?

תתחיל עם הניחושים , ואז הכי נכון בשבילך להתחיל לחפש את הקצר מהידית והלאה , ולא הפוך...כי הבעיה בכולם.

המהנדס
16-03-05, 20:04
לחפש את הקצר מהידית והלאה
תתחיל אם המקומות הקלים ותעבור לידית אחרי שלא מצאת כלום מתחת להגה/פנסים/צמות כי לפרק את הידית זה לא כיף בסמוראי (מניסיון)

תומר א.
16-03-05, 20:24
אבל יש לי הרגשה שחלק מכם מפספסים משהו - הבעיה היא בכל 3 האורות באופן שווה. אם יש לי מפל מתח לנורה אחת, זה לא ישפיע רק עליה?

דביל, מה קורה כשיש לך נורה שרופה? נכון שהכל מהבהב מהר.
מה עם הבירה?

שעיה כליף
16-03-05, 20:36
היתה לי בעיה דומה
זה קרה כשחדרו מים לפנס האחורי, בית הנורה התחיל לקצר.
פרקתי ניקיתי סדרתי והבעיה נעלמה.

עודדוש
17-03-05, 07:25
אלון, בוקר טוב
זה ישמע קצת מטופש אבל אולי תנסה להחליף בין הפנסים הימני והשמאלי ותראה אם הבעיה נודדת אם בית הפנסים או לא.
בהצלחה

אלון_ק
18-03-05, 11:42
היום החלטתי לגשת למלאכה ולפתור את הבעיה המרגיזה. החלטתי להתחיל מבדיקה בעין של החוטים ליד בתי המנורות (מקום שניתן לצפות לבעיות בו - חרא של בתי מנורה, כידוע). בדקתי קדימה, הכל נראה תקין. עברתי אחורה, גיליתי שאני לא רואה כלום - הכל מכוסה בוץ. אז הזזתי את הבוץ ורק אז זה הכה בי - בוץ = אדמה+מיים. כבר שבועיים אני בסה"כ מתעצל לשטוף את האוטו וזה הדבר היחיד שעמד ביני ובין איתות תקין...

אז תודה לכם על העזרה, הבעיה נפתרה.

ryanai
18-03-05, 17:09
הבעיה לא נפתרה.

סה"כ העלמת את הסימפטום עד הפעם הבאה.
חפש את הנקודה שבא הבוץ קיצר את הצמה או נכנס לאיזה מחבר וכו'

אתה הרי לא ממש יכול להשאיר את הרכב נקי נכון ? :twisted:

אלון_ק
18-03-05, 22:35
לא מעניין אותי. אני בונה פגוש חדש עם אורגן אורות חדש - למה לי להשקיע בזה?

ryanai
18-03-05, 23:00
במחשבה שניה צודק, אם הבעיה תחזור - תשקיע בה...
אני לא רואה כאן פוטנציאל לנזק בילתי הפיך - במקרה הכי גרוע "תסלול" מחדש את החווט.
זה לא שיש לך איזה מחשב או משהו כזה באוטו שקצת קורוזיה יכולה לשגע.

(ליתר בטחון הייתי מברר איזה נזק יכול להגרם מחדירת בוץ/מים למערכת החשמל - זה שאני לא רואה פוטנציאל לנזק - לא אומר שהוא לא שם...)

אלון_ק
20-03-05, 17:01
מישהו רוצה להסביר לי למה אם רק אור אחד דפוק הבעיה תמיד מופיעה בכולם? אני לא מבין מה קורה במעגל החשמלי שיוצר את זה. מבחינתי זה אמור להיות זהה להארקה, לכן V=0 בנק' המדוברת וברור שבה אין סיבה שזה יפעל. אבל בשאר המעגלים (הם הרי מקבילים, לא בטור, נכון?) לא אמורה להיות השפעה.

מה אני מפספס?

eran4x4
22-03-05, 14:54
הוספת עומס במקביל מגדילה את הזרם דרך אוטומט הווינקר, מן הסתם יש לך מפל מתח \ חיבור לא טוב איכן שהוא במערכת שגורם לעוצמת האור לקטון ככל שהזרם שעובר גדל.

כאשר אתה מפעיל 4 ווינקרים (אור הזהרה - 6 ווינקרים ליתר דיוק) האם עוצמת האור נחלשת?

אם כן הבעיה עד הידית אם לא הבעיה בידית \ אחרי הידית.

תומר א.
22-03-05, 20:41
כמו שכבר אמרתי למערכת יש מצב לזיהוי נורה שרופה לכן כל צד מחבר את המנורות
שלו למעגל ניפרד ולכן הקצר לא השפיע על הצד השני אלא רק על הצד הבעיתי, וכן אלון
כל הצד.

אלון_ק
22-03-05, 20:52
ערן, הבעיה נפתרה - השאלה שלי היא עקרונית. למה אם נורה אחת הולכת כולם מהבהבות מהר?

eran4x4
22-03-05, 20:59
ערן, הבעיה נפתרה - השאלה שלי היא עקרונית. למה אם נורה אחת הולכת כולם מהבהבות מהר?

קצב ההבהוב הוא פונקציה של הזרם הבללי שזורם דרך כל הנורות, נשרפה נורה הזרם דרך היוניט קטן וקצה האיתות משתנה.

combina347
17-04-05, 02:20
הוינקרים עוברים דרך ריליי שנותן לנו את ההיבהוב
הריליי חייב לקבל התנגדות מסויימת של מינימום 3 נוריות
אני לא יודע את המידה באומים אך אם תרצו אוכל לבדוק
כך שאם נוריד נורה הריליי יהבהב מהר משום שההתנגדות קטנה
אך אם נוסיף נורות יהבהב באותו הקצב כאילו יש רק שלושה כמו שציינתי
צריך מינימום מסויים
כאשר נוציא נורה זה ישפיעה רק על צד אחד משום שיש לנו שני מעגלים וזה ישפיע רק על מעגל אחד
אך כאשר נפעיל את אורות המצוקה אנו מפעילים על הריליי התנגדות גדולה מהמינימום
כך שגם כאשר נוציא שני נורות כל השאר יהבהבו בקצב הרגיל
מקווה שהייתי ברור ואם יש שאלות אשמח לענות.

-->