PDA

צפייה בגרסה מלאה : נמלים - מה עושים איתם?

אייל
28-09-12, 00:02
המטבח שלנו הפך לחיל אספקה של קן נמלים. משאירים משהו לשתי דקות ומאוד מהן תוקפות כל פירור. בהתחלה, עקב סנטימנטים לחיות הכי חרוצות בטבע, השתדלתי לא לפגוע ברגשותיהן. תחכסו ממני את ההצעות לשמור על ניקיון, קשה לשנות אופי אחרי יותר משלושים שנה...

מתברר שכמדיניות אף גן חיות בארץ לא משכיר דוב נמלים ורציתי לדעת מה אני יכול לעשות עם המכה הזאת? צריך לקחת בחשבון שיש תינוק בן חודש וחצי בבית כך שרעלים קשים לא יכנסו.

תודה רבה.

landY
28-09-12, 00:06
לעקוב מאיפה מגיעות ולרסס,
יש גם תרופת סבתאשהן שונאות ציפורן (הפרח) אבל אני לא ראיתי את זה עובד.
בדרךכלל הקן בחוץ ואז ריסוס של אזור הכניסה ממנה הם מגיעות פותר ליום יומיים את הבעיה.

rupni
28-09-12, 00:07
אולי זה ישמע מוזר ואולי אפילו ניסתה את אבל נסה לשים עלי דפנה, זה עבד לי כמה פעמים . שים כמה עלים בריכוזים (מגירה או מדף שהנמלים נמצאות בו).
אני לא יודע איך זה עובד אבל זה עובד.

בברכה אורי.

itayhi
28-09-12, 01:07
שלוש תשובות רציניות לגמרי.

א. תחיה עם זה. זה מה שאנחנו עושים. הן לא באמת מזיקות. אוכל שצריך להיאכל נמצא במקרר, בתוך התנור/מיקרו או תלוי על ווים

ב. צלוחית קטנה. שתי כפות דבש/סילאן וטיפת פרונטליין. להניח הרחק מהישג ידם של ילדים!!! הנמלים יגיעו לזה בכל מקרה...

ג. עכברים זה הרבה יותר גרוע! :cool:

איתי

אמיר ב.א
28-09-12, 01:11
אצלינו יש נמלים בטונות ... כבר הרבה שנים ...
אין הרבה מה לעשות , ממש לחסל אותן אי אפשר .
את כל החבילות הפתוחות , של הדברים שהן אוהבות - עמילנים למיניהם , קמח וכו' שומרים במקרר,
העניין עם עלי דפנה עובד , אבל רק בכמויות גדולות ,
לא כמה עלים , אלה יותר בכיוון של כמה ענפים ...

אם הקן בתוך הבית - תאטום עם סיליקון.

Tourist
28-09-12, 09:32
גם אצלנו, חוף כרמל, צמוד קרקע, מלא נמלים.

א. כל המתוקים והמתפוררים למקרר.
ב. נקיון (רק קצת יותר).
ג. חמותי שמה בפינות משטח השיש, בצמוד לקיר, מקלות קינמון שלמים וציפורן. עובד. פשוט עובד.

Sent from my iPhone using Tapatalk

boaz avrahami
28-09-12, 09:47
לא רעלים חזקים ולא נקיון...
נשארת עם תרופות סבתא או לוחמה פסיכולוגית פחות או יותר.

הקן בבית או בחוץ?
אם בחוץ אז שב עליו עם דזיקטול מגורען פעם בשבוע עד שתגיע להכרעה.
בכלל פזר מסביב לבית ותרטיב- זה יקטין משמעותית את הסבל וגם המחיר סביר.
אם לא היה תינוק בבית היתי שוטף רצפה עם דזקטול

זרקו
28-09-12, 23:15
אם מצאת את החור/קן ואתה רוצה לחסום את היציאה שלו (שילכו להסתובב מחוץ לבית)- קצף גילוח- הן שונאות את זה.
בהצלחה

Tsafrir
29-09-12, 00:16
מה ניתן לעשות כדי לחסל קן נמלים שנמצא בערוגת עץ תפוז?
באיזה תכשירים ניתן להתשתמש בהתחשב שזה עף פרי שאוכלים ממנו?

tzagi
29-09-12, 02:33
http://en.wikipedia.org/wiki/Diatomaceous_earth

משתמשים בחומר להרבה מטרות, מפילטר לבריכה ולהרוג חרקים והדברה
החומר לא רעיל, אפשר לפזר אותו בכול מקום.
נסה בחנות לציוד בריכות, אצלינו המחיר אפסי, כ$15 ל10 פאונד. או כ$30 ל50 פאונד.

איך זה עובד? האבקה מורכבת מגרגרים בצורת פרמידה, זה נכנס להם בכלי הנשימה וסותם אותם. עובד מעולה.

מירי פוקס
29-09-12, 11:05
היי-

מניסיון שלי :

צא החוצה לקירות החיצוניים של המטבח או בחדרים בהם יש נמלים ותחפש את ה"נתיבים" שלהם-פזר גרגרי "טלסטאר" באיזור צמוד לקיר

(רשום, לפחות, שאינו מכיל זרחן אורגני).

בנוסף, פזר את הגרגירים על ספי החלונות, מאחורי המקרר, התנור או כל מקום אחר בבית שיד אדם אינה מגיעה אליהם.

(לגבי חיות בחצר- לפי הפרצוף ה"חמוץ" שהם עושים כשהם במרחק מטר או יותר מהגרגירים-אין סיכוי שהם יתקרבו לזה או יאכלו את זה...)

אם יש בבית "חרכים...(: ) או כל מיני שקעים אחרים כמו קירות אבן, ליבני שמוט או משהו כזה...

64648

תקוף את השקע או המרווח ב"ארטילריה נוזלית" K-2000-עמוק פנימה. רעיל, אבל ממוקד ונסתר (שוב... מקום שיד אדם לא תשיג...)

סוכר, קמח, קטניות-בכלים סגורים עם עלי דפנה ורצוי במקרר.

צריך לחזור על זה כמה פעמים, אבל התוצאות נראות מהר.

בנוסף-מתחת לשיחים או עציצים קרובים לבית-שוב...טלסטאר

בהצלחה

מירי

polar bear
30-09-12, 13:31
שכנים שלי עשו הדברה לפני כשנתיים ואליהן לא נכנסת נמלה אחת בעוד אצלי הן כן נכנסות ואני נאלץ להיאבק איתן. קיץ הבא - אזמין הדברה. המסכנה היא שיש פתרון גם לטווח ארוך. כל הגרגירים למינהם עובדים לזמן קצר - רק השנה הורדתי אולי 10 קיני נמלים בחצר שלי בלבד. וכיום - בערך חודשיים אחרי שפיזרתי את אחרון הגרגירים - החצר מלאה קיני נמלים.

יש טוענים שהשתמשו בדבש הדברה נגד נמלים ועבד להם - עקרון העבודה שלו - הן לוקחות את הדבש הביתה ושם הוא מתפרק והופךלרעל.

K500 - זה שעושה צבע לבן - לא מחזיק יותר מיום. ז"א הצבע מחזיק - ההדברה לא, אבל לפחות רואים את הנמלים יותר טוב.

תרופת סבתא - בצל. עוזר עד שהוא מתיבש לגמרי.

אה..נ.ב. - פעם כשהיתי חייל , ה"משרד" שלנו היה מעין צריף בגודל 50 מ"ר מוקף אדמה. והמפקד שלי, כל תחילת קיץ היה מפזר נפט סביב סביב- והיה לנו שקט כל הקיץ .

boaz avrahami
30-09-12, 13:59
יש גרגירים ויש גרגירים

למיטב הבנתי את ההבדל הגדול עושה הזרחן שהוא רעיל במיוחד וארגוני איכות הסביבה לא מחבבים בלשון המעטה.
רונסטאר ודומיו אינם מכילים זרחן
דזיקטול כן מכיל

זרחן לא מומלץ בסביבה של נשים בהריון או זוחלים שהם גם בני משפחה

מירי פוקס
30-09-12, 15:46
אתה יודע מה לעשות אם כלום לא עוזר???

תאמץ דב נמלים...

64659

רמי חיפה
30-09-12, 20:22
העניין עם זרחן אורגני זה שהוא מחזיק מעמד זמן רב, עד עשרות שנים. וכל הזמן הזה כל המשפחה חשופה לחומר שהשפעתו היא נוראית ולוקח זמן עד שמשהו קורה. אל תכניסו הבייתה.

BackDoorMan
05-10-12, 08:04
אתה יודע מה לעשות אם כלום לא עוזר???

תאמץ דב נמלים...

64659
זו חיה מסוכנת שהרגה כבר מטפלת בגן חיות.

-->