PDA

צפייה בגרסה מלאה : איך אתם מצמצמים ואורזים את הזבל / אשפה בטיולי ג'יפים?

im_ri
28-09-12, 15:52
אהלן,

אנחנו קבוצה של 4-5 ג'יפים שמטיילים בסופי שבוע כל חודשיים בערך - בד"כ טיולי יומיים.
ברוב הטיולים אין פחים לא בחניונים ולא במהלך הטיול, מה שאומר שצריך לסחוב איתנו בג'יפים אשפה של 15 אנשים (בדר"כ עם הרבה שאריות בשר וכלים חד פעמיים).

אשמח לשמוע איך אתם מתמודדים עם הסוגיה, כי קצת נמאס להכניס את כל זבובי הערבה והנגב לג'יפ ומידי פעם לנקות טפטופי אבטיח מתא המטען.

האם יש איזשהו מתקון לגלגל ספייר עם סל שאפשר להשאיר את הזבל מחוץ לאוטו בלי סכנה שישפך ברחבי המדבר? אולי איזה פח קטן ואטום לפנים הרכב?
אני חבר בפורום סוזוקי.. מה שאומר שרוב הרכבים קטנים ואין בהם הרבה מקום - קחו בחשבון :)
האם יש סוג שאריות שאפשר לקבור בשטח? שאריות בשר? ירקות?

שקיות זבל לרוב לא שומרות על מהריח ועם כמה שלא נשתדל תמיד אחת תקרע.
תמיד אפשר להביא כלי פלסטיק רב פעמיים אבל אז צריך להתעסק עם שטיפת כלים, סבון, סקוץ וכל שאר ירקות ולרוב מצמצים במים אז זה לא שיא ההגיינה.

לפני שקופצים עליי, לא.. אנחנו אף פעם לא משאירים בשטח, לא.. אף פעם לא קברנו שום דבר באדמה.. רק מחפשים דרך נוחה לאחסן את האשפה או להפטר מחלק מהנפח בדרך ידידותית לסביבה אם יש כזו.
אז אם יש לכם שיטות מעניינות, דרכי הערכות מיוחדות או כל פטנט אחר נשמח לשמוע.
אם אין כתבה בנושא או שרשור (אני לא מצאתי) זה יכול להיות נושא מעניין לכתוב עליו.
תודה וחג שמח.

BlackStar
28-09-12, 16:06
אהלן,

אנחנו קבוצה של 4-5 ג'יפים שמטיילים בסופי שבוע כל חודשיים בערך - בד"כ טיולי יומיים.
ברוב הטיולים אין פחים לא בחניונים ולא במהלך הטיול, מה שאומר שצריך לסחוב איתנו בג'יפים אשפה של 15 אנשים (בדר"כ עם הרבה שאריות בשר וכלים חד פעמיים).

אשמח לשמוע איך אתם מתמודדים עם הסוגיה, כי קצת נמאס להכניס את כל זבובי הערבה והנגב לג'יפ ומידי פעם לנקות טפטופי אבטיח מתא המטען.

האם יש איזשהו מתקון לגלגל ספייר עם סל שאפשר להשאיר את הזבל מחוץ לאוטו בלי סכנה שישפך ברחבי המדבר? אולי איזה פח קטן ואטום לפנים הרכב?
אני חבר בפורום סוזוקי.. מה שאומר שרוב הרכבים קטנים ואין בהם הרבה מקום - קחו בחשבון :)
האם יש סוג שאריות שאפשר לקבור בשטח? שאריות בשר? ירקות?

שקיות זבל לרוב לא שומרות על מהריח ועם כמה שלא נשתדל תמיד אחת תקרע.
תמיד אפשר להביא כלי פלסטיק רב פעמיים אבל אז צריך להתעסק עם שטיפת כלים, סבון, סקוץ וכל שאר ירקות ולרוב מצמצים במים אז זה לא שיא ההגיינה.

לפני שקופצים עליי, לא.. אנחנו אף פעם לא משאירים בשטח, לא.. אף פעם לא קברנו שום דבר באדמה.. רק מחפשים דרך נוחה לאחסן את האשפה או להפטר מחלק מהנפח בדרך ידידותית לסביבה אם יש כזו.
אז אם יש לכם שיטות מעניינות, דרכי הערכות מיוחדות או כל פטנט אחר נשמח לשמוע.
אם אין כתבה בנושא או שרשור (אני לא מצאתי) זה יכול להיות נושא מעניין לכתוב עליו.
תודה וחג שמח.

תמצא לך חבר עם טנדר

boaz avrahami
28-09-12, 16:14
1. הכי טוב זה אחד טנדר בחברה. הופכים אותו להיות אוטו זבל אם הוא רוצה או לא.
2. יש כאלו שיש להם פטנטים לקשור על הגלגל הרזרבי מחוץ לאוטו.תיקים או גומיות.
3. אנינו קושרים על הגג או יותר נפוץ שקית בתוך שקית.

כשמחליטים מה להביא בטיול יש לקחת בחשבון גם את נושא האשפה.
בנוסף מזון אורגני כמו קליפות אני לא חושב שזה נורא אם תחפור בור בעומק 30 ס"מ ותצניע אותם בקרקע אם זה לא בחניון מוכרז או בשמורת טבע.
אפשר למזער למינימום את הנוזלים בזבל.

im_ri
28-09-12, 16:20
בדר"כ יש די מקס 'חברה'. אבל לפעמים הבחור לא מגיע. ואז הג'ימני 'מוזיאון' שלי צריך לאכול את המיצים :)
למישהו יש תמונה של תיק לספייר?

ניב151
28-09-12, 16:41
מוצר של טריפנט, פיתרון טוב כל הזבל נשאר מחוץ לרכב.
זה לא מונע את הצורך בלצמצם את כמות הזבל בטיולים :
שימוש בכלים רב פעמים , הוצאת האוויר ממכלים כמו מכלי חלב ובקבוקי מים מינרלים.
אריזת המזון באריזות רב פעמיות במקום קופסאות שימורים וכו'

ד ו ר ו ן
28-09-12, 17:17
קודם כל כן משתמשים בכלים רב-פעמיים, גם אם יש טרחה לשטוף, זה חוסך המון זבל.

לא צריך להתפשר על היגיינה, אבל לא לשטוף עם "ברז רץ" ברקע.
אנחנו משתמשים בכלים רב-פעמיים כ-10 שנים ושוטפים קבוע, גם בטיולים ארוכים בדרום ללא אפשרות למילוי מים באמצע- פשוט מתנהלים בחסכנות, וכל אחד מביא מים.

לשאר הג'יפה אתה יכול לחפש שק ניילון של גזם, ולהכניס לתוכו את שקיות הזבל המלאות, כך שהן לא יקרעו מכל שטות, ואת זה לקשור על הגג או ארגז של מישהו- על אותו פטנט של טריפנט רק לא יוקרתי ולא יקר.

ארגז של טנדר רלוונטי רק אם הארגז ריק.. וזה כמעט ולא קורה.

hogi
28-09-12, 17:53
א. אנחנו משתמשים בכלים רב פעמיים.
ב. פסולת אורגנית ואורגנית בלבד - אני לא מוצא בעיה להשאיר חשוף ולתת לבעלי החיים באיזור להנות מזה. אם זו כמות גדולה ואסתטית לא נעים לכם להשאיר - תקברו, זה רק יועיל לטבע.

אותי תמיד מטרידה בעיה אחרת - אני מוצא שגם הנקיים [ובעיקר הנקיות] שבינינו מקפידים על איסוף אבל עם הצרכים רבים משתמשים כיום במגבונים במקום בנייר. זה לא מתכלה, אף אחד לא אוספ[ת] אחריו[ה] וזה נשאר בטבע לדיראון עולם.

ד ו ר ו ן
28-09-12, 17:59
ב. פסולת אורגנית ואורגנית בלבד - אני לא מוצא בעיה להשאיר חשוף ולתת לבעלי החיים באיזור להנות מזה. אם זו כמות גדולה ואסתטית לא נעים לכם להשאיר - תקברו, זה רק יועיל לטבע.
השארה של של פסולת אורגנית חשופה יוצרת בעיה אקולוגית קשה.
אתה הופך את החיות מחיות בר לחיות זבל, ויוצר בעיות בריאות לעיתים קשות, כשאתה מכניס למע' העיכול שלהן דברים שלגמרי לא מתאימים להם.
בהמשך, תיווצר תלות של חיות באתרי חנייה, ולא כולם כמוך ושבוררים אם זה כן מתכלה/לא מתכלה , כן אורגני או לא אורגני, והדרך לבליעת חפצים שגורמים לחנק/חסימות מעיים ומוות בייסורים קצרה.

הכלל הוא מה שנכנס איתך לשטח ייצא החוצה- אם היה לו מקום על הרכב פנימה, יהיה לו מקום החוצה.

אמיר מ
28-09-12, 18:01
גם אני ממליץ על המתקון של טריפנט. לא יקר ושימושי מאד. נכנסת לתוכו שקית זבל גדולה ומלאה.
מותקן על הספייר עם רצועות וסקוטצ'ים חזקים.
לגבי המטליות, בד"כ לניגוב התחת של הקטנים. אוספים אותן ביחד עם התוצרת לשקית עם הזבל.

yscheiner
28-09-12, 18:22
כבעל טנדר...
סיימנו עם החניון, התקפלנו, ארזנו, העמסנו, קשרנו...
ואז את השקיות זבל של כולם אנחנו מניחים מעל הכל וקושרים?!?!
אז האבטיח מטפטף על השק״שים והמזרנים, שאריות של מיץ בשר על הצידניות ושאר ירקות מתגלגלים עם שאר הציוד.
1. שקית כפולה.
2. שקיות יוטה לאסוף את השקיות הקטנות.
3. להפטר מהזבל כמה שיותר מוקדם.
4. לא להיות אוטו-זבל של החברה!!! (אז אל תבקשו).

הכל כמובן בחיוך, עזרה, וכן, גם סחיבת זבל של חברים כי כנראה בשביל זה יש חברים (עם טנדר) :-)

יורם-דרומי
28-09-12, 18:40
מוצר של טריפנט, פיתרון טוב כל הזבל נשאר מחוץ לרכב.
זה לא מונע את הצורך בלצמצם את כמות הזבל בטיולים :
שימוש בכלים רב פעמים , הוצאת האוויר ממכלים כמו מכלי חלב ובקבוקי מים מינרלים.
אריזת המזון באריזות רב פעמיות במקום קופסאות שימורים וכו'
1++

דרור ברלי
28-09-12, 18:46
השאלה הגדולה - איפה ישנים.
אם החניון קרוב יחסית לכביש/תחנת דלק, לא יקרה כלום אם אחד הרכבים ייצא החוצה בבוקר עם כל הזבל כדי לשפוך את זה בצפרדע הזבל.
מבחינתי "קרוב יחסית" יכול להיות גם 10-15 ק"מ.

לאורך כביש הערבה יש צפרדעי זבל במפרצי החנייה/מנוחה, בתחנות הדלק, בכניסה לדרך הבשמים. על כביש 40 יש צפרדעים בפארן ליד המשאבות, יש בחניון בארות.
נדמה לי שבחניון בורות לוץ יש גם.

אם עשיתם מדורה (וכולם עושים, במיוחד ככל שמזג האוויר מתקרר) אפשר לשרוף חלק לא קטן מהזבל.
אם אין ברירה אלא לסחוב זבל איתכם, תתארגנו על ארגזי פלסטיק שאפשר לשפוך לתוכם, לסגור היטב (ולאבטח שלא ינזלו המיצים החוצה). ברגע שיוצאים מהשטח ומוצאים פח זבל - מורקנים את הארגז. כמובן שוטפים אות והיטב.

neta4x4
28-09-12, 19:08
מה עם מתקן אופניים? מהמתקן יוצאות שתי זרועות שבעבדות מסגרות קלה ניתן להתאים אותן כמעין רמפה לשקיות זבל. מתקנים מיועדים לגיפים בדרך כלל עולים יותר אבל אני מאמין שגם מתקן כזה יכול לעשות את העבודה. http://www.yad2.co.il/Yad2/hotPicYad2.php?CatID=3&SubCatID=0&RecordID=2d4404b013b170666582aed6b20c596 4f48&SalesCatID=14&Code=42b090a77ad3f47a17c8c6b0b628ff4a
(אין לי קשר למודעה)
בנוסף ראיתי לפני הרבה שנים פטנט בג'יפטריפ (זה היה מזמן) לגבי שירותים בשטח לילדים, לקחת כיסא ישן מהגן של הילד, לעשות בו חור ואז יש שירותים בשטח לקטנים ואפשר פשוט להניח את הכיסא על הגלגל ספייר. אפשר לקחת את הרעיון ולקחת כיסא רגיל, כיסא בית ספר, להוריד לו את המשענת והינה רמפה לשקיות.
כזה למשל -

http://www.ganganit.co.il/image/users/138376/ftp/my_files/BATEI SEFER/כיסא תלמיד משופר 7522029.jpg?id=3617236
כמובן שבשני המקרים צריך לקשור עם גומיות חבלים או משהו אחר אבל יש פה בסיס חיצוני לשקיות.

רמי גלבוע
28-09-12, 20:32
לפני הרבה שנים הריצו האמריקנים קמפיין האומר Haul it in, Haul it out, האומר: "הכנסת את זה פנימה, קח את זה החוצה". לא מצאתי תרגום טוב לזה בעברית, אבל הרעיון ברור מאליו. אנחנו לא "מייצרים" נפח אשפה בשטח, ולכן, פיסיקלית, לא צריכה להיות בעיה לקחת את האשפה לצפרדע הסמוכה. יש חומרים שמתכלים (אכלנו אותם!), האריזה לאחר הארוחה לא תמיד קלה, אבל זה רק עניין של תשומת לב (שיש לך מלכתחילה, אף אחד לא נוזף בך...).

מהבחינה הפרקטית - המתקן של טריפנט (זה מתקן שאני בעצם הבאתי בזמנו אל סמואל וג'וי, עם הסלוגן הנ"ל מודפס עליו) או כל שק עמיד על הגלגל האחורי, פותר את הבעיה ומשאיר את הג'יפה מחוץ לג'יפ. אפשר גם לאלתר משהו על מתקן אופניים. בזמנו ריתכתי אחלה סלסלת ברזל על הדופן האחורית, גם אתה יכול (להוביל קרשים אל תוך השטח, ואשפה החוצה). לאמריקנים יש מתקן ברזל היוצר מדף ברזל מעל לגלגל הרזרבי, גם כן יכול ללכת.

העיקר לדעת שלא משאירים אחרינו ג'יפה, אורגנית ואחרת.

רמי גלבוע
28-09-12, 20:35
הנה הפטנט האמריקני, עולה שם כ-350 $, ניתן לרתך לבד בגרושים. לא אמליץ להעמיס את המשקל על הדלת האחורית, אלא על הדופן האחורית של האוטו.

hogi
28-09-12, 22:41
הפטנט האמריקאי צריך להיות פריק אחרת הוצאת הזבל תחייב שינוי מבנה...

לגבי הרעיון של כיסא עם חור שקשור לגלגל - אהבתי.
אפשר להוסיף חגורת בטיחות ולהמשיך לנסוע בזמן שהילד מח...ן, ככה לא מסריח, לא צריך לנגב לו... ;)

רמי גלבוע
29-09-12, 08:38
חברים,
קצת מטריד אותי העיסוק החולני הזה באשפה, מה עוד שהידרדר גם עד לכדי מחראות... אבל איני יכול שלא לתרום את חלקי האחרון:

1. מתקן ברזל פשוט אותו ריתכתי מברזל 10 מ"מ, הריבוע האדום חובק את הגלגל הרזרבי (מצטער שלא מצאתי צמיג שטח...). הוא מתלבש מלמעלה (קצת בלחץ) על הצמיג הרזרבי, ומספק שתי אוזניים (או 2 קרסים, בצד האחורי של הצמיג הרזרבי) אליהן אפשר לקשור שקיות אשפה, כיסאות מתקפלים גוזלי נפח, כל מה שאינו שוקל הרבה ורוצים להוציא אל מחוץ לאוטו. היתרון הגדול: כאשר אינו בשימוש הוא לא תופס שום נפח, וניתן לשלוף אותו מהבגז' בעת הצורך.

2. בענייני מחראות, בגילי ועם מצב הברכיים, אני שמח להציג בפניכם את "אסלנית סימן-2". דיסקסתי כיסא ברזל שמצאתי זרוק ברחוב, ריתכתי לו שתי אוזניים דרכן מושחל הציר הצהוב (מוט ישן של אוהל), והלבשתי עליו צירים של מכסה אסלה. ניתן להלביש על זה שקית ניילון לאיסוף המוצרים, אבל אני פשוט קובר אותם בחול. תענוג של בוקר!... לנקות היטב אחרי השימוש

im_ri
29-09-12, 10:27
רמי, המתקן שלך נראה הוא המנצח. יש מצב שאעשה לי פח כזה.

דרור ברלי
29-09-12, 10:41
המתקן האמריקאי מיועד במקור לצידניות ושאר דברים שאין להם מקום בג'יפים קצרצרים כמו CJ5/7, רנגלרים YJ ו-TJ, סמוראים וכו'.
צריך לוודא טוב טוב שמחברים את זה כמו שצריך, אם אפשר לבודי ולא לדלת האחורית שהצירים שלה גם ככה סובלים ממשקל הגלגל הרזרבי.

לעניי ןהאסלה - בזמנו מישהו חיבר את מושב האסלה ל"זכר" של וו גרירה נשלף, וזה נראה כמו שירותי השטח האולטימטיביים, שלא תופסים מקום יקר ברכב. בבוקר נוסעים עם הג'יפ כמה מאות מטרים לפינה שקטה וקסומה, מחברים את האסלה לרסיבר, הג'יפ מסתיר ונותן פרטיות לחירבון הבוקר המושלם (אחרי שחופרים בור קטן בו נקבור את התוצרת ואת הניירות) סיימנו? מפרקים וחוזרים.

im_ri
29-09-12, 10:53
לקחתם את הדיון למקום אחר לגמרי.
לא נראה לי שלמישהו יש איזשהי בעיה עם הצרכים.

פלסטיק, זכוכית ושאריות מזון (לפני העיכול) יותר מעניינים :cool:

boaz avrahami
29-09-12, 13:06
המתקן האמריקאי מיועד במקור לצידניות ושאר דברים שאין להם מקום בג'יפים קצרצרים כמו CJ5/7, רנגלרים YJ ו-TJ, סמוראים וכו'.
צריך לוודא טוב טוב שמחברים את זה כמו שצריך, אם אפשר לבודי ולא לדלת האחורית שהצירים שלה גם ככה סובלים ממשקל הגלגל הרזרבי.

לעניי ןהאסלה - בזמנו מישהו חיבר את מושב האסלה ל"זכר" של וו גרירה נשלף, וזה נראה כמו שירותי השטח האולטימטיביים, שלא תופסים מקום יקר ברכב. בבוקר נוסעים עם הג'יפ כמה מאות מטרים לפינה שקטה וקסומה, מחברים את האסלה לרסיבר, הג'יפ מסתיר ונותן פרטיות לחירבון הבוקר המושלם (אחרי שחופרים בור קטן בו נקבור את התוצרת ואת הניירות) סיימנו? מפרקים וחוזרים.

המישהו הזה היה למיטב זכרוני ארז עציון ...
אני ממש בימים אלו מתלבט אם היצירה הזו שלו היתה הדבר הנכון או שאולי עדיף בכל זאת בית כיסא מתקפל.

yscheiner
29-09-12, 13:18
מניסיון קצר.
הרכב (במקרה שלי טנדר) משמש בלילה כמחסן (לנעול ציוד ומזון שלא הכרחי ולא יהיה נגיש לבעלי חיים ושאר ״סקרנים״), מקור מתח (תאורת לילה), מטבח ומקור מים... מבינים את הרעיון.
כל פעם שאתה רוצה להשתמש באסלה שמחוברת לרסיבר וו גרירה אתה צריך לנייד את הרכב - על כל המשמעויות שצוינו בהתחלה.
לא נוח ומסרבל.
מסגרת ברזל, רגליים מתקפלות, ומושב אסלה.
לא גדול, לא תופס מקום ולא קשור לשום דבר נוסף.

אבל הדיון המקורי בכלל מדבר על נשיאת זבל ברכב קטן... אני בעד מוצר כשל טריפ-נט או לחלופין רשת עכביש גמישה (כמו של אופנועים), תמיד שימושי לתלות את השקיות על הספר וזול משמעותית.

אומי5
29-09-12, 15:10
מכיוון שברכב שלי הרזרבי יושב בבאגז', אין גגון, ובכלל מקום זה מצרך נדיר, אני שם את הזבל בצידנית.
בדרך כלל ככל שיש יותר ארוחות יש יותר צידניות, ויותר רכבים, ככה שאפשר אחרי כל ארוחה לסדר מחדש את הדברים בצידניות ככה שנשארת אחת (או עוד אחת) לזבל.
וגם אם יש רק צידנית אחת, הזבל נארז בשקית אטומה נדחף למטה ועוזר גם במניעת הרטבות האוכל מהקרח שנמס.
זה אטום לנוזלים, לריח, לבעסה ונוח לנשיאה.
אם יש פסולת ממש יבשה כמו אריזות פלסטיק שכולו עד תום הן נזרקות בשקית לרכב.

באזורים מיושבים אין שום בעיה לזרוק תפוח או מלפפון, כי בע"ח שם כבר מבויתים למזון הזה. באזורים פחות מיושבים הכל צריך להאסף (וגם לי יש איפה להשתפר בזה).

אייל
29-09-12, 15:16
שיטת חנן: קנה ב-20 שקל באלה של חול או חצץ, תלה אותה על הגלגל ספייר וזרוק את הכל הזבל פנימה, זה חזק מאוד, זול מאוד ואחרי כמה טיולים זרוק את זה לפח.
אם אתה ממש מתקמצן, סמוך לאתרי בנייה יש משומשות כאלו...

בהצלחה.

דרור ברלי
29-09-12, 17:48
המישהו הזה היה למיטב זכרוני ארז עציון ...
אני ממש בימים אלו מתלבט אם היצירה הזו שלו היתה הדבר הנכון או שאולי עדיף בכל זאת בית כיסא מתקפל.

טעות, זה רעיון ישן של אייל MR BIG. שנים על שנים זה היה חלק מציוד הקבע בסמוראי שלו. כל פעם היינו צוחקים ומתפעלים מחדש.
וכן - צריך להזיז את האוטו ולנסוע כמה מאות מטרים. עדיף מאשר לסחוב בידיים מסגרת ברזל, אפילו קלה יחסית.

asafk
29-09-12, 18:48
רק הערה לגבי תליית שקיות זבל מאחורי האוטו - זה נקרע. השתמשו בבאלה חזקה או שק דואר - הם עשויים בד חזק מאוד, ולא ייקרעו. בתוכם - שקי הזבל.

ולגבי צמצום הנפח - שימו לב לנפח האשפה כבר בשלב בחירת המצרכים ואריזת המזון לטיול. יש מצרכים שונים שבאים בסוגים שונים של אריזות, עם הבדל גדול בנפח ובחומרים. מה שיותר מתכווץ, ומה שיותר קל לשריפה... כך אני בוחר מה לארוז.

וכלים רב פעמיים.

אסף.

דרור ברלי
29-09-12, 19:15
נושא הכלים הרב-פעמיים כבר נטחן, אבל כנראה לא מספיק.
חברים יקרים - כלים חד פעמיים זו מכה שלא כתובה. הרוח מפזרת אותם ברחבי המדבר, הם לא מתכלים, או שמתכלים לאט מדי, ותופסים נפח גדול בשק האשפה.
שריפת כלים חד פעמיים מפלסטיק משחררת עשן שחור ומסריח וגזים רעילים. הם מהווים מפגע של ממש. אם מוכרחים חד פעמי, אז רק מקרטון/נייר, כדי שאפשר יהיה לשרוף אחרי השימוש.

yuvalsarit
29-09-12, 19:21
1.דבר ראשון כלי אוכל רב פעמיים מפלסטיק של איקאה. להבדיל מכוסות וצלחרות ח"פ אלה של איקאה לא יעופו ברוח. ואם משתמשים בחד פעמי תשאירו קצת קולה בכוס ככה היא לא תעוף...
2. למעוך את כל מה שניתן על מנת לצמצם נפח. להוציא אויר מבקבוקי פלסטיק ולסגור את הפקק. כשחוזרים הבייתה לזרוק במחזורית.
3. אני קשרתי שק תפוחי אדמה מרשת על הרזרוי מחוץ לרכב. חזק ונפח גדול. בהזדמנות ראשונה מרוקן בפח זבל.
4. מומלץ גם לקחת כילים רב פעמיים לשמירת חמוצים שלא נאכלו לארוחה הבאה.
5. גם בדלי סיגריות זה זבל. נא לאסוף אחריכם.

landY
29-09-12, 19:29
לי יש את הדבר הזה:
http://www.smittybilt.com/product/index/164.htm
וזה גם עובד מצויין עם הכיסוי גלגל של ג'יפולוג

ד ו ר ו ן
01-10-12, 20:36
שיטת חנן: קנה ב-20 שקל באלה של חול או חצץ, תלה אותה על הגלגל ספייר וזרוק את הכל הזבל פנימה, זה חזק מאוד, זול מאוד ואחרי כמה טיולים זרוק את זה לפח.
אם אתה ממש מתקמצן, סמוך לאתרי בנייה יש משומשות כאלו...

בהצלחה.
זה מה שעשינו החג, פתרון מעולה וזול, מקבלים כאלו בחינם במשתלות ואתרי בנייה.

כל השקיות זבל נכנסו לשק, וככה אין את הבעיה של שקיות ניילון שנקרעות ומטפטפות.

Gatos
02-10-12, 11:05
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=69524

-->