PDA

צפייה בגרסה מלאה : יש חשיבות למיקום הסליפ יוק בדרייבשאפט?

ערן המסוקס
18-06-03, 11:43
לאחר מאמצים רבים, יזע דמעות וכו' הרכבתי, חיזקתי ומיקמתי מחדש גשר גיר מפירוק, לתפארת מדינת ישראל. באותה הזדמנות החלפתי את הדרייבשאפט העקום שלי באחד שהיה לי במחסן (עבה במיוחד).
בקיצור, לאחר מבט ובחשבה על הקלות בה מתעקמים לי דרייבשאפטים הרהרתי לגבי ההתקנה האחרונה של הנוכחי. התקנתי אותו עם הסליפ יוק בצד של הדיפרנציאל. הסליפ יוק נראה כמו החולייה החלשה בעסק כי הוא הרבה יותר צר מהדרייבשאפט עצמו. לדעתי, בצורה כזאת הוא הרבה יותר רגיש לעיקום מאחר ואם אני מתיישב עליו הלחץ יגיע בדיוק על הסליפ יוק. אם אתקין אותו הפוך הלחץ על הסליפ יוק יהיה עקיף (ימוקם מתחת למגן) והרבה פחות חזק. האם אני צודק, או שאפשר להשאיר את העסק כפי שהוא מורכב כרגע?

נמרוד
18-06-03, 12:12
שאלה טובה. אני לא יודע את התשובה. יכול להיות שיש חשיבות מבחינת איזון רעידות, אבל אני לא יודע מהי. יכול גם שזה לא חשוב. העצה הכי חכמה שאני יכול לחשוב עליה היא להשאיר את זה איך שזה.

אגב, ממה הדרישפטים שלך מתעקמים? ממה הם מקבלים מכות?

ערן המסוקס
18-06-03, 12:25
רעידות זה קטן עלי.. מה שבאמת מעניין אותי זה מה קורה כשאני מתיישב על הדרייבשאפט! אם אני מתיישב ישירות על הסליפ יוק או אם הוא רחוק יותר.. לדעתי העומד עליו יהיה קטן יותר.. אני מחפש פה נחמה כדי שלא אצטרך היום שוב לגחון מתחת לג'יפ ולהפוך אותו.. הכל מלא שם בג'יפה!
בכל מיקרה הדרייבשאפט הראשון התעקם לראשונה כשהתיישבתי בעדינות באיזור הקרוב לבית שלי לפני מספר שנים. שיפצתי אותו (700 ש"ח!! שיפוץ גרוע מאוד ב"הבלם בנגב") וממש לאחרונה הבחנתי שהוא עקום שוב, ואין לי מושג ממה. כנראה שהתיישבתי עליו מתישהו, אולי אפילו עקב מעבר על סכין בדיונה. זה ממש מייאש שהוא כזה רגיש. בכל מיקרה זאת כנראה בעייה עם ג'יפ לא מוגבה כמו שלי.
בכל מיקרה אני הולך להתבונן בעסק שוב ולהרהר עוד קצת.. אולי גם אצלם..

נ.ב - נימרוד, איך ממוקם אצלך הדרייבשאפט?

נמרוד
18-06-03, 12:31
אם אתה מתישב עם משקל הג'יפ על הדרישפט, אתה תעקם אותו, לא משנה איך הוא מורכב. ואגב התחושה שלך שהסליפ יוק הוא הנקודה החלשה בכפיפה לאו דווקא נכונה. הוא אמנם צר יותר אך עשוי מחומר מלא או כמעט מלא, לעומת הצינור העבה יותר אך חלול. חישובי חוזק כאלו הם יחסית טריוואליים - ולכן אתה יכול לסמוך על המתכננים שהם עשו עבודה טובה בנקודה הזאת.

t_uri
18-06-03, 13:06
מסליפ-יוק מורכב בד"כ בחלק הגבוהה כדי שלא נגלח את הפיטמה שלו.

my 2 cents

אורי טל.

ערן המסוקס
18-06-03, 13:31
דווקא מפיטמת הגירוז אני פחות חושש.. זה לא מה שיגרום לי ללחך את האדמה/ שמן / גריז מתחת לג'יפ.
הנה תמונה ממצלמה חילופית של הדרייבשאפט מורכב.. שימו לב בעיקר להפרשי העובי בין הסליפ יוק לדרייבשאפט עצמו..
דרך אגב, במבט שני הגעתי למסקנה שהסליפ יוק מוגן ע"י תושבת הקפיץ האחורית שיותר נמוכה ממנו בקצת.. עדיין לא בטוח אבל הספק מספיק בשביל להרגיע.

http://imgsrv.pic4u.co.il/04232abbeca8bc7eea4727ab4975a1f0030000.a spx

איציק - 4X6ZH
18-06-03, 14:27
יש חשיבות ורצוי למקם אותו בצד הממסרה .
בצד הממסרה הוא יעבוד פחות קשה .
בצד הסרן הוא עובד גם לצדדים וגם לשליפה . מקום זה פגיעה לאבנים וליכלוך .
בקיצור לא מומלץ .
איציק

ערן המסוקס
18-06-03, 15:01
הבנתי.. טוב אולי נלך להחליף את המיקום עכשיו.. :cry:

ערן המסוקס
18-06-03, 15:53
פרק 11 עמוד 1 בספר של היינס.. תסתכלו טוב על הדרייבשאפט ותגידו לי אם אני מדמיין או שהסליפ יוק נמצא בצד הקרוב לדיפרנציאל? קשה לראות אבל לדעתי אני צודק.

אדי
18-06-03, 15:59
אמנם מדובר בסופה , אבל אצלי הסליפ-יוק קרוב יותר לטרנספר ומוגן ע"י גשר הגיר .

-->