PDA

צפייה בגרסה מלאה : רדיאטורים - האם אפשר להחליף לכל דבר.?

סוזי המשתוללת
18-06-03, 13:20
יש לי סמוראי 1300 ואני מעוניין להחליף לו את הרדיאטור למשהו זמין וזול יותר מהמקורי
מכיוון שהמנוע שלי דומה במקורו לסוויפט עלתה במוחי המחשבה שכל מנוע 1300 מייצר ביסודו
רמות חום דומות לשלי (בהנחה שההספקים המומנטים ותחום העבודה דומים)ולכן אני יכול להשתמש ברדיאטורים שיילקחו מרכבים אחרים למשל פונטו או סוברו 1600 וכו' כשבנוסף אני שוקל הסבה למאווררים חשמליים
לדעתי העסק יכול לעבוד טוב מפני שהפונטו שלי אינו מתחמם למשל בתנאים הקשים ביותר שפרייבט נתקל בהם (מזגן + יום קייץ חם במיוחד + עמוס באנשים + פקק תנועה/נסיעה איטית )
מה דעתכם ?

נמרוד
18-06-03, 13:24
אתה צודק בעקרון. מנוע דומה, בנפח דומה, עם הספק דומה - מייצר הספק חום דומה. הנצילות של מנועי הבנזין כולם דומה, משהו כמו 30 אחוז יוצא בתור הספק סיבובי שימושי ו70 אחוז בתור חום (אסף יתקן אותי אם אני לא זוכר מספרים נכונים). תנסה ללכת על רדיאטור ממכונית עם מנוע גדול וחזק יותר במידה ואפשרי מבחינת מקום, ולו רק בשביל לייצר מערכת קירור overkill.

סוזי המשתוללת
18-06-03, 14:48
אני חושב על סוברו 1.6 (בתנאי שיתאים בגודל )כולל המאווררים ON BOARD ואח"כ אלטרנטור מוגדל
אבל אשמח לקבל תשובות יותר מדוייקות מתחושות

נמרוד
18-06-03, 15:04
אני חושב שיכול להתאים. התכונות שמענינות אותך מבחינת יכולת הרדיאטור זה שטח הפנים שלו (הכי חשוב!), מספר השורות, החומר שממנו הוא עשוי (אלומיניום עדיף על נחושת או פליז). לצערנו, דווקא שטח הפנים הוא הפרמטר שקשה לך לשחק איתו, כי אתה מן הסתם מוגבל ותצטרך למצוא משהו דומה בגודל למקורי. אבל אם אפשרי להכניס משהו גדול יותר, לך על זה.

מבחינת המאוררים, אל תמהר לוותר על המאורר המכני, לדעתי. אגב, כמה עולה רדיאטור מקורי, או תחליפי מתאים? שווה לך בכלל את ההתעסקות?

סוזי המשתוללת
18-06-03, 20:26
אלף ומאתיים ג'ובות בחברה עוד לא בדקתי תחליפי
האמת היא שיש לי אחד ספייר במצב מצויין רק מה הוא של מנוע 1000 ז"א שלש שורות פחות משלי (רק שאצלי כרגע לפחות שלש לא מתפקדות ) לגבי המאוורר די החלטתי
דווקא בזחילה יש יתרון דווקא לחשמלי שמסתובב בסלד גבוה יותר ואפילו ניתן להפעילו ידנית עוד לפני ההפעלה האוטומטית
מה גם שאצלי כבר מזמן אין פאן קלאץ מה שהעלה את "צריחת" הדלק באוטוסטראדה
ביותר מ15%

נמרוד
18-06-03, 20:31
1200 זה לא יקר לרדיאטור חדש. ועדיף לך להשקיע בחדש בכל מקרה. אני קניתי רדיאטור לסיקס לא מזמן בנצרת, אצל אחד, דווקא נחמד, ליד אבו-נעים. חדש תוצרת נחשונים ב1300 שקל. במסגרת הקשקושים הוא הראה לי במקרה רדיאטור של סמוראי, גם חדש בקרטון. נראה לי שיעלה לא יותר מ1000 שקל.

Bulldog
18-06-03, 20:38
מישהו ניתקל ברדיאטור במידות של סיקס מאלומיניום פעם?

נמרוד
18-06-03, 20:46
באינטרנט או במציאות :?:

Bulldog
18-06-03, 20:59
בארץ, באזור המרכז עדיף, תודה.

Bulldog
08-07-03, 23:59
וחזרה לעניין.
יש סיכוי להתאים רדיאטור אלומיניום מפריווט או אולי טנדר\מיסחרית לסיקס?

נמרוד
09-07-03, 09:49
עומר, יש לך מנוע V8 בנפח 5.7 ליטר. כל רדיאטור שאתה מתכוון להכניס שם חייב לבוא מרכב עם מנוע בנפח והספק דומים לפחות. אני חושב שרוב הפריבטים והטנדרים הנפוצים בארץ יורד, ואתה נשאר בעצם עם הטנדרים והוואנים האמריקאים שבאים במקור עם מנועים כאלו, והרדיאטורים שלהם גדולים מדי עבורך.

מכל מה שאני קורא ומבין, בעיית ההתחממות היא בעייה כרונית של הסבות ג'יפים לV8 מסיבות ברורות, ואם הייתי במקומך, את רזרבות מטבע החוץ שלי (שלך. לך תעבוד בכביש!) הייתי משקיע ביבוא רדיאטור בן-זונה בכמה כסף שלא יהיה כדי לפתור את בעיית ההתחממות מראש.

חנן-ג'יפולוג
09-07-03, 10:02
לא בטוח שגם זה יפתור את הבעייה לחלוטין, מכיוון שאיך שלא תהפוך את זה, שטח הפנים מאחורי הגריל של הסיקס מוגבל. כבר שמעתי מרדיאטוריסט רציני שכשניסו לפתור בעיות התחממות ברנו5 כשהוא הגיע לארץ ניסו בין היתר לשים מצנן עם שתי שורות במקום אחת וזה החמיר את המצב כי האוויר לא הצליח לעבור מספיק דרך שלוש שורות מצנן: שתיים של נוזל הצינון ואחת של המזגן.
אולי שווה לשקול מיקום לעוד מצנן עם מאוורר/מאווררים חשמליים, על הגג בבאגאז' או כמו אינטרקולר במכסה המנוע עם כונס.

RINCEWIND
09-07-03, 10:41
עומר, זה מה שאתה צריך:
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=33602&it em=2422573962

היה ותחליט ללכת על זה, תודיע לי אולי אצטרף.
להערכתי זה יסתכם בכ2000 שקל, יותר יקר מחדש בארץ, אבל אין מה להשוות.

נמרוד
09-07-03, 11:00
מסכים עם אמיר - רדיאטור כזה, חדש, זה כנראה מה שאתה צריך.

Bulldog
11-07-03, 22:22
סוזי, במקרה שלא החלפת עדיין רדיאטור, מה המידות שלו?
אורך, גובה ורוחב?
ומיקום הכניסות והיציאות של הצנרת מים?
עומר

סוזי המשתוללת
12-07-03, 03:43
עדיין לא החלפתי
למה יש משהו מעניין ?
יש לי רדיאטור ספייר של 1000 במצב טוב מאד שאני עומד להכניס במקום שלי
אמנם הוא קטן ב3 שורות אבל אצלי יש לפחות 4 שלא מתפקדות כלל והשאר במצב לא משהו

Bulldog
12-07-03, 10:13
אולי רדיאטור של איסוזו דיזל?
רדיאטור קטן ועשוי אלומיניום עם אמבטיות פלסטיק.

נמרוד
13-07-03, 10:30
אולי רדיאטור של איסוזו דיזל?
רדיאטור קטן ועשוי אלומיניום עם אמבטיות פלסטיק.

לא. אתה צריך רדיאטור שקירר בהצלחה מנוע בעל אותו הספק לפחות כמו שלך.

סוזי המשתוללת
13-07-03, 14:08
נמרוד
איסוזו מייצר בערך כפול הספק מסוזי וגם יותר חום (טורבו דיזל)
כך שסביר להניח שהוא יהיה אוברקיל

נמרוד
13-07-03, 14:21
נמרוד
איסוזו מייצר בערך כפול הספק מסוזי וגם יותר חום (טורבו דיזל)
כך שסביר להניח שהוא יהיה אוברקיל

בתגובתי התכוונתי לבולדוג כמובן. התערבבו פה בדיון שני מנועים, סוזוקי 1300 סמ"ק של סוזי ושבי V8 5700 סמ"ק של בולדוג... :lol:

נמרוד
17-07-03, 11:31
קבל תיקון בולדוג - זה מה שאתה צריך:
http://www.novak-adapt.com/catalog/cooling_components.htm
http://www.novak-adapt.com/images/pics/radlock_main_view.jpg

סוזי המשתוללת
17-07-03, 20:13
נמרוד
v 8 על סוזי נשמע מעניין
ואני מבטיח לך הוא לא יתחמם (כי הוא יעבוד בסרק כל הזמן ) :P
בכל מיקרה את הבעייה שהתייעצתי איתך פתרתי ואכן זה הורכב משילוב גורמים

-->