PDA

צפייה בגרסה מלאה : בולם ההגה התאבד,

shay_love_off_road
30-09-12, 04:11
שלום, יש לי בסרן בולם הגה ומצאתי אותו שבור (כנראה מכה שחטף בשטח)

אחרי שמצאתי הסבר של נמרוד על חשיבותו של הבולם הגה:

בולם ההגה חיוני. לא משנה איזו פירמה, העיקר שיהיה. התפקיד החשוב שלו הוא דווקא בכביש. חנן יכול לספר לך על חוייה מפחידה שהוא עבר, בנסיעת כביש רגועה בדרך הביתה אחרי שבטיול הוא פירק את הבולם (לא משנה למה, אבל אז היינו בדעה שבולם ההגה לא חשוב...). במעבר פסי רכבת במהירות נסיעה רגילה, הסרן הקדמי נכנס לו לאיזושהי תדירות עצמית שגרמה ללב שלו לרדת למכנסיים עד כדי כך שמייד אחרי שהשתלט על הג'יפ ועצר בצד הדרך התקשר כדי לשתף אותי בחוייה.
בקיצור, מערכת ההיגוי היא במובן מסוים מערכת דינמית שה"קפיץ" שלה הוא שאיפת המרכוז של הגלגלים. כמו כל מערכת דינמית יש לה תדרים עצמיים, כלומר איזשהו תדר של סיבוב גלגלים ימינה ושמאלה, אפילו במעט, שמגביר את התנועה עד אינסוף - אם אין לו ריסון. כנראה שהמכה מפסי הרכבת במהירות הנסיעה המסוימת ההיא הכניסה את הג'יפ למלכודת התדר העצמי... זה התפקיד הגדול והחשוב של בולם ההגה, זה מרסן שחייב להיות במערכת . רוב הזמן הוא לא עושה הרבה - אבל הוא חייב להיות שם. בוודאי בג'יפים מוגבהים שבהם גיאומטרית ההיגוי משתנה למצב מסוכן יותר מאשר בג'יפ כפי שיצא מן המפעל..
הגעתי להשגה שאחרי כמעט שבוע בלי בולם (גילתי את זה לפני כיפור, כנראה הלך יום/יומים לפני) כדאי לקנותת בולם,

כמה שאלות בפי,
1. מה הטווח מחירים לבולם הגה לסרן bolt10?
2. האם ההתקנה שלו פשוטה כמו שזה נראה? או שאפנה למוסך?
3. יש עוד דבר שאני צריך לדעת?

תודה מראש,

shay_love_off_road
02-10-12, 00:30
??? מישהו?

שחר-סופה
05-10-12, 19:09
כמה שאלות בפי,
1. מה הטווח מחירים לבולם הגה לסרן bolt10?
2. האם ההתקנה שלו פשוטה כמו שזה נראה? או שאפנה למוסך?
3. יש עוד דבר שאני צריך לדעת?

תודה מראש,

1)בולם הגה הוא לא אביזר יקר = מאות בודדות של שקלים . PRO COMP , RANCHO , OME בסביבות ה 300 - 500 ש"ח לא באמת
חשוב הסוג/מותג העיקר שיהיה כמו שהבנת מההסבר של נמרוד .
2)כן ! ההתקנה פשוטה , 2 ברגים ולא צריך מוסך . אבל אל תראה את זה כהמלצת ביצוע (עדיין , מדובר באביזר בטיחותי שאמור לרסן תהודה
במערכת ההגה שמחובר בין השפור לסרן ) ואני לא מכיר את הידיים או ניסיון שלך מבחינת רמה מקצועית וגישה לדברים מכניים / טכניים.
3)לא

נשתמע , שחר

shay_love_off_road
06-10-12, 21:08
תודה ידידי שחר, נשתמע,

-->