PDA

צפייה בגרסה מלאה : ייעוץ בהתקנת לוקרים בפוראנר

chevy-man
26-09-12, 20:34
חתימה טובה לכולם,

הגיעו לי הלוקרים שהזמנתי מאיביי, הגיעו ללא עיכובים,פעם ראשונה שאני מתעסק בזה, ולכן יש לי מספר שאלות:
1. זה עבודה שאפשר לעשות לבד או שמומלץ מוסך?(יש לי ניסיון מכני ברכבים, אני עושה הכל לבד למעט ברקסים)
2. יש משהו ספציפי/אטמים שצריך לשים?
3. יש לוקר אחד שטוח ולוקר אחד מעוגל יש צד מסויים לכל אחד?
4. לוקר אמחד מסתובב קצת קשה, יהיה ניתן לסובבו שיהיה מורכב?

שכחתי לציין מדובר בלוקרים מקוריים של איסין ירדו מפוראנר 89,

אין תמונות כי אני לא מצליח להעלות מהאייפון..
תודה מראש,

לירןא

tooshey
27-09-12, 06:49
תתחדש
לא ברור למה לטרוח ולהביא לוקרים ידניים לפוראנר מחו"ל, לוקר של הילקס משנת 98 ומעלה מתאים ונפוץ בארץ. אלא אם קיבלת אותם בחינם.
בכל מקרה, כדאי לפרק את הלוקרים פירוק יסודי , לנקות ולגרז את מה שצריך, במיוחד לאור העובדה שאחד מהם הולך קשה.
לא מבין מה זה שטוח ומעוגל, שני הלוקרים אמורים להיות זהים ואין חשיבות לימין שמאל.
כדאי שתצטייד בפלייר פותח עם שפתיים שטוחות (פלייר צירקליפ גירים).
חליצת השייבות הקוניות מעט טריקית, יש לשים זזקל ולדפוק עם דורן רך (אלומיניום או פליז) על ראש הגוז'ון בכיוון ציר האורך ע"מ ליצור וויברציה ולשחרר את הקונוס.
יש לגרז עם גריז מיסבים את הטבעת פליז הפנימית (שם הלוקר עובד את עיקר חייו, בזמן שאינו משולב)
יש לגרז את שאר חלקי הלוקר עם גריז קל, בכמות קטנה שלא ליצור נעילה הידראולית או הפרעה לתנועה.
בסוף ההרכבה יש לוודא פעולה תקינה של הלוקרים, ז"א, שילוב ובעיקר פתיחה מלאים וללא שום רעש רקע.

בזמן שהלוקר בחוץ זו ההזדמנות לכוון מיסבי גלגל.

בברכה,טושי

chevy-man
28-09-12, 18:59
תודה רבה!

חיפשתי ביד 2 לא מצאתי לחפש יותר מיזה לא היה לי זמן.. בכל אופן אני חושב שעשיתי עיסקה טובה כי יצא לי 400₪ כולל המשלוח..
בהתקנה בציריה השמאלית לא היה בורג לעומת הצד הימני והלוקר השמאלי לא נועל גם שהוא על מצב חופשי האם זה בגלל שחסר הבורג או ששיך לתקינות הלוקר?
בברכת שבת שלום,

דידו
29-09-12, 06:47
שים לב שבפוראנר יש ADD כך שצד שמאל מנותק מהדיפרנציאל כשאתה לא משולב ומונע

תבדוק עם פעמון הציריה מסתובב ומתנתק ולא לפי הדרייבשאפט

chevy-man
29-09-12, 11:48
מתנתק, כי לפני שסגרתי את הלוקר, זאת אומרת שהלוקר היה מורכב אבל הקאפה של לוק/פריי לא הייתה מורכת הציריה התנתקה ואחריי ההרכבה מלאה של הלוקר הוא לא מנתק,
מחר אני יקפוץ למוסך, השאלה אם עדיף לנסוע במצב נעול כרגע או שאחד חופשי אחד נעול ?
תודה

דידו
29-09-12, 17:21
אין בעייה לנסוע כך כל עוד ה ADD מנתק

tooshey
29-09-12, 18:44
אם כבר התקנת לוקרים ידניים, עדיף לנתק את מנגנון ה ADD מהוואקום ולנעול אותו קבוע.
חוסך צרות בעתיד.

בברכה,טושי

david4runner
12-10-12, 09:17
קודם כול למה:confused:?
אתה תקין נעילה קדמית?אם כן מזל טוב ודבר איתי .
אם לא חבל על הכסף.

-->