PDA

צפייה בגרסה מלאה : על הגבהות ורעידות

talhe
17-03-05, 22:38
קצת רקע :

צ'ירוקי 99 בעל הגבהה 5" SKYJACKER משולבת, דהיינו, קפיצים 3" + ספייסרים ונדנדות 2" יעודיים מהחברה, קיט הנמכה לטרנספר.(עדיין ישנה רעידה קלה סביב ה-90 קמ"ש-לא משהו שלא ניתן לחיות איתו)

והכל מתחיל מ"דפיקה" לא נעימה בלשון המעטה בעת תחילת נסיעה, בדיקה קצרה מעלה כי בוקסה במוט רדיוס עליון גמורה לחלוטין וכמו כן תושבת מנוע אחת גם כן החזירה את נשמתה לבורא, כמו כן ניתן לזהות כי המנוע נסוג אחורה, בעת החלפת תושבות המנוע, קשה מאוד להכניס את המנוע לתושבות עקב משיכה אחורה, מסקנה : יש להוריד את הנמכת הטרנספר, ברגע ששוחרר הטרנספר המנוע מתיישב במקומו.

ועכשיו דילמה ! באם מנמיכים הטרנספר- עניין של זמן ותקרע תושבת מנוע.
באם מחזירים את הטרנספר למקומו המקורי - תהיינה רעידות מן הסתם.

ההחלטה - החזרת הטרנספר למקומו הטבעי.

נסיעה קצרה מגלה כי הרעידות תוקפות כבר ב-40 קמ"ש ולא מרפות בשום שלב.

מה עושים ?

יוצרים "יוק כפול" לדרייבשפט, נסיעה ולא קצרה מגלה : עד 70 קמ"ש הרכב מתפקד מצויין, מעל ל-70 קמ"ש מתחילה רעידה שמתגברת ובאזור 100 קמ"ש ישנה תהודה שגורמת לחשש לכל הברגים ברכב, ואז ב110 קמ"ש הרכב חוזר לעבודה חלקה ונעימה.

פה אני תקוע כרגע, האופציות הנוספות הן :

1- הזמנה של SLIP YOK ELIMINATER מהדוד סם, אך מי יודע אם זה יפתור את הבעיה ?! :cry:
2- הנמכה של הטרנספר בחצי ממה שהיה קודם לכן, בשאיפה שלא ימשוך את המנוע אחורה. :?
3- הורדת התוספת של 2" :roll:
4- למכור את הרכב ??!! :wink:

כל דעה עצה וגם ביקורת יתקבלו בברכה.

טל.

asafk
17-03-05, 23:08
תמדוד זוויות ומרחקים בין היוקים ביציאות של הטרנספר לבין היוקים בכניסות של הסרנים. תדאג שהם יהיו מתאימים לפי מה שדרוש לCV או לצלבים רגילים- לפי מה שיש לך בכל סרן.

אסף.

grand
17-03-05, 23:56
עד כמה שידוע לי.
בצ'רוקי מודל 99 מעל 3.5" חייבים SYE + CV DRIVESHAFT , אז או להזמין סט כזה ( לך על רוביקון) או להוריד את הספייסרים שלך, כאשר האופציה האחרונה עדיפה לטעמי שכן אם אינך משתמש בצמיגי 33" אז תוספת הגובה הזו אינה תורמת כלום.

talhe
10-04-05, 17:56
כלאחר כבוד הותקן SYE + דרייבשאפט CV, הטרנספר הוחזר למקומו המקורי, והפלא ופלא....סוף לרעידות !!
הרכב נוסע חלק ונעים על כל ה"סקלה".

תודה גדולה לגיא רפאל מפרוג'יפ על העזרה,הפרוק,ההרכבה,הזמן והסבלנות.
כמו כן תודה לכל מי שהתקשר,ייעץ ותרם מנסיונו.

ותודה להורי שהביאוני עד הלום :wink:

טל.

עמיקם
10-04-05, 18:37
אתה יכול לפרט איזהsye קנית ומהיכן?

talhe
11-04-05, 16:43
הקיט הוא HD של RUBICON EXPRESS,

נקנה ע"י ידיד יקר, כך שאני לא יודע להגיד מאיזו חנות בדיוק, נקנה ללא דרייבשאפט, את הדרייבשאפט הזמנתי אצל גרינגראס.

טל.

-->