PDA

צפייה בגרסה מלאה : אכיפה חדשה של משטרת ישראל

יורם-דרומי
27-09-12, 18:09
http://www.youtube.com/watch?v=g3oFnjxzgBs

חנן גולומבק
27-09-12, 18:33
גועל נפש בחיי, כאילו שאנחנו החיזבאללה. בושה למשטרה ולמדינה.

talw
27-09-12, 18:37
לא לא לא,זה הם החיזבלונים,לא ירחק היום ויפעילו עלינו מטעני צד.

דרור ברלי
27-09-12, 18:39
עכשיו נזכרתם?.... זה מאוגוסט.
אני רק מקווה שמתחבא נחש ארסי בין השיחים איפה שהשרץ המוסווה הזה יושב ומכוון לאנשים לייזרים לתוך העיניים.

talilim
27-09-12, 19:08
מסכן הנחש....
הוא עלול לחטוף קדחת טימטום חשוכת מרפא....
ונגד זה אין נוגדנים.....

עכשיו נזכרתם?.... זה מאוגוסט.
אני רק מקווה שמתחבא נחש ארסי בין השיחים איפה שהשרץ המוסווה הזה יושב ומכוון לאנשים לייזרים לתוך העיניים.

Gilad
27-09-12, 22:15
הדבר הזה עומד במבחן בית המשפט?

הרי "היונדאי לנטרה מהחדשות" יכול להיות 10 מכוניות שונות, בטח כשאין שום קשר עין בין מי שמדד למי שעצר ולא למשך כל הזמן שבין המדידה לעצירה. נשמע לי הזוי לחלוטין!

שי קרנצלר
27-09-12, 23:03
הזוי
אבל צריך להיזהר .... הרי זה בחזקת "לך תוכיח שאין לך אחות ..."

yes1952
27-09-12, 23:15
כבר כתבתי את זה בעבר
סעו כחוק ותוך שנה כל המצלמות והלייזרים יהיו מיותרים

sos4u
27-09-12, 23:52
כבר כתבתי את זה בעבר
סעו כחוק ותוך שנה כל המצלמות והלייזרים יהיו מיותרים
מצטרף להמלצה של יוסף ...
קחו בחשבון שלפי מה שנאמר בכתבה עוצרים רק מעל ל 130 קמ"ש, אני לא נוסע במהירויות הללו כבר שנים ובוודאי שלא עם הגרנד. רק לחשוב כמה דלק הוא שותה במהירות הזאת גורם לי להרים את הרגל מהדוושה ... הרבה לפני הדו"ח והנקודות והבלאגן שמתלווה לזה.

אז אין ספק שמהירות אינה הגורם מספר אחד לתאונות, אבל הוא העבירה הכי מדידה, והכי פחות מוטלת בספק. אז תפסיקו ליפול למלכודת וסעו כחוק ...

GodsFather
28-09-12, 05:29
הנהג שם יצא טמבל או יותר נכון "תמים". כמו רוב הנהגים בארצנו.

הייתה יכולה להיות הצגה מאד יפה מול הטלוויזיה אם היה מגיע מישהו שמכיר את החוק קצת יותר טוב.

מה שנראה בסרטון הזה לא עובר בימ"ש. אלא אם שינו חוקים לאחרונה ואפשר לטעון שיש לך אוזניים בתחת (יותר קשה מלהוכיח שאין אחות).

shmil
28-09-12, 08:54
עובר גם עובר אמיר.
החוק, להזכירך, לא תמיד מקבל ביטוי בבית המשפט.

שלא לדבר על העובדה שאם נערכו החוצה חלקים בתקשורת בין השוטרים, בכלל ייתכן שהשרץ כשר.

אכן, גם מסריח, אבל כשר.

GodsFather
28-09-12, 09:22
שמיל, חובת ההוכחה עליהם בסופו של יום ולהזכירך, צריך שיהיה קשר עין עד שלב העצירה של החשוד. ועוד ועוד.

עצם העובדה שאנחנו מתדיינים על זה מראה שזה בר ויכוח וניתן להפיל בבימ"ש. צריך רק לדעת ללחוץ על הכפתורים הנכונים.

הכוכב הכחול
28-09-12, 09:28
עובר גם עובר אמיר.
החוק, להזכירך, לא תמיד מקבל ביטוי בבית המשפט.

שלא לדבר על העובדה שאם נערכו החוצה חלקים בתקשורת בין השוטרים, בכלל ייתכן שהשרץ כשר.

אכן, גם מסריח, אבל כשר.

הייתי אופטימי שתכתוב משהו אחר. בעסה!

ולכן שאלה-
ואם היו עוד 4 יונדאי באזור (בכל זאת רכב דיי נפוץ)
והנהג לא היה יוצא וישר מתרפס ומודה
עדיין היה אפשר להרשיע אותו?

GodsFather
28-09-12, 09:33
אפשר להרשיע את כולם, השאלה היא רק אם יודעים להתנגד.

אין מה להיות אופטימיים עם מערכת המשפט של ישראל, אלא אם אתה מחובר לעו"ד צמרת שכולם מפחדים ממנו.

shmil
28-09-12, 09:40
הייתי אופטימי שתכתוב משהו אחר. בעסה!

ולכן שאלה-
ואם היו עוד 4 יונדאי באזור (בכל זאת רכב דיי נפוץ)
והנהג לא היה יוצא וישר מתרפס ומודה
עדיין היה אפשר להרשיע אותו?
נושא שמירת קשר עיין רלבנטי כאשר אין מאפיין ספציפי ומדוייק לכלי הרכב שנמדד.
לפיכך, אם השוטר הראשון היה משדר את מספר הרכב לשוטר השני, אין כבר משמעות למספר היונדאי הלבנות באיזור.
אם לא העביר את המספר, אכן בית המשפט ייטה לא להרשיע בהעדר שמירת קשר עין רציף החל ממדידת הרכב ועד לעצירתו.

GodsFather
28-09-12, 09:43
אם לא העביר את המספר, אכן בית המשפט ייטה לא להרשיע בהעדר שמירת קשר עין רציף החל ממדידת הרכב ועד לעצירתו.

לא שמעתי אותו מעביר את המספר.

moshik999
28-09-12, 10:03
אפשר לעשות את השרשור הזה יותר יעיל
ע"י זה שאולי חברי הפורום יתנו טיפים או רעיונות לשוטרים איך מבצעים אכיפה יעילה
נניח:
איך אוכפים עקיפה מסוכנת או חציית קו לבן.
איך מונעים אי שמירת מרחק
איך אוכפים חציית צומת ברמזור אדום (יש אלפי רמזורים)
איך אוכפים מתן זכות קדימה
איך מונעים שיחה בטלפון סלולארי (לדעתי הגורם הכי מסוכן גם עם דיבורית)
איך אוכפים באופן יעיל נסיעה בשכרות

יכול להיות שהמשטרה עושה טעויות (לטעמי בתום לב או סתם מעצלנות או מחוסר מקצועיות או מחוסר תרבות ניהולית מתאימה )

הרי להטיל רפש ודופי בשוטרים לא יביא לכלום (יכול גם לגרום לדברים הפוכים)
לדעת מה לא זה יחסית פשוט אפשר לנצל את היכולת שלכם לדעת מה כן צריך ומה נכון לעשות.
בבקשה רעיונות.

לי למשל לקח קצת זמן אבל אני יותר לא נוסע מעל 120 קמ"ש ולא משנה מה.
וגם קרה דבר מוזר ברגע שהצלחתי לשלוט במהירות הנסיעה גם בשאר הפרמטרים קרה שינוי
לא מסמס בנהיגה לא גונב צהוב שומר מרחק לא מדבר בטלפון בנהיגה גם עם דיבורית. ולא נוהג אחרי שתיית אלכוהול
יש לי הרגשה שמי שמצליח לסוע לאט מצליח גם לשמור על שאר הדברים.

talw
28-09-12, 10:22
מושיק לא יצא לך טוב,תערוך את ההודעה מחדש.
אני רק יכול לעזור לך עם שינון חוק הפתיחה באש לעבר אדם החשוד כמחבל מוסווה ומכוון לעברך חפץ החשוד כנשק .
את כל שאר הרעיונות ל״שיטור״ הם מכירים טוב מאוד ,אף אחד לא יכול לעזור להם פה חוץ מלבדו שבשמיים.

אביעד פ.
28-09-12, 10:32
מושיק- שאתה נוהג אתה לא מדבר בדיבורית? אל תצטדק.

להטיל רפש ודופי בשוטרים לא לא יביא כלום, מסכים איתך, חוץ מלפרוק עצבים.
לתת פה הצעות יעול לאכיפה גם לא יתן כלום, פשוט כי השוטרים לא רוצים להתאמץ בשביל השכר שהם מקבלים. (אולי בצדק).
אתה חושב שמישהו פה יותר חכם מקציני המשטרה? הם יודעים בדיוק איך לאכוף כל אחת מהעבירות, הם פשוט לא רוצים לעשות את זה.
זה די פשוט אפילו, ואני אפרט לבקשתך, מה ניתן לעשות, ולמה המשטרה לא עושה את זה. כל הנאמר הוא לדעתי האישית בלבד ולא מייצג שום עובדות קיימות!

איך אוכפים עקיפה מסוכנת או חציית קו לבן.
שוטרים יעמדו במקומות מועדים לפורענות\כבישים אדומים בצפון ובדרום, לא תהיה להם מכסת דוחות, אבל הם יקבלו מילה טובה על כל עצירה של עקיפה מסוכנת. למה הם לא יעשו את זה? כי אם אין מכסת דוחות- אין הכנסה למדינה- המדינה דורשת מהמשטרה להכניס כמות כסף מסוימת. יש אכיפה מעולה של חציית קו לבן למשל, בסדום, בו החציה של הקו הלבן מתבצעת כדי לקצר רדיוס סיבוב, ולא מסכנת באמת את הנוסעים, אבל קלה לתפיסה וניתן לתת שם דוחות בארגזים.
איך מונעים אי שמירת מרחק
האמת שלזה אין פתרון קסמים, הדרך היחידה היא חינוך תעבורתי מוקדם והבנה של הנהגים שזה מסוכן, ושל ההנהגים שגורמים לפראי אדם להדבק להם לתחת, להבין מהו המסלול בו הם צריכים לנסוע בהתאם לתנאים בכביש באותו זמן. או במילים אחרות- תעוף כבר לימני! וזה נוגע לרובנו בתור בעלי ג'יפים. :-)
לא מצופה מהשוטרים לאכוף דבר כזה באופן יזום, אלא אם כן הם מבחינים בו בדרך, ואז שיפסיקו להיות עצלנים ולהתעלם מכל העבירות שהם לא בתפקיד באותו רגע, כמו רמזור אדום, עצור, פרסה אסורה ומיליון עבירות אחרות שהשוטרים עדים להם יום יום ומתעלמים, כי הם עצלנים!
איך אוכפים חציית צומת ברמזור אדום (יש אלפי רמזורים)
זו באמת שאלה מיותרת! מצלמות רמזור במקום מצלמות מהירות. בכל הצמתים בארץ! עבירה נוראית שחייבת להפסק. הקלות הבלתי נסבלת שבה אנשים נכנסים לצומת אדום בימינו פשוט מעלה בי בחילה. איך בנאדם מביא את עצמו לנקודה בה הוא לוקח סיכון על חייו כדי לחסוך דקה של עמידה ברמזור. פשוט הזוי. בנוסף הייתי מעמיד שוטרים בצמתים ידועות (להבים רהט לדוגמא) שאנשים חוצים רמזור אדום, ועוצר אחד אחד. עצם נוכחות הניידת בצומת תוריד את כמות העבירה לאפס. אבל אז השוטרים לא יביאו דוחות הביתה, ואופס שוב נכנסו למעגל הקסמים.
איך אוכפים מתן זכות קדימה
שאם דיברת על מתן זכות קדימה ושלטי עצור בצמתים, אז שוב זה פשוט, שוטר שנמצא מעבר לפניה ועוצר מי שלא עצר עצירה מלאה\נדחף לצומת.
את זה דווקא כן עושים, כי זה טרף קל. באופן כללי- אני מאוד בעד זה, כל עוד השוטרים לא מלבישים עליך תיק מיותר ושקרי כמו בהרבה מקרים.
איך מונעים שיחה בטלפון סלולארי (לדעתי הגורם הכי מסוכן גם עם דיבורית)
שלילה מיידית לכל מי שנתפס מדבר בטלפון הנייד. צריך להיות מלווה בבדיקה של השיחות היוצאות\נכנסות מהטלפון המדובר כהוכחה, כדי שלא ילבישו תיקים על נהגים. וששוטרים יפסיקו כבר להתעלם מהעבירה הזאת שהם רואים מולם כל הזמן.
איך אוכפים באופן יעיל נסיעה בשכרות
אולי הדבר היחיד חוץ ממהירות שכן נאכף באופן יעיל במשטרה, שוטרים ביציאות מאזורי מסיבות שעוצרים עשרות נהגים מלעלות על הכבישים המהירים עם נשק טעון ביד. ובקשר לזה ניתן להגיד רק מילה טובה למשטרת ישראל. הייתי מאריך אבל את שעות הפעילות עד 7-8 בבוקר, כי זו השעה שהנהגים מחכים באוטו עד שהמשטרות ילכו, ואז נוסעים הביתה שיכוורים, אמנם קצת פחות, אבל עדיין. אבל זה אחרי השעה של החלפת משמרת, אז זה כנראה כבר לא יקרה. להפסיק באופן מיידי את כל בדיקות האלכוהול בכניסות לערים- זה מגוחך לבזבז כוח אדם על להוריד נהגים מהכביש, אחרי שהם כבר כמעט הגיעו הבתה. צריך למנוע מהם לעלות על הכביש.

ובשורה התחתונה, כמו שאמר יוסף, סעו כחוק, תצמדו לימין במסלול הימני, תצאו לאכיפות רק שאתם בטוחים, אל תעברו את המהירות המותרת, והכי חשוב יש 3 דברים שהם כמו קיר ולא ניתן לעבור- רמזור אדום, תמרור עצור וקו לבן. כללים אלו יקטינו את הסיכוי שלכם להיות מעורבים בתאונת דרכים באופן משמעותי, ואם המשטרה לא דואגת לבטחוננו, בוא נדאג לו איש איש לעצמו.

וראבק- מה הקטע של לשלוח אסמאסים תוך כדי נהיגה??? רולטה רוסית!?!?

GodsFather
28-09-12, 10:38
אביעד, אנחנו יוצאים לעקיפה. המשטרה יוצאת לאכיפה :)

הנקודה בכל הסיפורים האלה היא ההוכחה וחובת ההוכחה - במקור היא מוטלת על המשטרה/המדינה, אבל אף אחד לא טורח לזכור את זה ומערכת המשפט נשחקה.

גם אם תנהג כחוק, מישהו עדיין יכול להכתים לך את הגליון ומעטים הם אלה שאכן טורחים להיאבק בשם הצדק ולמען שמם הטוב, כי הרי זו בסה"כ עבירת תנועה.

אביעד פ.
28-09-12, 12:20
יש בזה משהו. :-)
בכל אופן נתראה בסוכות בשעה טובה!

ישי.פ
29-09-12, 01:05
אמיר אתה תמים!!
כאחד שחטף לאחרונה על ימין ועל שמאל, אם מחפשים אותך זה לא משנה, אתה יכול להילחם אבל אין לך את המשאבים לכך.
אתה תצא צודק אבל מותש רצוץ וגמור.
יש אנשים שתפקידם הוא להרשיע אותך, לעומת זאת חייך ממשיכים ולך תוכיח שהתימרור בעיתי או שהשוטר טעה.
ממקור ראשון אני יכול לומר לך בוודאות שהשוטרים מתאמים גרסאות ואם צריך הוא גם יגיד שבדיעבד הוא העביר את המספר רכב.

yes1952
29-09-12, 07:56
עובדות
חוק הוא חוק
מי שעובר על החוק ונתפס-שיקח עורך דין(יש פה כמה מומחים בתחום)
אבל,,,,איננו צדיקים בסדום ולכן....
כל עבירת תנועה שיש בה ספק רצוי להתמודד בבית משפט מול התביעה המשטרתית
למזלנו הנהגים לא כל שוטרי התנועה מקפידים על הנהלים הקשורים בביצוע משימת אכיפה,
בבית משפט עם אין דו"ח מפורט על אירוע (עבירות תנועה)כל עורך דין המתמחה בתעבורה יכול לקעקע את טענות התביעה
ואם נותנים לעו"ד כמו שמיל את ההגנה אזי אני לא מקנא בתביעה (לדעתי הוא מהטובים ביותר)
ומניסיוני כשוטר מתנדב לשעבר במתנ"א יש הרבה חריגות מהנוהל במיוחד של המתנדבים אך לא רק-
לגבי אכיפה של קו לבן--מרבית הדוחו"ת נרשמים ע"י הצוות המעופף דהיינו הליקופטר-מאוד קשה להתמודד עם תיק כזה כאשר הסרט הינו מדויק-
ולגבי נסיעה כחוק?
אין ברירה-גם אסור "לגנוב"רמזור מפני שיתכן ויש מלכודת מהירות מעבר לצומת-מניסיון -----
ולעצם עיניין העליהום הידוע כאן בפורום-
כאשר תראו רכב שלא ציית לתמרור ופגע ברכב בו נוסע אדם היקר לכם ופוגע בו -אולי תפסיקו עם העליהום הזה-
ומי שמקטר על השוטרים -ייטב שיתגייס למשטרה וישנה את הדרוש שינוי-
רבותי-עשיה יותר קשה מדיבורים-גם זה מניסיון
שבת שלום

GodsFather
29-09-12, 11:38
ישי, אני לא תמים, אני מאלה שעובר את הליך ההתשה הזה מ2008... ועדיין ראשי מורם.

ושלא יובן חלילה שמא אני מעודד עבירות על החוק, גם אם נראה שהחוק "מטופש" או "לא נחוץ" וכד'. זה כולל גם ענייני מעכרים, אפילו שכשאין ברירה אז אין ברירה ודי לחכימא ברמיזא.

אבל בין החוק לבין האוכפים אותו ושיטותיהם יש פער אדיר ולכן אני מתעקש לעודד אנשים לא להכנע לכל אישום שניתן בהם וביניהם גם הנאיבי בכתבה.

-->