PDA

צפייה בגרסה מלאה : מקומות מענינים באזור הכנרת

WildLove
26-09-12, 22:09
היי,
אני עולה לטיול, הכוונה היא לישון באחד החופים בכנרת\משהו ממש קרוב
מחפש עזרה בלמצוא מקומות מענייניים לטייל עם הג'יפ או מעיינות\נחלים מעניינים ששווה לבקר בהם... לגבי מסלולים - הג'יפ הוא טרופר קצר, אבל אנחנו נסע ברכב אחד אז לא בא לי להכנס למקומות עם יותר מדי עבירות כדי לא להרוס את הטיול בטעות (:

תודה רבה!

דרור ברלי
26-09-12, 22:39
הנה מסלול קלאסי של דרום-מערב רמת הגולן. העבירות בינונית. טיול כיפי, לא ארוך מדי, של יום אחד - אתה תהנה מהנהיגה, הטרופר בהחלט יעבוד, ימתח רגליים, יצטרך הילוך כוח, אבל באמת שלא יתאמץ יותר מדי.

אז נתחיל:

תעלה מהכינרת לחירבת כנף. שביל יפה, הנוף מחירבת כנף יפהפה, קצת הסטוריה וכו'.
אחר כך תעקוף את גדר הישוב כנף משמאל, תיכנס בשער הראשי דרך הרפתות של כנף בשביל סלול היטב ונוח לכיוון עין דיר עזיז ("בריכת הטוראים"). חונים ברחבה מעל לבריכה ויורדים ברגל במדרגות. המקום יפה ומסודר, שמרו על הנקיון.
אחרי טבילה/מנוחה, תמשיך עם השביל, תחצה את ערוץ נחל כנף ותטפס בעליה עם בולדרים (ארוכה, מצריכה קצת זהירות אבל לא נוראית, אין בעיה לשום רכב בעל הילוך כוח). בסוף העליה תפנה שמאלה, ושוב ימינה לירידה לכיוון הגשרון הסורי מעל נחל סמך. זה מקום לעצירת מנוחה/התרעננות. כיף לטבול במים.
משם ממשיכים דרומה, לכיוון חציית נחל אל-על, ויוצאים בכביש 789 שיורד לכינרת (צומת כורסי).

(כל זה תיאור כללי, יענו "סכמטי". אני זוכר את המסלול בעל פה, אבל לא את אורכו בק"מ, צבעי השבילים וכו'. בשביל זה תפתח מפה)

-->