PDA

צפייה בגרסה מלאה : פורמולה טכניון - קבוצת המרוצים של החנונים מהצפון

Amit Aknin
02-10-12, 19:09
שלום ג'יפולוג

בשירשור תגבות זה, נשמח להציג את פרויקט FSAE של הטכניון, אחד מבין הארבעה שמתקיימים כיום בארץ, כפטריות אחרי הגשם, שלא לאמר מבול, הבא עלינו לטובה מבירת הנגב.

אני עמית עקנין, סטודנט להנדסת מכונות בטכניון, בסמסטר השמיני ללימודי (בתקווה לסיום בתשעה), חובב מכונאות אופנועים, ומכור לSOLIDWORKS, אשמח בשעה טובה, להוריד את קבוצתי ממגדל השן בה היא שרויה, ולהתחיל לשתף אותכם בפרויקט שלנו, הקורם עור וגידים בימים אלה, ועתיד להיכנס לשלבי יצור כבר בחצי השנה הקרובה.

אין מקום טוב, ואין דרך טובה יותר להתחיל סדרת עידכונים זו, מהורדת הכובע בפני קבוצת BGR - הלא הם התותחים מבאר שבע.
בצניעות, אנחנו המעכלים את המשמעות של הקמת קבוצת FSAE, היורקים דם על כל היתקדמות בירוקרטית, המזיעים את היתהווות הפרויקט,
אנחנו הם המעריצים הגדולים ביותר שלכם. לראות אותכם, להיתגאות ולחלום.

וכעת, הנכם מוזמנים באופן רישמי לתור את אתר האינטרנט שלנו, שבתקווה עתיד להיתעדכת חדשות לבקרים:
http://www.formula-technion.com/

מרבית ההיתרחשות היומ-יומית מתועדת בדף הפיסבוק שלנו (נשמח לאשר כל דכפין כחבר מן המנין)
http://www.facebook.com/#!/groups/Technion.FSAE.Racing/

תודה ענקית לנמרוד מלר, שתומך אישית בהנדסת הפרויקט, ועזר מאוד לקדם את התחלתו.

עד כאן לפעם ראשונה זו...
תרגישו הכי חופשי להעיר, להציע, לקטול ולהיתפלצן עלינו.

בתודה מראש
עמית

עידו לוריה
02-10-12, 19:55
עמית וכל קבוצת פורמולה SAE של הטכניון ברוכים הבאים לפורום .
בהצלחה בפרויקט .

עידו

אביעד פ.
02-10-12, 20:28
איזה יופי, שיהיה המון בהצלחה.
מעבר לזה כיף לראות ולשמוע שיש קשר מיוחד ובלתי ניתן להתעלמות בין פורמולה SAE הישראלי של כל האוניברסיטאות, למנהלי ג'יפולוג.
נמרוד הוא לא המנחה הראשון מהאתר לפי הבנתי.
סחטיין על כולכם!

TAU-RD
02-10-12, 20:34
עמית, ועמיתינו מהטכניון - מאחלים לכם המון הצלחה.

התמיכה של מנהלי ג'יפולוג בנו, קבוצות ה-SAE, בהחלט ראויה לציון ומבורכת.
מי יתן ונצליח כולנו ונקדם את התעשיה והתחום כאן כמה צעדים!

מועדים לשמחה.

קבוצת TAU Racecar Design.
https://lh4.googleusercontent.com/-LYOoKTwfyok/UFhUGRtSh7I/AAAAAAAAC_w/4CpF8eMdXRs/s300/sig.jpg

asafk
02-10-12, 20:36
אז קבענו? תחרות בסוף השנה?
מסלול עלינו.

אסף.

boaz avrahami
03-10-12, 00:01
תענוג לראות איך העסק מקבל נפח ואינשאללה יהיה למסורת ברבות הימים.

בהצלחה צוות טכניון!

savyon
03-10-12, 00:13
הי לכם,
דבר ראשון בהצלחה!
דבר שני (או יותר נכון דברים) אומר משהו על הפייסבוק, לכם ולשאר מעריציו
כל דבר שתעלו רק לדף הפייסבוק שלכם לא! יגיע לכולם.
אכן נכון, הויראליות ברשת מדהימה והאפשרויות אדירות, בפועל הויראליות תואמת לחברת סטארטאפ- אנחנו יודעים רק על ההצלחות...
יש הרבה מאוד אנשים, פה בג'יפולוג ובכלל שאין להם פייסבוק ולא יהיה להם (אני מקנא בהם...)
דברים שאתם מעלים בפייסבוק, אחרי X זמן (תלוי בפעילות שלכם) נעלמת לתהום הנשיה, אין הרבה סיכוי למצוא דברים ספציפיים, אין קטגוריות, גוגל לא מאנדקס וכו',
אם חשובה לכם ההמשכיות, הנראות והיכולת לשמר את הדברים השתמשו הרבה יותר באתרי האינטרנט- אין ספק שהפייסבוק זה כנראה הדבר הכי נח, מהיר, מיידי אבל שלא תטעו לגביו.

גילוי נאות: יש לי חשבון בפייסבוק וגם לג'יפולוג יש דף בפייסבוק...

שוב בהצלחה.

סביון

boaz avrahami
03-10-12, 01:24
סביון, רציתי לעשות לך לייק מפה...

Amit Aknin
03-10-12, 19:47
ואוו איזה תענוג. שלום לכולם

הי עידו, אהלן שחף, אסף - אתה מתפרץ לדלת פתוחה (בהמשך).

לדעתי אין בסדרת תכתובות אלה ממש, אם לא תובא בפניכם תמונת ההיתרחשות באופן אמיתי ומלא ככול האפשר, ולכן אציג בפניכם את אחת המחלוקות העיקריות בקבוצה.

סטאטוס הפרויקט כיום :

-22 סטודנטים פעילים בקבוצות עבודה שונות.
-הכרת הפקולטה בקבוצה הכוללת ליווי אישי של ראש מגמת התכן - פרופ.ח ראובן כץ.
-שישה תתי-פרויקטים מאושרים לכניסה לסמסטר הקרוב (נובמבר).
-חדר פגישות וסדנת עבודה בבניני הפקולטה.
-גיוס צוות מרשים של מומחים ויועצים בתחום.
-היתחיבות לתמיכה ביכולות יצור הכוללת חומר גלם תרומת "אלובין", תמיכה ביכולות עיבוד שבבי תרומת "תאפיקס" קרית ביאליק.
-סכום כסף מרשים ביותר תרומת קניורן - כמלאך מהשמים (הסבר בכתבה הבאה).
-רכש מנוע לרכב הפרויקט, וכן תרומות שונות לא מעטות המרכיבות יחדיו יכולות בניה ואחזקה מינימליות.

כל אלה יחדיו מביאות אותנו למצב בו המטרה אליה אנו מכוונים את הקבוצה בשנה הקרובה הינה:
תכנון, בניה ובחינת רכב מרוץ בתקנון formulaSAE עד יולי 2013.

מטרה זו אינה החלטית ואינה על דעת כלל הקבוצה. חלק גדול מהפעילים בקבוצה בהחלט מאמין כי ניתן לכוון לתחרות בילאומית, אולם דעתי האישית טוענת שבעבור היכולות הקבוצתיות כיום, ובהשקעה הגיונית מצידיניו, ניתן להעמיד רכב "המכבד את בעליו" , שלא בדומה למעשה הכשפים המיוחס לתמיר פלצ'נסקי (ראש קבוצת באר שבע 2011), שאכן הצליח לממש את החלום של תחרות בחו"ל.

מלבד המאמץ האדיר המלווה את התהליך, מדובר גם כן על סכום כסף לא קטן הנדרש להשקעה מצד הסטודנטים עצמם - דבר בעיתי לכשלעצמו.

אסף, לאחר אירוע השקת הרכב הנוכחי של ב"ש בכוכב יאיר, בהחלט מתבשל במוחינו הרעיון של תחרות פנים ארצית, זהה ככול שניתן לתחרויות באירופה, שתהווה אירוע מכין לקבוצות הממשיכות לאירועים בחו"ל, שתיצור היזדמנויות לקשר בין הקבוצות השונות, שתהווה מטרה ראלית לקבוצות בתחילת דרכן, ולתפארת הספורט המוטורי בישראל.

אשמח לשמוע דעתכם...
בפעם הבא נגיד קצת תודה לכול האנשים המדהימים שעוזרים לנו.

בתודה מראש
עמית

עידו לוריה
03-10-12, 20:42
עמית אני אוהב לשמור על מסורת ולכן אני תורם לקבוצה שלכם את מיכל הדלק לרכב , כל מה שנשאר לכם זה למלא אותו בדלק :)

עידו

Raz Schweitzer
05-10-12, 15:36
עמית לדעתי צריך לחכות שהסטיג של באר-שבע יסיים את הלימודים לפני שאנחנו עושים תחרות פנים ארצית ;)

yes1952
07-10-12, 07:49
ואני קורא מעל במה זו לבעלי האמצעים שביננו שיכניסו יד עמוק לכיס ויעזרו פיננסית לקבוצה הזו-
זו בפרוש לא תרומה-זה חלק מהדור הישן שלא היו לו את האפשרויות להרים פרויקטים כמו זה של ב"ש
אונ' ת"א ושל הטכניון
ואל תבואו ותגידו נאה דורש ,נאה מקיים
אני מבחינתי שותק מפני שאין הנחתום מעיד על עיסתו
מהכרות קצרה מאוד של בוגרי ב"ש ולאחרונה ,קבוצת הטכניון-הם שבו את ליבי
בהצלחה מכל הלב

Amit Aknin
09-10-12, 01:28
חג שמח

הדבר שאולי הכי מפתיע בכול הפרויקט הזה (מלבד העובדה שאנחנו בסוף גם נוסעים בקופסה הזאת שאנחנו תכננו), הוא היחס מצד המון אנשים, שפשוט רוצים לעזור.
מרביתם מספרים שזהו בעצם תהליך של סגירת מעגל מבחינתם, מעיין "הדבר הזה" שהם כל כך רצו ,כשלא היתה להם היכולת.

אנחנו בקבוצה בנינו תוכניות שלמות על דרגות פירסום שונות, בעבור חשיפה כזו או אחרת, במדבקות על הרכב ,במדיה העומדת לרשותינו,
אך האמת שכל תרומה ועזרה שקיבלנו עד כה, הם מחווה של רצון טוב, בצניעות וללא צורך בתמורה, מצד אותם "תומכים".

הראשון מבחינתי הוא ליאור אלפסי, בעל מפעל קטן בקריות לעיבוד שבבי מדויק.
מהרגע הראשון הבחור הזה לצדנו - הוא הראשון שתרם ספרות מקצועית ( הסדרה של Carroll Smith (http://en.wikipedia.org/wiki/Carroll_Smith)), תמיד מתענין, מיעץ, וההוא מהבודדים שהסכימו להיתחיב ליכולות יצור בעבור חלקים רבים מהפרויקט.

אלובין, יצרני אופני SEGAL האקסלוסיביות (מגנזיום), הם התומכים העיקריים ביכולת היצור של הפרויקט, ומעמידים לרשותינו כמעט את כל מלאי הטכנולוגיה שברשותם.

עידו לוריה, האומן והאמן, עוזר לנו בכול מה שקשור לברזלים והאדם שבזכותו הרכב הזה יוכל לגמוע בנזין.

נמרוד מלר נותן פוש איפה שצריך, תמיד עם עצה טובה, ובתקווה עם הכוונה על התכן שעוד הולך להידפק על דלתו.
ניר כהן, מעצב הרכב הראשי של פלאסן, הוא יועץ העיצוב וארגונומיה של הקבוצה, שעל הדרך הכניס לא מעט מוטיבצה במספר מפגשים אצלנו בסדנה וגם אצלו במשרד.
צביקה, מב.י.ע.ד שיווק ברזל, תרם לקבוצתנו צנרת לבנית המוק-אפ.
גיא רפאל (פרו ג'ייפ) תומך בכול אספקט תכנוני והשאיל מספר אביזרי ספורט לבחינת מימדי הרכב העתידי.
גבי (מולטי-פרס) חתך עבורנו תושבות לסטנד מנוע במכונות הליזר שברשותו.
סיסטמטיק , נציגי SOLIDWORKS ישראל תרמו לקבוצתנו קורס אנליזות מתקדמות.
דודו האלוף (מוטו-צ'יק \ טוטאלוסט) מתיחס אלינו כמו לבני בית בעולם החלפים העצום שברשותו.
המוסך המרכזי של אבניר בת"א קיבלו אותנו בברכה למרות שנפלנו עליהם בזמנים בעיתיית ובסוף גם עזרו עם רדיאוטור.
אלי מטכנו-צינור הוא האיש שמאחורי כל צנרת הבלמים שאנו מתכננים.
טל גולדשטיין ממוסך ספין תרם דוד אגזוז והמון תשומת לב לנושא המנוע.

אסיים עם מישהו מיוחד (שהגיב לפני), ובמפגש ג'יפולוג האחרון, בתוך ההמולה, שאל מה אנחנו צריכים, ובלי יותר מדי חוכמות, תרם לקבוצה עשרים אלף שקל.
אנחנו בקבוצה קוראים לו "המלאך".

(היתלבתי רבות האם לציין את הסכום, ולבסוף אני מאמין שזוהי גאווה להציגו, שהרי כולנו יודעים מהם מחירם של מוצרי מדף מתחום הספורט המוטורי, ותרומתו של יוסי פשוט מזרימה חמצן בכול מה שקשור להיתקדמות בתכן הרכב).

המון תודה לכול אלו, ובוודאי לרבים ששכחתי ולא היכרתי (ובתקווה לאלו שיצתרפו).
אתם האנשים הגדולים שמאחורי הפרויקט הקטן הזה.

בתודה מראש
עמית

Amit Aknin
16-10-12, 09:37
שלום

השבוע נפגשנו לראשונה עם המנחים הצוותים שלנו בפרויקט, ותיקי התעשיה הבטחונית, שיחנכו את הפרויקטים השונים במסגרת בניית הרכב.

מדובר באנשים בעלי ניסיון רב בתכן מכני, הנדסת מערכת וחישובי כוחות על רכיבי מערכת, אם כי ללא נסיון מקצועי בתכום הרכב, ובטח שלא בפעילות הקשורה ב formulaSAE.

בנקודה זו מצתרף אל המערכה נמרוד מלר, שהסכים לתפקד כ"מזמין הפרויקט", משמע הגורם המכתיב ומאשר דרישות מהמוצר אותו אנו מפתחים.

בנוסף, הצתלמנו לראשונה כקבוצה, ובהחלט מתחילה להיתגבש אווירת עשיה לקראת המשימות שבדרך.
65484

אחת המטרות החינוכיות של הפרויקט היא ההיתנסות המעשית ועבודת הכפיים עבור מהנדסים לעתיד, נקודה בעיתית מאוד בהווי הטכניון.

זה המקום לציין שתפקידי בכוח הוא הובלת צוות שלדה.

תפקידה של הקבוצה הינה בנית מסבך צנרת, המחבר יחדיו את כלל חלקי המערכת ומספק כלוב הגנה לנהג.

אין בקבוצה זו בעלי מקצוע בתחום המסגרות, ובטח שלא רתכי צנרת לרמה התחרותית הנדרשת, ולכן אנו עמלים בימים אלה על תכנון מודל שלדה בקנה מידה 1:1 , כך שמלבד חישובים ומידול קונסטרוקציות במחשב, נתנסה בעבודה פיזית, ובתקוה נקבל מעט "תחושה" שכה חיונית ליצירת תכן נכן.

לאחר יעוץ צמוד מצד עידו לוריה, אנו מתכננים שולחן ריתוך והרכבות מודולרי, מעין פלטפורמה המאפשרת בניית קונסטרוקציות מדויקות בצורה פשוטה.
65486
מדובר בפלטת אלומיניום בעובי 10 מ"מ החתכת בלייזר למידות והדרושות, וכן חורים מוכנים להברזה כמעין לגו להרכבת מודלים שונים.
מלבד החורים, יצרב על הפלטה סרגל סימון, כעזר למיקום ומדידות שונות.

65487
הפלטה תחובר בברגים לבסיס פרופילים מלבניים RHS 80x40 ותמיכות לאורכו, כך שמידותיו מאפשרות את הנחתו על שולחן עבודה בחלקה הפנימי של הקונסטרוקציה.

אל השולחן יוברגו מודולים שונים הנבנים מתוך תוכנת התיב"ם, ומיוצרים מחיתוך ליזר והרכבה ב self jigging.
6548865485

יתרונו המובהק של שולחן שכזה, הוא היכולת לפתור בעיות מקומיות בשינוי פריטים בודדים, וכמובן בהרכבה חוזרת ונשנת של המוצר - כפועל יוצא של היכולת לשלוף את השלד מתוך הג'יג.

במידה ואכן המודל 1:1 יענה על דרישותיו בהצלחה, תיבנה (במהרה בימינו) בעזרת השולחן השלדה התחרותית תחת ידיו של בעל מקצוע , ומחומרי גלם יקרים.

אשמח לשמוע הצעות, הערות, שאלות וכו...

בתודה מראש
עמית

Amit Aknin
07-12-12, 10:40
זמן זמן זמן !
המשאב היקר הזה פשוט נשאב לנו מתחת לרגליים, והמלחמה להיתקדמות בפרויקט היא יום יומית, אבל בפועל נמדדת בשבועות אם לא בחודשים.
66925
לפני כמעט חודשיים סיפרתי על התוכניות שלנו לבניית שולחן הריתוך, תוך כדי שכבר הינו בתהליך מתקדם לרכש.
מסתבר שהחיים לא פשוטים כמו שאני מדמיין, והיצרן הראשון הסתבך עם חיתוך אלומיניום 10 מ"מ בצפיפות חורים גבוהה.
קרן הליזר פשוט מחממת את הפלטה לטמפ' שמתחילות להנזיל את החורים ואף ליצור מעין גלים שפוגעים בישרות המשטח.
66926
לאחר כמעט חודש וחצי של המתנה, היתיעצויות עם המומחים שלנו וכמובן באישור התורם שלנו, החלטנו לעבור ליצרן אחר, "אהרון יוסף" , שהציע פלטה עבה יותר שהיתה בזמינות אצלו (12.7 מ"מ) ותחתך בג'ט מיים.
66923
כמובן שדעתי אינה אוביקטיבית, אבל התוצאה פשוט מדהימה.
66922
בנוסף, נבחנה טכנולוגית SELF-JIGING של פלטות פלדה, בשני פרויקטונים שונים:
האחד- מתקן לחיתוך זויתי של צנרת השלדה (נוצ'ינג), והשני צמד בראקטיים גנאריים לכלל השלדה שיספקו מענה לחיבור כלל האביזרים בפרויקט.
"LCS" מעפולה עשו עבודה נהדרת, במחירים מפתיעים ושרות אישי שאין שני לו.
669296693066924
6692166928
הפרויקט נכנס לשלב תכן סופי של כלל המערכות בסוף החודש, ובשאיפה נצא לייצור כבר בתחילת פבראור, על תקופת המבחנים של הסמסטר.
66917
תודה ענקית לצחי פרימק - "פרימטק" שתורם לנו מיכיסו ביד נדיבה, במסירות ובחן נדירים.

עמית

lizard
07-12-12, 13:00
נחמד מאוד, שתדעו שיש שולחנות ריתוך מוכנים למטרה הזו. אולי היה זול יותר לרכוש אחד שכזה.

רני דקל
07-12-12, 14:44
יוסי - סחטיין עליך! כל הכבוד אין מילים. עמית כל הכבוד גם לכם על ההתקדמות והעבודה. ניכר שאתם משקיעים בבסיס איתן מההתחלה, זה צעד נבון. חוץ מזה אתה הבטחת לי מיילים עם שאלות...

Amit Aknin
08-12-12, 16:35
חג שמח...

LIZARD - בדקנו את האפציות המוצעות בשוק, ומדובר במוצרים יקרים בכמעט סדר גודל, ומחייבים סדרת כלים נלויים שלא היתה מביישת סדנאת מרוצים ותיקה.
מה גם שחומר הגלם הנוכחי הינו אלומיניום, בשונה משולחנות פלדה מסיביים, וזאת בכדי שיהיה ניתן לשנע אותו בקלות יחסית לבעל מקצוע שיבצע את הריתוכים בשלדה התחרותית.

רני - תודה רבה. אני מתחיל כבר עכשיו להפעיל את הלחץ על מנת שתבקר אותנו בסקר PDR שיערך ב 18.12 (סקר הצגת תכן ראשוני).

על הדרך אני שמח להראות מעט תמונות מהתקופה האחרונה:
66952 תודה ענקית לאלון שפר מ"סינגל טראק" בית אורן, שתרם לקבוצה 4 בולמי FOX DHX 5.0, שעתידים להוות את לב מערכת המתלים.
66955 אנליזת גגופים קשיחים בכלי של חברת HYPER-WORKS + מחשב גיבור , שנתרם לנו ע"י חברת CAS מטירת הכרמל, ומתמחה באנליזות באמצעות מחשבים.
66956 המנוע שלנו על הסטאנד שבנינו לו , חולה , לא יודעים מה יש לו...
66954 פרופילי מגנזיום של חברת אלובין, עתידים לשמש כזרועות \ משולשי המתלים. מדובר באותם הפרופילים המשמשים את אלובין ביצור אופני סגל בייק האקסלוסיביות.
6695866957 תמונות מקורס קרטינג שנתרם ע"י "דן קרטינג" בקניון חיפה. מעולם למידה והנאה לא הישתלבו יפה כל כך.
6695366951 צמד חלופות לעיצוב הרכב שעוצבו ע"י סטודנט מהפרויקט (מהפקולטה לאוירונאוטיקה). אני אדאג שהוא עוד יכתוב פה כמה מילים על הפרויקט המענין שלו...
6695066949 תכן כמעט סופי של מכלול הדפרנציאל האחורי. הרינדור עלינו.

מקווה לעדכן בקרוב
עמית

Amit Aknin
11-01-13, 10:39
מעבירים הילוך קדימה!

בשעה טובה אתמול (חמישי), נרשמנו לתחרות FSAE באיטליה!
זה המקום לספר שהדחיפה העיקרת לצעד לא הגיעה מצד הסטודנטים המובילים את הפרויקט, אלא דווקא מצד החברים ה"פשוטים"...
בתום תקופה ארוכה של דיונים והערכות, החלטנו להמר על כל הקופה ולהירשם לתחרות (בעידוד נמרוד), שהרי כל תוחלת הפרויקט היא מוטיבציה של אנשים, וידוע ש"לא עוצרים סוסים דוהרים".

בצעד יוצא דופן, 3 קבוצות אקדמייות מישראל נרשמו לאותה התחרות באיטליה (ב"ש ות"א גם כן).
6861668615
אין ספק שזוהי ציונות מודרנית הלכה למעשה.
לקראת התחרות שבספטמבר נארגן אירוע תחרות ישראלי לבחינת הרכבים כבר בארץ .

בסוף ינואר, שניה ורבע לפני תקופת המבחנים, אנחנו ב- CDR ( סקר תיכון קריטי), משמע כלל התכנון, המודלים, רשימות החלקים והאישורים לקראת ייצור, נסגרים בדיונים מרתוניים בנוכחות כלל החונכים שלנו.
6862168618
הסקר הזה מחייב את הקבוצה לריכוז מאמץ משותף, לאין סוף תאומים ולסבבים ארוכים של ווידא התכן.

במקביל, אנו בונים מודל שלדה 1:1 (כפי שספרתי בתחילת השרשור), כך שכל המכלולים הקריטיים יבדקו לתאימות עוד לפני שמייצרים את השלדה התחרותית מחומר הגלם היקר.
היופי במודל הוא שאנו כסטודנטים רוויי שעות קריאה וחישוב נוסחאות, מתנסים הלכה למעשה בייצור התכנונים שלנו.
6861468617
זה המקום להגיד תודה לעידו לוריה על תמיכה ויעוץ מתמיד בתכנון הג'יג שלדה, ול-LCS עפולה על הנחה יפה שנתרמה לקבוצה.
6861968620
שבת שלום חורפית
עמית

חנן גולומבק
12-01-13, 09:07
כייף לראות כזו מקצוענות. כל הכבוד.

yes1952
12-01-13, 10:54
אני חייב כמה מילים
מודה ומתוודה שאני עוקב מרחוק אחרי הפרויקט של הבחורות והבחורים האלה-והלוואי והיה לי קצת יותר זמן גם להגיע למפגשים של סיעור המוחות,
אני מעודכן בכל שלב ושלב שלהם
הלהט והברק בעיניים שלהם כאשר הם מדברים על העשיה שלהם פשוט מדהים-
אני ממש מקנא בנמרוד ועידו שיכולים לתת עזרה מיקצועית וזמן וידע וניסיון ועוד ועוד
כאן הזמן להוריד את המסכה ולספר לכם שאת תרומתי הצנועה לפרויקט של סטודנטים יקרים אלו נתתי בגלל עידו לוריה(בסדר עידו-עם ה) והוא אפילו לא יודע את זה,
ראיתי את עידו תורם מזמנו ולא רק בפרויקט של שנה שעברה (אונ' ב":ש)והידיים בערו לי-גם אני רציתי לייצר או לעשות משהו לקידום הפרוייקט ההוא-אך לא יצא,
בעברי הרחוק אני בא מעולם הדפוס והידע במכונאות וייצור מכונות נטמע בי אז-
מאחר והימים של היום אינם מאפשרים לי לעבוד פיזית אזי שלחתי את ידי לפנקס ההמחאות ורשמתי המחאה לזכות הפרוייקט(המעט שיכולתי לעשות)
אני סמוך ובטוח שהחבורה הזו שם בטכניון תסיים את הלימודים עם תובנה נוספת-לתת לסייע-לעזור ולתרום
הערכתי הרבה להם ולמנטורים המלווים אותם
וכאן המקום לספר לכם שהחלטתי להרים עוד תרומה מעשית קטנה
כאשר הדגם יהיה מושלם הוא יצולם יעובד למטריצה לחריטה ונחרוט כמה מציתי זיפו עם דמות רכב הפורמולה של קבוצת הטכניון

Amit Aknin
19-01-13, 20:58
זמנים קריטיים...

בסוף החודש (ינואר 2013), אנחנו בסקר התיכון החשוב ביותר בפרויקט.
CDR- מרתון דיונים לאישור התכנונים ויציאה לייצור.

זה המקום לספר על היתפתחויות חיוביות מאוד בקבוצה שלנו:

1. הרישום לתחרות הניע גל חדש של אנרגיות בקבוצה, שמתורגם לעשיה רבה בכול התחומים - החל מחלוקת תפקידים ברורה לאחריות הסטודנטים לכול נושאי המסמכים הקשורים לתחרות, לוגיסטיקה של שינוע הקבוצה והרכב, וכמובן וידוא קפדני יותר של התקנון ומשמעויותו.

2. ראש מגמת התכן בפקולטה להנדסת מכונות שלנו, פרופ'ח ראובן כץ, שעובד חזק מאוד מאחורי הקלעים, הצליח לגייס למען הקבוצה לא פחות 100 אלף שקלים, מתוכנית האנרגיה ע"ש גרנד בטכניון GTEP. אני אישית עדין לא קלטתי את הגודל המשמעות של התמיכה הזאת, אך אין ספק שמדובר בצעד שיוכל לבסס את הפרויקט בצורה חזקה ביותר.
69028
3. קבוצת RUNUP החלה בתמיכה רישמית בקבוצתינו, ותעזור במשלוח הרכב לחו"ל וכן באירגון והלוגסטיקה הקשורים בבנית הרכב.
זה המקום להגיד תודה ענקית לרונן צירין, נשיא RUNUP, על נכונות האין סופית לתמיכה בקבוצה ובספורט המוטורי בארץ.
69031
4. מפעל אווירון מקבוצת אלובין יבצע עיבוד שבבי לעשרות חלקי מגנזיום אקזוטיים שאנו מתכננים, ובשאיפה נזכה בזמן הקרוב להרכיב אותם למערכות השונות על גבי הרכב.
69074

5. אחרונה וחביבה היא הביבי של צוות שלדה, הלא היא המודל 1:1 שלנו, שגמעה בשקיקה ימים כלילות של עבודה מצדינו, ושכבר מוכיחה את יעילותה, וגורמת לנו להבין לא מעט על תנוחת הנהיגה, על חלוקת הנפחים המותרים לכול צוות, ועל שינויים הנדרשים לעמיד בתקנון.
תודה בפעם המי יודע כמה לעידו לוריה על תמיכה צמודה בהפקת הלקחים מבנית המודל.
69032690336903469035
אנחנו כבר רגל וחצי בתוך תקופת המבחנים, כך שירידה משמעותית צפויה בקצב העבודה.
בתקווה שנחזור בתחילת מרץ בכוחות מתוגברים לקראת הרכבת המכלולים הראשונים ברכב.

יוסי שושני, תודה ענקית על התמיכה האין סופית מצדך.
המצית הזאת תהיה למזכרת ארוכת שנים מהפרויקט, שבלעדיך לא היה זוכה להיתקיים בצעדיו הראשונים והקריטיים.

בתודה מראש
עמית

נמרוד
19-01-13, 21:22
מי זה מציץ בתמונה מאחורה? ולמה הנהג כל כך רציני? :D

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=69035&d=1358617438

yes1952
19-01-13, 23:53
אני פשוט מקנא בנמרוד ובלוריה(עם ה)
ותודה לכם על השיתוף השבועי
אנמי כל הזמן מתעדכן
תודה על התמונה המקסימה והמיזעים(סווט שרט)המחממים-ריגשתם אותי וזה לא פשוט
אשתדל להגיע לסיעור מוחות הבא
ואעשה מאמץ גם להגיע לאיטליה (או שאשלח מישהו מיכם במקומי-נראה)

Amit Aknin
01-02-13, 21:55
ריכוז מאמצים.

בשלישי האחרון עברנו בהצלחה את סקר התיכון הקריטי.
6966269665

כבכול פרויקט המכבד את בעליו, הערב הקודם לסקר הפך ללילה לבן גדוש סרטוטים, עוד סרטוטים, והרבה קפה שחור.
6966469663
לדעתי האישית הקבוצה הוכיחה פעם נוספת, ובצורה משמעותית מבעבר, את המוטיבציה והרצון החזקים לביצוע המשימה, במקסימום היכולת, בתקציב ובזמן הנתונים.

זה המקום לבקש את סליחתם של לא מעט מכובדים, שלא קיבלו הזמנה לסקר, למרות הבטחתי האישית.
ביצוע הסקר היה מוטל בספק עד לרגעים האחרונים, ובחרתי להימען מאי נעימויות של הרגע האחרון.

לטובת כול אלה שלא היו, לשימור הידע ולקבלת ביקורת מכול סוג שהיא, מובאות בפניכם מצגות הפרויקטים מתוך הסקר, לב ליבו של הפרויקט:

מצגת הנדסת המערכת - המבוא לשאר הפרויקטים:
http://www.jeepolog.com/UserFiles/downloads/TechnionFSAE_CDR/CDR%20-%20System%20Engineering.pdf

מצגת קבוצת שלדה :
http://www.jeepolog.com/UserFiles/downloads/TechnionFSAE_CDR/CDR%20-%20chassis.pdf

מצגת קבוצת תמסורת :
http://www.jeepolog.com/UserFiles/downloads/TechnionFSAE_CDR/CDR%20-%20drive%20train.pdf

מצגת קבוצת בלמים:
http://www.jeepolog.com/UserFiles/downloads/TechnionFSAE_CDR/CDR%20-%20Brake%20System.pdf

מצגת קבוצת היגוי:
http://www.jeepolog.com/UserFiles/downloads/TechnionFSAE_CDR/CDR%20-%20Steering.pdf (http://www.jeepolog.com/UserFiles/downloads/TechnionFSAE_CDR/CDR%20-%20Steering.pdf)

מצגת קבוצת מתלים:
http://www.jeepolog.com/UserFiles/downloads/TechnionFSAE_CDR/CDR%20-%20Suspension.pdf

מצגת קבוצת חיפוי:
http://www.jeepolog.com/UserFiles/downloads/TechnionFSAE_CDR/CDR%20-%20body.pdf

אשמח להסביר בנוגע לנושאים לא מובנים (ובמקרה הגרוע להודות שהרוב לא ידוע...)

בינתיים מתחיל טיפטוף של חלקים שהוזמנו מראש - LLI.
69666
שבת שלום
עמית

מוני אורבך
02-02-13, 11:39
ראשית, פרויקט יפה מאוד ונראה מאוד מקצועי (על אף שאני לא מהנדס מכונות שיכול לתת לכם פידבק מקצועי).
מאחר ויש לי ניסיון עם פרויקטים מערכתיים שמבוצעים בטכניון, מספר הערות:

1. מדוע אתם כותבים בעברית?? אתם רוצים לפרסם מאמרים ו\או לפרסם לתורמים פוטנציאלים, הכול חייב להיות באנגלית.
2. במצגת שלכם חסר לי מאוד תמונת העל. מה הפרמטרים של הרכב שאתם רוצים ליצר? משקל עוצמת מנוע תאוצה ולאיזה מטרות.
אתם מיד צוללים לפרטים הטכנים (בכל המצגות) ושוכחים את תמונת העל.
3. כיצד אתם מתכוונים לבדוק את עצמכם? איזה סימולציות באלו תהליכים, איך תבדקו את המוצר המוגמר?
4. לוחות הזמנים שלכם מאוד בעיתים. בין נסיעת המבחן והתערוכה יש שבוע?! לא נראה לי שתצליחו להביא את המוצר שלכם לרמת תערוכה
בזמן כל כך קצר

בכל מקרה בהצלחה לכם.

Amit Aknin
02-02-13, 12:21
מוני, קלעת בדיוק בכול נקודות החולשה של הפרויקט שלנו (שקף פערים במצגת הנדסת מערכת).

1. זהו לא פרויקט מחקרי המתיימר לפרסם מאמרים, אומנם בהחלט יש צורך אמיתי לשווק את הפרויקט דרך קשרי החוץ המעולים של הטכניון.
בכול אופן החל תהליך תיעוד והסרטה של פעילות הקבוצה ע"י היחידה לקשרי חוץ.

2. כפי ששמת לב, אין בקבוצה צוות שמטרתו הבלעדית הינה הנדסת המערכת.
התפקיד מוטל על ראש הקבוצה ועלי, צמד סטודנטים בסוף התואר הראשון עם מעט מאוד ניסיון בביצוע פרויקטים, אך עם המון תשומת לב והשקעה אין סופית.
שנינו אמונים על הובלת צוותים מרכזיים בפרויקט (מתלים ושלדה), בין כל שאר המשימות בניהול השותף של פרויקט שכזה.
בהחלט נכתב מפרט דרישות מערכת לפרויקט, וחולקו תחומי אחריות שונים.
קינמטיקה דינמיקה וביצועים באחריות קבוצת מתלים. ארגונומיה, אריזה ואינטגרציה באחריות קבוצת שלדה.
אני מקווה מאוד שהבעיות שיוצרו כתוצאה מהפער הזה, יהיו ברות תיקון פשוט ומידי (חשוב להיות אופטימי :-) ...).

אחד הלקחים החשובים מבחינתינו למחזור הפעילות הבא, הינו צוות הנדסת מערכת עצמאי. בשאיפה ע"י סטודנטים ותיקים מהמחזור הקודם.

3. גם בנושא בחינת הרכב לא הוגדרו כראוי תהליכי בחינה כוללים.
עם תום תקופת המבחנים יושלם הפער בתוכנית ניסויים שתיבנה בהיתיעצות מיטב היועצים שלנו.
כפי שזה נראה כרגע, הכותרת המאפינת את המחזור הראשון בפרויקט שלנו היא "למידה בתנועה".

4. הפתרון שאנו מוצאים לעמידה בלוחות הזמנים הסופר-צפופים הוא שימוש במודל שלדה 1:1 שנבנה על ידינו, כפלטפורמה לבחינת בעיות .
ז"א שתרם ייצור שלדה תחרותית סופית , יורכבו כול המערכות הקריטיות על גבי המוק-אפ 1:1 שלנו, ובמידת האפשר יבחנו נושאי ארגונומיה, תקנון, גישה לנק' חשובות, היתממשקות מערכות וכו'...

אין ספק שכמות האתגרים לא קטנה, אבל אני מאמין בלב שלם שניתן להעמיד רכב "מתגלגל" בסוף מאי (אגב- הקורס המוביל את הפרויקט מחייב אותנו לתאריך הנ"ל).
עכשיו השאלה היא למה אני בדיוק מתכוון ב"מתגלגל"...

שאלה טובה.
עמית

yes1952
02-02-13, 13:43
תשובה למתגלגל
אם מאוד רוצים אפשר לדחוס לתוך 24 שעות עוד שעה שעתיים
פשוט עובדים בלי הפסקה ומורידים את שעוני היד
עמית
תמשיכו בקצב הזה והכל יסתדר כמו מכונית מרוץ בהקפה אחרונה
ולגבי ההתנצלויות
אני בטוח שכל ה"מכובדים"מבינים את לחץ לוח הזמנים שלכם אז הסר דאגה זו מליבך
מחזיק לכם אצבעות
בהצלחה בהמשך

Amit Aknin
01-03-13, 23:36
תקופת מבחנים.

בימים אלו רוב חברי הקבוצה מסימים את מועדי א' של הסמסטר.
למי מאיתנו של מכיר את ציבור הסטודנטים בטכניון, אני אציין בקצרה שעבור רוב הסטודנטים, לציוניי הקורסים השונים חשיבות ראשונה במעלה .

במהלך הסמסטר הוקרבו לא מעט שעות לימוד לטובת היתקדמות בפרויקט, ובחודש האחרון ניסינו להיתנתק מעט מהעיסוקים השוטפים ולהיתרכז לגמרי בלמידה למבחנים.

באמת שניסינו...

1. מרבית סרטוטי היצור אושרו לביצוע ע"י המנחים שלנו, ומנה ראשונה של רכיבים במערכת המתלים כבר בשלבי יצור אחרונים אצל מפעל "אוירון" מבית "אלובין".
70548
2. חומרי הגלם של הפרויקט (שאינם מגנזיום), סופקו לבתי המלאכה שלנו, בין אם צינורות כרומולי 4130, בין אם גלילי אלומיניום 7075 ופלדה 4340 לנאבות הקדמיות והאחוריות, ועד נירוסטה PH15-5 אקזוטית למתאם גלג"ש-דיפרנציאל.
בשבוע הקרוב נתחיל ביצור הנאבות הראשונות אצל "תאפיקס" שתורם לנו את העיבוד.
7054070545
3. המנוע שלנו הניע לראשונה (מאז הגיע לפרויקט) באדיבותו הענקית של מוסך "עופר אבניר" בצ'קפוסט, שעמל שעות רבות ובתוספת לחלקים שקנינו מחו"ל החזיר את האמונה במנוע הסוזוקי שלנו.
בעלי חשבון פייסבוק מוזמנים להנות מהארלם שייק גרסת GSXR600
http://www.facebook.com/#!/photo.php?v=10151238745731455&set=o.266287346767580&type=2&theater

4. מודל מוקטן של הרכב יוצר בטכנולוגית הדפסת 3D של חברת סטראטיסיס - אובג'קט , וכן נבחנה לראשונה יצור של מעטפת חומרים מרוכבים (על גבי תבנית מודפסת) אצל "פלאסן"-סאסא שתורמת את חומר הגלם והיצור לחיפוי הרכב.
705517055070549
5. בהתאם לתוכניות, אנו לקראת סיום בנית המודל 1:1.
כלל התושבות רותכו למסבך, והמכלולים השונים נבחנים להתאמה.
מודל מיכל דלק נבנה גם כן, ואושר ליצור בתרומתו האדיבה של עידו לוריה.
70541705397054370544705427054670547
תודה גדולה לכול האנשים והחברות המסיעות לקיום הפרויקט.

שבת שלום
עמית

Amit Aknin
23-03-13, 04:13
לקראת הרכבה.

לאט לאט מתקדם הליך הייצור בפרויקט, ובכול יום מרגישים היתקדמות קטנה. קטנה אך משמעותית.

זרועות המתלים (משולשים) סימו את תהליך ההרכבה בריתוך והציפוי הקרמי המגן על סגסוגת המגנזיום.
71370
71376713737137171372
רוב האביזרים שהזמנו בשלבי שיחרור מהמכס, וסנוניות ראשונות כבר נחתו בשלום.
71374
7137771375
תפסניות הדפרנציאל סימו את שלב העיבוד השבבי, ובתקוה ניתן יהיה להרכיב את המכלול כבר בזמן הקרוב.
71378

את הזמן שבין מועדי ב' לבין ההמתנה לחלקים, אנו מנצלים להגשת דוחות הפיתוח המלאים של סקר ה-CDR , ובבנית תוכנית עבודה שתאפשר ניצול זמן מירבי בתקופה הקרבה.

ברוחים הקטנים שנשארו עובדים בדיקת האביזרים שהגיעו על המודל 1:1 ומסיקים מסקנות לקראת היצור הקרב של השלדה.
71380

7138171379
בין השאר הקורס המוולה את הפרויקט מאפשר לנו הסטודנטים לייצר חלקים במחרטה וכרסומת קונבנציונאלית בטכניון, בליוי והדרכת איש מקצוע.
זה צעד חדש ומבורך בהחלט, שיאפשר לנו לתת מענה פשוט אך מהיר לבעיות שיתעוררו בעתיד.

חג כשר ושמח
עמית

yes1952
23-03-13, 09:38
לכל החבורה
גאה בכם
חג שמח

Amit Aknin
09-04-13, 15:52
מאמץ מלחמתי.

ברוח האיומים מהקוראנית הצפונית, גויסה כלל הקבוצה למאמץ משולב בייצור החלקים השונים בפרויקט.
הקורס המוביל את הפרויקט, מאפשר לנו לבצע פעולות עיבוד שבבי פשוטות יחסית, בתוך כותלי הטכניון, תוך חניכה מבעלי ניסיון ועבור חומר גלם שנרכש ע"י הקבוצה.
היכולת הזו מספקת מענה נהדר למצבו העמוס של שוק העיבוד השבבי בארצנו הקטנה, וכן מלמדת אותנו את המשמעות האמיתית והכואבת של תכן לא יצורי.
72660726677267072669
7266872665

כול העת ממשיך טיפטוף החלקים תודות לטיפול המסור של UPS.
7266472666
צוות האוירודינמיקה כבר עמוק בשלבי יצירת התבניות לחיפוי הרכב, בן השאר עבור כסא הרכב הנתרם ע"י כנפית מגדל העמק.
726717267372672

חלקי שלדת הרכב כבר בשלבי יצור ראשונים, בכיפוף צנרת, בחיתוך פחים וחיתוך צנרת זויתית, לקראת ריתוך בשבועיים הקרובים.
תוך כדי, נבחנת הארגונומיה הכולל הגה, חגורות ודוושות.
72676

תודה לאהרון שחק על החניכה הצמודה בבית המלאכה.
72661
תודה לליאור אלפסי ממפעל תאפיקס על העזרה הגדולה, גם בזמנים עמוסים ולחוצים.
7267472675

תודה ענקית למפעל "אוירון" מבית אלובין על התמיכה הרצופה והנדיבה ביצור חלקי מגנזיום.
7266372662
באמונה שלמה תחל הרכבת הרכב כבר בתחילת מאי.
מאי 2013!

בברכת
קשה בסרטוטים, קל בשבב!
עמית

עידו לוריה
09-04-13, 18:13
בברכת
קשה בסרטוטים, קל בשבב!
עמית

קשה יש רק בלחם וגם אותו אוכלים :p:)

יפה מאוד .

עידו

liontamer84
09-04-13, 18:48
סחטיין עליך עמית'לך.

רטקסס :)

Tom Bril
16-04-13, 12:00
אני לא מכיר את אנשי הצוות אבל מקצוען כמוך כנראה שהולך לצאת משהו טוב

Amit Aknin
16-04-13, 13:44
קצב אש.

המלחמה היומ-יומית לעמידה בזמנים מעוררת את הקבוצה לעבודה בסל"ד גבוהה.
השבוע קיימנו מפגש קבוצתי מלא, לעידכונים שותפים ולדיוח סטאטוס הפרויקט.
73416734327342573418
כאמור, אנו מתכוננים לקארת הרכבת הרכב בתחילת מאי, ולהצגתו בתערוכת הקורס ב- 29.5.13.

תרומת יכולת עיבוד שבבי ממפעל B.R.F נצרת מורידה מעט את הלחץ בהזמנות שהחלטנו להוציא ליצור בכסף הפרויקט, כמענה ללוחות הזמנים הארוכים שצפויים מצד המפעלים התומכים בנו, ועל כך הערכתינו הרבה.
73422
מכלולים קריטיים שאספקתם עתידה להיתעכב, הוצאו לייצור דוגמאות בודדות, לצורך בדיקות תיפקוד והתאמה ראשוניות.

איננו ממעיטים ולו בגרם מהערכתנו הענקית לתרומת יכולות היצור, אולם הקבוצה קיבלה החלטה אסטרטגית לכך שבפרויקט זה, זמן הינו משאב השווה בערכו לכסף.

תהליך היצור של כסא הרכב כבר בשלבים מתקדמים, והפעילות בכנפית כבר משמשת לבחינת הטכנולוגיה עבור שאר חיפוי הרכב.
73423
צינורות כרומולי 4130 של שלדת הרכב, המתוכננים להתאמה על פי מודל ממוחשב, נחתכו בלייזר בתרומתו האדיבה של יוסי בלובשטין - בינות טופז בקרית שמונה.
73426
דגמי ריתוך השקה לחומר הגלם נבדקו בניסוי מתיחה שביצענו במעבדות הטכניון, ולאחר בחינת התוצאות הטובות ממילא, אנו מתכונים לנסות ולשפר את איכות הביצוע ע"י הכנת פני שטח טובה יותר ועבודה בטמפ' ריתוך נמוכה ככול האפשר.
73430734287342973431
השלדה מתוכננת להיבנות בשלב ראשון מ-6 מחתכים מישוריים שירותכו על גבי ג'יג, ובינהם ימוקמו הצינורות המקשרים בתוך ג'יג מרחבי.

73412
לא חסכנו בדיוק ההרכבה, וכלקח מהמודל 1:1, נבנה ג'יג חדש העונה על פערים שהיתגלו בבניתו ובחינתו.

7341373414
הצינורות כבר מקופפים, חלקי החתכים כורסמו ונוסרו, ואנו בשלבי הכנות אחרונים לקראת תחילת הרכבה בסוף השבוע הקרוב.
המעבר מהמודל הממוחשב אל המציאות היצורית, טופח בפנינו בכול פעם מחדש, וגם בחלקים הפשוטים ביותר מתגלות בעיות יצוריות, בגישה לאיזורים בעיתים, בלקיחת מידה מנקודה פנימית ובזוית עיבוד הדורשות כלים יחודיים.
7341773420
לדעתי האישית, חשיפה לבעיות שמתעוררות, הבנת הפער ומציאת פתרונות, היא התוחלת הגדולה ביותר בפרויקט.
73427
קישור לסרטון מתוך המחרטה במפעל תאפיקס:
http://www.facebook.com/#!/video/video.php?v=10201092437059232&notif_t=video_processed

תודה ענקית לעידו לוריה על יצור מיכל הדלק ועל תמיכה טכנית בפרויקט 24/7.
73419734247341573421
חג עצמאות שמח!
עמית

Amit Aknin
24-04-13, 21:50
שלדה. זמן אמת.

השבוע האחרון מהווה את רגע השיא של ייצור הפרויקט.

כל המחשבות, ההנחות, ההכנות והתכנונים מתנקזים לפרק זמן נקודתי. הכול נדרש להרמוניה מלאה.

לקראת סוף השבוע שעבר החלנו בריתוך הקשתות המשמשות כמעין חתכים רוחביים בשלדה.

החיתוכים שבוצעו ע"י הסדנה שבבית שערים, המשיכו לריתוך הנתרם ע"י מפעל אלובין בקריות.
למי שלא ביקר בסדנת האופני SEGAL מבית אלובין, מדובר בחוויה סוריאלסטית משהו...

בתוך מפעל ענק לטרידת אלומיניום, באמצע ההמולה, ממוקמת סדנת אומן קטנה, מבודדת וכאילו מנותקת מהסביבה.
אלכסי, רתך שלדות אופני המגנזיום, מפסל בפלדה כיאלו מדובר במשיכת עכבר בתיב"ם.

בראשון העמסנו עצמנו וכול רכושינו וירדנו לסדנא לתחילת עבודה.

הצינורות שנחתכו בלייזר בתרומת ביינות טופז הוכיחו עצמם מעל ומעבר. מהמודל למציאות. מעט השחזות ואפס טעויות. ח ל ו ם .

את הבעיות בהרכבת החלקים תחת טולרנס צפוף, פתרנו ע"י דריכת החתכים בחוטים - כמעיין סנדויץ רב שכבתי.
השלדה נתפסה בפיקים ולאחר וידוא מיקומים סופי נתפרה במלואה, כולל תוושבות יחודיות וגנאריות באיזורים היעודיים.

מושב הנהג עשוי קרבון, עוצב ותוכנן ע"י חבר הקבוצה, בדיוק נחלץ מהתבנית בכנפית וכבר נבדק יחד עם המנוע להתאמה מירבית.

חלקי המגנזיום כבר אחרי פסיבציה ובדרכם לציפוי כרמי מגן.

נאבות מאלומיניום סימו עיבוד בתאפיקס, ומתאם גלג"ש מנירוסטה כבר בעיבוד ספליין בהונינג.

מכלול גלגל ראשון נבדק להרכבה, והערות כבר מעודכנות לקראת הייצור השלם.

בשבוע הבא ניקוי חול, צבע, ותחילת הרכבות...

באמונה שלמה נערוך את חשיפת הרכב, לתומכים לחונכים וכלל האורחים ב-29.5.13 אצלנו בפקולטה בחיפה.
רישמו ביומנים.

נאחל החלמה מהירה ליוסי שושני שגם ברגעים אלו לא מרפה בתמיכתו.
עמית

עידו לוריה
24-04-13, 22:21
מגניב , מלהיב , תמשיכו כך .

עידו

yes1952
24-04-13, 22:40
לעמית וכל הקבוצה
כאשר נשאלתי ע"ל צוות בית החולים מהיכן הנחישות הזו לרדת מיד מהמיטה ולהתחיל למדוד מסדרונות(בהוראת פרופ פישבין מומחה בינלאמי לכלי דם)
ובתמיכתה הבלתי מתפשרת של רעייתי האהובה אסתי ,עניתי"החברה האלה מהטכניון עובדים על פרויקט מיוחד לחוץ בלוח זמנים ובנוסף הם חייבים במטלות הלימוד ואין ספק שהם לא פעם חורקים שיניים-
אז אני לא יכול להתגבר על כמה תפרים?"
כן,זו היתה התשובה
ועוד היום ואני כבר בבית(השתחררתי הבוקר)עמית מעדכן אותי בכל הפרטים ואני מתרגש כאילו אני שם איתם בפרויקט,
וכאשר אני יודע שכל התומכים מסביב לפרויקט שהם אנג'לים כל אחד בתחומו-ועוד לפחות שניים אני מכיר מכאן
זה ממלא אותי גאווה שבמוסדות השן והאקדמיה יש קבוצות של צעירות וצעירים שלא רק מתעסקים בתווכנית וחישובים אלא מתנסים בכחול האמיתי-דהיינו בעבודת כפיים קשה ביותר
אך איך כתב קודם ידידי לוריה-קשה יש רק בלחם וגם אותו אוכלים
צוות פורמולה טכניון העידכון שלכם היום הינו מלאי חמצן אדיר להחלמה
תודה
יוסי

נמרוד
24-04-13, 22:45
תענוג. איזה כיף לקחת חלק ולו קטן בכזה פרויקט. אך, איפה היה פרויקט שמתקרב בכלל לרמת העניין כשאני למדתי?

yes1952
25-04-13, 02:29
"הוראת פרופ פישבין מומחה בינלאמי לכלי דם"
פרופסור אדוארד(אדי)שיפרין ולא כפי שכתבתי
כנראה עוד נשארו חומרי הרדמה במח שגם ככה הוא כבר עייף(הצחקתי את עצמי קצת)

eilonoz
25-04-13, 13:46
מדהים. כל הכבוד

Amit Aknin
03-05-13, 06:20
מתחילים להרכיב.
בחמישי האחרון נצבעה השלדה באופן המקצועי ביותר במוסך וינר בחיפה.
74211742017420274213
יובל, בעל הבית, נרתם למשימה במהירות ובתוך 12 שעות עברה השלדה ניקוי, צביעת בסיס וצבע סופי בתנור, הכול בתרומה , כולל הובלה חזרה לסדנה כבר בשישי בבוקר.

בראשון בבוקר כבר נערכה ישבת סטאטוס פרויקט קבוצתית.
הפורמט הזה, בו כול החברים נדרשים להציג היתקדמות משבוע לשבוע, מוכיח עצמו פעם נוספת כטריגר לקידום הפרויקט בקצב גבוהה.

בצהורים כבר היתארחנו במסלול המרוץ בכוכב יאיר אצל ראם סמואל.
כדת וכדין, נבחרו 5 נהגים לפרויקט לאחר מקצה אימון ומקצה דירוג סופי.
מסתבר שהמאמץ הפיזי, בעיקר בזרועות הידיים, אינו פשוט כלל וכבר החודש תחל תוכנית אימון לחמישיה הפותחת, בין השאר בחדר הכושר שבטכניון.
7421274199
חלקי המגנזים כבר אחרי צביעה צעקנית, כיאה לפרויקט המבקש לקבל חשיפה מקסימלת למחזור הסטודנטים הבא.
74208742167421074215
כול העת משתחררים חלקים מהמכס, ומעברים בלא דיחוי לבדיקות הרכבה ותפקוד על גבי הרכב.
7421474217742197422074222742237422474204 74206742077420974225
הקשר עם הפקולטות השכנות מתרחב, וסביב השעון נמשכת העבודה בפקולטה לארכיטקטורה, לכרסום תבניות עץ עבור חיפוי הרכב.
בשבוע הבא תחל העבודה בכנפית לבנית שכבות הקרבון על התבניות.
7422174226
נרמוז רק בקצרה שבארוע פורמולה 1 ירושליים, שייתקיים בתחילת יוני, לא רק פרארי תציג רכבי מרוץ אדומים...
שבת שלום
עמית

ellad2006
05-05-13, 17:59
וואו פרוייקט כזה יכול להיות רק בטכניון חחח

Amit Aknin
12-05-13, 20:50
טוטאלי לגמרי
ידענו שזה יגיע, אבל עכשיו זה ברור ומוחלט.
הפרויקט הזה פשוט משתלט על כל דבר אחר בלוח הזמנים שלנו. כאילו שאין שום דבר אחר.
הדוגמא הטובה ביותר היא קבוצת חיפוי \ אווירודינמיקה, האחראית על מעטפת הרכב העשויה חומרים מרוכבים.
זהו השבוע השני שהקבוצה הזאת עובדת מסביב לשעון בשתי אתרים במקביל.745107451874517745167451574514745 1374512745117452074519
צוות אחד מדביק ומכרסם תבניות MDF בפקולטה לארכיטקטורה, תוך כדי צוות שני מלטש ומורח שכבות אפוקסי וקרבון במפעל כנפית שבמגדל העמק.
זה המקום להגיד תודה גדולה לשחר ומיכאל על הליווי הטכני והעבודה המקצועית בסטנדרט תעופתי לבניית חלקים מחומרים מרוכבים.
בפקולטה לארכיטקטורה מצאנו גן שעשועים לכיפוף פחים, וניצלנו את ההיזדמנות לייצר בעצמנו את המגנים השונים אותם דורש התקנון. תודה למוטי על ההיתנדבות לעזרה בפרויקט.74521
תודה נוספת לנדב השחזות שכיאלו הבין את מצבינו ללא הסברים ותרם כרסום יחודי למכונת ה-CNC.

בינתיים בסדנה שבטכניון ממשיכים את הרכבת מכלולי הרכב, בינהם מסרק הגה, זרועות מתלים ובית גלגל.74533745257452474523745227452774528 74529
תודה לאיציק ברייל ויובל מלמד מספארקו על תרומת ספוג, צינורות ואביזרי חיבור למיכל הדלק.74526
לא מעט בעיות עומדות אל מול המאמץ הקבוצתי, בינהן צנרת בלימה, יצירת שינון בגלים ובניית מכלול תיבת האויר, אולם אנו מתכננים להעמיד את הרכב למצב נסיעה ראשונית כבר בשבוע הבא במטרה להציף בעיות נסתרות בשלב מוקדם ככול שניתן.
פוסטרים המציגים את הפרויקטים השונים הודפסו לקראת חשיפת הרכב בתערוכות השונות, ואין ספק שהפרויקט מתחיל ליצור באז רציני בקרב כל אנשי הפקולטה.745307453174532
מתחילים להרגיש את המתח באוויר
עמית

yes1952
13-05-13, 18:14
תמשיכו בקצב הזה
נראה מי יסיים קודם
המחרטה שלי או ההרכבה שלכם

yes1952
14-05-13, 18:52
מצורפת בזה תמונה של מצית זיפו עם סמל,סליחה,הסמל של פורמולה טכניוןהמעוניינים במצת זיפו כזה
מתבקשים לפנות לעמית עקנין (כתב מעלי)(ניתן גם לפנות אלי)
עלות מצית כזה לכם הינו 100 ש"ח בלבד-ומעט הרווח שנותר יועבר על ידי לפרויקט של הסטודנטים המאותגרים הללו
ניתן להוסיף שם או הקדשה בעלות נוספת של 25 ש"ח בלבד
נראה אתכם מתגייסים ובכמה זוזים עבור הפרויקט של ה"חנונים"שמוציאים ריר מאיתנו כשהם מפרסמים את התקדמות בניית רכב המירוץ שלהם,
רק לסבר את אוניכם אני הג'יפאי הפשוט הכנסתי יד עמוק לכיס ניערתי אותו טוב טוב וגייסתי עבורם כמה וכמה מציתי זיפו כמו שבתמונה
עכשיו נראה אותכם
פירסמתי זאת כאן ולא בפורום המסחרי מפני שכל ההכנסות הינן קודש לפרויקט הנ"ל

Amit Aknin
23-05-13, 13:26
תהליך ייצור – הקפה אחרונה

בשבועיים האחרונים הרכב כבר מתחיל לקבל צורה. 74856748617486074859

האפ-רייט האחרון ייוצר תודות לאוירון מביית אלובין.

למרות בעיות בייצור הספליין במתאם הגלג"ש, מערכת העברת הכוח מהמנוע לדפרנציאל הורכבה לצורך בדיקות ראשוניות, ומתאם חדש כבר בדרך.
748617485874857
מנגנון העברת הילוכים הושלם תודות לעזרה האין סופית של יעקוב מבית המלאכה שבפקולטה.74864748637486674865

תבניות מודפסות פלסטיק לייצור תיבת האויר מחומרים מרוכבים תוכננו והייצור בתרומת סטראטסיס (אובג'קט).
לו"ז לחודש הקרוב נבנה. המשימות חולקו לצוותים. בשבוע הבא נבקר אצל עידו לוריה לצורך בניית סעפות יניקה ופליטה.
7486274867
הכול מתועל ומתוכנן לקראת ארוע חשיפת הרכב שיערך במסגרת תערוכת פרויקטי התכן של הפקוטה להנדסת מכונות בטכניון.
אני שמח להזמין את כלל המעונינם לארוע שיתקיים ב-24.6.
מצורפת הזמנה רישמית.
74868
נא לאשר הגע דרך המייל שבהזמנה.

נשמח לראותכם
עמית

Amit Aknin
04-06-13, 19:47
עתודה טכנית.

זה שבוע שהפעילות הקבוצתית מתרכזת בין בית שערים למגדל העמק.
75299753007530775308752887528975309
פערים בתכנון מערכות המעטפת של המנוע מבאים אותנו להשתמש בקלף חזק בחפיסת האסים שלנו.

היכולת של עידו לוריה "לדרדר פתרונות" (ר.דקל) בהתאם למשאבי זמן ידע ותקציב, מתברר כפתרון מוצלח לבעיות שמתעוררות בזמן הרכבת מכלולים מרובים בנפח עבודה קטן.

על הפרק סעפות פליטה ויניקה, וכן מפצלי זרימה ומתאמים שונים למערכות הקירור והדלק. ללקק את הטונגסטן.
752837530375304752977530075294

העבודה על חיפויי הרכב מתחדשת במפעל החדש של כנפית, הכול בתוך מחלקה יעודית לעבודה בחומרים מרוכבים.
75285752867529175293
בין היתר נבנתה תיבת האוויר באמצעות תבניות שהודפסו ב-3D בתרומת סטראטסיס.

752927529575302753017530675305
בהמשך השבוע נתחיל בהתאמת החיפויים על הרכב בכנפית, ובשבוע הבא אנחנו עתידים להציג את הפרויקט בארוע פורמולה ירושליים.

נשמח לארח את כולם תחת הצליה בביתן שלנו החל מיום רביעי 12.6 .

חג ספורט מוטורי שמח
עמית

boaz avrahami
04-06-13, 20:43
יוסף- הבא איתך בבקשה מצית אחת ( מתודלקת) לטיול ביום ה׳

לוריה- בחיי עדיין שמרגש אותי לראות את העבודות שלך. סחטיין ענק!

ולבחורינו הטובים מהטכניון, בהצלחה בפרוייקט המקסים הזה.

yes1952
05-06-13, 01:07
יבוצע
תודה
הסטודנטים ישמחו זה בטוח
מי עוד?

נמרוד
11-06-13, 16:32
תמונה שנשלחה אתמול במייל לכל הצוות והמנחים... אי אפשר שלא להתרווח בכסא מול המחשב בנחת - הרכב עומד על גלגליו, כל המכלולים במקום, בקרוב גם נוסע! עמית, אחמד, כל חברי הצוות, המנחים, נותני החסות הרבים, והטכניון כמוסד שמאפשר את כל זה - עבודה מדהימה, הרבה מעבר למה שאפשר שהיה אפשר לצפות מ"ירייה ראשונה"! איזה כיף!

75667

yes1952
11-06-13, 19:18
פשוט נפלא
מכל התמונות והופ הרכב מורכב
לידיעת הסקרנים שישאלו והיכן החיפוי?
ב 24 ליוני בשעה 14:00 בטכניון ,יערך אירוע חשיפת הרכב
חברי הפורום מוזמנים-להרשם בפרטי אצל עמית עקנין שכותב פה ולבוא לעודד את חבורת הצעירים המדהימה הזו
אהה וכן נשארו עוד כמה מציתי זיפו-לא תהיה נגלה נוספת

Amit Aknin
19-06-13, 13:10
תשואה חיובית

הפרויקט מתחיל להחזיר את ההשקעה שהוקרבה עבורו, ובענק.
בשבוע שעבר הצגנו את הרכב בארוע פורמולה ירושלים, בין 4 קבוצות הפורמולה SAE של הסטודנטים בארץ.
76221
הגאוה להציג רכב מרוץ, שאנחנו הם היוזמים, המתכננים, המבצעים (לרוב) והנהגים בעתיד, היא תחושה שאין שני לה.
מיטב המכובדים היתארכו על כסא הקרבון...
7622476225
הפרויקט מקבל תשומת לב רצינית בפקולטה לקראת ארוע החשיפה.
רגע לפני התערוכה, רצינו להגיד תודה למנחים המקצועיים שלנו, אנשי התעשיה הבטחונית, שהדריכו את הצותים השונים במהלך השנה האחרונה.

דר" צבי פרוכטר - מנחה צוות שלדה והנדסת המערכת בפרויקט
דר" יהודה רוזנברג - מנחה צוות מתלים והיגוי
מר גירוא גורלי - מנחה צוות בלמים ותמסורת
מר גפרי מאיר - מנחה צוות חיפוי

בין היתר אנו מתחילים בסגירת מעגל התכן של הפרויקטים השונים.
עם בחינת המכלולים השונים מתגלות בעיות ותקלות רבות, ושלב הלימוד העיקרי מתחיל בניתוח הבעיות ומציאת פתרונות.
לדוגמא, בעית קליבת מיסבית קוניים במכלול הדפרנציאל נפתרה ע"י החלפתם למיסבים כדוריים מתכוננים.
76223

בשני הקרוב אנו חושפים לראשונה את הרכב עם חיפוי צבוע.
7621776218762197622076222
נשמח לארח את כולם אצלנו בבית הסטודנט בטכניון.
ביתיים, קצת על השנתיים האחרונות:

http://www.youtube.com/watch?v=DRyt3UfEqi0

נא להדפיס ולהציג את ההזמנה המצורפת בשער.
76226
בתודה מראש
עמית

עידו לוריה
19-06-13, 14:03
אתם מתקדמים יפה , נראה מעולה .
אני רק שאלה הפתחים " זימי כריש " הם הפתחים היחידים של כונס האוויר או שגם מאזור המנוע יש יציאה של אוויר ?

עידו

Amit Aknin
19-06-13, 14:42
עידו, בשבילך גם יותר מאחת.

בתמונת הפרופיל של החיפוי ניתן לראות שמעט אחרי ה"זימים" יש איזור שלם פתוח בין ה"רצפה" לבין ה"באג'אז", כך שלמעשה הזימים הם בעיקר אפקט עיצובי, והאיזור פתוח לגמרי מאחור.
מלבד זאת המנוע מקבל צמד רדיאטורים בעל סה"כ שטח פיזור חום גדול יותר מהרדיאטור המקורי.

במקרה הגרוע נדבר עם דני רופ שיארגן ימים סגריריים כשאנחנו במסלול...

עידו לוריה
19-06-13, 15:03
במקרה הגרוע נדבר עם דני רופ שיארגן ימים סגריריים כשאנחנו במסלול...

הוא לא עובד באיטליה :D

עידו

נמרוד
24-06-13, 20:11
המכונית, קומפלט עם חיפויים, הושקה היום בחגיגיות בפתיחת תערוכת הפרויקטים השנתית של הפקולטה להנדסת מכונות, בבית הסטודנט בטכניון. יצא פגז!

מצ"ב כמה תמונות זריזות, לצערי מהטלפון המחורבן שלי. צילומים באיכות גבוהה, שיעשו צדק למוצר, יגיעו בהמשך, היו שם מספיק מצלמות אמיתיות :D

76469

76470

76471

TAU-RD
24-06-13, 20:30
כל הכבוד!

ממני ומהקבוצה, בהצלחה.

שחף בן צבי,
מנהל פרויקט TAU Racecar Design.

עידו לוריה
24-06-13, 20:39
היתה השקעה מרשימה ומכובדת , תודה לכול קבוצת פורמולה טכניון .
הרכב נראה מיליון דולר .

עידו

764727647376474764757647676477

savyon
24-06-13, 21:46
תגובה קצת בנאלית ומטופשת: וואווו!!!

talw
24-06-13, 22:01
איזה יופי !!!
פה בארץ ?!? באוניברסטאות ? איפה הייתם לפני 30 שנה לעזזאל ?

asafk
24-06-13, 22:05
לא מאוחר לחזור לספסל הנאשמים.. סליחה, לספסל הלימודים..

אסף.

talw
24-06-13, 22:16
לא מאוחר לחזור לספסל הנאשמים.. סליחה, לספסל הלימודים..

אסף.

היה מזמן חלום כזה, ועדיין קיים,עד סוף הרבעון השלישי התחייבתי להגשים את כולם,התחלתי,את הרבעון האחרון נשאיר נקי למלחמה עם השטן.

yes1952
24-06-13, 23:15
וזה וכן היה מרגש ובכמה רמות ושכבות
לראות את הגאווה הזו בעיני קבוצת הצעירים הזו שהגשימו ופרעו את השטר זה מרגש מאוד אחד
לשמוע את תגובות הקהל ואת הסטודהטחם שעשו שם פרויקטים אחרים זה היה מרגש שתיים
לראות את נמרוד עם חיוך ענק זנ מרגש שלוש
לראות את עידו לוריה בצניעותו מחייך חיוך קטן שלא יראו את גאאוותו האצילית זו שכבה אחת עם נמרוד
פגשתי את החברה הללו בספטמבר שנה שעברה במפגש ג'יפולוג, וכן האמנתי בהם ואני שמח שלא טעיתי-האמת?אני מוכן להודות שיש לרעייתי אסתי ולי חלק במכונית המדהימה הזו
תורה עידו על התמונות ותודה על התמונה של אסתי ושלי על רקע מכונית פורמולה טכניון
זה היה יום מיוחד -זה יום ההולדת של אסתי רעייתי ולראות אותה מתרגשת שקיבלה חלק של הרכב כמתנת יום הולדת וזר פרחים היה שיא של שכבות הגנה שנפרצו
תודה מקרב לב לקבוצת הסטודנטים מהטכניון שהרימו את הפרויקט ותודה רבה מאוד על המזכרת שהענקתם לקניורן חנות המתנות שלי-מחר אצלם ואעלה לפורום-ונכון הדלקת בעיניים זה לא מנסיעה עם ג'יפ סופה פתוח מפ"ת לחיפה (במהירות שסלחתי לעצמי עליה)
אך אני חייב כמה מילים נוספות
כאשר תרמתי את סכום הכסף והיה זה מיד אחרי שקניתי את החנות,הסיכום היה שיקראו לפרויקט "פורמולה קניורן" בשלב כל שהוא החליטו בהנהלת הטכניון לשנות את הסיכום שהיה,אלא מאי,אף אחד מההנהלה הזו לא טרח לידע אותי-כן טרח עמית עקנין מראשי הקבוצה לספר לי,
והקבוצה עמדה בכבוד בהסכם מבחינתי-הם עשו זאת בתמונה המיוחדת שנתנו לי-
היה גם איזה טרום אירוע לא נעים מצד אותה הנהלה-ואכן נפגעתי וזעמתי-אך שוב ההסכם היה עם הקבוצה הנפלאה הזו ולא עם הנהלת הטכניון-
אז קבוצת פומולה טכניון על מה שעשיתם ואיך שעשיתם, תודה ולכן לא נתתי לפוליטיקה של מגדל השן להפריע לנו
ונותר לנו לאחל לכם לזכות במקום הראשון במרוץ שיהיה בספטמבר באיטליה (באם אוכל להגיע מבחינה רפואית אהיה שם)
תודה

Amit Aknin
25-06-13, 00:32
חשיפה.
היתרגשות עצומה.

יש רגעים שבהם התמונות חזקות מכול מלל.

7648876489764927649176490764937648176487 764867648576494764847648376482
אז רק נגיד תודה. תודה על האמונה.
עמית

boaz avrahami
25-06-13, 03:11
תגובה קצת בנאלית ומטופשת: וואווו!!!

כל מילה אמת...

Amit Aknin
09-08-13, 20:55
בשעה טובה ומוצלחת הרכב נסע לראשונה לפני מספר ימים:

http://www.youtube.com/watch?v=jxuSdg036OE&feature=youtu.be

בגילוי נאות אני כבר לא חלק פעיל מהקבוצה ורק מעריץ מהצד את העבודה וההשקעה המטורפת שמושקעת בפרויקט,
אז רק אעדכן בקצרה שהשבוע גם צולמה הרכבת הרכב מאפס ע"י יחידת קישרי החוץ בטכניון לסרטון מושקע ביותר.
סרטון נוסף בדרך.

שבת שלום
עמית

נמרוד
09-08-13, 21:17
מה לפני כמה ימים? זה היה ממש היום!

נוסע! מאיץ, בולם, נועל גלגלים ובעיקר מדביק סטודנטים למושב. קשה היה לקלף את הישבנים ממושב הקרבון כל אחד אחרי הסיבוב שלו.

גם את שלי... :)

עוד תמונות נעות בקרוב.

TAU-RD
09-08-13, 21:28
מזל טוב!

נמרוד
18-08-13, 12:17
הנסיעה הראשונה - תודה לאייל על העריכה!

http://youtu.be/MxZ4cUcB6cY

Amit Aknin
17-10-13, 11:44
זמן סיכומים

סרטון המחלקה לקשרי חוץ שהשתחרר זה עתה:

http://www.youtube.com/watch?v=XG9rOcVp8Hg

תודה לספונסרים הראשיים שלנו - UPS , אלובין - אופני סגל , כנפית, GTEP , ולראשון שבראשונים קניורן.
תודותינו המיוחדות לקהילת ג'ייפולוג על התמיכה בפורמולה SAE בארץ.

המחזור הבא כבר מותנע רשמית עם קבוצה מגובשת, מנחים, ומטרות ברורות לשיפור בכול התחומים.
על רגל אחת: ניהול פרויקט בפורמט משופר מבוסס אנשי המחזור הקודם, תחילת ניסוי נסיעה כ-3 חודשים תרם התחרות, עוקת מנוע יבשה ודיאטת משקלים יסודית.

נשמח לתמיכתכם בפרויקט בכול תחום
עמית

נמרוד
17-10-13, 11:56
וואו, סרטון ברמה של אמריקה, מי עשה את זה? יח"צ טכניון?

אפשר לסכם את השרשור הזה - לפני שנה בדיוק - אוקטובר 2012 - בישיבות הראשונות הייתה קבוצה של סטודנטים טכניוניים טיפוסיים, אפרוריים, עייפים, שלא מבינים למה נכנסו ובשביל מה זה טוב... ואיזו תוצאה.

אבל היא כלום לעומת TECH2014... :)

סוזי המשתוללת
17-10-13, 12:51
איזה כיף לך להיות חלק מזה
סחתיין
ואכן סרטון משוקע ברמה כיאה לפרוייקט ולספונסרים !!!
איך נגמר באיטליה???

עידו לוריה
17-10-13, 15:33
סרטון יפיפה , סחטיין על ההשקעה :)

עידו

Tom Bril
19-10-13, 03:52
מדהים , סרטון מרגש! כל הכבוד!

yes1952
19-10-13, 09:08
קבוצת פורמולה טכניון הגיע למקום הראשון לקבוצות המשתתפות בפעם הראשונה
ואם תשאלו את החבר'ה הצעירים ,הם יספרו לכם שזה בדיוק מה שאמרתי להם לפני שנה,
איך ידעתי?
ובכן מאחר ונאמר שהנבואה ניתנה לטיפשים ואני לא טיפש(רק טומטום)הלהט,הרצינות,והרצון להוכיח נזלו מהם בכמויות וזה היה ברור שהם הולכים להתברג בקצה העליון של הסקלה
ולמחזור הבא אני מאחל בהצלחה רבה

-->